Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΙατι παλι δεν με αφηνει το airdroid να βαλω στο κινητο αρχεια μεγαλητερα 100 mb ενω το ειχα κανει ποιο παλια...:( Edited by RENESISS
Link to comment
Share on other sites

ΓΙατι παλι δεν με αφηνει το airdroid να βαλω στο κινητο αρχεια μεγαλητερα 100 mb ενω το ειχα κανει ποιο παλια...:(

 

Έχει κάποιους περιορισμούς.

Δες το superbeam.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

TΙ κατι,δεν μπορω πχ μια ταινια...

 

οκ θα το δοκιμασω,σε ευχαριστω πολυ...

 

Έχει κάποιους περιορισμούς.

Δες το superbeam.

 

για να λαβω αρχεια δεν εχει με wi fi ,μονο nfc και κατι αλλα ...:wacko:

 

Tελικα υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να μεταφερω μεγαλα αρχεια(πχ ταινιες) ασυρματα απο τον υπολογιστη στο κινητο μου οεο?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιους περιορισμούς.

Δες το superbeam.

Δείχνει πολύ καλό. Αγόρασα χθες το pro που ήταν σε sale.

TΙ κατι,δεν μπορω πχ μια ταινια...

 

οκ θα το δοκιμασω,σε ευχαριστω πολυ...

 

 

 

για να λαβω αρχεια δεν εχει με wi fi ,μονο nfc και κατι αλλα ...:wacko:

 

Tελικα υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να μεταφερω μεγαλα αρχεια(πχ ταινιες) ασυρματα απο τον υπολογιστη στο κινητο μου οεο?

Το Superbeam που σου πρότειναν κάνει αυτό που θες. Έχει και εφαρμογή για τον υπολογιστή για ευκολότερη χρήση. Δες το site τους.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το υποστηρίζει λέει το νοτε 3

 

Βασικα δεν είπε πουθενά ότι δεν το υποστηρίζει και δεύτερων εγώ ρωτάω τι είναι αυτό το Iannotate που δεν το βρίσκω πουθενά εσύ ξέρεις και απάντησες;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ψάχνω για εφαρμογή που να μπορεί να μεταφέρει τις εφαρμογές από τη μνήμη του κινητού όχι στην sdcard αλλά στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο (emmc) της συσκευής. Έχετε κάτι υπόψιν;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Έχω εγκαταστήσει το Swype σε ένα s4 και ένα s3 mini. Το πρόβλημα υπάρχει στο μίνι. Όταν πάω να γράψω σμσ μου βάζει τους τόνους και βγαίνει η ειδοποίηση ότι περιέχει χαρακτήρες και θα πάει κατεστραμμένο κλπ. Στο σ4 ΤΑ γράφει μικρά αλλά στην αποστολή τα κάνει όλα κεφάλαια. Τι λάθος γίνεται στο μίνι;

 

Σε αυτό που λέει για κατεστραμμένο μήνυμα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και στην εισαγωγή λειτουργίας να επιλέξεις το αλφάβητο GSM.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποια,εφαρμογή σαν το iannotate για το νοτε 3 ?

Δεν το υποστηρίζει λέει το νοτε 3

Μάλιστα αρκετά ενδιαφέρον εφαρμογή την χρειαζόμουν και δεν ήξερα ότι υπάρχει.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

TΙ κατι,δεν μπορω πχ μια ταινια...

 

οκ θα το δοκιμασω,σε ευχαριστω πολυ...

 

 

 

για να λαβω αρχεια δεν εχει με wi fi ,μονο nfc και κατι αλλα ...:wacko:

 

Tελικα υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να μεταφερω μεγαλα αρχεια(πχ ταινιες) ασυρματα απο τον υπολογιστη στο κινητο μου οεο?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Το έχω δοκιμάσει με τα πάντα και μεταφέρει φακέλους, αρχεία κλπ.

Βέβαια έχω βάλει το pro, αλλά αντέγραψα πάνω από 3.5gb από κινητό στο pc χωρίς πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

kαμια εφαρμογη για να μπορω να ..."παιξω" με την αποδοση των χρωματων στην οθονη?και πιο συγκεκριμενα ,οταν κανω αναπαραγωγη με το μξ πλειερ παιζει πιο εντονα η οθονη.ενω στις ρυθμισεις γραφει πως ειναι στο φουλ.στο μξ παει πιο εντονα-φωτεινα...αυτο θελω

 

θελω μια καλη και δωρεαν εφαρμογη για καιρο.να εχει ελληνικα ,να εχει καλη επαφη με το που θα λεει πως ειμαι και να βγαζει και τις μερες του φεγγαριου

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

θελω μια καλη και δωρεαν εφαρμογη για καιρο.να εχει ελληνικα ,να εχει καλη επαφη με το που θα λεει πως ειμαι και να βγαζει και τις μερες του φεγγαριου

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el

νομιζω εδω εισαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κανένα καλο remote control application; εχω το note 3 και το watch on μου κάνει προβλήματα στο bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει με τα πάντα και μεταφέρει φακέλους, αρχεία κλπ.

