Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ περίεργο αυτό. Πρώτον φαντάζομαι γράφεις σωστά τη διεύθυνση ε; δεύτερον έχεις περάσει κανένα antivirus που να σου το μπλοκάρει; τρίτον και πιο απίθανο μήπως η πόρτα που χρησιμοποιεί το airdroid μπλοκάρεται από το υπολογιστή ή τον router;

 

Ε αφου εχω ξαναμπει ,για αυτο το θεωρω περιεργο

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Οσο γιαυτο ...το φοβαμαι και εγω...

Οι παροχοι χρεωνουν αρκετες φορες οτι γουσταρουν....

Μην τους δωσουμε κ'αλλο πατημα.....

 

Το να υπάρχει η επιλογή καλό είναι, αφού φυσικά πάντα θα μπορείς να πληρώσεις και με χρεωστική. Το θέμα είναι ότι για πολλούς που έχουμε τη χρεωστική μόνο για online αγορές, και το βασικό λογαριασμό σε άλλη τράπεζα πχ, είναι ίστορία να πας να κάνεις ανάληψη από το ένα ATM, κατάθεση στο άλλο, και αν δεν έχει online κατάθεση να περιμένεις μέχρι και το τέλος της επόμενης εργάσιμης πολλές φορές. Συνήθως για αυτό το λόγο πλέον, που έχω αγοράσει την πλειοψηφία των apps που θέλω, αν δω κάτι ενδιαφέρον στο playstore το βάζω στη wishlist, και όταν μου δωθεί η ευκαιρία, μια φορά στο δίμηνο πχ μπορεί να πάω και να τσιμπήσω 4-5 apps μαζεμένα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το να υπάρχει η επιλογή καλό είναι, αφού φυσικά πάντα θα μπορείς να πληρώσεις και με χρεωστική. Το θέμα είναι ότι για πολλούς που έχουμε τη χρεωστική μόνο για online αγορές, και το βασικό λογαριασμό σε άλλη τράπεζα πχ, είναι ίστορία να πας να κάνεις ανάληψη από το ένα ATM, κατάθεση στο άλλο, και αν δεν έχει online κατάθεση να περιμένεις μέχρι και το τέλος της επόμενης εργάσιμης πολλές φορές. Συνήθως για αυτό το λόγο πλέον, που έχω αγοράσει την πλειοψηφία των apps που θέλω, αν δω κάτι ενδιαφέρον στο playstore το βάζω στη wishlist, και όταν μου δωθεί η ευκαιρία, μια φορά στο δίμηνο πχ μπορεί να πάω και να τσιμπήσω 4-5 apps μαζεμένα.

 

Α ναι....ετσι οπως το λες...ειναι μια καθυστεριση....

Εγω δεν εχω τετοια δυσκολια γιατι προπληρωμενη και λογαρισμος ειναι απο την ιδια τραπεζα (eurobank) και απο το app στο τηλεφωνο (το οποιο ειναι αρκετα χρηστικο) μεσω m-banking την φορτιζω με οσα χρηματα χρειαστω....(με μια μικρη προμηθεια φυσικα)

Ετσι δεν χρειαζεται να σηκωθω καν απο την καρεκλα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμιά επιπλέον χρέωση με χρεωστική. Ίσα ίσα, που αν ποτέ υλοποιήσουν την πληρωμή μέσω λογαριασμού, εκεί σίγουρα θα σου κάνουν κάποια εξτρα χρέωση ως προμήθεια.

 

Για χρεωστική τραπέζης δε μιλάμε; Γιατί, σε μια τράπεζα που ρώτησα, χρεώνει.. :worry: Και αν είναι για κάποια εφαρμογή που έχει 2 με 3 ευρώ, να πληρώνω και προμήθεια 1 με 1.5, 50% παραπάνω, μου κάθεται κάπως... Πάντως, σε άλλο λειτουργικό ( Symbian ), που έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές, ακριβώς επειδή μπορούσα να πληρώνω με χρέωση του καρτοκινητού, δεν είχα κάποια επιπλέον χρέωση. Και με mail για απόδειξη της πληρωμής, μόνο με το ποσό της εφαρμογής. Ας ελπίσουμε να έρθουν οι κάρτες για το Play Store, όπως ήρθαν αυτές του Apple ( ? ) Store.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για χρεωστική τραπέζης δε μιλάμε; Γιατί, σε μια τράπεζα που ρώτησα, χρεώνει.. :worry: Και αν είναι για κάποια εφαρμογή που έχει 2 με 3 ευρώ, να πληρώνω και προμήθεια 1 με 1.5, 50% παραπάνω, μου κάθεται κάπως... Πάντως, σε άλλο λειτουργικό ( Symbian ), που έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές, ακριβώς επειδή μπορούσα να πληρώνω με χρέωση του καρτοκινητού, δεν είχα κάποια επιπλέον χρέωση. Και με mail για απόδειξη της πληρωμής, μόνο με το ποσό της εφαρμογής. Ας ελπίσουμε να έρθουν οι κάρτες για το Play Store, όπως ήρθαν αυτές του Apple ( ? ) Store.

