Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλε κάνεις το hangouts; αξίζει;

 

 

Εμένα μου το πέρασε από μόνο του σαν αντικαταστάτη του talk. Τώρα που το είπες το παρατήρησα. Δεν το έχω δοκιμάσει. Ενδιαφέρον ακούγεται πάντως.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλεγω...και εγω το εχω αφου στα 0,76 ειναι τσαμπα...

Απλα μου τη σπαει που μπορω να γραφω φωνητικα παντου αλλα οχι στα sms....:(:(

Με το handset sms και με Swype δοκίμασα να γράψω με φωνητική ομιλία και γράφει κανονικά.

Τα κεφαλαία θα γράφει με τόνους. Οπότε αυτό είσαι θέμα του keyboard. Αλλιώς θα πρέπει να επιλέξεις strip unicode.

Τα γράφει με τόνους, αλλά στην αποστολή δεν φαίνονται οι τόνοι. Εγώ με το Swype όπως έγραψα και πιο πάνω, γράφω κανονικά με μικρά γράμματα και έχω 160 χαρακτήρες και στην αποστολή γίνονται αυτόματα κεφάλαια και άτονα. Αν δεν κάνω λάθος είναι θέμα ρύθμισης του sms application που χρησιμοποιεί κάποιος. Εάν θέλετε το μήνυμα να αποστέλλεται με μικρά γράμματα τότε οι 70 χαρακτήρες είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το πέρασε από μόνο του σαν αντικαταστάτη του talk. Τώρα που το είπες το παρατήρησα. Δεν το έχω δοκιμάσει. Ενδιαφέρον ακούγεται πάντως.

Πως το πέρασε μόνο του. Ε εμένα ακόμα το talk έχει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Με το handset sms και με Swype δοκίμασα να γράψω με φωνητική ομιλία και γράφει κανονικά.

 

Τα γράφει με τόνους, αλλά στην αποστολή δεν φαίνονται οι τόνοι. Εγώ με το Swype όπως έγραψα και πιο πάνω, γράφω κανονικά με μικρά γράμματα και έχω 160 χαρακτήρες και στην αποστολή γίνονται αυτόματα κεφάλαια και άτονα. Αν δεν κάνω λάθος είναι θέμα ρύθμισης του sms application που χρησιμοποιεί κάποιος. Εάν θέλετε το μήνυμα να αποστέλλεται με μικρά γράμματα τότε οι 70 χαρακτήρες είναι μονόδρομος.

 

Ναι, η μετατροπή σε κεφαλαία άτονα γίνεται από την εφαρμογή. Αν έγραφες σε stock sms app με τον ίδιο τρόπο θα στα έστελνε με 70χαρακτήρες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα με εξυπηρετούσε αν ήταν και δωρεάν !!! ;)

 

 

Ένα στοιχειώδες search στο market δε μπορείς να κάνεις ρε αδερφέ; Και αφού ψάχνεις δωρεάν, βρες μερικά και δοκίμασε. Ήμαρτον δηλαδή. ;)

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Θα με εξυπηρετούσε αν ήταν και δωρεάν !!! ;)

Kingsoft Office.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Light flow για υο χρώμα στα notifications?

Κανει κακο αυτο το πρόγραμμα; γενικα σε μπαταρία κλπ;

 

Επισης καλύτερος file manager και εφαρμογή για office επι πληρωμή ;

Ευχαριστώ πολύ. Καλημέρα:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Light flow για υο χρώμα στα notifications?

Κανει κακο αυτο το πρόγραμμα; γενικα σε μπαταρία κλπ;

 

Επισης καλύτερος file manager και εφαρμογή για office επι πληρωμή ;

Ευχαριστώ πολύ. Καλημέρα:)

File Manager: Προτιμώ τον Solid Explorer. Επίσης, πάρα πολύ καλός ο ES File Explorer που είναι και free.

Office: Θεωρώ το OfficeSuilte το καλύτερο από τις επί πληρωμή εφαρμογές για αυτό το σκοπό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλεγω...και εγω το εχω αφου στα 0,76 ειναι τσαμπα...

Απλα μου τη σπαει που μπορω να γραφω φωνητικα παντου αλλα οχι στα sms....:(:(

 

Μια χαρα ειναι και με τα sms η λειτουργια φωνης.Σε HTC One X τουλαχιστον.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Light flow για υο χρώμα στα notifications?

Κανει κακο αυτο το πρόγραμμα; γενικα σε μπαταρία κλπ;

 

Επισης καλύτερος file manager και εφαρμογή για office επι πληρωμή ;

Ευχαριστώ πολύ. Καλημέρα:)

 

Πολύ καλός ο solid αλλά έχω κολλήσει με τον Fx https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.fx&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5leHRhcHAuZngiXQ.. . Ρίξτου μια ματιά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Light flow για υο χρώμα στα notifications?

