Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι βέβαια

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην είσαι απόλυτος ! Γίνεται σε κάποιες συσκευές αλλά χρειάζεται Root

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ασχολούμαι με root.

Η εγγύηση πάνω απ όλα..... :)

Υπάρχουν και συσκευές που δεν χάνεις εγγύηση αν κάνεις ροοτ.

 

Δεν παίρνουμε όλοι Samsung, οπότε μην γενικευεις.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα. Στο s7 edge "κλάταρε" η πλακέτα τον 4ο μήνα. Τι θα έκανα αν ήμουν root???

Οποτε σιγουριά πάνω απ όλα (γνώμη μου)

σορυ για το οφτοπικ,και κουβέντα να γίνεται, αλλά αφού κλαταρε η πλακέτα τι νόημα έχει αν ήσουν ρουτ η όχι? Υπάρχει τρόπος να τσεκάρουν αν είσαι ρουταρισμενος η όχι σε κινητό που είναι τούβλο με καμένη πλακέτα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

σορυ για το οφτοπικ,και κουβέντα να γίνεται, αλλά αφού κλαταρε η πλακέτα τι νόημα έχει αν ήσουν ρουτ η όχι? Υπάρχει τρόπος να τσεκάρουν αν είσαι ρουταρισμενος η όχι σε κινητό που είναι τούβλο με καμένη πλακέτα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός !!!

Link to comment
Share on other sites

σορυ για το οφτοπικ,και κουβέντα να γίνεται, αλλά αφού κλαταρε η πλακέτα τι νόημα έχει αν ήσουν ρουτ η όχι? Υπάρχει τρόπος να τσεκάρουν αν είσαι ρουταρισμενος η όχι σε κινητό που είναι τούβλο με καμένη πλακέτα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σκέφτηκα αλλά με αυτό που ανέφερα θέλω να πω πως υπάρχουν απρόοπτα. Σε μένα ή πλακέτα (δεν ξέρω αν έχουν την δυνατότητα επισκευής ή οτιδήποτε άλλο) σε άλλους (πολλούς) η οθόνη κλπ. Προσωπικά δεν ρισκάρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν και συσκευές που δεν χάνεις εγγύηση αν κάνεις ροοτ.

 

Δεν παίρνουμε όλοι Samsung, οπότε μην γενικευεις.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Προσωπικά δεν κατάλαβα το ποστ σου. Εξαφανίζεις το μέρος της απάντησής μου που γράφω ΓΝΏΜΗ μου για να πεις ότι γενικευω?

Εξυπνάδα? Κάτι χειρότερο? Μόνο εσύ ξέρεις.

Υ. Γ. Ξέρω πως υπάρχουν συσκευές που δεν χάνουν την εγγύηση αλλά αν και με καλή κάμερα, ΔΕΝ ΦΤΆΝΟΥΝ ΤΑ SAMMY (δυστυχώς).

Και πάλι γνώμη μου.

Παραθέτω ολόκληρη την απάντησή μου σε περίπτωση που σου ξέφυγε κάτι......

 

Ανάλογα. Στο s7 edge "κλάταρε" η πλακέτα τον 4ο μήνα. Τι θα έκανα αν ήμουν root???

Οποτε σιγουριά πάνω απ όλα (γνώμη μου)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υ. Γ. Ξέρω πως υπάρχουν συσκευές που δεν χάνουν την εγγύηση αλλά αν και με καλή κάμερα, ΔΕΝ ΦΤΆΝΟΥΝ ΤΑ SAMMY (δυστυχώς).

 

Το Nexus 6P είχε ισάξια κάμερα με την ναυαρχίδα της Samsung εκείνης της εποχής.

Το Pixel 2 έχει ισάξια κάμερα (αν όχι ανώτερη) από την κάμερα της ναυαρχίδας της Samsung, όπως πάρα πολύ κάμερα έχει και το Oneplus 5.

 

Όλες οι συσκευές που αναφέρω δεν χάνουν την εγγύηση τους αν τις rootάρεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το Nexus 6P είχε ισάξια κάμερα με την ναυαρχίδα της Samsung εκείνης της εποχής.

Το Pixel 2 έχει ισάξια κάμερα (αν όχι ανώτερη) από την κάμερα της ναυαρχίδας της Samsung, όπως πάρα πολύ κάμερα έχει και το Oneplus 5.

