Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την automateit είχα αναφέρει και δεν θα πρότεινα οδηγίες αναλυτικά πώς να κάνεις την εναλλαγή wifi/3g αν δεν δούλευε σωστά.

Την χρησιμοποιώ μήνες τώρα.

Κατ'αρχάς σ Ευχαριστώ για την απάντηση σου.Αυτή εννοούσα απλά δε μπόρεσα να βάλω σε λειτουργία τα rules.συγκεκριμένα αυτό που λέει για το WiFi να κλείνει όταν απομακρύνονται από το σπίτι.έβαλα συντεταγμένες με το GPS αλλά τπτ το λαμπάκι του WiFi είναι αναμμένο.έβαλα και το άλλο rule να εναλλάσσεται το WiFi με το 3g όταν δεν έχει σήμα το ένα ή το άλλο.κάτι δε κάνω σωστά μάλλον ή Μήπως δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου s3 ή την ρομ μου qs-i9300 kk.Μια βοήθεια σε παρακαλώ.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Mα είναι δυνατόν να ρωτάτε τέτοια πράγματα?:blink:

 

Πως θα δεχτεί την κλήση σου αυτός που δεν θα έχει ίντερνετ?

 

Με ποιόν τρόπο?

 

Μήπως από το πάροχο κινητής τηλεφωνίας?

 

Τσάμπα?

 

Μπαααααα... :lol:

 

 

 

 

 

 

 

 

junglist to VoIP θέλει ίντερνετ :cool:;)

Lol...

Μου αρέσει η σιγουριά σου.

Αφού δεν γνωρίζεις,προφανώς, τι εστί voip, πήγαινε και εσύ να ενημερωθείς λίγο από το παραπάνω link.

Όπως έγραψα και πριν, το χρησιμοποιώ ήδη. Λες να μην ξέρω πώς δουλεύει;

Μόνο αυτός που καλεί θέλει ίντερνετ. Αυτοί που δέχονται την κλήση, απαντάνε στο σταθερό ή κινητό τους κανονικά, όπως αν τους έπαιρνε κάποιος μέσω κανονικής τηλεφωνίας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μη σου έδωσα να καταλάβεις τι εννοώ.θέλω όταν φεύγω από το σπίτι να σβήνει τελείως το WiFi και να δουλεύουν μόνο τα δεδομένα ώστε να μην ξοδεύουν μπαταρία και όταν έρχομαι σπίτι να γίνεται το αντίθετο δλδ να σβήνει το λαμπάκι των δεδομένων από τις ειδοποιήσεις και να δουλεύει μόνο το WiFi.κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει; Γιατί το προσπάθησα και δε τα κατάφερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατ'αρχάς σ Ευχαριστώ για την απάντηση σου.Αυτή εννοούσα απλά δε μπόρεσα να βάλω σε λειτουργία τα rules.συγκεκριμένα αυτό που λέει για το WiFi να κλείνει όταν απομακρύνονται από το σπίτι.έβαλα συντεταγμένες με το GPS αλλά τπτ το λαμπάκι του WiFi είναι αναμμένο.έβαλα και το άλλο rule να εναλλάσσεται το WiFi με το 3g όταν δεν έχει σήμα το ένα ή το άλλο.κάτι δε κάνω σωστά μάλλον ή Μήπως δεν είναι συμβατό με την συσκευή μου s3 ή την ρομ μου qs-i9300 kk.Μια βοήθεια σε παρακαλώ.

Ευχαριστώ και πάλι

Αναφέρομαι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Lol...

Μου αρέσει η σιγουριά σου.

Αφού δεν γνωρίζεις,προφανώς, τι εστί voip, πήγαινε και εσύ να ενημερωθείς λίγο από το παραπάνω link.

Όπως έγραψα και πριν, το χρησιμοποιώ ήδη. Λες να μην ξέρω πώς δουλεύει;

Μόνο αυτός που καλεί θέλει ίντερνετ. Αυτοί που δέχονται την κλήση, απαντάνε στο σταθερό ή κινητό τους κανονικά, όπως αν τους έπαιρνε κάποιος μέσω κανονικής τηλεφωνίας.

 

Οκ junglist ίσως να μη το έθεσα σωστά.

 

Όλο αυτό γίνεται τσάμπα?

Link to comment
Share on other sites

Οκ junglist ίσως να μη το έθεσα σωστά.

 

Όλο αυτό γίνεται τσάμπα?

Δεν ανέφερα πουθενά την λέξη τσάμπα.

Είναι όμως σχεδόν τσάμπα, αφού είναι φτηνότερη η χρήση ακόμα και από το να καλουσες κάποιον στο κινητό στην χώρα σου.

Όμως, για περισσότερα υπάρχει το σχετικό θέμα.

Μην γεμίζουμε εδώ το θέμα των εφαρμογών.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα για εσένα ότι είπες τσάμπα...

 

Είπα για τον άλλον που ρώταγε και ήθελε εφαρμογή τύπου viber κ.λ.π κ.λ.π και τσάμπα

 

Τέλος από μένα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα πουθενά την λέξη τσάμπα.

Είναι όμως σχεδόν τσάμπα, αφού είναι φτηνότερη η χρήση ακόμα και από το να καλουσες κάποιον στο κινητό στην χώρα σου.

Όμως, για περισσότερα υπάρχει το σχετικό θέμα.

