Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάποια εφαρμογή για το Στοίχημα σε στυλ surfbet live score που να επιλέγουμε τους αγώνες και να χτυπάει ειδοποίηση όταν μπαίνει γκολ;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για το Στοίχημα σε στυλ surfbet live score που να επιλέγουμε τους αγώνες και να χτυπάει ειδοποίηση όταν μπαίνει γκολ;;;

Betscores χρησιμοποιώ που έχει ειδοποιήσεις για γκολ κ.α. όπως κάρτες ημίχρονο κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Betscores χρησιμοποιώ που έχει ειδοποιήσεις για γκολ κ.α. όπως κάρτες ημίχρονο κλπ.

 

Ευχαριστώ πολύ...Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/09/19/7a6e2e8y.jpg

Προ ολίγων ημερών θυμάμαι είχε γίνει συζήτηση για τα SMS Apps.

Έχοντας θέμα στη συσκευή μου (HTC One) την οποία έχω σετάρει με Αγγλικό μενού, δε μπορούσα να στείλω μηνύματα με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες.

Έχοντας δοκιμάσει για 3η-4η φορά πολλά SMS Apps (Τextra, Handcent, Go Sms κτλ.), κατέληξα στο 88sms https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

Ελαφρύ, όμορφο κι εύχρηστο UI, επιτέλους μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες με Αγγλική γλώσσα τηλεφώνου, Emoji.

Το μόνο αρνητικό ότι δε σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις default sms app με αποτέλεσμα το κάθε μήνυμα να σου έρχεται διπλό (και στη στοκ εφαρμογή και στο 88sms).

Έκανα freeze τη στοκ εφαρμογή μηνυμάτων μέσω Titanium Backup και τώρα λειτουργεί μια χαρά.

 

Ελληνικά στέλνει 160 χαρακτήρες;

Εδώ τι διαλέγω; κάτι παλιά μηνύματα που είχα γράψει με άλλη εφαρμογή μηνυμάτων γιατί μου τα δείχνει κινέζικα ;

Στην γρήγορη απάντηση γιατί είναι αχνά οι ρυθμίσεις της;http://img.tapatalk.com/d/13/09/19/juqa2use.jpg

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Lucky patcher ή adway?

 

Κανείς?????

 

εγω χρησιμοποιω και τα 2:)

βασικα το lucky patcher εχει περαιτερω δυνατοτητες οπως πχ μπορεις να κανεις remove τον ελεγχο για τη γνησιοτητα καποιων εφαρμογων(ορισμενες εφαρμογες πραγματοποιουν τετοιο ελεγχο)

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Lucky patcher ή adway?

 

Το Lucky patcher σπαει εφαρμογες.

Το adway κοβει τις διαφημισεις.

Πως σχετιζονται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Lucky patcher σπαει εφαρμογες.

Το adway κοβει τις διαφημισεις.

Πως σχετιζονται;

 

Το Lucky patcher έχει και αυτό επιλογή για να κόβει τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/09/19/7a6e2e8y.jpg

 

Ελληνικά στέλνει 160 χαρακτήρες;

Εδώ τι διαλέγω; κάτι παλιά μηνύματα που είχα γράψει με άλλη εφαρμογή μηνυμάτων γιατί μου τα δείχνει κινέζικα ;

Στην γρήγορη απάντηση γιατί είναι αχνά οι ρυθμίσεις της;http://img.tapatalk.com/d/13/09/19/juqa2use.jpg

Σαφώς και στέλνει, στο Strip Unicode θα διαλέξεις Strip all unicode characters.

 

Στο Quick Reply έχω ενεργοποιήσει κανονικά το Use dark theme. Μήπως είναι θέμα συσκευής;

Και στο Show pop-up μου δίνει τη δυνατότητα να το ενεργοποιήσω, κι όταν γίνει αυτό έχεις και τις 2 επόμενες επιλογές διαθέσιμες.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα εχς ενα hp slate 7 και δεν ειναι διαθεσημο για την συσκευη μου το google wallet τι μπορω να κανω για να αγορασω εφαρμογες ευχαριστω!!! :)

 

Το Google Wallet δεν μπαίνει σε συσκευές εκτός Ελλάδας ακόμα..!

Link to comment
Share on other sites

Στο 88sms για να βλέπουμε πότε εσταλει το μήνυμα και όχι απλά ποτε πήγε τι τικαρουμε;

 

σε πετυχα κι εδω.:p

το "αρχικα timestamp" τσεκαρε, και θα σου δειχνει τι ωρα σου εστειλαν το μηνυμα, κι οχι τι ωρα το ελαβες.

