Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο δωρεάν app το οποίο να σου δείχνει προσωρινά νούμερα τηλεφώνου που να είναι ενεργά για μερικά λεπτά ώστε να λάβω εκεί τα γραπτά μηνύματα.

Γιατί δεν θέλω να δώσω το πραγματικό μου νούμερο.

 

Δεν ειναι app, είναι link κ ειναι σούπερ.

Απο εκεί δίνω αριθμό κινητού, οταν τονθελουν για επιβεβαίωση, κ έτσι έχω το κεφαλι μου ήσυχο απο διαφημιστικά sms που σε χρεώνουν

 

https://www.spoofbox.com/en/tool/trash-mobile

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι app, είναι link κ ειναι σούπερ.

Απο εκεί δίνω αριθμό κινητού, οταν τονθελουν για επιβεβαίωση, κ έτσι έχω το κεφαλι μου ήσυχο απο διαφημιστικά sms που σε χρεώνουν

 

https://www.spoofbox.com/en/tool/trash-mobile

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Και αν το νούμερο που δίνεις ΥΠΑΡΧΕΙ? χρεώνεται κάποιος που δεν έχει ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Και αν το νούμερο που δίνεις ΥΠΑΡΧΕΙ? χρεώνεται κάποιος που δεν έχει ιδέα?

 

Σε αυτό θα ήθελα κι εγώ μια απάντηση....... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω πως λειτουργεί.

Ειναι κάτι αντιστοιχο των temporary mails.

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και αν το νούμερο που δίνεις ΥΠΑΡΧΕΙ? χρεώνεται κάποιος που δεν έχει ιδέα?

 

Δεν υπάρχουν τα συγκεκριμένα νούμερα, αν υπήρχαν οι απαντήσεις των sms θα πήγαιναν κατευθείαν στις συσκευές των κατόχων. Αυτά τα νούμερα είναι δεσμευμένα από την εταιρία για το συγκεκριμένο σκοπό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Υπάρχει κάποιος γνώστης, πχ developer ή κάποιος που να γνωρίζει άλλους γνώστες είτε Ελλάδας είτε εξωτερικού που να έχει εμπειρία με "αποσυναρμολόγηση" εφαρμογών Android? Δεν έχω γνώση και χρειάζομαι άτομα ή κοινότητα που να μπορεί να "ανοίγει" τον κώδικα από εφαρμογές Android, ώστε να γίνει μια προσπάθεια να γίνουν port σε άλλο λειτουργικό.

 

Η παραμικρή πληροφορία είναι καλοδεχούμενη. Ακόμη και κάποιο ξένο σάιτ αν έχει να προτείνει κάποιος θα βοηθούσε.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να ανεβάζει προγραμματισμενα ποστ στο Facebook?

 

Να γράφω το στάτους δηλαδή και να του βάζω τι ωρα/μέρα θέλω να ανέβει η δημοσίευση στο χρονολογιο μου.

 

Επίσης καλό θα ήταν να μη γράφει ότι Στάλθηκε από την τάδε εφαρμογή. Να φαίνεται σαν να το ανέβασα εγώ.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

 

 

Υπάρχει κάποιος γνώστης, πχ developer ή κάποιος που να γνωρίζει άλλους γνώστες είτε Ελλάδας είτε εξωτερικού που να έχει εμπειρία με "αποσυναρμολόγηση" εφαρμογών Android? Δεν έχω γνώση και χρειάζομαι άτομα ή κοινότητα που να μπορεί να "ανοίγει" τον κώδικα από εφαρμογές Android, ώστε να γίνει μια προσπάθεια να γίνουν port σε άλλο λειτουργικό.

 

 

 

Η παραμικρή πληροφορία είναι καλοδεχούμενη. Ακόμη και κάποιο ξένο σάιτ αν έχει να προτείνει κάποιος θα βοηθούσε.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Αυτό είναι παράνομο. Η εφαρμογή αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία κάποιου. Είναι παράνομο να κάνεις reverse engineering.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι παράνομο. Η εφαρμογή αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία κάποιου. Είναι παράνομο να κάνεις reverse engineering.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Βασικά, μιας και εντελώς άπειρος, ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. Η μόνη πληροφορία που χρειαζομαι είναι να δω τι δεδομένα πηγαίνουν στον server που λένε από ποιο λειτουργικό είναι, ώστε να δημιουργηθεί fix σε αντίστοιχη εφαρμογή άλλης πλατφόρμας (να ξεγελαστεί ο server π.χ. και αντί να δει ότι προέρχεται από Symbian, WindowsPhone κλπ να νομίσει ότι είναι Android)

 

Μόνο αυτό το κομμάτι, όχι όλη την εφαρμογή. Και φυσικά δεν πρόκειται για εμπορεύσιμο προϊόν αλλά για δωρεάν (και οι εφαρμογές που έπαψαν να λειτουργούν δωρεάν ήταν)...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να ανεβάζει προγραμματισμενα ποστ στο Facebook?

 

Να γράφω το στάτους δηλαδή και να του βάζω τι ωρα/μέρα θέλω να ανέβει η δημοσίευση στο χρονολογιο μου.

 

Επίσης καλό θα ήταν να μη γράφει ότι Στάλθηκε από την τάδε εφαρμογή. Να φαίνεται σαν να το ανέβασα εγώ.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσέκαρε το postfity ή το buffer στο Google play αν σε βολεύουν

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να μπλοκάρει κλήσεις από απόρρητα νούμερα.

