Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω ξαναδιαβάσει αυτό, αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω πράγματι είναι πως θα φτιάξω ένα αρχείο.

Μόνο φάκελο μπορώ να δημιουργήσω μέσα σε έναν φάκελο....! αρχείο έτσι σκέτο πως φτιάχνω;

Χρησιμοποιώ τον Astro FM

Κατέβασε Es εξερεύνηση .. Πήγαινε στο φάκελο που θέλεις.. Πάτα +νέο.. δημιουργία αρχείου.. μετονομασία του αρχείου σε .nomedia. Κάνε επανεκκίνηση και τα αρχεία σου θα είναι " αόρατα" , δεν φαίνονται στο πρόγραμμα για φώτο, ούτε τα video στο αντίστοιχο πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

τα έχει παίξει το gmail. δεν φεύγει και δεν λαμβάνω τίποτα εδώ και λίγη ώρα.

 

Μια χαρά συγχρονίζει...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συγχρονίζει...!

τι διατανο συμβαίνει τότε δεν ξέρω! έχω κάνει και επανεκκίνηση του κινητού και clear cache τις εφαρμογές email.

EDIT ξεκόλλησε επιτέλους

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε Es εξερεύνηση .. Πήγαινε στο φάκελο που θέλεις.. Πάτα +νέο.. δημιουργία αρχείου.. μετονομασία του αρχείου σε .nomedia. Κάνε επανεκκίνηση και τα αρχεία σου θα είναι " αόρατα" , δεν φαίνονται στο πρόγραμμα για φώτο, ούτε τα video στο αντίστοιχο πρόγραμμα..

Δεν χρειάζεται όλο αυτό, ο es explorer έχει επιλογή για κρυπτογραφηση φακέλων.. Έτσι θα έχεις μεγαλύτερη ασφάλεια. Με το .nomedia οποιοσδήποτε με ένα file explorer μπορεί να δει τα αρχεία σου..

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες ψάχνω μια εφαρμογή σαν το evernote που απλά να μπορείς να έχεις πρόσβαση στις σημειώσεις κ offline και να είναι cross platform (mac Windows android).

To evernote μόνο αυτό δεν μπορεί να κάνει τουλάχιστον δωρεάν.Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εφαρμογή γιατί δεν σε ικανοποιεί?

Δεν έχω ραδιόφωνο και έλεγα μήπως μπορούσα να βάλω, έχω ένα μέσω ίντερνετ

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναδιαβάσει αυτό, αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω πράγματι είναι πως θα φτιάξω ένα αρχείο.

Μόνο φάκελο μπορώ να δημιουργήσω μέσα σε έναν φάκελο....! αρχείο έτσι σκέτο πως φτιάχνω;

Χρησιμοποιώ τον Astro FM

 

Μπορείς επίσης να το ψάξεις και να το αντιγράψεις εκεί που θέλεις, υπάρχουν πολλά μέσα σε διάφορους φακέλους στη συσκευή σου. Με πρόχειρο ψάξιμο εγώ βρήκα ένα μέσα στο φάκελο Android/data. Ενεργοποίησε την προβολή κρυφών αρχείων για να το βρεις, κρυφό είναι. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ραδιόφωνο και έλεγα μήπως μπορούσα να βάλω, έχω ένα μέσω ίντερνετ

 

Δεν μπορείς να ακούς ραδιόφωνο offline αν δεν το υποστηρίζει η συσκευή όσα προγράμματα και να βάλεις.

 

Μόνο απο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Astro αλλά δεν μπορώ να δημιουργήσω καινούργιο φάκελο, έτσι κατέβασα τον ES file manager, το θέμα μου είναι ότι έκανα έναν φάκελο απόκρυψη και δεν τον βρίσκω
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Astro αλλά δεν μπορώ να δημιουργήσω καινούργιο φάκελο, έτσι κατέβασα τον ES file manager, το θέμα μου είναι ότι έκανα έναν φάκελο απόκρυψη και δεν τον βρίσκω

 

