Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να παρακολουθήσω την παραγγελία μου από ebay με chinapost?? Έχω tracking number.

 

εγω εχω αυτην και ειναι ο.κ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.grandag.trackchecker

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με την μανισια εφαρμογη για τα email (σε android κιτκατ). ενω βαζω τα στοιχεια του mail μου δεν τα δεχεται και μου πεταει μηνυμα ''αδύνατη η σύνδεση με τον διακομιστη. ελέγξτε την συνδεση και τις πληροφορίες και δοκιμαστε ξανα'' το θεμα ειναι οτι και ιντερνετ εχω αλλα και τα στοιχεια τα δινω κανονικα..... αλλα τιποτα!

 

Μήπως είσαι πίσω από κάποιο firewall? To δοκίμασες με δεδομένα κινητής?

Link to comment
Share on other sites

@aptaliko

Για δες αυτήν Lapse It • Time Lapse • Lite

 

Ευχαριστώ, φαίνεται πολύ καλό :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

tablet android.

σελιδα youtube και παραλληλα μια δευτερη (πχ. myphone)

 

παιζει μουσικη στο youtube και θελω να περιηγηθω στο myphone. η μουσικη στο youtube σταματαει.

 

πως το ξεπερναω, δηλαδη να συνεχιζει να παιζει το youtube και εγω να περιηγουμαι σε αλλες σελιδες?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ωραια εφαρμογη για να ελεγχουμε καποια πραγματα απο το smartphone στην Smart TV?? Για παραδειγμα οταν χριαστει να γραψεις κατι στην TV να γραφεις απο το κιν και οχι με το control της τηλεορασης γιατι ειναι κουραστικο.. οπως και το ποντικι να το ελεγχεις με το smartphone...η τηλεοραση ειναι samsung F6320 και το κιν NExus 5

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ωραια εφαρμογη για να ελεγχουμε καποια πραγματα απο το smartphone στην Smart TV?? Για παραδειγμα οταν χριαστει να γραψεις κατι στην TV να γραφεις απο το κιν και οχι με το control της τηλεορασης γιατι ειναι κουραστικο.. οπως και το ποντικι να το ελεγχεις με το smartphone...η τηλεοραση ειναι samsung F6320 και το κιν NExus 5

 

Εφόσον το nexus δεν έχει IR blaster, νομίζω ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι μέσω του τοπικού δικτύου, άρα πρέπει να έχεις wifi dongle στην tv για να είναι συνδεδεμένη. ΜΕτά βάζεις κάποιο app όπως αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με την μανισια εφαρμογη για τα email (σε android κιτκατ). ενω βαζω τα στοιχεια του mail μου δεν τα δεχεται και μου πεταει μηνυμα ''αδύνατη η σύνδεση με τον διακομιστη. ελέγξτε την συνδεση και τις πληροφορίες και δοκιμαστε ξανα'' το θεμα ειναι οτι και ιντερνετ εχω αλλα και τα στοιχεια τα δινω κανονικα..... αλλα τιποτα!

 

Βασικά αν πρόκειται για yahoo με κατάληψη. gr δοκίμασε να βάλεις στο τέλος. com αυτό το κουλό μου το έκανε εμένα παλαιότερα.

Αλλά για ακόμα καλύτερα ρίξε άκυρο στην μαμά εφαρμογή και δοκίμασε από play store ή το k9 κανένα άλλο εγώ έχω αυτό με 4 mail και είναι μπόμπα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onegravity.k10.pro2

Link to comment
Share on other sites

Για τον File Manager HD (Explorer) τι γνώμη έχετε; Επειδή βλέπω και πολλά παράπονα για το νέο UI, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω το Apk της τελευταίας έκδοσης 1.x για να κάνω σύγκριση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζω με τίποτα τον φοβερό solid explorer

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.solidexplorer

Καλός φαίνεται αλλα (μετά απο τόσα χρόνια στα Windows) θέλω κίτρινα εικονίδια για τους φακέλους :)

Link to comment
Share on other sites

Για file manager τουλάχιστον όσοι δε ζητάτε κάτι εξαιρετικά πολύπλοκο, δοκιμάστε τον Tomi, έχει εξαιρετικό UI.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζω με τίποτα τον φοβερό solid explorer

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.solidexplorer

 

σαν τον es file explorer κανείς :p

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το nexus δεν έχει IR blaster, νομίζω ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι μέσω του τοπικού δικτύου, άρα πρέπει να έχεις wifi dongle στην tv για να είναι συνδεδεμένη. ΜΕτά βάζεις κάποιο app όπως αυτό.