Ποιος ο λόγος για κάτι τέτοιο όταν μπορείς να το κάνεις μέσω του παρόχου σου;

 

sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος.Δεν το γνώριζα καν αυτό που μου λες.Θα πάρω τηλέφωνο αύριο κιόλας να τους ζητήσω να μου κάνουνε φραγή από απόρρητα νούμερα. Σε ευχαριστώ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος.Δεν το γνώριζα καν αυτό που μου λες.Θα πάρω τηλέφωνο αύριο κιόλας να τους ζητήσω να μου κάνουνε φραγή από απόρρητα νούμερα. Σε ευχαριστώ.

 

Nαι, ισχύει σε όλες τις εταιρίες και όταν είναι ενεργό ο ''απόρρητος΄΄ ακούει ένα ηχογραφημένο μήνυμα του στυλ ΄΄ ο συνδρομητής που καλέσατε δεν δέχετε κλήσεις απόκρυψή ΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Lumia 950XL που είχα, μπορούσα από τις ρυθμίσεις να μπλοκάρω κλήσεις με απόκρυψη! Κάτι τέτοιο δεν βλέπω να υπάρχει στο Android. :(

Εκτός αν υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή για κάτι τέτοιο και δεν το ξερω. Χωρίς να χρειάζεται να τρέχεις στον πάροχο σου.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν ήξερα ότι μπορείς να το ζητήσεις από τον πάροχό σου.

 

Πάντως το TrueCaller που χρησιμοποιώ, έχει επιλογή για να μπλοκάρει κλήσεις με απόκρυψη αριθμού.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν ήξερα ότι μπορείς να το ζητήσεις από τον πάροχό σου.

 

Πάντως το TrueCaller που χρησιμοποιώ, έχει επιλογή για να μπλοκάρει κλήσεις με απόκρυψη αριθμού.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Ο πάροχός σου όμως σε χρεώνει νομίζω για τη φραγή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχός σου όμως σε χρεώνει νομίζω για τη φραγή.

 

το έχω ενεργοποιήσει και στις 3 εταιρίες, σε καμία δεν με χρέωσαν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο πάροχός σου όμως σε χρεώνει νομίζω για τη φραγή.

 

Από όσο θυμάμαι, η συγκεκριμένη υπηρεσία είναι χρεώσιμη μόνο στα σταθερά του ΟΤΕ. Στα κινητά όσο και στα σταθερά των υπολοίπων παρόχων πρέπει να είναι δωρεάν αν δεν έχει αλλάξει κάτι.

Στη wind που τα έχω εγώ, στο κινητό ενεργοποιείται με *254# και απενεργοποιείται με #254# ενώ σε σταθερό (wind) με *90# και #90# αντίστοιχα.

Οι άλλες δύο κινητές νομίζω δεν το έχουν αυτοματοποιημένο και πρέπει να το ζητήσεις από την εξυπηρέτηση. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ανακοίνωση της wind

Ανώνυμες κλήσεις

Όλοι οι συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας WIND (συνδρομητές Κινητής, Συμβολαίου ιδιωτών ή εταιρικών προγραμμάτων και πελάτες Καρτοκινητής), έχουν τη δυνατότητα να απορρίπτουν τις εισερχόμενες κλήσεις με απόκρυψη αριθμού

 

Για ενεργοποίηση, ο συνδρομητής πληκτρολογεί από το κινητό του:

*254# + YES

Για απενεργοποίηση, ο συνδρομητής πληκτρολογεί από το κινητό του:

#254# + YES

Μετά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας

Εάν ένας συνδρομητής με απόκρυψη αριθμού καλέσει το συνδρομητή WIND που έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία:

 

Ο συνδρομητής με την απόκρυψη θα ακούσει το παρακάτω ηχητικό μήνυμα:

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως ο συνδρομητής που καλέσατε έχει ενεργοποιήσει τη φραγή εισερχομένων κλήσεων από αριθμούς με απόκρυψη. Παρακαλούμε απενεργοποιήστε την απόκρυψη αριθμού και καλέστε πάλι".

 

(Σημείωση: Η κλήση είναι δωρεάν)

 

Η συσκευή του συνδρομητή WIND (που έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία) δεν χτυπάει.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα στο τσατ και μου το ενεργοποίησαν

 

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Lumia 950XL που είχα, μπορούσα από τις ρυθμίσεις να μπλοκάρω κλήσεις με απόκρυψη! Κάτι τέτοιο δεν βλέπω να υπάρχει στο Android. :(

Εκτός αν υπάρχει ξεχωριστή εφαρμογή για κάτι τέτοιο και δεν το ξερω. Χωρίς να χρειάζεται να τρέχεις στον πάροχο σου.

Στο honor που έχω εγώ υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ήξερα ότι γίνεται και μέσω παροχου αυτό. Θα επικοινωνήσω με Cosmote να μου το φτιάξουν.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο honor που έχω εγώ υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ήξερα ότι γίνεται και μέσω παροχου αυτό. Θα επικοινωνήσω με Cosmote να μου το φτιάξουν.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Nokia 8 που έχω δεν υπάρχει. Μόνο με εμφανιζόμενα νούμερα μπορώ να αποκλείσω κλήσεις. Με απόκρυψη όχι.

Αν ρωτήσεις την Cosmote πες μας κι εμάς εδώ να ξέρουμε πως γίνετε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το postfity ή το buffer στο Google play αν σε βολεύουν

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3

 

Είχα την εντύπωση, μιας και είμαι προγραμματιστής ότι είχε απαγορευθεί στο facebook από πέρυσι τον Αύγουστο, το αυτόματο ποστάρισμα μηνυμάτων από software.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...