Είδες τι ωραία κρύβετε...???:lol: πέρα απο την πλάκα, φτιάχνεις ενα φάκελο μέσα στο φάκελο και αυτό το φάκελο κάνεις απόκρυψη.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδες τι ωραία κρύβετε...???:lol: πέρα απο την πλάκα, φτιάχνεις ενα φάκελο μέσα στο φάκελο και αυτό το φάκελο κάνεις απόκρυψη.;)

Ναι αλλά αυτόν που έχω κρύψει πως τον ξαναεμφανιζω οεο;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτόν που έχω κρύψει πως τον ξαναεμφανιζω οεο;

 

Με τον Es πας Αριστερά πάνω 3 γραμμούλες >τέρμα κάτω> ...κλικαρης> Εμφάνιση κρυφών αρχείων On ;) και το αντίθετο Of όταν θες να το κρύψεις...!

 

VIDEO

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την εφαρμογή handcent για τα μηνύματα και ενώ μπορώ να γράψω το μήνυμα κανονικά με μικρά γράμματα, πάντα τα στέλνει με κεφαλαία. Έψαξα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής αλλά δεν βρήκα κάτι. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό? Μικρό το κακό γιατί με έχει βολέψει αυτή η εφαρμογή απλά είχα συνηθίσει τα μικρά τόσο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ραδιόφωνο και έλεγα μήπως μπορούσα να βάλω, έχω ένα μέσω ίντερνετ

η συσκευη δεν εχει fm radio ....,Αλλα το chipset υπάρχει αλλά δεν είναι ενεργό ,εάν ψάξεις στο xda κάτι μπορεί να κάνεις (κάποιες λύσεις για stock ) εάν έχεις paranoid .. διάβασε,δοκίμασε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296 για περαιτέρω εδώ http://forum.xda-developers.com/sitesearch.php?q=MOTOROLA+RAZR++radio+fm&sa=Search&cx=partner-pub-2900107662879704%3A4763122713&ie=ISO-8859-1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτόν που έχω κρύψει πως τον ξαναεμφανιζω οεο;

Φίλε για δοκίμασε από το μενού του es Explorer να βρεις μια επιλογή που λέει "λίστα υποδειξεων". Εκεί θα βρεις τον φάκελο σου.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ES αριστερα στο μενου, κατω "εργαλεια" > εμφανιση κρυφων αρχειων ON

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

στο evernote εάν δημιουργήσεις μια σημείωση με το κινητό ή αν την δημιουργήσεις από υπολογιστή και την διαβάσεις από το κινητό, μεχρι να αλλάξει θα είναι διαθέσιμη off line
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την εφαρμογή handcent για τα μηνύματα και ενώ μπορώ να γράψω το μήνυμα κανονικά με μικρά γράμματα, πάντα τα στέλνει με κεφαλαία. Έψαξα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής αλλά δεν βρήκα κάτι. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό? Μικρό το κακό γιατί με έχει βολέψει αυτή η εφαρμογή απλά είχα συνηθίσει τα μικρά τόσο καιρό.

Ο λόγος που τα στέλνει με κεφαλαία γράμματα είναι γιατί με αυτόν τον τρόπο σού δίνει τη δυνατότητα να γράψεις μήνυμα με 160 χαρακτήρες.

Αν τα στείλει με πεζά γράμματα τότε το όριο μηνύματος είναι οι 70 χαρακτήρες, οπότε αν τους υπερβείς ο πάροχός σου θα σε χρεώσει περισσότερα sms.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε Es εξερεύνηση .. Πήγαινε στο φάκελο που θέλεις.. Πάτα +νέο.. δημιουργία αρχείου.. μετονομασία του αρχείου σε .nomedia. Κάνε επανεκκίνηση και τα αρχεία σου θα είναι " αόρατα" , δεν φαίνονται στο πρόγραμμα για φώτο, ούτε τα video στο αντίστοιχο πρόγραμμα..

Τίποτα... Δεν ξέρω μου εμφανίζει "συγνώμη η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να γίνει"

3>4
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα την πρωτη βιντεοκληση μεσω skype.

Ολα καλα μεν, αλλα σκοτεινά βρε παιδια.

