Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα υπάρχει καμία ενημερωμένη εφαρμογή που να παίζει βίντεο από το YouTube στο background δηλαδή να γίνεται ελαχιστοποιηση και το βίντεο να συνεχίζει να τρέχει. Είχα τέτοια εφαρμογή πολλές για την ακρίβεια αλλά τώρα η YouTube άλλαξε api και δεν παίζει κανένα βίντεο. Μου εμφανίζει κάτι βίντεο που λέει ότι η YouTube άλλαξε api. Viral και fire tube δεν παίζουν τώρα.. Άμα ξέρετε καμιά εφαρμογή που να κάνει αυτήν την δουλειά ακόμα θα ήθελα να ξέρω. Ευχαριστώ.

Δοκίμασε το PVSTAR

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το PVSTAR

Μπορείς να δεις ποια έκδοση σου παίζει, γιατί μου εμφάνισε κι εμένα πρόβλημα το pvstar;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει καμία ενημερωμένη εφαρμογή που να παίζει βίντεο από το YouTube στο background δηλαδή να γίνεται ελαχιστοποιηση και το βίντεο να συνεχίζει να τρέχει.

Όπως προαναφέρθηκε, το AudioPocket φαίνεται να κάνει εύκολα τη δουλειά. Επιλέγεις το βίντεο που θες να δεις, κοινοποίηση και επιλέγεις την εφαρμογή αυτή.

 

Με ενδιαφέρει ο συγχρονισμός των φωτο από τις επαφές στο Facebook σε πλήρη ανάλυση, και μεχρι τωρα χρησιμοποιύσα το Ubersync με το οποιο ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Ωστόσο άλλαξε κάποιο ΑΡΙ στο Facebook και πλεον το πρόγραμμα δεν λειτουργεί. Γνωρίζετε κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που να κατεβάζει σε πλήρη ανάλυση τις φωτο από τις επαφές του Facebook?

 

Ευχαριστώ!

Δοκίμασε το HaxSync.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το viral ποτέ δεν μου άρεσε. Έχω το pvstar+ και δουλεύει άψογα. Ψάξτο στο google. Έχω την έκδοση 2.5.11.

 

Φόντο τί εννοείς;

Γραμματοσειρά έχω αλλάξει με ένα απλό φλασαρισμα από recovery. Βέβαια πρέπει η γραμματοσειρά να υποστηρίζει τα ελληνικά.

Για lollipop που φαντάζομαι έχεις δες το αυτό το thread από Ελληνακι κιόλας. Εγώ έχω την PF Beau Sans Pro http:// http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2964304

Παλιό φίλε είσαι αδερφός, θα τον στείλω εάν μπορεί να κάνει ζιπακια με κάτι αρχαιοελληνικές γραμματοσειρές που έχω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου εμφανιζει ποιος σε κανει delete απο το facebook??

στο ios ειχα βρει,εμφανιζε ποιος σε διεγραφε και ποιος το εκλεινε, στο android υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου εμφανιζει ποιος σε κανει delete απο το facebook??

στο ios ειχα βρει,εμφανιζε ποιος σε διεγραφε και ποιος το εκλεινε, στο android υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Καλησπερα για δοκιμασε https://play.google.com/store/apps/details?id=com.majicapps.friendtracker

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά και η έκδοση αυτή του pvstar δεν έκανε δουλειά γιατί όταν πατάς αναζήτηση για ένα τραγούδι δεν παίρνεις αποτελέσματα. Το audiopocket κάνει δουλειά αλλά που έχει αυτόματη επανάληψη τραγουδιού ; το viral είχε πάντα bugs. Και να μην είχε όμως δεν δουλεύει τώρα αναφέρομαι σε εκδόσεις που μπορούσες να παίζεις ελαχιστοποιημενη μουσική.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου εμφανιζει ποιος σε κανει delete απο το facebook??

στο ios ειχα βρει,εμφανιζε ποιος σε διεγραφε και ποιος το εκλεινε, στο android υπαρχει κατι αντιστοιχο?

Έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω αλλά το έκανε το facewatcher αυτό που ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις ποια έκδοση σου παίζει, γιατί μου εμφάνισε κι εμένα πρόβλημα το pvstar;

Είμαι σε αρκετά παλιά εκδοση Android στο tablet οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αν δουλεύει σε Lolli.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμια καλή εφαρμογή για gps tracking;

Δεν θέλω να έχει fitness χαρακτήρα, θέλω να μπορώ να καταγράφω κάποιες διαδρομές που κάνω με τη μηχανή από τη στιγμή που θα του πω να το κάνει.

 

Δεν με νοιάζει να είναι paid.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμια καλή εφαρμογή για gps tracking;

Δεν θέλω να έχει fitness χαρακτήρα, θέλω να μπορώ να καταγράφω κάποιες διαδρομές που κάνω με τη μηχανή από τη στιγμή που θα του πω να το κάνει.

 

Δεν με νοιάζει να είναι paid.

Να βλέπεις την διαδρομή που διανυεις σε χάρτη.Trackdrive

Αλλά νομίζω Δεν υπάρχει στο google play

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμια καλή εφαρμογή για gps tracking;

Δεν θέλω να έχει fitness χαρακτήρα, θέλω να μπορώ να καταγράφω κάποιες διαδρομές που κάνω με τη μηχανή από τη στιγμή που θα του πω να το κάνει.

