Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bluemail η καλύτερη για μένα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι το έχουν ρωτήσει πολλοί, αλλά ρε παιδιά κάποια ελαφριά εφαρμογή για Facebook με όλα τα χαρακτηριστικά του, υπάρχει? Δοκίμασα το lite, δεν παίζει video, δοκίμασα browser, δεν βολεύει. Κάτι σαν την κανονική εφαρμογή αλλά να μην γονατίζει μπαταρία και μνήμη, υπάρχει για να μην δοκιμάζω ότι να'ναι?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι το έχουν ρωτήσει πολλοί, αλλά ρε παιδιά κάποια ελαφριά εφαρμογή για Facebook με όλα τα χαρακτηριστικά του, υπάρχει? Δοκίμασα το lite, δεν παίζει video, δοκίμασα browser, δεν βολεύει. Κάτι σαν την κανονική εφαρμογή αλλά να μην γονατίζει μπαταρία και μνήμη, υπάρχει για να μην δοκιμάζω ότι να'ναι?

 

Κανονική εφαρμογή με greenify;

Link to comment
Share on other sites

Κανονική εφαρμογή με greenify;

Το δοκίμασα στο παρελθόν αλλά πάλι είχα αρκετό battery drain(μαζί με messenger πάντα). Θα το ξαναδοκιμάσω όμως αν δεν υπάρχει άλλη λύση

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο παρελθόν αλλά πάλι είχα αρκετό battery drain(μαζί με messenger πάντα). Θα το ξαναδοκιμάσω όμως αν δεν υπάρχει άλλη λύση

 

Δεν έχει battery drain αν κάνεις hybernate και το FB και τον Messenger... καρατσεκαρισμένο! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδία πως μπορεί να με με ειδοποιεί ένας ήχος ή κάτι τέτοιο όταν μια κλήση πλησιάζει στο τρίλεπτο? Το γνωστο θέμα με τα καρτκινητα...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι το έχουν ρωτήσει πολλοί, αλλά ρε παιδιά κάποια ελαφριά εφαρμογή για Facebook με όλα τα χαρακτηριστικά του, υπάρχει? Δοκίμασα το lite, δεν παίζει video, δοκίμασα browser, δεν βολεύει. Κάτι σαν την κανονική εφαρμογή αλλά να μην γονατίζει μπαταρία και μνήμη, υπάρχει για να μην δοκιμάζω ότι να'ναι?

Για δες το fast for facebook αν κ δεν ξέρω αν θα σε καλυψει.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να τραβήξω Slow motion βίντεο;

Εμένα εχει το κινητό απο μόνο του και δεν ξέρω ,αλλά εδώ θα σε βοηθήσουν.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5936463#post5936463

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πως γίνεται ρε παιδιά στο Facebook να διακοψω τις προσκλήσεις φίλων μου για παιχνίδια που μόλις το πατάς σε πάει στο play Store για να κατεβάσεις εφαρμογή(χρησιμοποιώ το app του Facebook) ?

 

Με έχουν πεθάνει κάθε 3 και λίγο με τις προσκλήσεις..

 

Ψάχνω τόσες μέρες και δεν μπορώ να το βρω..

 

Please ποια ρύθμιση είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πως γίνεται ρε παιδιά στο Facebook να διακοψω τις προσκλήσεις φίλων μου για παιχνίδια που μόλις το πατάς σε πάει στο play Store για να κατεβάσεις εφαρμογή(χρησιμοποιώ το app του Facebook) ?

 

Με έχουν πεθάνει κάθε 3 και λίγο με τις προσκλήσεις..

 

Ψάχνω τόσες μέρες και δεν μπορώ να το βρω..

 

Please ποια ρύθμιση είναι?

 

οταν εισαι στο facebook μπες στις ρυθμισεις που εχει η εφαρμογη και απενεργοποιησε οτι θες

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Αν και καλύτερα θα ήταν να απευθυνόσουν στο θεμα του facebook, εντούτοις θα σου προτείνω να μπλοκάρεις τις εφαρμογές. Έτσι δεν θα σου ξανάρθει ειδοποίηση για το ταδε παιχνιδι που μπλοκαρες. Προσωπικα αυτο εχω κανει και έχω σωθεί...
Link to comment
Share on other sites

Αν και καλύτερα θα ήταν να απευθυνόσουν στο θεμα του facebook, εντούτοις θα σου προτείνω να μπλοκάρεις τις εφαρμογές. Έτσι δεν θα σου ξανάρθει ειδοποίηση για το ταδε παιχνιδι που μπλοκαρες. Προσωπικα αυτο εχω κανει και έχω σωθεί...