 

Στην Πειραιώς σίγουρα δε χρεώνουν προμήθεια για κανονική χρεωστική. Οι προπληρωμένες όλες έχουν προμήθεια κάθε φορά που βάζεις λεφτά. Anyway, βγήκαμε αρκετά off topic, ας μεταφερθούν στο thread για το playstore αυτά τα μηνύματα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Για χρεωστική τραπέζης δε μιλάμε; Γιατί, σε μια τράπεζα που ρώτησα, χρεώνει.. :worry: Και αν είναι για κάποια εφαρμογή που έχει 2 με 3 ευρώ, να πληρώνω και προμήθεια 1 με 1.5, 50% παραπάνω, μου κάθεται κάπως... Πάντως, σε άλλο λειτουργικό ( Symbian ), που έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές, ακριβώς επειδή μπορούσα να πληρώνω με χρέωση του καρτοκινητού, δεν είχα κάποια επιπλέον χρέωση. Και με mail για απόδειξη της πληρωμής, μόνο με το ποσό της εφαρμογής. Ας ελπίσουμε να έρθουν οι κάρτες για το Play Store, όπως ήρθαν αυτές του Apple ( ? ) Store.

 

Συνηθως χρεωση εχει η επαναφορτιση της καρτας....(στην δικη μου περιπτωση ειναι απο 1 εως 100 ευρω= 1 ευρω χρεωση (προμηθεια....)

Μηπως σου ειπαν κατι αναλογο....???

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως χρεωση εχει η επαναφορτιση της καρτας....(στην δικη μου περιπτωση ειναι απο 1 εως 100 ευρω= 1 ευρω χρεωση (προμηθεια....)

Μηπως σου ειπαν κατι αναλογο....???

 

Κάτι μου θυμίζει αυτό.. :P Και νομίζω μου είχαν πει ότι έχει χρέωση και για την έκδοση της κάρτας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου θυμίζει αυτό.. :P Και νομίζω μου είχαν πει ότι έχει χρέωση και για την έκδοση της κάρτας.

 

Ωχ ...να σου πω την αληθεια δεν το θυμαμαι αυτο...γιατι την εχω αρκετα χρονια....

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ...να σου πω την αληθεια δεν το θυμαμαι αυτο...γιατι την εχω αρκετα χρονια....

 

Καλά, μην αγχώνεσαι. :) Κοντά είναι η συγκεκριμένη τράπεζα, όποτε θέλω ξαναρωτάω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την πρόταση ! :)

την βρήκα την εφαρμογή αλλά είναι trial.. θα λήξει σε κάποιο χρονικό διάστημα ;

 

Ήμουν σίγουρος ότι θα έμενες ικανοποιημένος, στείλε πμ με το email σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιεί κανεις την εφαρμογη orange για back up?

την εβαλα σημερα αλλα πραγματικά δεν μπορω να καταλαβω πως δουλεύει....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στην Πειραιώς σίγουρα δε χρεώνουν προμήθεια για κανονική χρεωστική. Οι προπληρωμένες όλες έχουν προμήθεια κάθε φορά που βάζεις λεφτά. Anyway, βγήκαμε αρκετά off topic, ας μεταφερθούν στο thread για το playstore αυτά τα μηνύματα.

 

Προπληρωμένη Κάρτα WEBUY: Αποκτήστε άμεσα μια νέα προπληρωμένη κάρτα και διαχειριστείτε την πλήρως online. Φορτίστε τη δική σας κάρτα ή την κάρτα τρίτου, εκφορτίστε την, δείτε όλες τις συναλλαγές και αλλάξετε τα όρια χρήσης της ή ακόμα ακυρώστε την. Και όλα αυτά εύκολα, γρήγορα και σε πραγματικό χρόνο.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Αυτή εχω εγω την οποία την εξέδωσα μόνος μου και δεν πληρώνω τίποτε προμήθεια οταν αγοράζω εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Άλλο θέμα, αγόρασα αυτό το swype keyboard https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc από το play στην τιμή των €0,75 που απ’ ότι διάβασα κάπου αλλού είναι σε προσφορά επειδή ήταν μέχρι τώρα σε beta έκδοση και τώρα βγήκε επίσημα. Είχα το smart keyboard μέχρι τώρα. Αυτό από το λίγο που το δούλεψα μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό.