Βέβαια έχω βάλει το pro, αλλά αντέγραψα πάνω από 3.5gb από κινητό στο pc χωρίς πρόβλημα.

 

Απο το κινητο για pc εχει,για το αντιθετο δεν μπορεσα να βγαλω ακρη...δεν εχει κατι για μεταφορα μεσω wi fi...αν μπορει καποιος γνωστης να πει τα βηματα...

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει πολύ καλό. Αγόρασα χθες το pro που ήταν σε sale.

 

Το Superbeam που σου πρότειναν κάνει αυτό που θες. Έχει και εφαρμογή για τον υπολογιστή για ευκολότερη χρήση. Δες το site τους.

 

Αγόρασα κι εγώ την εφαρμογή με την έκπτωση, και αν κατάλαβα καλά, για να στείλεις ή να πάρεις αρχεία προς/από το pc σου θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το Superbeam και σ' αυτό, ή μπορείς να το κάνεις και αλλιώς και δεν το βρήκα;

Στο σπίτι μου δεν είναι πρόβλημα, εγκατέστησα την εφαρμογή και στο pc και όλα μια χαρά, αλλά αν πας σε κάποιου γνωστού σου το pc, τότε εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Ενώ με το Airdroid και την ip σ' έναν web browser τα πράγματα ήταν πιο απλά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους. ακουω για διαφορες εφαρμογες στο playstore που αυξανουν τη διαρκεια τις μπαταριας 50% και ανω.. ισχυουν ή ειναι μυθος? εψαξα αρκετα στο γκουγκλ πληροφοριες αλλα δεν εβγαλα ακρη :confused: ψαχνοντας στο playstore βρηκα καποιες εφαρμογες με υψηλες βαθμολογιες κ καλα σχολια αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ταιριαζει να προτιμησω καθως κ πως δουλευει. easy battery saver, battery widget, battery doctor ειναι καποια απο τα πολλα στις πρωτες θεσεις. ποιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο κ το πιο ευχρηστο καθως δεν εχω ιδεα πως δουλευει. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ την εφαρμογή με την έκπτωση, και αν κατάλαβα καλά, για να στείλεις ή να πάρεις αρχεία προς/από το pc σου θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το Superbeam και σ' αυτό, ή μπορείς να το κάνεις και αλλιώς και δεν το βρήκα;

Στο σπίτι μου δεν είναι πρόβλημα, εγκατέστησα την εφαρμογή και στο pc και όλα μια χαρά, αλλά αν πας σε κάποιου γνωστού σου το pc, τότε εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Ενώ με το Airdroid και την ip σ' έναν web browser τα πράγματα ήταν πιο απλά.

 

Κι όμως γίνεται κανονικά! Βάλτο και θα δεις! Ανώτερο αρκετα και πιο γρήγορο από το airdroid.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο με το superbeam πρεπει να κατεβασω εφαρμογη και στο pc;μπορει καποιος να δωσει το link ;
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως γίνεται κανονικά! Βάλτο και θα δεις! Ανώτερο αρκετα και πιο γρήγορο από το airdroid.

 

Την εφαρμογή την έχω (Pro edition).

Από το tutorial κατάλαβα πως αν δεν έχεις το SuperBeam εγκατεστημένο στο pc, μπορείς ΜΟΝΟ να στείλεις αρχεία σ' αυτόν και όχι το αντίθετο. Και πάλι όμως για να γίνει αυτό, πρέπει και το pc να είναι συνδεδεμένο στο τοπικό σου δίκτυο με Wi-Fi και όχι με ethernet όπως το δικό μου.

Σε αντίθετη περίπτωση, αποστολή/λήψη αρχείων από και προς το pc, ΜΟΝΟ με την εφαρμογή εγκατεστημένη. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.

 

Δηλαδη για να μεταφερω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο με το superbeam πρεπει να κατεβασω εφαρμογη και στο pc;μπορει καποιος να δωσει το link ;

 

superbe.am

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Είδα στις ρυθμίσεις του κινητού ενός φίλου (το αγόρασε από Κίνα ) ότι μπορεί να ρυθμίσει ποτέ το κινητό θα κλείνει και θα ανοίγει από μόνο του. Υπάρχει καμία αντίστοιχη εφαρμογή για όλα τα αντροιντ κινητά;
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την έχω (Pro edition).

Από το tutorial κατάλαβα πως αν δεν έχεις το SuperBeam εγκατεστημένο στο pc, μπορείς ΜΟΝΟ να στείλεις αρχεία σ' αυτόν και όχι το αντίθετο. Και πάλι όμως για να γίνει αυτό, πρέπει και το pc να είναι συνδεδεμένο στο τοπικό σου δίκτυο με Wi-Fi και όχι με ethernet όπως το δικό μου.

Σε αντίθετη περίπτωση, αποστολή/λήψη αρχείων από και προς το pc, ΜΟΝΟ με την εφαρμογή εγκατεστημένη. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.

 

 

 

superbe.am

Και μπορεις με αυτα και χωρις να αγορασεις ττην pro εκδοση να περασεις και μεγαλα αρχεια,πχ μια ταινια fhd, απο το pc στο κινητο; το εχεις κανει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...