 

Δεν με νοιάζει να είναι paid.

μπορεί να σε βολέψει το gps essentials

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mictale.gpsessentials

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμια καλή εφαρμογή για gps tracking;

Δεν θέλω να έχει fitness χαρακτήρα, θέλω να μπορώ να καταγράφω κάποιες διαδρομές που κάνω με τη μηχανή από τη στιγμή που θα του πω να το κάνει.

 

Δεν με νοιάζει να είναι paid.

 

Ριξε μια ματια και εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.maps.mytracks

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά και η έκδοση αυτή του pvstar δεν έκανε δουλειά γιατί όταν πατάς αναζήτηση για ένα τραγούδι δεν παίρνεις αποτελέσματα...

 

Πωωω μ' έστειλες τώρα. Έχω στάνταρ λίστα στο μενού my list η οποία και δουλεύει, και θεώρησα ότι η εφαρμογή δουλεύει άψογα. Τη μ@μησαμε!

 

 

Edit. Η εφαρμογή πρέπει να δούλευε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες. Θυμάμαι ότι έχω κάνει αναζητήσεις με τα αντίστοιχα αποτελέσματα.

 

Edit 2. Μόνη λύση το xposed με το YouTube background module. Το οποίο όμως δεν δουλεύει σε 5.1. Φτουουου!

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Πωωω μ' έστειλες τώρα. Έχω στάνταρ λίστα στο μενού my list η οποία και δουλεύει, και θεώρησα ότι η εφαρμογή δουλεύει άψογα. Τη μ@μησαμε!

 

 

Edit. Η εφαρμογή πρέπει να δούλευε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες. Θυμάμαι ότι έχω κάνει αναζητήσεις με τα αντίστοιχα αποτελέσματα.

 

Edit 2. Μόνη λύση το xposed με το YouTube background module. Το οποίο όμως δεν δουλεύει σε 5.1. Φτουουου!

ριξε μια ματια εδω ..ειναι σε beta ..ακομα....http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945 (δουλεύει !)

Link to comment
Share on other sites

Thanks θα το δοκιμάσω.

Ωστόσο βρήκα αυτό το thread στο οποίο αναγράφεται μια προσωρινή λύση για τα xposed modules που δεν δουλεύουν σε 5.1(μέσα σ'αυτά και το YouTube background playback).

http:// http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3079499

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά δεν έχουν αυτόματη επανάληψη τραγουδιού που είναι το παν για μένα. Γιατί έβαζα μουσική όταν πάω να κάνω ντουζ και το έβαζα αυτόματη επανάληψη, τώρα....

Edit βρέθηκε λύση itube λέγεται ψαχτε στο Google έχουν site κανονικό και download app for all devices ελπίζω να σας έλυσα τα προβλήματα όπως και το δικό μου και όλα αυτά από ένα παλιό ποστ μια παλιάς εφαρμογής που την έκαναν αναβάθμιση και δουλεύει άψογα με αυτόματη επανάληψη. Να θυμάστε itube λέγεται η εφαρμογή πατηστε την στο Google θα σας βγάλει το site της εφαρμογής. Επιτέλους γιατί δεν μπορούσα να κάνω δουλειά χωρίς background play από YouTube

Edited by kwstas97
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά δεν έχουν αυτόματη επανάληψη τραγουδιού που είναι το παν για μένα. Γιατί έβαζα μουσική όταν πάω να κάνω ντουζ και το έβαζα αυτόματη επανάληψη, τώρα....

 

Τώρα κατεβάζεις τα τραγούδια ή τα βίντεο που θες και τα βάζεις στην εφαρμογή μουσικής ή βίντεο σε επανάληψη. Ή τα τραγουδάς και ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβάζεις τα τραγούδια ή τα βίντεο που θες και τα βάζεις στην εφαρμογή μουσικής ή βίντεο σε επανάληψη. Ή τα τραγουδάς και ο ίδιος.
βαρέθηκε η λύση (όχι που δεν θα την έβρισκα) itube λέγεται η εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Thanks, θα τα κοιτάξω

Δες και το Maverick, με το οποίο μπορείς να καταγράψεις μια διαδρομή και μετά στην επιστροφή να σου κάνει πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

ποιο πρόγραμμα κανει συνολικο backup & restore (κι εφαρμογες με δεδομενα ) χωρις να ειμαστε ροοτ;

ευχαριστω

 

helium backup

Link to comment
Share on other sites

ποιο πρόγραμμα κανει συνολικο backup & restore (κι εφαρμογες με δεδομενα ) χωρις να ειμαστε ροοτ;

Helium - App Sync and Backup

Παρόμοια εφαρμογή με το Titanium για δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας για τις εφαρμογές, με την διαφορά ότι δεν απαιτεί πρόσβαση root. Όμως χρειάζεται χρήση υπολογιστή.

Μπορεί να πάρει και τα data χωρίς root, αρκεί να το επιτρέπει η εφαρμογή, κάποιες δεν δίνουν αυτό το δικαίωμα και αποθηκεύεται μόνο το apk.

Link to comment
Share on other sites

προγραμμα sms που να σβηνω το sms απο το notification (action bar) υπαρχει; όπως σβηνω π.χ. τα emails απο το blue/type mail ή απο το aquamail
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...