Link to comment
Share on other sites

σε πετυχα κι εδω.:p

το "αρχικα timestamp" τσεκαρε, και θα σου δειχνει τι ωρα σου εστειλαν το μηνυμα, κι οχι τι ωρα το ελαβες.

το αναποδο γινεται?οταν στειλω ενα μηνυμα σε καποιον που εχει κλειστο το κινητο του,αμα το ανοιξει σε μια ωρα ποια ωρα θα μου δειξει οτι το ελαβε?τωρα η σε μια ωρα? :)
Link to comment
Share on other sites

το αναποδο γινεται?οταν στειλω ενα μηνυμα σε καποιον που εχει κλειστο το κινητο του,αμα το ανοιξει σε μια ωρα ποια ωρα θα μου δειξει οτι το ελαβε?τωρα η σε μια ωρα? :)

 

αυτο που περιγραφεις ειναι η αναφορα παραδοσης. αν το στειλεις τωρα, και η αναφορα ερθει σε μια ωρα, παει να πει οτι το ελαβε με μια ωρα καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που περιγραφεις ειναι η αναφορα παραδοσης. αν το στειλεις τωρα, και η αναφορα ερθει σε μια ωρα, παει να πει οτι το ελαβε με μια ωρα καθυστερηση.

μαλλον δεν το εθεσα σωστα!υπαρχει εφαρμογη sms που η αναφορα να μην πεταγεται σε ενα παραθυρακι και χανεται αλλα καπου να "μενει" σε αρχειο να την βλεπουμε?οπως στα παλια τα νοκια!και οχι σαν την μανισια εφαρμογη sms τωρα που η αναφορα ερχεται σαν νεο sms και νομιζω οτι ειναι παλι μηνυμα αλλα δεν ειναι ,ειναι η αναφορα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν το εθεσα σωστα!υπαρχει εφαρμογη sms που η αναφορα να μην πεταγεται σε ενα παραθυρακι και χανεται αλλα καπου να "μενει" σε αρχειο να την βλεπουμε?οπως στα παλια τα νοκια!και οχι σαν την μανισια εφαρμογη sms τωρα που η αναφορα ερχεται σαν νεο sms και νομιζω οτι ειναι παλι μηνυμα αλλα δεν ειναι ,ειναι η αναφορα.

 

Στο 88sms αν πατήσεις παρατεταμένα στο μήνυμα που έχεις στείλει και μετά view report σου δείχνει τις λεπτομέρειες. Έτσι δε χάνεις την αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Στο 88sms αν πατήσεις παρατεταμένα στο μήνυμα που έχεις στείλει και μετά view report σου δείχνει τις λεπτομέρειες. Έτσι δε χάνεις την αναφορά.

αααα γιατι σε ολες τις αλλες εφαρμογες στις πληροφοριες απλα σου δειχνει την ωρα του timestamp απλως!ενω εδω δειχνει την ωρα αναφορας!καλο!

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγο καιρό που μου χει σπάσει τα νεύρα ο dolphin. Πατάω να ανοίξει ένα site και κολλάει σ αυτό το σημείο και δεν κάνει τίποτα. Το έχετε παρατηρήσει;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγο καιρό που μου χει σπάσει τα νεύρα ο dolphin. Πατάω να ανοίξει ένα site και κολλάει σ αυτό το σημείο και δεν κάνει τίποτα. Το έχετε παρατηρήσει;;

 

κανε clear cache της εφαρμογης και ανοιξε παλι τον browser και δες πως παει

δοκιμασες επισης να κανεις απεγκατασταση/εγκατασταση?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

εχω ενα παλιο laptop το οποιο δεν εχει wifi. θελω να συνδεω το usb με το κινητο μου και περνει wifi του σπιτιου κσι να το δινει στο laptop. δεν ξερω αν εγινα κατανοητος. οτι δοκιμασα σουλευει μονο με data(3G 4G κτλ)

Ξέρει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο music player προτείνετε?

 

Poweramp. Για μενα δεν εχει ανταγωνισμο.

 

Ξέρει κανείς ?

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος, εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι εφικτο..Τουλαχιστον δεν το εχω ξανακουσει!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ?

 

Αγορασε ενα ασυρματο usb stick και συνδεσε το στον υπολογιστη και εισαι κομπλε.

Για παραδειγμα κατι απο αυτα απο οποιο καταστημα θες εσυ ( το site το εβαλα τυχαια για να καταλαβεις τι εννοω ) http://www.e-shop.gr/search_main.phtml?table=PER&category=WIRELESS&category2=USB

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε καμιά εφαρμογή - lockscreen, όπως του android 4.2.2;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el..

 

Αν καταλαβα τι θελεις

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...