Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το sofascore θέλει να το εγκαταστήσουν 3 φίλοι. Οι διαφημίσεις φαίνονται και με το adaway
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς καποιον music player που να εμφανιζει τη μπάρα εξελιξης τραγουδιου (ετσι οπως προχωραει το κομματι που παιζει) στη μέση ή στην κορυφή της οθονης; Γιατι όλα την εχουν κατω κατω και την κρύβει μια θηκη που εχω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !! υπάρχει κάποια εφαρμογή με ραδιοφωνικους σταθμούς που να κάνει και εγγραφή ;;

Εγώ έχω το Tuneinradio αλλά το αγορασμένο, έχει και άλλα πολλά καλά πραγματάκια, .... ξυπνητήρι, αυτόματη ενεργοποίηση και χρονοδιακόπτη για να κλείνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !! υπάρχει κάποια εφαρμογή με ραδιοφωνικους σταθμούς που να κάνει και εγγραφή ;;

https://play.google.com/store/apps/details?id=radiotime.player

 

Tune in radio pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !! υπάρχει κάποια εφαρμογή με ραδιοφωνικους σταθμούς που να κάνει και εγγραφή ;;

Για ελληνικούς σταθμούς το καλύτερο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greek.radios

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Tuneinradio αλλά το αγορασμένο, έχει και άλλα πολλά καλά πραγματάκια, .... ξυπνητήρι, αυτόματη ενεργοποίηση και χρονοδιακόπτη για να κλείνει...

 

 

Για ελληνικούς σταθμούς το καλύτερο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greek.radios

 

Κάνει κάποιο από αυτά εγγραφή ; θέλω να γράψω μια εκπομπή ..:O

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο free ; :O

Αυτό που σου πρότεινα κάνει κανονικά εγγραφή και είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

To Sofascore ενώθηκε με το Livescores; Τι παίχτηκε;

Έκανα update και στη λίστα του PlayStore μου εμφανίζεται με το εικονίδιο του Livescores

 

υ.γ.:Καλό Πάσχα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εξαφανίστηκε το livescore...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για tracking (Netherlands post) τι προτείνετε;;

Trackchecker mobile

Κορυφή

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, χρειάζομαι ένα πολύ καλό dialer που να έχει αλφανουμερική εύρεση(...μάλλον έτσι λέγεται).

Δηλαδή αν θέλω να καλέσω π.χ. Γιάννης να πατάω 4416647 ή αν Πάνος αντίστοιχα 72667.

Τα νούμερα από κάτω κρύβουν τα αντίστοιχα γράμματα και μου βγαίνουν όλες οι πιθανές επαφές με όλους τους συνδυασμούς γραμμάτων που κρύβουν.

Ξέρετε κανένα που να δουλεύει με ελληνικές επαφές;

Τα HTC έχουν τέτοιο dialer από μαμά. Εγώ πήρα τώρα ένα samsung και δε προσφέρεται αυτή η δυνατότητα στα ελληνικά...

 

DW Contacts. Κάνει αυτό που θες αλλά γενικότερα είναι ο καλύτερος dialer, θα εκπλαγείς με τις δυνατότητές του. Εγώ έχω και το pro.

 

 

 

 

Καλή φάση αλλά με τους κωδικούς δεν μπορεί να γίνει κάτι ε? Αυτοί είναι που με καίνε κυρίως.

(Βρήκα την δυνατότητα με το lastpass μέσω του xmas αλλά δεν είναι ούτε εύχρηστη ούτε δωρεάν λύση)

 

Ex dialer: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el O καλυτερος που εχω βρει και χρησιμοποιώ

 

truedialer, έψαχνα καιρό να βρώ τον καλύτερο, κάνει αναζήτηση με νούμερα και στους ελληνικούς χαρακτήρες, σου δίνει την δυνατότητα επίσης να αποθηκεύσεις τηλ ενώ είσαι σε κλήση αλλά το καλύτερο, κάνει αυτόματα αναζήτηση αν έχεις ίντερνετ (δεδομένα ή wifi) σε άγνωστους αριθμούς (αν προσθέσεις και το truecaller κάνει επιτόπου αναζήτηση όταν σε καλεί άγνωστος αριθμός)

 

Χρόνια Πολλά σε όλου σας. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, όλους σας.