 

Όλες οι συσκευές που αναφέρω δεν χάνουν την εγγύηση τους αν τις rootάρεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Pixel 2 είναι +200€ από το s8+

Το 1+5 έχει πολύ καλή κάμερα αλλά όχι σαν του s8.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να βγάλω εντελώς τον λογαριασμό μου στο Google play? Έχω μια συσκευή lenovo που θέλω να την δώσω σε κάποιον αλλά δεν θα το γυρίσω εργοστασιακες. Μόνο να βγει ο λογαριασμός μου στο play θέλω.

Έτσι κ αλλιώς δεν έχει μέσα τίποτα η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να βγάλω εντελώς τον λογαριασμό μου στο Google play? Έχω μια συσκευή lenovo που θέλω να την δώσω σε κάποιον αλλά δεν θα το γυρίσω εργοστασιακες. Μόνο να βγει ο λογαριασμός μου στο play θέλω.

Έτσι κ αλλιώς δεν έχει μέσα τίποτα η συσκευή.

 

Θα πας στις ρυθμίσεις του κινητού, λογαριασμοί και συγχρονισμός και θα κάνεις κατάργηση. Μόνο από εκεί βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις του κινητού, λογαριασμοί και συγχρονισμός και θα κάνεις κατάργηση. Μόνο από εκεί βγαίνει.
Ωραία σ ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω αργότερα και θα επανέλθω αν κάτι πάει στραβά!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία σ ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω αργότερα και θα επανέλθω αν κάτι πάει στραβά!

 

Τι να παει στραβα; Το πολυ πολυ να ...... διαγραφει ο λογαριασμός σου !!!

Δηλαδή, να γίνει αυτό που θέλεις.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που μπορω να βλεπω την κατασταση υγειας της μπαταριας αλλα και τους κυκλους φορτισης?
AccuBattery Pro

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κάποια εφαρμογή ώστε οι ειδοποιήσεις , οι κλήσεις , και τα μηνύματα που παίρνω να εμφανίζονται στο tablet ? Για να καταλάβετε έχω στο αυτοκίνητο ένα Tablet με πλοηγό και θέλω να συνδέεται το κινητό με bluetooth ώστε να δείχνει αυτές τις ειδοποιήσεις
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Τι να παει στραβα; Το πολυ πολυ να ...... διαγραφει ο λογαριασμός σου !!!

Δηλαδή, να γίνει αυτό που θέλεις.

Κι όμως... Πατάω κατάργηση λογαριασμόυ και μου πετάει μήνυμα b8f0f2c12c692e0c37695e0f555f9a01.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως... Πατάω κατάργηση λογαριασμόυ και μου πετάει μήνυμα

 

Μήπως πρέπει να προσθέσεις πρώτα κάποιον άλλο λογαριασμό; Νομίζω δεν μπορεί να μείνει το κινητό χωρίς κάποιον λογαριασμό συνδεδεμένο.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να προσθέσεις πρώτα κάποιον άλλο λογαριασμό; Νομίζω δεν μπορεί να μείνει το κινητό χωρίς κάποιον λογαριασμό συνδεδεμένο.
Ωχ... Τη βάψαμε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να βγάλω εντελώς τον λογαριασμό μου στο Google play? Έχω μια συσκευή lenovo που θέλω να την δώσω σε κάποιον αλλά δεν θα το γυρίσω εργοστασιακες. Μόνο να βγει ο λογαριασμός μου στο play θέλω.

Έτσι κ αλλιώς δεν έχει μέσα τίποτα η συσκευή.

Από τη στιγμή που δεν έχει μέσα κάτι το κινητό, τί σε πειράζει να το κάνεις hard reset;

Θα σβήσει σίγουρα ο λογαριασμός σου, δεν θα χάσεις κάτι, το κινητό θα το πάρει ο καινούριος χρήστης και θα είναι σα να το ανοίγει για πρώτη φορά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Τη βάψαμε!

Είτε χρησιμοποίησε έναν προσωρινό ψεύτικο λογαριασμό τον οποίο θα σβήσει ο επόμενος με την σειρά του, είτε κάνετε την αλλαγή εκείνη την ώρα αν το δώσεις χέρι με χέρι.. θα πρότεινα το πρώτο! αλλιώς κάνε εργοστασιακές και είσαι σίγουρος.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Είτε χρησιμοποίησε έναν προσωρινό ψεύτικο λογαριασμό τον οποίο θα σβήσει ο επόμενος με την σειρά του, είτε κάνετε την αλλαγή εκείνη την ώρα αν το δώσεις χέρι με χέρι.. θα πρότεινα το πρώτο! αλλιώς κάνε εργοστασιακές και είσαι σίγουρος.
Στον αδερφό μου θα το δώσουμε το κινητό ο οποίος δεν σκαμπαζει τίποτα από smartphone και φοβάμαι μη πατήσει τίποτα και τρέχουμε. Και μας ενδιαφέρει να φύγει ο λογαριασμός στο Google play (που δυστυχώς δεν φεύγει) και να φύγει και το Google drive που είναι άμεσα συνδεδεμένο με το play!!!

