Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή που πρέπει να δοκιμάσετε όλοι(όσοι μπορούν βασικά...)

http://www.androidpolice.com/2015/05/27/google-releases-spotlight-stories-app-with-support-for-non-motorola-devices-and-a-new-story-free-for-a-limited-time/

 

Στο Ν5 με cm12 τρέχει απροβλημάτιστα...

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που πρέπει να δοκιμάσουμε?:confused:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motorola.avatar&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.spotlightstories

 

Δεν είναι συμβατη με πολλες συσκευες όμως.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σε σαμσουνγκ .

Θα βαλεις και τα τρια με την σειρα που σου δινω για να λειτουργησει η εκφώνηση ονοματος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codeansoftware.callannouncer

 

ωραια τα εβαλα , εβαλα την αριαδνη trial εκδοση,

τι πρεπει να ενεργοποιησω για να δουλεψει η εκφωνηση, το τεστ δουλευει κανονικα,

το call announcer is enable και εχω βαλει στα settings , tick sto enable call announcer

αλλα δεν μου μιλα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές και μου βγάζει την ακόλουθη εικόνα. Τι πρέπει να κάνω [ATTACH]61350[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει όλες τις εφαρμογές που έχω μέσα στη συσκευή(προεγκατεστημένες & μη)?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μετράει όλες τις εφαρμογές που έχω μέσα στη συσκευή(προεγκατεστημένες & μη)?

 

μια λυση αμα εισαι ρουτ ειναι το titanium back up που σου λεει ποσες εφαρμογες εχεις μεσα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενω το κινητο ειναι χαιδαρι τερμα ιερα οδο και το cerberus και το android device manager το δειχνουν λενορμαν κοντα στην λεωφορο αθηνων.καμια σχεση δηλαδη!εντω μεταξυ το gps ειναι ενεργοποιημενο και τα data.τι να συμβαινει?τοσο αχρηστα ειναι τελικα αυτα τα προγραμματα?

Δηλαδή αποκλείεται να φταίει το κινητό σου ή ο δέκτης gps σου;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αποκλείεται να φταίει το κινητό σου ή ο δέκτης gps σου;;

Λίγο δύσκολο σε δύο κινητά και ένα ταμπλετ ξαφνικά να τα δείχνει αλλού για αλλού και να βγάζει η εφαρμογή σφάλμα σύνδεσης.

Το GPS αν και ενεργοποιημένο εάν δεν πιάνει δεν θα έπρεπε μέσω κεραιών κινητής έστω και ενδεικτικά να δείχνει περίπου που είναι; εδώ από Χαϊδάρι έδειχνε λενορμαν

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο σε δύο κινητά και ένα ταμπλετ ξαφνικά να τα δείχνει αλλού για αλλού και να βγάζει η εφαρμογή σφάλμα σύνδεσης.

Το GPS αν και ενεργοποιημένο εάν δεν πιάνει δεν θα έπρεπε μέσω κεραιών κινητής έστω και ενδεικτικά να δείχνει περίπου που είναι; εδώ από Χαϊδάρι έδειχνε λενορμαν

Και από την άλλη,

Λίγο δύσκολο δεν βρίσκεις να φταίει μια εφαρμογή με εκατοντάδες χιλιάδες ευχαριστημένο κόσμο;

Ή φταίει πάντα η καμπούρα των άλλων;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα εβαλα , εβαλα την αριαδνη trial εκδοση,

τι πρεπει να ενεργοποιησω για να δουλεψει η εκφωνηση, το τεστ δουλευει κανονικα,

το call announcer is enable και εχω βαλει στα settings , tick sto enable call announcer

αλλα δεν μου μιλα :)

 

Εχεις επιλεξει την ελληνικη γλωσσα στο call announcer? Δοκιμασε να μπεις στα settings να κατεβεις στο τελος,"go to android TTS settings" και εκει αναλογα ποια μηχανη θα διαλέξεις , η πρωτη και η τριτη δουλευει με ελληνικα, αλλα δεν ξερω ποια από τις δυο πρεπει να βαλεις.

Στη συνεχεια θα πατησεις πανω στον τροχο διπλα από τη μηχανη θα βαλεις ως γλωσσα τα ελληνικα και μετα θα πας εγκατασταση δεδομενων φωνης και αναλογα τη μηχανη θα κατεβασεις τη γλωσσα.