 

Ιδια δωματια, ιδιος συνομιλητης, οταν μιλουσα μαζι του με skype απο τον υπολογιστη μου, ολα ηταν φωτεινα.

Στον ιδιο χωρο σημερα, με ιδιο φωτισμο, κι αυτος μια απο τα ιδια, και μεσω κινητου η κληση ηταν σκοτεινη.

 

Υπαρχει ρυθμιση στο skype για φωτεινοτητα;

Η καμερα του κινητου σαν καμερα κανονικα τραβα χωρις 'σκοτεινιες', αρα κατι αλλο γινεται.

 

Με πονεσαν τα ματια μου να προσπαθω να διακρινω τον φιλο μου μες στο 'σκοταδι', αλλα και στο δικο μου παραθυρακι που εδειχνε εμενα, δεν φαινομουν και πολυ καλυτερος.

 

Τι μπορει να φταιει;

Γιατι ολα τα αλλα ειναι ιδια, οπως οταν κανω κληση με υπολογιστη, κι εκει ειναι ολα φωτεινα.

Παρά το γεγονός ότι οι φακοί των κινητών είναι συνήθως λιγότερο φωτεινοί, η οθόνη του υπολογιστή παράγει περισσότερο φως που φωτίζει το πρόσωπο του ομιλητή.

Καλό είναι να υπάρχει επαρκής φωτισμός...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα... Δεν ξέρω μου εμφανίζει "συγνώμη η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να γίνει"

Η διαδικασία είναι πολύ απλή! Δες .... https://www.dropbox.com/s/vbi3hc1s2j18tr1/2014-10-12-17_10_04.mp4?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης θεμα: Εχω δοκιμασει αρκετα προγραμματα τα οποια μπλοκαρουν κλησεις και μηνυματα...! Σε ολα ομως και ενω μπλοκαρουν κανονικα τις κλησεις που εχω ορισει να μπλοκαρουν, στην status bar μου εμφανιζεται το εικονιδιο της αναπατητης (π.χ απο αποκρυψη). Παρατηρησα οτι οταν με καλουν (δοκιμασα απο της γυναικας μου) δεν ακουγεται το μηνυμα (οτι ο αριθμος που καλεσατε ειναι κατειλημμενος) αμεσως, αλλα μετα απο 1 δευτερολεπτο και αφου πρωτα εχει ακουστει ενα τουυυυτ (σαν να καλει κανονικα αλλα ακουγεται 1 φορα), και ετσι το τηλεφωνο το λαμβανει σαν αναπαντητη. Παιζει να ειναι θεμα τηλεφωνου? Και υπαρχει κατι να κανω? Διοτι στης γυναικας μου και σε αλλα δικα μου παλιοτερα κινητα δεν το εκανε. Επισης στην eset που τους το ειπα μου απαντησαν αυτο:

 

Hello,

 

Please try to uninstall and install again ESET to see if the problem is resolved.

 

Also, please open the Phone app, and go to Settings and check for options regarding the Rejection of calls (option to retain calls, or mark them as Missed)

 

If you cannot find any settings about this please go to the main menu and tap the Menu key and go to Customer support > customer support > fill in details and make sure that the Log file option is enabled.

 

Εψαξα και στις ρυθμισεις αυτο που μου ειπαν αλλα δεν βρηκα κατι:mad:. Και εν τω μεταξυ ενα προγραμμα (Alert.me) που μου υπενθυμιζει (ανα τοσα λεπτα) για τις κλησεις,μηνυματα που εχω δεχτει και δεν τα εχω δει, κουδουναει συνεχεια λογω της αναπαντητης (απο αποκρυψη)... παρολο που την εχει μπλοκαρει το eset. Και οταν παω στο ιστορικο των κλησεων η αναπαντητη δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω νσ μεταφερω σελιδοδεκτες απο firefox σε chrome. Πως μπορουμε να το κανουμε;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το συγχρονισμό στο PC (ανοίγεις τον chrome- ρυθμίσεις-εισαγωγή σελιδοδεικτών) και μετά το ίδιο και στο κινητό.

 

Οι chrome και στο pc και στο κινητό να είναι συνδεδεμένοι στο ίδιο gmail

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...