Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους,θελω να ρωτησω αν καποιος γνωριζει πως μπορουμε να κανουμε επαναφορα εφαρμογων με τα δεδομενα τους μεσω του titanium backup.Εχω κανει νωριτερα μπακαπ τις εφαρμογες μου,εκανα φορματ και τωρα δεν βρισκω το μπακαπ αυτο να το επαναφερω (το οποιο υποτιθεται οτι θα μπορουσα να το βρω).Ευχαριστω εκ των προτερων
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις tether μεσω usb ή bluetooth

δε θα χρειαστεις αλλη εφαρμογη, υπαρχει ηδη στις ρυθμισεις η επιλογη

 

Έτσι όμως δεν θα κάνει tether την 3G σύνδεση ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

υπάρχει καμιά εφαρμογή για να κλείνει τις ανοικτές εφαρμογές σε S4?

greenify αλλά θελει να εισαι root

Αν και φοβάμαι δεν θα δεις το μήνυμα μου, είναι κρίμα να κλείνεις τις ανοιχτές εφαρμογές. Περισσότερο κακό κάνεις παρά καλό. Εδώ δεν είναι ούτε iOS ούτε Windows. Δεν χρειάζεται/πρέπει να κλείνεις τις ανοιχτές εφαρμογές γιατί δεν τρώνε μπαταρία όσο είναι "ανοιχτές". Αν ψάξεις σε forum θα δεις ποοοοσες φορές έχει συζητηθεί το θέμα και πως οι ειδικοί λένε αυτό που έγραψα από πάνω ... πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όμως δεν θα κάνει tether την 3G σύνδεση ;

 

Κατσε για να καταλαβουμε λιγο καλυτερα....

Θελεις να εχει το κινητο ιντερνετ απο καποιο ρουτερ....και ταυτοχρονα τα ιδια δεδομενα να χρησιμοποιει και το laptop?

Και γιατι πρεπει να περασει η συνδεση απο το nexus πρωτα...? Και δεν συνδεεις απευθειας το λαπτοπ στο ρουτερ?

Link to comment
Share on other sites

σου έκανε update αυτόματα ή κατέβασες το apk;

 

Είχα και εγώ το πρόβλημα, γιατί δοκίμασα να εγκαταστήσω το πρώτο version με sideload, και μετά δεν έμπαινε το επίσημο.

Το έλυσα κατεβάζοντας το καινούριο από το xda. Ελπίζω η επομένη αναβάθμιση να γίνει μέσω play store...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Ειμαι νεα κατοχος του xperia z1 και εχω δυο αποριες.

 

Μπορω με καποιο τροπο οταν κλειδωνω το τηλ στην οθονη να φαινεται πχ το ρολοι ή οι κλησεις/μηνυματα που εχω (οπως στο nokia n8 που ειχα)? Και δευτερον αν μπορω ετσι κλειδωμενο να αλλαζω προφιλ (στο n8 ειχα το bubbles και το αλλαζα απευθειας χωρις να χρειαζεται να ξεκλειδωσω το τηλ)...

 

Thank u :)

 

widgetlocker (paid)

Μπορείς να βάλεις widgets επάνω του για αναπάντητες κλήσεις μηνύματα κτλ κτλ

καθώς και widgets ή shortcuts (τα shortcuts τα αναφέρω με μια μικρή επιφύλαξη) για να αλλάζεις profiles

όλα αυτά στην lockscreen

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω για καμιά εφαρμογή android που να σου επιτρέπει να ακούς την ίδια σου τη φωνή ενώ μιλάς στο τηλέφωνο. Ξέρετε να προτείνετε; Ευχαριστώ.

 

Τι ακριβώς θες ηχογράφηση;;

Και γιατί χρειάζεσαι εφαρμογή δεν ακούς την φωνή σου;;

Μπας και μας κάνεις πλάκα;

Αν και φοβάμαι δεν θα δεις το μήνυμα μου, είναι κρίμα να κλείνεις τις ανοιχτές εφαρμογές. Περισσότερο κακό κάνεις παρά καλό. Εδώ δεν είναι ούτε iOS ούτε Windows. Δεν χρειάζεται/πρέπει να κλείνεις τις ανοιχτές εφαρμογές γιατί δεν τρώνε μπαταρία όσο είναι "ανοιχτές". Αν ψάξεις σε forum θα δεις ποοοοσες φορές έχει συζητηθεί το θέμα και πως οι ειδικοί λένε αυτό που έγραψα από πάνω ... πάνω κάτω.