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα. καπως ετσι τα εκανα εγω και δουλεψε. Το αποτέλεσμα βεβαια είναι οτι θελει. 'Αλλα τα λεει αλαμπουρνέζικα άλλα ελληνικα..... Δεν ξερω κι εγω αν εχω κανει τις σωστες ρυθμισεις αλλα τουλάχιστον μιλαει.

Ας μας πει και ο coulis τι εχει κανει και πως τα εχει ρυθμίσει.

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα εβαλα , εβαλα την αριαδνη trial εκδοση,

τι πρεπει να ενεργοποιησω για να δουλεψει η εκφωνηση, το τεστ δουλευει κανονικα,

το call announcer is enable και εχω βαλει στα settings , tick sto enable call announcer

αλλα δεν μου μιλα :)

 

Επειδη εχω κανει φορματ στην συσκευη και δεν εχω βαλει τις εφαρμογες αυτες, αν θυμαμαι, χρειαζεται να πας στις ρυθμισεις - γλωσσα και εισαγωγη - ομιλία - επιλογες κειμενου σε ομιλια, και τσεκαρεις το προγραμμα που εγκατέστησες. Η διαδρομη του μενου που σου εγραψα ειναι απο samsung. Φανταζομαι πως τα ονοματα τα εχεις γραμμενα στο Ελληνικα!!!

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα πηρα στα χερια μου το lenovo k3 note πρωτο κινεζοκινητο και προσπαθω να βγαλω ακρη.

ηρθε απο vickmall rootαρισμενο αλλα παρατηρω οτι η μπαταρια κραταει λιγο. 50% με 6 ωρες ανοιχτο 3g.

υπαρχει καποια εφαρμογη που θα μπορεσει να μου εξοικονομηση μπαταρια;

το clean master phone boost ειναι εγκατεστημενο στα κινεζικα. να δοκιμασω unistall και να το ξανακατεβασω στα ελληνικα;

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα πηρα στα χερια μου το lenovo k3 note πρωτο κινεζοκινητο και προσπαθω να βγαλω ακρη.

ηρθε απο vickmall rootαρισμενο αλλα παρατηρω οτι η μπαταρια κραταει λιγο. 50% με 6 ωρες ανοιχτο 3g.

υπαρχει καποια εφαρμογη που θα μπορεσει να μου εξοικονομηση μπαταρια;

το clean master phone boost ειναι εγκατεστημενο στα κινεζικα. να δοκιμασω unistall και να το ξανακατεβασω στα ελληνικα;

 

 

ευχαριστω

Καλύτερα να ρωτήσεις πρώτα στο θέμα της συσκευής, θα σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες για το τι μπορείς να κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Στο handcent sms, μπορω να ορισω καπου, ενα sms, να μην αποσταλλει αμεσα, αλλα σε προγραμματισμένη ώρα;(schedule)
Link to comment
Share on other sites

Στο handcent sms, μπορω να ορισω καπου, ενα sms, να μην αποσταλλει αμεσα, αλλα σε προγραμματισμένη ώρα;(schedule)

 

Εννοείται ότι μπορείς! Αν πατήσεις το πλήκτρο μενου, θα σου εμφανιστεί μια σελίδα απο δεξιά! Εκεί γράφει schedule sms!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι μπορείς! Αν πατήσεις το πλήκτρο μενου, θα σου εμφανιστεί μια σελίδα απο δεξιά! Εκεί γράφει schedule sms!

 

thanks!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

---

Θα ηθελα να υπαρχει μια εφαρμογη, να σκαναρει στο σουπερ μαρκετ τα προιοντα που βαζω στο καλαθι, και να μου υπολογιζει το συνολικο κοστος.

Αν πχ στο barcode εμπεριεχεται η τιμη (αλλα αραγε ειναι επικαιροποιημενη;), τοσο δυσκολο θα ηταν;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ψάχνεις δε γίνεται, γιατί η τιμή δεν είναι πάνω στο Barcode, αλλά στο σύστημα του κάθε καταστήματος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι χαζο. το ρολοι εμφανιζεται στη μεση της οθονης. η θηκη που εχω εχει κενο πανω ψηλα για να φαινεται η ωρα..μπορω με καποιο τροπο να το μετατοπισω προς τα πανω;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι χαζο. το ρολοι εμφανιζεται στη μεση της οθονης. η θηκη που εχω εχει κενο πανω ψηλα για να φαινεται η ωρα..μπορω με καποιο τροπο να το μετατοπισω προς τα πανω;

 

Ποιον launcher χρησιμοποιεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα ειμαι ασχετος..πως βλεπω πληροφοριες για τον launcher?

 

πιο κινητο εχεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...