 

Γνωρίζεις αν έχει διαφορές και βελτιώσεις απο την beta? Γιατί την χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό την εφαρμογή απροβλημάτιστα. Αξίζει να την αγοράσω? (κολλάω γιατί πρέπει να φορτώσω την prepaid και όχι για τα 75 λεπτά :p)

 

Προπληρωμένη Κάρτα WEBUY: Αποκτήστε άμεσα μια νέα προπληρωμένη κάρτα και διαχειριστείτε την πλήρως online. Φορτίστε τη δική σας κάρτα ή την κάρτα τρίτου, εκφορτίστε την, δείτε όλες τις συναλλαγές και αλλάξετε τα όρια χρήσης της ή ακόμα ακυρώστε την. Και όλα αυτά εύκολα, γρήγορα και σε πραγματικό χρόνο.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Αυτή εχω εγω την οποία την εξέδωσα μόνος μου και δεν πληρώνω τίποτε προμήθεια οταν αγοράζω εφαρμογες

Το θέμα είναι οτι σε χρεώνει όταν ξαναφορτώνεις την κάρτα 2 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην τρελαίνεστε.. Πηγαίνετε σε όποια τράπεζα θέλετε (αν δεν κάνω λάθος όλες πλέον έχουν χρεωστικές για τους λογαριασμούς) και ζητήστε να ανοίξετε ένα απλό λογαριασμό και να σας βγάλουν και μια κάρτα για αναλήψεις από το atm. Με αυτή την κάρτα λοιπόν (που συνήθως είναι visa) μπορείτε να κάνετε αγορές κανονικά μέσω web (ebay, play store κλπ) χωρίς να σας χρεώνουν καμία προμήθεια..

Έτσι έχω εγώ στην Πειραιώς τα τελευταία 3 χρόνια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιεί κανεις την εφαρμογη orange για back up?

την εβαλα σημερα αλλα πραγματικά δεν μπορω να καταλαβω πως δουλεύει....:rolleyes:

Τι υποτιθεται οτι κανει αυτη η εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην τρελαίνεστε.. Πηγαίνετε σε όποια τράπεζα θέλετε (αν δεν κάνω λάθος όλες πλέον έχουν χρεωστικές για τους λογαριασμούς) και ζητήστε να ανοίξετε ένα απλό λογαριασμό και να σας βγάλουν και μια κάρτα για αναλήψεις από το atm. Με αυτή την κάρτα λοιπόν (που συνήθως είναΈτσι έχω εγώ στην Πειραιώς τα τελευταία 3 χρόνια...

 

Και εγώ το ίδιο απλή visa στην Πειραιώς και δεν έχει ούτε προμήθειες ούτε τίποτα μπορείτε να κάνετε αγορές κανονικά μέσω web (ebay, play store κλπ) χωρίς να σας χρεώνουν καμία προμήθεια..

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το avast σήμερα να κάνω ένα scanning και ήθελα να ρωτήσω. Να το αφήσω στο τηλεφωνο ή να το σβήσω. Έχω ακούσει ότι δεν λένε και πολλά αυτές οι εφαρμογές
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το avast σήμερα να κάνω ένα scanning και ήθελα να ρωτήσω. Να το αφήσω στο τηλεφωνο ή να το σβήσω. Έχω ακούσει ότι δεν λένε και πολλά αυτές οι εφαρμογές

 

Αν δε βάζεις ''περίεργες'' εφαρμογές εκτός μάρκετ, δε χρειάζεται να το έχεις στο τηλέφωνο σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε και μια ματιά στο αντίστοιχο νήμα για τις τράπεζες και τις κάρτες γιατί μου δίνεται η εντύπωση πως δυσκολεύετε τη ζωή σας ορισμένοι.

 

Όσοι ρωτάτε για το swype κ έχετε τη beta,δεν έχει τρελές διαφορές απλά καλό είναι να το αγοράσετε τώρα γιατί πρώτον δεν θα παίρνετε αναβαθμίσεις αφενός και αφετέρου η τιμή του θα ανέβει σίγουρα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το avast σήμερα να κάνω ένα scanning και ήθελα να ρωτήσω. Να το αφήσω στο τηλεφωνο ή να το σβήσω. Έχω ακούσει ότι δεν λένε και πολλά αυτές οι εφαρμογές

 

Αν χρησιμοποιείς ξεχωριστές εφαρμογές για firewall, anti theft και data counter, να τις βγάλεις και να κρατήσεις το avast γιατί εκτός από antivirus κάνει και όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το avast σήμερα να κάνω ένα scanning και ήθελα να ρωτήσω. Να το αφήσω στο τηλεφωνο ή να το σβήσω. Έχω ακούσει ότι δεν λένε και πολλά αυτές οι εφαρμογές

 

30.000.000 εκατομμύρια συσκευές με λειτουργικό android μολύνθηκαν μέσα στο 2013, αυτό διάβασα πριν μερικές ημέρες σε κάποιο site. Ούτε εγώ χρησιμοποιώ ακόμα, αλλά μάλλον σιγά σιγά θα πρέπει να το σκεφτόμαστε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξετικαρε το ρωτα με ξανα και θα εισαι οκ...ειναι για να εχει προσβαση στα αρχεια του συστηματος(που πρεπει να εχει για να λειτουργει σωστα)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...