Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με gestures.

Ως τώρα χρησιμοποιούσα το gmd gestures που είναι μεν πολύ καλό αλλά χρειάζεται root.

Υπάρχει κάτι εξίσου καλό για gestures control που να μην απαιτεί root;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με gestures.

Ως τώρα χρησιμοποιούσα το gmd gestures που είναι μεν πολύ καλό αλλά χρειάζεται root.

Υπάρχει κάτι εξίσου καλό για gestures control που να μην απαιτεί root;

 

Δοκίμασε αν θες το Swipe Home Button. Καμία σχέση με την γκάμα επιλογών που προσφέρει το GMD με custom geastures κτλ αλλά είναι μια καλή επιλογή για συσκευές χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα και αν θυμάμαι καλά μόνο σε ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης δίνει επιλογές gestures.

Στο σημείο πάνω από το hardware button

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα και αν θυμάμαι καλά μόνο σε ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης δίνει επιλογές gestures.

Στο σημείο πάνω από το hardware button

 

Ναι τα gesture που έχει είναι καθορισμένα και ξεκινούν πάνω απ το homebutton. Όπως προείπα δεν έχει καμιά σχέση με το gmd απο άποψη customazation αλλά είναι το μόνο που ξέρω το οποίο δεν θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Πρόκειται να αλλάξω τα 2 android κινητά μου με ένα android dual sim και ψάχνω μια εφαρμογή η οποία να πάρει τις κλήσεις (calls log) και τα μηνύματα και από τα 2 κινητά και να τα ενοποιήσει αντίστοιχα, ώστε να τα περάσω στο νέο κινητό και να έχω όλες τις παλιές κλήσεις και τα μηνύματα.

Ποια εφαρμογή κάνει τη δουλειά αυτή;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογή Android Pro Widgets https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core&hl=el σε samsung galaxy s4 και χρησιμοποιω την εφαρμογή για people για να εμφανιζει τις επαφες όπως τα HTC σαν την φωτο που παραθετω

 

Πολλες φορες όμως "χανει" τις φωτογραφιες από τις επαφες και θελει να ξαναπροσθεσω το widget σε αρχικη οθονη που εχω

 

Υπαρχει καποια λυση ή παρομοια εφαρμογή για s4 ?

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογή Android Pro Widgets https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core&hl=el σε samsung galaxy s4 και χρησιμοποιω την εφαρμογή για people για να εμφανιζει τις επαφες όπως τα HTC σαν την φωτο που παραθετω

 

Πολλες φορες όμως "χανει" τις φωτογραφιες από τις επαφες και θελει να ξαναπροσθεσω το widget σε αρχικη οθονη που εχω

 

Υπαρχει καποια λυση ή παρομοια εφαρμογή για s4 ?

 

Ευχαριστω.

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια, και δεν έχει χάσει ποτέ τις φωτογραφίες...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Πρόκειται να αλλάξω τα 2 android κινητά μου με ένα android dual sim και ψάχνω μια εφαρμογή η οποία να πάρει τις κλήσεις (calls log) και τα μηνύματα και από τα 2 κινητά και να τα ενοποιήσει αντίστοιχα, ώστε να τα περάσω στο νέο κινητό και να έχω όλες τις παλιές κλήσεις και τα μηνύματα.

Ποια εφαρμογή κάνει τη δουλειά αυτή;

 

για δες αν σε βολευει αυτη η εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobilehome.backup&hl=el

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

για δες αν σε βολευει αυτη η εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobilehome.backup&hl=el

 

Φαίνεται να κάνει απλώς backup. Δε βρίσκω επιλογή να κάνει merge αρχεία από 2 διαφορετικά κινητά.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να κάνει απλώς backup. Δε βρίσκω επιλογή να κάνει merge αρχεία από 2 διαφορετικά κινητά.

 

ναι merge δεν κανει

αλλα θα μπορουσες να παρεις τα backup και απο τα 2 κινητα να τα βαλεις στη νεα συσκευη και να κανεις restore απο την εφαρμογη

δεν ξερω βεβαια αν σε βολευει αυτη η λυση

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογή Android Pro Widgets https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core&hl=el σε samsung galaxy s4 και χρησιμοποιω την εφαρμογή για people για να εμφανιζει τις επαφες όπως τα HTC σαν την φωτο που παραθετω

 

Πολλες φορες όμως "χανει" τις φωτογραφιες από τις επαφες και θελει να ξαναπροσθεσω το widget σε αρχικη οθονη που εχω

 

Υπαρχει καποια λυση ή παρομοια εφαρμογή για s4 ?

 

Ευχαριστω.

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια, και δεν έχει χάσει ποτέ τις φωτογραφίες...

 

Καλημέρα.Σε τι κινητο και τι εκδοση andrioid?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σε τι κινητο και τι εκδοση andrioid?