Μην γεμίζουμε εδώ το θέμα των εφαρμογών.

 

 

 

 

 

Δεν είπα για εσένα ότι είπες τσάμπα...

 

Είπα για τον άλλον που ρώταγε και ήθελε εφαρμογή τύπου viber κ.λ.π κ.λ.π και τσάμπα

 

Τέλος από μένα :cool:

 

Το ότι είναι εφικτό να γίνει αποδεικνύεται με 2 παραδείγματα....

 

1. Πχ.το pc fax free (φεύγει από το κινητό σου το έγγραφο και καταλήγει σε συσκευή fax ) άρα ξεκινάει από το internet και καταλήγει σε σταθερή γραμμή ΟΤΕ.

 

2.Όπως ανάφέρθηκε και πριν,υπήρχε η εφαρμογή bobsled calling η οποία έκανε αυτό ακριβώς!!

Και μάλιστα δωρεάν(είναι σίγουρο γιατί την είχα δοκιμάσει)

Αλλά λογικά αφού δεν το κάνει πλέον....Πρέπει να έπεσε απαγόρευση!!!

Άρα έχετε δίκιο και οι 2 ;);)

Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδήποτε.. Outlook, bluemail, gmail...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να μου δωσεις μονο το ονομα!

 

Επισης ελαφρυ dialer παιδια

 

Θενκς!!

 

ExDialer - Dialer & Contacts

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ξερεται καμια εφαρμογη που να μπορεις να δεις την αποσταση σου απο τον κομβο του παροχου σου? χρησιμοποιω την opensignal αλλα δυστυχως δεν το γραφει.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ξερεται καμια εφαρμογη που να μπορεις να δεις την αποσταση σου απο τον κομβο του παροχου σου? χρησιμοποιω την opensignal αλλα δυστυχως δεν το γραφει.

 

Μπορείς να τη βρεις από ΕΔΩ

http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

βάζοντας το line attenuation για download που σου δίνει το router σου

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τη βρεις από ΕΔΩ

http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

βάζοντας το line attenuation για download που σου δίνει το router σου

 

ευχαριστω πολυ φιλε,απανταω ο ιδιος στην ερωτηση μου εδω :p

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι, σε full hd ανάλυση ποια είναι η ιδανική ανάλυση, aspec ratio κτλπ για να βάλω εικόνα σαν wallpaper?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή, προφανώς ήθελες να δεις το που βρίσκονται οι κεραίες και όχι τα κέντρα για το σταθερό ίντερνετ.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο app του gmail το hotmail που έχω. Ήθελα να στείλω μέσω mail κάποιες φωτογραφίες και δεν με αφήνει, μιας και το μέγεθος είναι πάνω από 5MB της κάθε φώτο.

Πως θα τις στείλω;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο app του gmail το hotmail που έχω. Ήθελα να στείλω μέσω mail κάποιες φωτογραφίες και δεν με αφήνει, μιας και το μέγεθος είναι πάνω από 5MB της κάθε φώτο.

Πως θα τις στείλω;:ninja:

 

Ζιπ σε μικρότερα αρχεία και στείλε τα λίγα λίγα...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη να μπορω με κωδικο να κλειδωνω αλμπουμ φωτογραφιων και μηνυματα;Κι αν γινετε και την προσβαση σε facebook και viber.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, επειδη κατεβασα τον dolphin και μετα στην τυχη καποιους flashplayer και δεν καταφερα να δω περιεχομενο flash, Μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως πρεπει να κανω απο το μηδεν? Δεν μου ειχε χρειαστει μεχρι τωρα και το παρατουσα, αλλα επειδη δε θελω να βαλω ενα καρο εφαρμογες μεχρι να μου πετυχει, εχουμε συγκεκριμενη διαδικασια και συγκεκριμενες εφαρμογες να μου δωσετε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, επειδη κατεβασα τον dolphin και μετα στην τυχη καποιους flashplayer και δεν καταφερα να δω περιεχομενο flash, Μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως πρεπει να κανω απο το μηδεν? Δεν μου ειχε χρειαστει μεχρι τωρα και το παρατουσα, αλλα επειδη δε θελω να βαλω ενα καρο εφαρμογες μεχρι να μου πετυχει, εχουμε συγκεκριμενη διαδικασια και συγκεκριμενες εφαρμογες να μου δωσετε?

Εδώ είσαι φιλέ. Ενεργοποίησε και τον flash player απο τις ρυθμίσεις του dolphin

 

https://www.dropbox.com/s/v7ra1e8f58prpxw/Flash%20Player%20for%20Android%204.0.apk?dl=0

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι φιλέ. Ενεργοποίησε και τον flash player απο τις ρυθμίσεις του dolphin

 

https://www.dropbox.com/s/v7ra1e8f58prpxw/Flash%20Player%20for%20Android%204.0.apk?dl=0

 

σε ευχαριστω πολυ! μαλλον δεν ειχα ενεργοποιησει τον flash απο τις ρυθμισεις..και κατεβαζα και στην τυχη flash μιας και ειχα χασει το αρχειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή, προφανώς ήθελες να δεις το που βρίσκονται οι κεραίες και όχι τα κέντρα για το σταθερό ίντερνετ.

Ηθελα εφοσον συνδεθω σε ενα ρουτερ να δω τι αποσταση εχει απο τον κομβο. Η σταθερη γραμμη της forthnet και οχι του κινητου.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...