Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ψαχνω εφαρμογη με την οποία (κι αφου θα εχω εγκαταστησει στα Windows το αντιστοιχο service app) θα μπορω να ελεγχω τα power option του Windows PC. Δηλαδη να μπορω να κλεινω τα windows (shut down), να τα βαζω σε sleep / hibernation, κλπ, αλλα να εχω και timer σαν επιλογη (δηλαδη shut down pc in X minutes, κλπ).

 

Χρησιμοποιώ το Unified Remote αλλα δεν εχει επιλογη για timer που θα ηθελα. Σε περιβαλλον iOS χρησιμοποιουσα το εξαιρετικο Off Remote, αλλα ακομα σε Android δεν εχω βρει κατι με timer.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή να μπορώ να ελέγχω πχ ένα android box από το android κινητό μου υπάρχει; Γιατί από ότι βλέπω με team viewer δεν γίνεται

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να εξαφανιστει το widget του 17track app;

 

Εφυγε απο την οθονη που το είχα, και δεν φαινεται πλεον διαθεσιμο στις λιστες με τα widgets !

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Ποιόν από τους παρακάτω προτεινεται;

θα μπει σε συσκευή με δύο Sim και android 6.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=black.caller.id.dialer.ios.iphone

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.drupe.app

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free

η κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ψαχνω εφαρμογη με την οποία (κι αφου θα εχω εγκαταστησει στα Windows το αντιστοιχο service app) θα μπορω να ελεγχω τα power option του Windows PC. Δηλαδη να μπορω να κλεινω τα windows (shut down), να τα βαζω σε sleep / hibernation, κλπ, αλλα να εχω και timer σαν επιλογη (δηλαδη shut down pc in X minutes, κλπ).

 

Χρησιμοποιώ το Unified Remote αλλα δεν εχει επιλογη για timer που θα ηθελα. Σε περιβαλλον iOS χρησιμοποιουσα το εξαιρετικο Off Remote, αλλα ακομα σε Android δεν εχω βρει κατι με timer.

μιας και το ανέφερες, υπάρχει τρόπος να ΑΝΟΊΞΩ windows pc εάν είναι κλειστό; τώρα έχω teamviewer και είναι μια χαρά εάν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής. εάν είναι κλειστός; υπάρχει τρόπος να τον ανοίξω από μακριά;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μιας και το ανέφερες, υπάρχει τρόπος να ΑΝΟΊΞΩ windows pc εάν είναι κλειστό; τώρα έχω teamviewer και είναι μια χαρά εάν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής. εάν είναι κλειστός; υπάρχει τρόπος να τον ανοίξω από μακριά;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Νομίζω πως αν κλείσεις το pc σου απο το TeamViewer τότε μπορείς να τον ενεργοποιήσει. Νομίζω τουλάχιστον.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν κλείσεις το pc σου απο το TeamViewer τότε μπορείς να τον ενεργοποιήσει. Νομίζω τουλάχιστον.
οκ. εάν κάποιος ξέρει ας γράψει εδώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ. εάν κάποιος ξέρει ας γράψει εδώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Πριζα με wifi ηταν το μονο που δούλεψε για εμένα...

Τσιμπησα μια από ebay στα 12 ευρώ και από τότε έχω βρει την υγεία μου.

Σε βάζει να κατεβάσεις και την δική της εφαρμογή και είσαι κομπλέ.

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινόταν όταν το κινητό συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου να ξεκινάει η αναπαραγωγή μουσικής από το κινητό και όταν αποσυνδεεται να σταματάει, χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

μιας και το ανέφερες, υπάρχει τρόπος να ΑΝΟΊΞΩ windows pc εάν είναι κλειστό; τώρα έχω teamviewer και είναι μια χαρά εάν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής. εάν είναι κλειστός; υπάρχει τρόπος να τον ανοίξω από μακριά;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ψάξε και διάβασε για 'wake on LAN ". Θα βρεις και ελληνικούς οδηγούς

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινόταν όταν το κινητό συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου να ξεκινάει η αναπαραγωγή μουσικής από το κινητό και όταν αποσυνδεεται να σταματάει, χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Με το doubletwist που έχω εγώ σαν music player, σου δίνει option για αυτόματο ξεκίνημα μουσικής μόλις συνδέσεις Bluetooth accessory. Ίσως δουλεύει και με τη σύνδεση στο αμάξι που αναφέρεις.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινόταν όταν το κινητό συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου να ξεκινάει η αναπαραγωγή μουσικής από το κινητό και όταν αποσυνδεεται να σταματάει, χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Και με το spotify που έχω στο κινητό γίνεται αυτό
Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινόταν όταν το κινητό συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου να ξεκινάει η αναπαραγωγή μουσικής από το κινητό και όταν αποσυνδεεται να σταματάει, χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Υποθετω αν δεν το βρισκεις μεσα απο ρυθμισεις του media player σου θα μπορεις να το κανεις και με το Tasker

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ωστε να μπορώ να κανω εναλλαγή απο 3g σε 4g με ενα κλικ στην οθόνη ωστε να μην χρειάζεται να μπαινω στις ρυθμίσεις?

Βρηκα στο play μερικες, αλλα θα ήθελα να μου πείτε για κάποια δοκιμασμένη

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ψάχνω μια εφαρμογή αν υπάρχει που να λαμβάνει streaming video από κινητά ή ταμπλετ, να έχει preview από όλες τις συσκευές που κάνουν stream (έστω και σε χαμηλή ανάλυση) σε μια κεντρική συσκευή στην οποία θα επιλέγω εγώ ποιο stream θα εγγράφεται. Θέλω στην ουσία να κάνω live σκηνοθεσία και θέλω να την χρησιμοποιήσω για να μπορώ να καλυπτω ερασιτεχνικά αγώνες που παίζουν τα παιδιά, με την βοήθεια 2-3 άλλων πατεράδων.