 

Φίλε μου το να παγώσει πχ το Facebook σίγουρα καλό κάνει και όχι κακό αν δεν το χρησιμοποιείς συνέχεια οπότε η δουλειά που κάνει το greenify είναι φοβερή είναι η καλύτερη εφαρμογή που υπάρχει μετά από το τιτανιουμ.

Έχεις μπερδευτεί και αυτά που λες ισχύουν για τασκ κιλερ που ναι κάνουν κακό και καθόλου καλό αλλά δεν είναι παράνομη από ίδια μην μπερδεύεσαι...

Το greenify ρίχνει την ραμ και σε συνέχεια εξοικονομείς και μπαταρία αλλά το πιο σημαντικό είναι να μην τρέχουν προγράμματα συνέχεια χωρίς λόγο όπως χάρτες φασειμπουκ κ. α

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Bγήκε αναβάθμιση του viber. Αναφέρει σαν νέο χαρακτηριστικό ότι μπορείς να πάρεις άλλους και ας μην έχουν αυτοί viber ή να έχουν δεδομένα ανοιχτά. Απορία: αυτό είναι σαν το skype και χρεώνεσαι;;;
Link to comment
Share on other sites

Bγήκε αναβάθμιση του viber. Αναφέρει σαν νέο χαρακτηριστικό ότι μπορείς να πάρεις άλλους και ας μην έχουν αυτοί viber ή να έχουν δεδομένα ανοιχτά. Απορία: αυτό είναι σαν το skype και χρεώνεσαι;;;

 

Ναι έχει και μονάδες αν θες να αγοράσεις και παίρνεις και σταθερά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Bγήκε αναβάθμιση του viber. Αναφέρει σαν νέο χαρακτηριστικό ότι μπορείς να πάρεις άλλους και ας μην έχουν αυτοί viber ή να έχουν δεδομένα ανοιχτά. Απορία: αυτό είναι σαν το skype και χρεώνεσαι;;;

 

Τωρα που το λες,χτες ειχα μια κληση απο εναν ξαδερφο μου μεσω viber.Για καποιο λογο δεν το σηκωσα ,αλλα μου εκανε εντυπωση οτι δεν ημουν στο ιντερνετ συνδεδεμενος.Αρα οντως κατι νεο εχει.Για χρεωση ας μας πει κανεις που ξερει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κανείς για αυτό;;;

 

Καλησπέρα. Ψάχνω για καμιά εφαρμογή android που να σου επιτρέπει να ακούς την ίδια σου τη φωνή ενώ μιλάς στο τηλέφωνο. Ξέρετε να προτείνετε; Ευχαριστώ.

 

 

Μα αυτό είναι πρόβλημα, δεν μπορείς να μιλήσεις αν ακους την ηχώ σου

Link to comment
Share on other sites

Κατσε για να καταλαβουμε λιγο καλυτερα....

Θελεις να εχει το κινητο ιντερνετ απο καποιο ρουτερ....και ταυτοχρονα τα ιδια δεδομενα να χρησιμοποιει και το laptop?

Και γιατι πρεπει να περασει η συνδεση απο το nexus πρωτα...? Και δεν συνδεεις απευθειας το λαπτοπ στο ρουτερ?

 

Ακριβώς αυτό !!!

Η σύνδεση θέλω να περάσει από το Nexus γιατί το laptop δεν συνδέεται εύκολα στο συγκεκριμένο δίκτυο.

 

Λοιπόν τι λέτε ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το κάνει κι εμένα στο Desire με CM 10.2.

Όσο είχα στο Nexus την ίδια rom (CM 10.2) δεν μου το έκανε, όπως δεν μου το κάνει και τώρα με την KitKat !!

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό στο Desire, ενώ οι ρυθμίσεις του Facebook και στα 2 κινητά είναι ίδιες..

 

Καμια λυση πως μπορουμε να το λυσουμε ????

