Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογη για τις εικονες εχω την quick pick η οποια ειναι αψογη. Οταν ομως θελω να δω τα βιντεο μου πρεπει να παω στις ρυθμισεις της εφαρμογης,να επιλεξω να δειχνει τα βιντεο κ μετα να παω να τα δω αλλα δειχνει μαζι και τις φωτογραφιες και ειναι ενα μπαχαλο,ειδικα αν εχεις πολλα αρχεια.

Αντιστοιχη εφαρμογη για να δειχνει μονο τα βιντεο υπαρχει?

 

Ναι το mx player. Κάνει φίλτρο μόνο στα βίντεο και παίζει όλα τα φορματς

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η μπαταρια με τη Ram;

Το οτι υπαρχει το Fb απο πισω δεν σημαινει οτι τρωει μπαταρια.

Ram ναι, αλλα αφου εχεις πολυ δεν σε ενδιαφερει.

 

Διαφωνώ. Από τότε που έχω κάνει greenify όλα τα chat apps και την εφαρμογή gmail, έχω δει πολύ χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας σε κατάσταση αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Από τότε που έχω κάνει greenify όλα τα chat apps και την εφαρμογή gmail, έχω δει πολύ χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας σε κατάσταση αναμονής.

 

Έχεις την donate έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ. Από τότε που έχω κάνει greenify όλα τα chat apps και την εφαρμογή gmail, έχω δει πολύ χαμηλότερη κατανάλωση μπαταρίας σε κατάσταση αναμονής.

 

Έχεις συγκρίνει δηλαδή αυτονομία πριν και μετά με κάποιο πρόγραμμα;

Αν ναι για τι ποσοστό μιλάμε σε διαφορά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συγκρίνει δηλαδή αυτονομία πριν και μετά με κάποιο πρόγραμμα;

Αν ναι για τι ποσοστό μιλάμε σε διαφορά;

 

Είναι αισθητή η διαφορά. Φαντάσου ότι εδώ και τρεις ώρες που το έχω βγάλει από τον φορτιστή, οι συγκεκριμένες εφαρμογές που δεν τις έχω χρησιμοποιήσει, έχουν ή μηδενικό ποσοστό ή κάποιες από αυτές δεν φαίνονται καν.

Fuorigioco έχω την donate έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το κάνεις Greenify, δεν θα ξυπνήσει από μόνο του σε περίπτωση που έχεις μήνυμα όπως ισχύει με το whatsapp.

Ήμουν έτοιμος να το περάσω μέχρι που διάβασα αυτό :-P

Ελεος ρε παιδια με αυτο το greenify!

Δε λεω, καλη, χρυση εφαρμογη, βοηθαει αρκετα κυριως οσους εχουν λιγη μνημη, αλλα αυτη η αρρωστια να παγωνουμε η αδρανοποιουμε την καθε εφαρμογη που θα βαλουμε στην συσκευη και να σκεφτομαστε για το αν θα την εγκαταστησουμε γι αυτον τον λογο η για τα 50 mb που θα σπαταλαει κατανταει γελοιο.

Σε τελικη αναλυση εφοσον ξερετε πως λειτουργει το android και οι εφαρμογες του, ας μην επιλεγατε android.

 

Τι καλύτερο από το Skype έχει το ΒΒΜ?

Δεν νομίζω ότι είναι κάπου καλύτερο από όσα υπάρχουν και με ΜΕΓΆΛΟ μειονέκτημα ότι δεν υποστηρίζει παλαιότερες εκδόσεις.

Ψιλοπατατα θα το έλεγα. Πολύς ντόρος για μια μέση εφαρμογή.

Οι βιντεοκλησεις τι λένε;

 

Καλο το skype, προσωπικη μου αποψη ομως ειναι πως δεν κανει για τα κινητα.

Χωρια απο αυτο, προτιμω να εχω ενα bbm και βαρια βαρια και ενα whatsapp παρα να εχω ενα whatsapp, ενα skype και ενα viber ταυτοχρονα επειδη κανουν διαφορετικη δουλεια το καθενα!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εχεις την donate εκδοση του greenify?