Έπειτα από σχολαστική δοκιμή, κατέληξα ότι αυτό που με βολεύει περισσότερο, είναι ο exDialer. Επίσης έχει σχετικά βαθιά παραμετροποίησή , οπότε άνετα τον έφερα στα μέτρα μου Πολύ ωραίος με πολλά add ons. Ελάχιστα ενεργοβόρος.

Τον προτείνω.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Ενημερώνω απλά ότι αφαιρέθηκαν κάποια μηνύματα, μιας και περιελάμβαναν αναφορά σε λογισμικό δωρεάν παροχής ταινιών, οι οποίες κανονικά καλύπτονται από πνευματικά δικαιώματα. Οποιαδήποτε αναφορά σε τέτοιο περιεχόμενο έρχεται σε αντίθεση με τους Ο.Π.Χ. και διαγράφεται άμεσα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Υπάρχει καμιά εφαρμογή all in one sidebar notifications κάτι σαν το hub της blackberry όπου μπορείς να βλέπεις όλα τα notifications (email, facebook etc) ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για προγραμμα...εναλλασομαι μεταξυ 2 χωρων (Α+Β)που εχουν διαφορετικες συνδεσεις wifi και θελω οταν το πρωτο wifi Α χασει δυναμη το σημα του να συνδεεται αυτοματα στο πιο δυνατο σημα του σημειου Β....και ενναλαξ. :)
Link to comment
Share on other sites

https://adguard.com/en/license.html (η επίσημη σελίδα)

απαγορευονται τα warez site :rocket::X

 

Το adguard δουλεύει αρκετά καλά. Βρήκα και ενα free app για την ιδια δουλεια, το Lostnet no root firewall!

Link to comment
Share on other sites

To airMirror του airdroid γιατι δε μου συνδεεται στον υπολογιστη? Θελει Premium εκδοση? Ειναι κανονικα εγκατεστημενο στον υπολογιστη και signed in και σε pc και σε κινητο... Βγαζει fail και retry. Στο κινητο ειναι δοσμενα ολα τα permissions

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξαναρωτησει αλλα ακρη δεν βρηκα ...

 

Υπαρχει εφαρμογη να "εξαφανιζει" εντελως μια κλιση ....Για να τα πω πιο κατανοητα...

 

Εχω αποκλεσει ενα αριθμο να με καλει και οντως γινεται αλλα μου ερχεται sms οτι ο ταδε αριθμος με καλεσε ενω ημουν κατειλημμενος . Αυτο το sms πως μπορω να το αποφυγω ???

Ειναι πολυ σημαντικο για μενα.

 

Φραγη εχω με το Truecaller και εκδοση 5.0.1

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξαναρωτησει αλλα ακρη δεν βρηκα ...

 

Υπαρχει εφαρμογη να "εξαφανιζει" εντελως μια κλιση ....Για να τα πω πιο κατανοητα...

 

Εχω αποκλεσει ενα αριθμο να με καλει και οντως γινεται αλλα μου ερχεται sms οτι ο ταδε αριθμος με καλεσε ενω ημουν κατειλημμενος . Αυτο το sms πως μπορω να το αποφυγω ???

Ειναι πολυ σημαντικο για μενα.

 

Φραγη εχω με το Truecaller και εκδοση 5.0.1

 

Ευχαριστω.

Αυτό που σου έρχεται είναι μήνυμα.οπότε θες να μπλοκάρει και τα μηνύματα.αποθήκευσε τον αριθμό με ότι όνομα θες μετά πατά μενού και έχει επιλογή να μπλοκαρει ότι έρχεται από αυτό το νούμερο.Και κλήσεις και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...