Link to comment
Share on other sites

sto tapatalk 2 δε βρισκω το myphone, ουτε το xda :(

 

Απεγκατασταση/εγκατάσταση. Και θα το βρει. Βάλε την 2.4.13

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση/εγκατάσταση. Και θα το βρει. Βάλε την 2.4.13

 

Για ποιόν λόγο είσαι στην 2 και όχι στην 4 εγώ έχω την τελευταία και είναι καθόλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιόν λόγο είσαι στην 2 και όχι στην 4 εγώ έχω την τελευταία και είναι καθόλα εντάξει.

 

Γιατί έχω κινητό με 2.3.5 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος επίσης.

Αν δεν χαλάσει δεν σκοπεύω να το πετάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση πως μπορουμε να το λυσουμε ????

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει, οπότε δεν γνωρίζω την λύση. :(

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό !!!

Η σύνδεση θέλω να περάσει από το Nexus γιατί το laptop δεν συνδέεται εύκολα στο συγκεκριμένο δίκτυο.

 

Λοιπόν τι λέτε ;

 

Εσυ θελεις ουσιαστικα ενα Repeater... αλλα η κεραια του WiFi δεν μπορει να γινει και δεκτης και πομπος.....

Και δεν υπαρχει εφαρμογη που να μπορει να το κανει αυτο.....

Τωρα ισως μπορει να συνδεθει το nexus στο WiFi και συνεδεμενο με USB στο λαπτοπ να δινει ιντερνετ...αλλα αφου θα εχεις περιορισμο λογο καλωδιου και αν θεωρησουμε οτι το κινητο εχει χειροτερη κεραια WiFi απο ενα λαπτοπ...τοτε πιστευω οτι οχι μονο θα δυσκολευεται να συνδεθει...αλλα παιζει να μην το βλεπει καν το δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό !!!

Η σύνδεση θέλω να περάσει από το Nexus γιατί το laptop δεν συνδέεται εύκολα στο συγκεκριμένο δίκτυο.

 

Λοιπόν τι λέτε ;

 

Πάρε ένα εξωτερικό wifi adapter με κεραία. Αξία 11€

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάνω αλλαγές στην status bar με το xblast tools, αλλά δεν δέχεται την αλλαγή του χρωματισμου της status ενώ όλα τα άλλα οκ, ξέρει κανείς τι παίζει;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Ειμαι νεα κατοχος του xperia z1 και εχω δυο αποριες.

 

Μπορω με καποιο τροπο οταν κλειδωνω το τηλ στην οθονη να φαινεται πχ το ρολοι ή οι κλησεις/μηνυματα που εχω (οπως στο nokia n8 που ειχα)? Και δευτερον αν μπορω ετσι κλειδωμενο να αλλαζω προφιλ (στο n8 ειχα το bubbles και το αλλαζα απευθειας χωρις να χρειαζεται να ξεκλειδωσω το τηλ)...

 

Thank u :)

Καλησπέρα, πριν από μερικές μέρες έγινα και γω κάτοχος android συσκευής μεταπηδώντας από το Ν8. Το ίδιο θέμα είχα και γω, από την πρώτη στιγμή αισθάνθηκα να μου λείπει αυτό το στοιχείο (το ρολόι όχι τόσο πολύ όσο τα μηνύματα και οι κλήσεις), τελικά έμαθα ότι υπάρχει ένα προγραμματάκι που λέγεται NoLed (υπάρχει στο market) που κάνει ακριβώς αυτά τα πράγματα.Το βάζεις και μπορείς να το προσαρμόσεις όπως θες, εγώ έβαλα να φαίνονται μόνο τα μηνύματα και οι κλήσεις και μάλιστα όχι όλες τις ώρες της ημέρας, για να περιορίσω τυχόν άσκοπη κατανάλωση μπαταρίας.;)

 

Όσον αφορά το δεύτερο μέρος της ερώτησής σου σχετικά με το προφίλ στην οθόνη κλειδώματος, δεν γνωρίζω κάτι σχετικά, για να σου πω.

Edited by badwolf
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάνω αλλαγές στην status bar με το xblast tools, αλλά δεν δέχεται την αλλαγή του χρωματισμου της status ενώ όλα τα άλλα οκ, ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Έκανες reboot? Αυτό φταίει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...