 

Αν δε σε κουραζω μπορείς να μου πεις ακριβώς τι πρέπει να απενεργοποιησω με οδηγιες-βηματα γιατί όσο και αν προσπάθησα δεν βρίσκω τι πρέπει να απενεργοποιησω..

Link to comment
Share on other sites

Το Light Flow έχει από τον δημιουργό του λίστα με γνωστές εφαρμογές (μέσα σ' αυτές είναι φυσικά και το Viber που θέλεις) στις οποίες το led notification δουλεύει μια χαρά.

Δεν μπορείς όμως να του πεις να ανάβει το led notification για εφαρμογές που δεν είναι μέσα στη λίστα. Είχα για παράδειγμα το xsubs εγκατεστημένο και επειδή η εφαρμογή δεν υπήρχε στην λίστα, όταν έβγαιναν καινούριοι υπότιτλοι και είχα ειδοποίηση γι' αυτούς το led δεν άναβε.

Γι' αυτή τη λύση χρησιμοποιούσα το Light Manager το οποίο σού βγάζει λίστα με ΟΛΕΣ τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες στο κινητό σου και επιλέγεις το χρώμα και τη συχνότητα που θα ανάβει το led.

 

Δοκίμασε και τις 2 εφαρμογές και κράτησε όποια σου αρέσει περισσότερο.

Αν στείλεις Email στον δημιουργό της εφαρμογής θα ανταποκριθεί σίγουρα και θα προσθέσει την εφαρμογή. Έχω ζητήσει αρκετές φορές τα τελευταία 1-2 χρόνια και πάντα ανταποκρίνεται. Ακόμα και για εφαρμογές εκτός Play store!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το aqua mail εχετε να προτεινετε αλλη εφαρμογη ειδοποιησεως email που να εχει ongoing notification στο status bar για να μη χανω ποτε mail? Δυστυχως το aqua mail δεν υποστηριζει push σε hotmail.
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το aqua mail εχετε να προτεινετε αλλη εφαρμογη ειδοποιησεως email που να εχει ongoing notification στο status bar για να μη χανω ποτε mail? Δυστυχως το aqua mail δεν υποστηριζει push σε hotmail.

Mymail

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.my.mail

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή whatsapp Ο ήχος για τα μυνήματα ισα Που ακούγετε ενώ έχω στο φουλ Τον ήχο ειδοποιήσεων στην συσκευή Και σε άλλα apps ακούγετε κανονικά ο ηχος! Είναι Γενικό το προβλημα του app? Το έχετε κ εσείς η Είναι κάτι από μενα? Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να δυναμώσει η ενταση του? Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το aqua mail εχετε να προτεινετε αλλη εφαρμογη ειδοποιησεως email που να εχει ongoing notification στο status bar για να μη χανω ποτε mail? Δυστυχως το aqua mail δεν υποστηριζει push σε hotmail.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue

Link to comment
Share on other sites

Αν στείλεις Email στον δημιουργό της εφαρμογής θα ανταποκριθεί σίγουρα και θα προσθέσει την εφαρμογή. Έχω ζητήσει αρκετές φορές τα τελευταία 1-2 χρόνια και πάντα ανταποκρίνεται. Ακόμα και για εφαρμογές εκτός Play store!

Για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίθηκε ούτε σ' εμένα ούτε και στον δημιουργό της εφαρμογής xsubs που ανέφερα νωρίτερα.

Δεν με πειράζει βέβαια, η Cyanogen rom που χρησιμοποιώ έχει build in ρύθμιση για το χρώμα του led notification και μπορείς να διαλέξεις όλες σου τις εφαρμογές, οπότε είμαι μια χαρά.

 

Απλά ανέφερα τις διαφορές του Light Flow με το Light Manager επειδή το 2ο που πρότεινα, δεν είναι τόσο γνωστό όσο το 1ο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου καποιος μια αξιοπιστη εφαρμογη για να κατεβαζω μεσω torrent ?Το μtorrent δε δουλευει σε lg gpad ποιο ειναι δοκιμασμενο και δε θα εχω θεμα ??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου καποιος μια αξιοπιστη εφαρμογη για να κατεβαζω μεσω torrent ?Το μtorrent δε δουλευει σε lg gpad ποιο ειναι δοκιμασμενο και δε θα εχω θεμα ??

tTorrent Pro.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο που να σώζει κατευθείαν στην εξωτερική κάρτα μνήμης;

Στην official 4.4.2 καμμια εφαρμογη δεν κανει save στην καρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...