 

Samsung Galaxy S2

εκδόσεις:

- stock 4.1.2

- NeatROM 5.9 (4.1.2)

- Cyanogen 4.2.2

 

Πάντως δοκίμασε και τα:

- Contacts Widget 5.0.1

- Simple Contacts Widget 1.0

μπας και σε βολέψουν... τα δοκίμασα σήμερα (δεν είχα τι άλλο να κάνω) και δεν είναι άσχημα :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S2

εκδόσεις:

- stock 4.1.2

- NeatROM 5.9 (4.1.2)

- Cyanogen 4.2.2

 

Πάντως δοκίμασε και τα:

- Contacts Widget 5.0.1

- Simple Contacts Widget 1.0

μπας και σε βολέψουν... τα δοκίμασα σήμερα (δεν είχα τι άλλο να κάνω) και δεν είναι άσχημα :)

 

Ευχαριστω.Κανουν το ιδιο ?

 

Δοκιμασα το Contacts Widget 5.0.1 αλλα όταν προσθετω το widget σε αρχικη οθονη και δεν το κεντραρει στη μεση της οθονης και εχει διαστασεις μονο για 3Χ3 ενώ στο play το δειχνει πιο καλο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.contapps.android.widget&hl=el

 

Για το Simple Contacts Widget 1.0 δωσε link Γιατι μου βγαζει πολλα το play

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω πρόγραμμα που είχε αναφερθεί εδώ παλαιότερα και που εγκαθιστώντας το σε δύο κινητά μπορούσες στέλνοντας ένα sms (εντολή) να παίρνεις και να βλέπεις τα sms του άλλου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Θέλω να ρωτησω εαν υπάρχει μια εφαρμογή στο android που να μου ονομάζει το Nas που έχω σαν ενα drive έτσι ώστε να αποθηκευω κατευθείαν στον nas τα τορρεντ που κατεβαζω απο το adroid.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει τον τρόπο απάντησης της εισερχόμενης κλήσης.Αυτή τη στιγμή απαντώ σε κληση σέρνοντας την μπάρα από το κέντρο της οθόνης και προς τα κάτω. Υπάρχει τρόπος να σέρνω τη μπάρα από αριστερά προς τα δεξιά ή καπως Έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Κανουν το ιδιο ?

 

Δοκιμασα το Contacts Widget 5.0.1 αλλα όταν προσθετω το widget σε αρχικη οθονη και δεν το κεντραρει στη μεση της οθονης και εχει διαστασεις μονο για 3Χ3 ενώ στο play το δειχνει πιο καλο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.contapps.android.widget&hl=el

 

Για το Simple Contacts Widget 1.0 δωσε link Γιατι μου βγαζει πολλα το play

 

Μπορείς να κάνεις resize το widget αν έχεις launcher που το υποστηρίζει (εγώ χρησιμοποιώ Nova launcher)

το έχω σε 4x4 grid

 

Το άλλο widget είναι εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eezzyweb.gridwidget

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...Σαν το Android Pro Widgets κανενα !!! Απλα κορυφαιο !!!Για να δουμε αν στρωσει....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει τον τρόπο απάντησης της εισερχόμενης κλήσης.Αυτή τη στιγμή απαντώ σε κληση σέρνοντας την μπάρα από το κέντρο της οθόνης και προς τα κάτω. Υπάρχει τρόπος να σέρνω τη μπάρα από αριστερά προς τα δεξιά ή καπως Έτσι?

 

Αυτο με ενδιαφέρει και μένα αλλά όχι να σέρνω αριστερά η δεξιά αλλά προς τα κάτω ( το αντίθετο από αυτό που θέλεις εσύ ).

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο εκει αξιζει !

 

αν θες καποιο λινκ να στο στειλω με πμ αν θες.εγω απο εκει βλεπω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

αν θες καποιο λινκ να στο στειλω με πμ αν θες.εγω απο εκει βλεπω

 

Αν δεν ειναι κοπος θα το ηθελα,ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

ναι merge δεν κανει

αλλα θα μπορουσες να παρεις τα backup και απο τα 2 κινητα να τα βαλεις στη νεα συσκευη και να κανεις restore απο την εφαρμογη

δεν ξερω βεβαια αν σε βολευει αυτη η λυση

 

Θα πάρει backup από το ένα κινητό και θα το περάσει στο άλλο. Θα πάρει back up απο το άλλο κινητό αλλά δεν θα επιλέξει αντικατασταση αλλά συμπλήρωση του αρχείου και είναι έτοιμο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εχει προταθει αλλα αυτη τη στιγμη πια εφαρμογη θεωρειται καλυτερη (δηλ. χωρις κρασαρισματα) σε αποκρυψη SMS απο συγκεκριμενο αποστολεα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο handcent sms, στο notification settings, στο led settings, παροτι εχω ορισει χρωμα -συχνοτητα αναβοσβηματος κλπ, ωστοσο, οταν ερχεται μηνυμα, το led δεν αναβοσβηνει.

Παλια αναβοσβηνε. Και θα επρεπε να εξακολουθει να αναβοσβηνει, αφου δεν εχω αλλαξει εγω κατι.

Αλλα και που πηγα και τσεκαρα οτι ειναι on κλπ, παλι δεν αλλαξε κατι. Και ουτε και οταν κανω 'test settings' αναβοσβηνει.

Τωρα για να χαλασε το led δυσκολο, γιατι αλλο προγραμμα που χειριζεται τις κλησεις, οταν εχω αναπαντητες το αναβοσβηνει το led.

Γιατι λοιπον το handcent δεν μου αναβοσβηνει το led οταν εχω εισερχομενο sms?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...