Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για να βλέπεις θερμοκρασία CPU ή και την συχνότητα αν γίνεται σε μόνιμη θέση πάνω δεξιά στην οθόνη;

 

Παλιά χρησιμοποιούσα το Cool Tool αλλά το έβαλα στο tv box μου και δεν δουλεύουν όλες οι παράμετροι σωστά.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

resource monitor εχω εγω και το εχω κατω αριστερα μονιμα και εκτος απ αυτα δειχνει και ελευθερη μνημη και χρηση επεξεργαστη
Link to comment
Share on other sites

resource monitor εχω εγω και το εχω κατω αριστερα μονιμα και εκτος απ αυτα δειχνει και ελευθερη μνημη και χρηση επεξεργαστη
Δείχνει και αυτά που Ζήτησα;

Γιατί άλλα θέλω να βλέπω και άλλα λες ότι δείχνει.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι, ειπα ΚΑΙ αυτα, δοκιμασε το και πες

 

https://market.android.com/details?id=info.kfsoft.android.MemoryIndicatorPro

 

C31PO7MK6hfI-I_aW3I8YHB09SqV-UWjFcDreZNZJ8GIArNjyfbdL8rXADAd79PXE8Q=h900

Link to comment
Share on other sites

Εγω την κατεβασα τωρα. Ελπιζω να μην βαλει προσφορα στο 1 ευρω σε κανα μηνα και κλαιω!:lol:

Παντως απο wps ερχομαι οπου ειχα αγορασει το προσθετο καποτε για να μην εχω διαφημισεις και πλεον δεν δουλευε. Επικοινωνησα με τον προγραμματιστη και μου ειπε να αγορασω συνδρομη. Η οποια ηταν και πανακριβη και θα επρεπε να πληρωνω συνεχεια. Οποτε προτιμησα την λυση του πληρωνω μια και εξω. Απλα το κακο με το officesuite ειναι οτι για να αλλαξεις πχ ονομα σε ενα αρχειο πρεπει να κατεβασεις τον δικο του file explorer (ο οποιος προφανως ειναι δωρεαν αλλα εχει διαφημισεις ΠΑΛΙ και πρεπει να ξαναπληρωσεις για να τις βγαλεις). Πολυ σπαστικο αυτο. Και επισης σπαστικο που αντι να με πεταει στον file explorer της samsung πρεπει να βγω απ την εφαρμογη και να ψαχνω το αρχειο... Τι να κανω ομως...

την free εκδοση εβαλα εγω στο moto e κι αυτη την 9.5 μαλιστα (αρκετα παλια εκδοση) λογω ελλειψης χωρου,

φαντασου οτι για να την βολεψω εβαλα παλιοτερη και στο runkeeper,

εκανα sign μαλιστα και τα δυο για να μην παιρνουν αναβαθμισεις απ το playstore και τελος,

τελοσπαντων, προσωπικα την ηθελα για να ανοιγω κανενα word/excel/pdf,

τα "advanced/premium" features μου ειναι παντελως αδιαφορα,

διαφημισεις δεν εχω με το minminguard

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω. Έχω μία tv με android και θέλω να μεταφέρω από το κινητό/ταμπλετ ο,τι βλέπω, στην οθόνη της TV.

Με ποια εφαρμογή γίνεται; Η TV δεν έχει miracast ή dlna ή κάποιο άλλο μέσω σύνδεσης πέρα από το κοινό wifi που μοιράζεται με τις φορητές συσκευές μου.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτήν τη δουλειά;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω. Έχω μία tv με android και θέλω να μεταφέρω από το κινητό/ταμπλετ ο,τι βλέπω, στην οθόνη της TV.

Με ποια εφαρμογή γίνεται; Η TV δεν έχει miracast ή dlna ή κάποιο άλλο μέσω σύνδεσης πέρα από το κοινό wifi που μοιράζεται με τις φορητές συσκευές μου.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για αυτήν τη δουλειά;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ποια tv έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

στο κινητό της γυναίκας οι εφαρμογές Facebook και messenger τα έχουν παίξει. στο μεν Facebook λέει "δεν μπορούμε να ρυθμίσουμε τα ελληνικα προς το παρόν" και στο messenger ότι δεν μπορεί να συνδεθεί! παίζει κανένα θέμα τώρα;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιος τρόπος που να προστεθεί το mark as read στα notifications του gmail, να υποστηρίζει τουλάχιστον 2 λογαριασμούς και να μην θέλει root;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

η 57 έκδοση Firefox είναι και σε εσάς έτσι άσπρη πάνω πάνω; b2150f2e29894fbed29fe6b4bbbfd7e2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πραγματικά απορώ.