 

Την έχω εγώ και όντος αν βάλεις το viber και σου έρθει μνμ το ξυπνάει και παίρνεις το μνμ κανονικά.

 

Με την αναβάθμιση του ταπαταλκ βλέπω ότι δεν μπορώ να επιλέξω και να απαντήσω σε πολλά μνματα μαζί. Το κάνει και σε σάς?

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις το Helium παιδια? Αν ναι, το restore γινεται τοσο αψογα οσο με το Titanium?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

 

Με την αναβάθμιση του ταπαταλκ βλέπω ότι δεν μπορώ να επιλέξω και να απαντήσω σε πολλά μνματα μαζί. Το κάνει και σε σάς?

 

Αν μιλας για το 4 ,ναι.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αισθητή η διαφορά. Φαντάσου ότι εδώ και τρεις ώρες που το έχω βγάλει από τον φορτιστή, οι συγκεκριμένες εφαρμογές που δεν τις έχω χρησιμοποιήσει, έχουν ή μηδενικό ποσοστό ή κάποιες από αυτές δεν φαίνονται καν.

Fuorigioco έχω την donate έκδοση.

 

Root και πεταμα σε οτι δεν χρησιμοποιεις λοιπον.:)

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Root και πεταμα σε οτι δεν χρησιμοποιεις λοιπον.:)

 

Επειδή δεν τις χρησιμοποίησα το τελευταίο τρίωρο, πρέπει να τις απεγκαταστήσω? :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν τις χρησιμοποίησα το τελευταίο τρίωρο, πρέπει να τις απεγκαταστήσω? :banghead:

 

Οκ τοτε, θα σου προτεινα επισης να εγκαταστησεις και τα kik, touch, bbm, skype, ετσι για να εχεις να αδρανοποιεις και να εχεις μια ασχολια βρε παιδι μου.:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στο play store πως μπορώ να δω τις εφαρμογές που έχω βάλει στην λίστα επιθυμιών;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στο play store πως μπορώ να δω τις εφαρμογές που έχω βάλει στην λίστα επιθυμιών;

 

Πρεπει να κανεις swype με το δαχτυλο σου απο τα αριστερα της οθονης για να δεις τις επιπλεον επιλογες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο titanium backup, υπαρχει τροπος οταν κανω την επαναφορα να μη με ρωταει συνεχεια γοια την εγκατασταση αλλα να το κανει μονο του οπως το helium? Που να κανω 160 εγκατασταση.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο titanium backup, υπαρχει τροπος οταν κανω την επαναφορα να μη με ρωταει συνεχεια γοια την εγκατασταση αλλα να το κανει μονο του οπως το helium? Που να κανω 160 εγκατασταση.....

 

Την απλη εκδοση εχεις? Γιατι στην Pro τουλαχιστον οταν κανω επαναφορα απο backup εφαρμογων δεν με ερωταει κατι τετοιο.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την απλη εκδοση εχεις?

Ναι και απο οτι ειδα αυτο που θελω γινεται μονο στην επι πληρωμη?:(

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οκ τοτε, θα σου προτεινα επισης να εγκαταστησεις και τα kik, touch, bbm, skype, ετσι για να εχεις να αδρανοποιεις και να εχεις μια ασχολια βρε παιδι μου.:lol:

 

Έχω αυτά που έχουν και οι φίλοι μου χωρίς να με απασχολεί αν καταναλώνει μπαταρία ή μνήμη. Έτσι έχω κάνει και την εφαρμογή gmail και ενημερώνομαι για τα emails μου χωρίς να καταναλώνει μπαταρία, όπως γινόταν πριν έχοντας δοκιμάσει όλες τις γνωστές εφαρμογές email. Συνέχιζε να ειρωνεύεσαι για κάτι που δεν το έχεις δοκιμάσει καν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτά που έχουν και οι φίλοι μου χωρίς να με απασχολεί αν καταναλώνει μπαταρία ή μνήμη. Έτσι έχω κάνει και την εφαρμογή gmail και ενημερώνομαι για τα emails μου χωρίς να καταναλώνει μπαταρία, όπως γινόταν πριν έχοντας δοκιμάσει όλες τις γνωστές εφαρμογές email. Συνέχιζε να ειρωνεύεσαι για κάτι που δεν το έχεις δοκιμάσει καν.