Koolxs2973

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ωστε να μπορώ να κανω εναλλαγή απο 3g σε 4g με ενα κλικ στην οθόνη ωστε να μην χρειάζεται να μπαινω στις ρυθμίσεις?

Βρηκα στο play μερικες, αλλα θα ήθελα να μου πείτε για κάποια δοκιμασμένη

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Εγώ έχω αυτη

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=msd.n2g.n3g

 

Με έχει βολέψει πολυ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ψάχνω μια εφαρμογή αν υπάρχει που να λαμβάνει streaming video από κινητά ή ταμπλετ, να έχει preview από όλες τις συσκευές που κάνουν stream (έστω και σε χαμηλή ανάλυση) σε μια κεντρική συσκευή στην οποία θα επιλέγω εγώ ποιο stream θα εγγράφεται. Θέλω στην ουσία να κάνω live σκηνοθεσία και θέλω να την χρησιμοποιήσω για να μπορώ να καλυπτω ερασιτεχνικά αγώνες που παίζουν τα παιδιά, με την βοήθεια 2-3 άλλων πατεράδων.

Koolxs2973

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπάρχει μια εφαρμογή που μπορεί να το κάνει αυτό και σε επαγγελματικό επίπεδο αλλά χρειάζεται ένα windows pc και δεν είναι δωρεάν.Λέγεται vmix https://www.vmix.com/software/download.aspx και ουσιαστικά είναι μια ψηφιακή κονσόλα εικόνας και ήχου και κάνει αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτη

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=msd.n2g.n3g

 

Με έχει βολέψει πολυ

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Σε ευχαριστώ. Θα την δοκιμάσω

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη προτεινετε για να χειριζομαι ασυρματα το κινητο στον υπολογιστη? αν παιζει δηλαδη καμια σε android 4.2.2
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινόταν όταν το κινητό συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου να ξεκινάει η αναπαραγωγή μουσικής από το κινητό και όταν αποσυνδεεται να σταματάει, χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάτι;

 

Εγω το κανω με αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

 

Αλλα υπαρχουν πολλες παρομοιες που μπορεις να το κανεις

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και με το spotify που έχω στο κινητό γίνεται αυτό

Μπορείς να με διαφωτίσεις ποια ρύθμιση είναι αυτή γιατί δε βλέπω κάτι στο Spotify;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με διαφωτίσεις ποια ρύθμιση είναι αυτή γιατί δε βλέπω κάτι στο Spotify;

 

Δεν το εχω δοκιμασει για αυτοκινητο αλλα αν πας οταν παιζει μουσικη και ανοιξεις απο κατω που βλεπεις τις πληροφοριες με το εξωφυλλο απο κατω σου λεει τις διαθεσιμες συσκευες. Μηπως απο εκει κανεις κατι. Εγω ας πουμε ετσι παιζω απο το στην τηλεοραση μεσω chromecast τη μουσικη μου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με διαφωτίσεις ποια ρύθμιση είναι αυτή γιατί δε βλέπω κάτι στο Spotify;
Δεν είναι κάποια ρύθμιση. Έτσι δουλεύει το spotify. Όταν συνδεθεί μέσω bluetooth σε οποιοδήποτε ηχείο, ξεκινάει αυτόματα την αναπαραγωγή.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω deep hibernation στο Facebook app διότι ανοίγει από μόνο του και το greenify με οδήγησε στο να κατεβάσω το island για να το κάνω αυτό. Ανοίγω το island και αυτό ουσιαστικά ζητά κλωνοποιηση των εφαρμογών για να γίνει το deep hibernation. Παρατηρώ πως ήδη έχω κάποιες κλωνοποιημενες (playstore, επαφές κτλπ) χωρίς να έχω κάνει κίνηση... Εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω διπλές τις εφαρμογές όμως.

 

Εσείς τι λέτε; Προτείνετε κάτι άλλο για να κάνω deep hibernation στα fb, messenger, instagram;

 

ΥΓ όντως κοιτάζοντας από Link2sd plus στο σύστημα του τηλεφώνου, δεν υπάρχουν διπλές οι εφαρμογές, απλά η κλωνοποιηση φαίνεται στον app drawer. Όπως ακριβώς το ξεκαθάριζε το island εξ' αρχής.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω deep hibernation στο Facebook app διότι ανοίγει από μόνο του και το greenify με οδήγησε στο να κατεβάσω το island για να το κάνω αυτό. Ανοίγω το island και αυτό ουσιαστικά ζητά κλωνοποιηση των εφαρμογών για να γίνει το deep hibernation. Παρατηρώ πως ήδη έχω κάποιες κλωνοποιημενες (playstore, επαφές κτλπ) χωρίς να έχω κάνει κίνηση... Εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω διπλές τις εφαρμογές όμως.

 

Εσείς τι λέτε; Προτείνετε κάτι άλλο για να κάνω deep hibernation στα fb, messenger, instagram;

 

ΥΓ όντως κοιτάζοντας από Link2sd plus στο σύστημα του τηλεφώνου, δεν υπάρχουν διπλές οι εφαρμογές, απλά η κλωνοποιηση φαίνεται στον app drawer. Όπως ακριβώς το ξεκαθάριζε το island εξ' αρχής.

Εγώ δουλεύω το Naptime από το Play store επειδή στο Oreo δεν υπάρχει ακόμα Xposed.

 

Αν έχεις Android μέχρι 7.1 και Xposed, τότε η καλύτερη λύση είναι το AMPLIFY.

Κάνει την καλύτερη διαχείριση σε ο,τι τρώει μπαταρία.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...