Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ψάχνω δυο προγράμματα. .αλλα και τα δυο χωρις ρουτ..ενα για backup και ενα για να παγωσω καποιες εφαρμογες...

 

titanium backup και για τα 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψάχνω δυο προγράμματα. .αλλα και τα δυο χωρις ρουτ..ενα για backup και ενα για να παγωσω καποιες εφαρμογες...

 

Το ρούτ είναι αναπόφευκτο όσον αφορά τα προγράμματα που παγώνουν εφαρμογές...

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψάχνω δυο προγράμματα. .αλλα και τα δυο χωρις ρουτ..ενα για backup και ενα για να παγωσω καποιες εφαρμογες...

Ή ρουταρεις ή θα συνεχίσεις να τα ψάχνεις.

Ενας από τους βασικούς λόγους που κάνουμε τα κινητά μας ρουτ είναι αυτός. Εγώ ρίσκαρα εγγύηση σε καινούργιο κινητό με την χαζομάρα το Knox που έχουμε γιατί θέλω να αποφασίζω εγώ τι θα τρέχει και τι όχι στο κινητό ΜΟΥ.

titanium backup και για τα 2

+1

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω εχω την εκδοση που εχει προβλημα το ροοτ στο note 3 και δν θελω να το κανω τωρα...λεω να περιμενω...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αλλά το τάπα ταλκ 4.1.2 μου φαίνεται αρκετά καλύτερο από το 2. Μπόρεσα και το πέρασα με τιτανιουμ και παίζει κανονικά. Το κακό είναι ότι συνέχεια μου βγάζει αναβάθμιση το πλαιστορ για να πάω στην 4.2 αλλά δεν θέλω.

Να πας. Βγήκε update πριν λίγο και λύνει το πρόβλημα με το multi-quote.

Αρνείται πεισματικά να με βάλει στο bbm.. έκανα εγγραφή, ήρθε mail, έκανα επιβεβαίωση μα κολλάει στη "ρύθμιση του bbm".

Δοκίμασες να το σκοτώσεις και να το ξεκινήσεις πάλι? Μου το είχε κάνει και εμένα κάποια φάση.

Το bbm έχει τρόπο να δεις πληροφορίες για το ποιος σου έχει κάνει add? Μου ήρθε invitation αλλά δεν έχω ιδέα ποιος είναι. Επίσης σε βρίσκουν χωρίς να ξέρουν το PIN? Γιατί δεν το είχα δώσει κάπου επειδή δεν ήξερα κάποιον να έχει.

Ενημερωτικά, σε όσους δεν έχει έρθει mail δοκιμάστε να μπείτε και να δοκιμάσετε αν έχει έρθει η σειρά σας.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω εχω την εκδοση που εχει προβλημα το ροοτ στο note 3 και δν θελω να το κανω τωρα...λεω να περιμενω...

 

Αν θες οπωσδήποτε να αποφύγεις το root βάλε για backups το helium.

Δεν είναι τόσο πρακτικό γιατί θέλει κάθε φορά pc αλλά βολευομαστε με ότι έχουμε. :-P

Το πάγωμα είναι αδύνατο χωρίς root. :-(

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω εχω την εκδοση που εχει προβλημα το ροοτ στο note 3 και δν θελω να το κανω τωρα...λεω να περιμενω...

 

Οκ περιμένεις μπας και κάτι βγει για την mj3.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες οπωσδήποτε να αποφύγεις το root βάλε για backups το helium.

Δεν είναι τόσο πρακτικό γιατί θέλει κάθε φορά pc αλλά βολευομαστε με ότι έχουμε. :-P

Το πάγωμα είναι αδύνατο χωρίς root. :-(

 

γιατι ρε παιδια?το επιβολη διακοπης δεν ειναι ενα ειδος παγωματος?

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια?το επιβολη διακοπης δεν ειναι ενα ειδος παγωματος?

 

Όχι γιατί μετά από λίγο οι εφαρμογές ξανά τρέχουν στο παρασκήνιο είναι για να της παγώνει για εκείνη τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Να πας. Βγήκε update πριν λίγο και λύνει το πρόβλημα με το multi-quote.

Δεν βλέπω αναβάθμιση είναι η 4.2 που δεν μου δούλεψε το μουλτι από τις 22\10\2013 εσύ βλέπεις και άλλη αναβάθμιση από αυτή?

edit μόλις είδα ότι έλεγες για την προ έκδοση αξίζει να την αγοράσω? ετοιμος είμαι. ..

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά, δείχνει ενδιαφέρον.

 

https://www.coverscreen.com/?m=0

 

Ωραίο φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω αναβάθμιση είναι η 4.2 που δεν μου δούλεψε το μουλτι από τις 22\10\2013 εσύ βλέπεις και άλλη αναβάθμιση από αυτή?

edit μόλις είδα ότι έλεγες για την προ έκδοση αξίζει να την αγοράσω? ετοιμος είμαι. ..