Κανει κακο αυτο το πρόγραμμα; γενικα σε μπαταρία κλπ;

 

Επισης καλύτερος file manager και εφαρμογή για office επι πληρωμή ;

Ευχαριστώ πολύ. Καλημέρα:)

 

Το πρώτο το light flow, είναι πολύ καλό κάνει την δουλειά του και δεν καταναλώνει καθόλου μπαταρία.

 

Όσον αφορά για file explorer, θα σου συστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τον solid, από την στιγμή που θα τον δουλέψεις δεν θα πας ξανά σε άλλον και κατά συνέπεια προς τα πίσω, είναι απλά κορυφαίος.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ένα στοιχειώδες search στο market δε μπορείς να κάνεις ρε αδερφέ; Και αφού ψάχνεις δωρεάν, βρες μερικά και δοκίμασε. Ήμαρτον δηλαδή. ;)

 

Μέχρι τώρα ο,τι βρήκα στο market δεν μου άρεσε ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια.

Ολα καλα με file managers και office αλλα αυτο το light flow δεν μου καθεται πολυ καλα.Να εξηγησω τι εννοω.

Δεν επηρεαζει καθολου την λειτουργια του led με τα διαφορα χρωματα?

 

Δεν μπορω να εξηγησω ακριβως την απορια μου δυστηχως! :p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια.

Ολα καλα με file managers και office αλλα αυτο το light flow δεν μου καθεται πολυ καλα.Να εξηγησω τι εννοω.

Δεν επηρεαζει καθολου την λειτουργια του led με τα διαφορα χρωματα?

 

Δεν μπορω να εξηγησω ακριβως την απορια μου δυστηχως! :p

 

Αν εννοείς αν θα προκαλέσει ζημιά στο led, όχι.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται ειδοποίηση στο hangouts, στην status bar εμφανίζεται το σύμβολο του talk;

 

Edit: και εγώ τελικά βλέπω δυο ειδοποιήσεις με δυο διαφορετικούς ήχους ειδοποίησης. Ένας για το talk και ένας για το hangouts. Πως διορθώνεται αυτό;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται ειδοποίηση στο hangouts, στην status bar εμφανίζεται το σύμβολο του talk;

 

Edit: και εγώ τελικά βλέπω δυο ειδοποιήσεις με δυο διαφορετικούς ήχους ειδοποίησης. Ένας για το talk και ένας για το hangouts. Πως διορθώνεται αυτό;

Ήρθε και σε μένα πριν από λίγο η αναβάθμιση του hangouts. Έλεγε μάλιστα "hangouts replaces talk" και μετά την αναβάθμιση δεν υπάρχει το talk.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν κάποιος δε χρησιμοποιούσε πριν το talk, "πρέπει" να κάνει την αναβάθμιση σε hangouts, που μου ήρθε ειδοποίηση σήμερα το πρωί;; Επειδή δεν εω ασχοληθεί καθόλου με το talk... :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν κάποιος δε χρησιμοποιούσε πριν το talk, "πρέπει" να κάνει την αναβάθμιση σε hangouts, που μου ήρθε ειδοποίηση σήμερα το πρωί;; Επειδή δεν εω ασχοληθεί καθόλου με το talk... :worry:

 

Οτι θες κάνεις. Δεν σε υποχρεώνει να την κάνεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη σας, ποιό είναι το καλύτερο Αγγλο-Ελληνικό/Ελληνο-Αγγλικό λεξικό που μπορεί να προφέρει τις λέξεις στα Αγγλικά;
Link to comment
Share on other sites

Οι αυτόματες ενημερώσεις (στο δικό μου κινητό) αρχίσανε από τη στιγμή που μπήκε το νέο playstore, το πράσινο.

Μόλις το παρατήρησα, τις ξετίκαρα και τώρα είναι εντάξει πάλι. :)

 

Τελικά έτσι και μένα. Με το που το ξετίκαρα όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη σας, ποιό είναι το καλύτερο Αγγλο-Ελληνικό/Ελληνο-Αγγλικό λεξικό που μπορεί να προφέρει τις λέξεις στα Αγγλικά;

 

Πολύ καλό και δωρεάν είναι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sedevelop.dict.enelfl.free

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι πρεπει να επιλεξω στο titanium pro για να κανω backup ολους τους κωδικους wifi που εχω βαλει στο κινητο μου γενικως ωστε αν τους σβησω να μπορω να τους επαναφερω.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και δωρεάν είναι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sedevelop.dict.enelfl.free

 

Πάρα πολύ καλό όντως και με καθαρή προφορά. Μήπως υπάρχει κάτι παρόμοιο αλλά να μη χρειάζεται ιnternet;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...