 

Τι να δοκιμασω, να εχω 350 messengers ταυτοχρονα και να τους αδρανοποιω με το Greenify λογω μνημης και μπαταριας?

Μονος σου λες ουσιαστικα πως εχεις προβλημα και αν δεν υπηρχε το Greenify δε θα ειχες λυση.

 

Δεν ειρωνευομαι, χαβαλε κανω ενοωντας με λιγα λογια πως ενα smartphone ειναι τοσο εξυπνο οσο και ο κατοχος του.

Αντι λοιπον ενα εξυπνο τηλεφωνο να σε διευκολυνει με μια δυο εφαρμογες το πολυ της ιδιας κατηγοριας, εσυ βαζεις 4-5 messengers και δυσκολευεις την ζωη σου αλλα και της συσκευης σου.

 

Πες μου τωρα πως δε μπορεις να συγκεντρωσεις ολους σου τους φιλους σε εναν messenger μονο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και απο οτι ειδα αυτο που θελω γινεται μονο στην επι πληρωμη?:(

 

Ότι πληρώσεις παίρνεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

πειτε μια εφαρμογη για καμερα για φωτο και βιντεο γιατι τραβηξα σημερα βιντεο και οταν επεφταν τα φωτα πανω ασπριζε η οθονη. και συνεχεια εκανε ζουμ ιν και αουτ
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για το 4 ,ναι.

 

Είχα το ταπαταλκ και έκανα πολλαπλή απάντηση εχθές έκανα αναβάθμιση και σταμάτησε μπορώ να περάσω άλλο ταπαταλκ και αν ναι από που?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ταπαταλκ και έκανα πολλαπλή απάντηση εχθές έκανα αναβάθμιση και σταμάτησε μπορώ να περάσω άλλο ταπαταλκ και αν ναι από που?

 

Εχεις το amazon app store? ενα φεγγαρι το εδινε free αρκει ναχες και το amazon app store installed μαζι γιατι αν δεν τοχες το tapatalk 2 δεν ανοιγε...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τι να δοκιμασω, να εχω 350 messengers ταυτοχρονα και να τους αδρανοποιω με το Greenify λογω μνημης και μπαταριας?

Μονος σου λες ουσιαστικα πως εχεις προβλημα και αν δεν υπηρχε το Greenify δε θα ειχες λυση.

 

Δεν ειρωνευομαι, χαβαλε κανω ενοωντας με λιγα λογια πως ενα smartphone ειναι τοσο εξυπνο οσο και ο κατοχος του.

Αντι λοιπον ενα εξυπνο τηλεφωνο να σε διευκολυνει με μια δυο εφαρμογες το πολυ της ιδιας κατηγοριας, εσυ βαζεις 4-5 messengers και δυσκολευεις την ζωη σου αλλα και της συσκευης σου.

 

Πες μου τωρα πως δε μπορεις να συγκεντρωσεις ολους σου τους φιλους σε εναν messenger μονο?

 

Μιλάω με πολλούς που έχουν μόνο facebook μέσω messenger και οι οποίοι δεν έχουν smartphone, κάνω βιντεοκλήσεις με το hangouts που το Viber και το whatsapp δεν έχουν, ενώ κάποιοι αποφεύγουν το whatsapp γιατί είναι επί πληρωμή μετά τον πρώτο χρόνο και βολεύονται με το Viber. Βρες μου έναν λόγο λοιπόν να βάλω τον blackberry ή πρότεινε μου κάποιον άλλο που να τα συνδυάζει όλα αυτά.

Edited by jastonas
λογοκρισία....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...