Ναι, έχεις δίκιο δεν το διευκρίνισα. Και δεν είχα προσέξει ότι η free δεν έχει πάρει το update. Έχω την Pro γιατί την είχα αγοράσει πριν γίνει free. Δεν έχει ιδιαίτερα παραπάνω features ώστε να είναι αξίζει η αγορά της πλέον ειδικά αν την τιμολογούν ακόμα στα 4€. Ίσως το πιο σημαντικό να είναι ότι παίρνει πιο γρήγορα τα updates.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο δεν το διευκρίνισα. Και δεν είχα προσέξει ότι η free δεν έχει πάρει το update. Έχω την Pro γιατί την είχα αγοράσει πριν γίνει free. Δεν έχει ιδιαίτερα παραπάνω features ώστε να είναι αξίζει η αγορά της πλέον ειδικά αν την τιμολογούν ακόμα στα 4€. Ίσως το πιο σημαντικό να είναι ότι παίρνει πιο γρήγορα τα updates.

 

Ο περιμένω από περιέργεια να δω ποτέ θα δώσουν το απντειτ στην φρεε και αν όχι μέχρι αύριο την αγοράζω γιατί είναι πολύ καλή τα αξίζει οποίος την έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι ρουτ, υπάρχει εφαρμογή που να δίνει διακόπτη εναλλαγής 2g/3g άμεσα; Χωρίς να σε πηγαίνει στο μενού των ασυρμάτων δικτύων;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το pro;Είναι ο μονος λόγος που το απ εγκατέστησα και κατέβασα πάλι το 2.Σας πηγαίνει πάντα στο πρώτο μη αναγνωσμενο ποστ;Εμένα τύχαινε να με πηγαίνει και μια σελίδα πιο πριν σε αυτά που είχα διαβάσει.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το pro;Είναι ο μονος λόγος που το απ εγκατέστησα και κατέβασα πάλι το 2.Σας πηγαίνει πάντα στο πρώτο μη αναγνωσμενο ποστ;Εμένα τύχαινε να με πηγαίνει και μια σελίδα πιο πριν σε αυτά που είχα διαβάσει.

 

Σήμερα δοκίμασα το 2 και το θεώρησα πολύ υποδεέστερο του 4. Ναι με πάει κανονικά στα αδιάβαστα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το pro;Είναι ο μονος λόγος που το απ εγκατέστησα και κατέβασα πάλι το 2.Σας πηγαίνει πάντα στο πρώτο μη αναγνωσμενο ποστ;Εμένα τύχαινε να με πηγαίνει και μια σελίδα πιο πριν σε αυτά που είχα διαβάσει.

 

Μια με πάει μια δεν με πάει και εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι ρουτ, υπάρχει εφαρμογή που να δίνει διακόπτη εναλλαγής 2g/3g άμεσα; Χωρίς να σε πηγαίνει στο μενού των ασυρμάτων δικτύων;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff

Αν θυμάμαι καλά αυτή είχα και δεν σε πηγενε ρυθμίσεις το γύρναγε αμέσως

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff

Αν θυμάμαι καλά αυτή είχα και δεν σε πηγενε ρυθμίσεις το γύρναγε αμέσως

 

Μπα συντόμευση είναι και αυτή δυστυχώς να χεθω την Google και τα κολλήματα τους!

Link to comment
Share on other sites

 

Γρήγορη με ωραίο απλό interface, αλλά με έντονη απουσία αρκετών επιλογών και ενδείξη αριθμού χαρακτήρων την ώρα που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη με ωραίο απλό interface, αλλά με έντονη απουσία αρκετών επιλογών και ενδείξη αριθμού χαρακτήρων την ώρα που γράφεις.

 

Έχει μετρητή χαρακτήρων, απλά εμφανίζεται στους τελευταίους 30 χαρακτήρες νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι ρουτ, υπάρχει εφαρμογή που να δίνει διακόπτη εναλλαγής 2g/3g άμεσα; Χωρίς να σε πηγαίνει στο μενού των ασυρμάτων δικτύων;

 

Πονεμένη ιστορία... απορώ γιατί δεν το κάνει πιο εύκολο ή google.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το pro;Είναι ο μονος λόγος που το απ εγκατέστησα και κατέβασα πάλι το 2.Σας πηγαίνει πάντα στο πρώτο μη αναγνωσμενο ποστ;Εμένα τύχαινε να με πηγαίνει και μια σελίδα πιο πριν σε αυτά που είχα διαβάσει.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Έστειλα μήνυμα στον προγραμματιστή. Απάντησε μια φορά αλλά μέχρι εκεί. Τίποτα νεώτερο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή εύκολη που να διαγράφει υπολειμματα στο τηλέφωνο που έχουν μηνη απο βαλε βγαλε εφαρμογων και αρχειων, επισης σε μια sd καρτα 64αρα καινουργια που εβαλα μου λεει συνολικος χωρος 58 ειναι σωστο . ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...