Είσαι τόσο καιρό στο φόρουμ.

 

Ακόμα δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει ξεχωριστό θέμα για browsers;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ.

Είσαι τόσο καιρό στο φόρουμ.

 

Ακόμα δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει ξεχωριστό θέμα για browsers;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

υπάρχουν και mods εάν κρίνουν ότι το ποστ πρέπει να μεταφερθεί. εφαρμογή είναι και ο Firefox.

 

να το κοιτάξεις πάντως, έχεις πρόβλημα όταν τα 9 στα 10 ποστ σου είναι σε υψηλό τόνο και με αγενή τρόπο. άντε κάνε μας την χάρη πρωινιατικα άντε μπράβο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και mods εάν κρίνουν ότι το ποστ πρέπει να μεταφερθεί. εφαρμογή είναι και ο Firefox.

 

να το κοιτάξεις πάντως, έχεις πρόβλημα όταν τα 9 στα 10 ποστ σου είναι σε υψηλό τόνο και με αγενή τρόπο. άντε κάνε μας την χάρη πρωινιατικα άντε μπράβο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Καλά μάθε τους κανόνες του φόρουμ πρώτα και μετά κάνε παρατήρηση για κάτι που είσαι 100% λάθος.

Ούτε αναφέρθηκα προσωπικά στα ποστ σου, όπως κάνεις εσύ τώρα.

Αν θες να το πάμε προσωπικά όμως,κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

στο viber καταργήθηκε το να δείχνει εάν διαβάστηκε η όχι το μήνυμα; τώρα μου βγάζει delivered αλλά και να διαβαστεί στην λέει όπως πριν "seen".

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο viber καταργήθηκε το να δείχνει εάν διαβάστηκε η όχι το μήνυμα; τώρα μου βγάζει delivered αλλά και να διαβαστεί στην λέει όπως πριν "seen".

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εξαρτάται τι επιλογή έχει κάνει και ο άλλος χρήστης. Αν έχει ορίσει να μην φαίνεται αν διαβάστηκε, τότε δεν μπορείς να το δεις κι εσύ.
Link to comment
Share on other sites

στο viber καταργήθηκε το να δείχνει εάν διαβάστηκε η όχι το μήνυμα; τώρα μου βγάζει delivered αλλά και να διαβαστεί στην λέει όπως πριν "seen".

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις που μπορεί να βγάλει ο άλλος το "seen" που βλέπεις και να μη σου δείξει ότι διαβάστηκε ενώ το έχει διαβάσει. Πάντα υπήρχε αυτο σαν ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ναι απλά επειδή μιλάω για το κινητό μου και της γυναίκας μου που ξέρω ότι έχουμε και οι δύο ενεργή αυτή την επιλογή. μετά τις τελευταίες εκδόσεις viber σταμάτησε να δουλεύει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι απλά επειδή μιλάω για το κινητό μου και της γυναίκας μου που ξέρω ότι έχουμε και οι δύο ενεργή αυτή την επιλογή. μετά τις τελευταίες εκδόσεις viber σταμάτησε να δουλεύει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εννοείς ότι σου στέλνει κάποιος μήνυμα και ενώ το διαβάζεις δεν του βγάζει το seen του άλλου;

Ποια έκδοση έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχει καταφέρει κάποιος να πάρει backup τις συνομιλίες στο viber σε 2ο λογαριασμό μέσω parallel space και αν ναι πως ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι σου στέλνει κάποιος μήνυμα και ενώ το διαβάζεις δεν του βγάζει το seen του άλλου;

Ποια έκδοση έχεις;

ναι πλέον λέει delivered αλλά ακόμα και εάν διαβαστεί πάλι delivered μένει δεν γίνεται seen!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη για remote control a/c υπαρχει/παιζει επειδη το τηλεκοντρολ του μου κανει νερα;
Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη για remote control a/c υπαρχει/παιζει επειδη το τηλεκοντρολ του μου κανει νερα;
Δεν έχει μαμά εφαρμογή το κινητό σου;

Αλλιώς στο Play θα βρεις πολλές, που πάνω κάτω έχουν την ίδια βάση δεδομένων για κωδικούς.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει μαμά εφαρμογή το κινητό σου;

Αλλιώς στο Play θα βρεις πολλές, που πάνω κάτω έχουν την ίδια βάση δεδομένων για κωδικούς.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Δες το anymote universal smart home control. Συγγνώμη που δεν έβαλα λινκ αλλά είμαι από κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...