 

 

Δεν θελω να το γυρίσω όμως κ εργοστασιακες ρυθμίσεις για να κρατήσουμε τις εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει.

Δεν έχει Gmail αυτός και βαριέμαι τώρα να το γυρνάω εργοστασιακες και να φτιάχνω καινούρια Mail κτλ κτλ για να φτιάξω νέο λογαριασμό στο play.

 

Όλα τα σημαντικά αρχεία, φωτογραφιες κ επαφές τα έχω σβήσει από μεσα. Άφησα μόνο λίγες εφαρμογές. Έτσι κ αλλιώς δεν θα κατεβάσει κάτι νέο.

 

 

 

Αν όμως ΔΕΝ βγει ο λογαριασμός του Google play ΈΧΕΙ κανονικά πρόσβαση στο Google drive (εφαρμογή) και αυτό είναι πρόβλημα!

Δοκιμασα να κάνω απεγκατασταση του Google drive αλλά δεν γίνεται γιατί είναι εφαρμογή συστήματος. Έκανα διαγραφή Cash και δεδομένων αλλά αν μπεις στην εφαρμογή και πατήσεις "σύνδεση" συνδέεται αυτόματα με τον λογαριασμό που βλέπει στο play και κανει ενεργοποίηση ξανά.

 

Έστω καμία λύση για να κλείσω το drive??

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια εφαρμογή App locker.

Κλειδώνεις αυτές που δεν θέλεις να πειράζει και καθάρισες.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στον αδερφό μου θα το δώσουμε το κινητό ο οποίος δεν σκαμπαζει τίποτα από smartphone και φοβάμαι μη πατήσει τίποτα και τρέχουμε. Και μας ενδιαφέρει να φύγει ο λογαριασμός στο Google play (που δυστυχώς δεν φεύγει) και να φύγει και το Google drive που είναι άμεσα συνδεδεμένο με το play!!!

 

 

Δεν θελω να το γυρίσω όμως κ εργοστασιακες ρυθμίσεις για να κρατήσουμε τις εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει.

Δεν έχει Gmail αυτός και βαριέμαι τώρα να το γυρνάω εργοστασιακες και να φτιάχνω καινούρια Mail κτλ κτλ για να φτιάξω νέο λογαριασμό στο play.

 

Όλα τα σημαντικά αρχεία, φωτογραφιες κ επαφές τα έχω σβήσει από μεσα. Άφησα μόνο λίγες εφαρμογές. Έτσι κ αλλιώς δεν θα κατεβάσει κάτι νέο.

 

 

 

Αν όμως ΔΕΝ βγει ο λογαριασμός του Google play ΈΧΕΙ κανονικά πρόσβαση στο Google drive (εφαρμογή) και αυτό είναι πρόβλημα!

Δοκιμασα να κάνω απεγκατασταση του Google drive αλλά δεν γίνεται γιατί είναι εφαρμογή συστήματος. Έκανα διαγραφή Cash και δεδομένων αλλά αν μπεις στην εφαρμογή και πατήσεις "σύνδεση" συνδέεται αυτόματα με τον λογαριασμό που βλέπει στο play και κανει ενεργοποίηση ξανά.

 

Έστω καμία λύση για να κλείσω το drive??

 

Να φτιάξεις ένα λογαριασμό Gmail θα σε πάρει 1' και θεωρώ σίγουρο ότι όσο κι αν δεν σκαμπαζει, αύριο μεθαύριο θα τον χρειαστεί. Επίσης το hard reset θα σε πάρει κανένα μισάωρο, θα γίνει η δουλειά σου 100% και θα έχεις και μια πεντακάθαρη συσκευή. Αν σκεφτείς, περισσότερο χρόνο έχασες εδώ ρωτώντας για άλλες λύσεις..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια εφαρμογή App locker.

Κλειδώνεις αυτές που δεν θέλεις να πειράζει και καθάρισες.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλο ειναι να του φτιαξεις ενα gmail. Να του βάλεις και τις επαφες του εκει και οτα παρει καινουριο κινητο θα περασεις το Gmail του στη νεα συσκευή και θα εχει αμεσως ολες τις επαφες του
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την λυση gmail, smpartphone χωρις gmail δεν ξερω αν εχει νοημα,

μεχρι και η μανα μου πηγε σεμιναριο για tablets και τις εφτιαξαν :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...