 

Ναι δεν θελω με IR, θελω με wifi οπως αυτο το app το οποιο ομως δεν παιζει καλα σε μενα...To samsung smart view ειναι καταλληλο αλλα παιζει μονο σε samsung κινητα...ενα τετοιο app ψαχνω

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θελω με IR, θελω με wifi οπως αυτο το app το οποιο ομως δεν παιζει καλα σε μενα...To samsung smart view ειναι καταλληλο αλλα παιζει μονο σε samsung κινητα...ενα τετοιο app ψαχνω

 

Υπάρχει ένα port στο xda, τελευταία έκδοση εδώ, δοκίμασε το και πες μας αν δουλεύει γιατί ενδιαφέρει και μένα (δεν έχω wifi στην tv για να το δοκιμάσω) :P

Link to comment
Share on other sites

Καλός φαίνεται αλλα (μετά απο τόσα χρόνια στα Windows) θέλω κίτρινα εικονίδια για τους φακέλους :)

 

[ATTACH]45830[/ATTACH]

 

Το χρώμα στο solid το κάνεις ότι θέλεις! Τώρα το ανακάλυψα που το ανέφερες!

Link to comment
Share on other sites

Καλός φαίνεται αλλα (μετά απο τόσα χρόνια στα Windows) θέλω κίτρινα εικονίδια για τους φακέλους :)

Όπως σου απάντησαν τα κάνεις ότι χρώμα θες.

σαν τον es file explorer κανείς :p

Χαχαχ γούστα είναι αυτά

Αλλά τι έχει περισσότερο από σολιντ για να μάθω και να καταλάβω γιατί τον προτιμάς και εγώ με τη σειρά μου μετά θα σου πω γιατί προτιμώ τον σολιντ.

[ATTACH]45830[/ATTACH]

 

Το χρώμα στο solid το κάνεις ότι θέλεις! Τώρα το ανακάλυψα που το ανέφερες!

Γενικά μπορείς να πειράξεις τα πάντα και να τα πρισαρμοσεις όπως σε βολεύουν ακόμα και το μέγεθος των φακελων.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45830[/ATTACH]

 

Το χρώμα στο solid το κάνεις ότι θέλεις! Τώρα το ανακάλυψα που το ανέφερες!

 

 

 

 

 

Όπως σου απάντησαν τα κάνεις ότι χρώμα θες.

 

 

Δεν θα σας το προτεινα....

Βαραινει αρκετα (το αναφερει και μεσα στη σχετικη επιλογη....)

Τοσο, που αν βιαζεσαι να βρεις κατι αμεσα....αρχιζεις να βριζεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα port στο xda, τελευταία έκδοση εδώ, δοκίμασε το και πες μας αν δουλεύει γιατί ενδιαφέρει και μένα (δεν έχω wifi στην tv για να το δοκιμάσω) :P

 

Μπραβο πολυ καλο!! Δουλευει τελεια και συγκεκριμενα για το Nexus 5 ειναι η Full Screen εκδοση λογο On screen κουμπια...THX

Η πλακα ειναι οτι το εψαχνα στο XDA και εβρισκα μονο εκδοση χωρις full screen

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα λίγο με τον Solid. Μου φάνηκε περισσότερο κατάλληλος για τηλέφωνα παρά για το tablet που τον θέλω εγώ.

Θα τον κρατήσω μόνο για τα πολύ καλά στατιστικά χρήσης της κάρτας SD.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα λίγο με τον Solid. Μου φάνηκε περισσότερο κατάλληλος για τηλέφωνα παρά για το tablet που τον θέλω εγώ.

Θα τον κρατήσω μόνο για τα πολύ καλά στατιστικά χρήσης της κάρτας SD.

 

μα στο ταμπλετ είναι που ξεδιπλώνει τα ταλέντα του με το dual panel και κάνει την αντιγραφή αρχείων απόλαυση.

Μάλλον δεν τον δούλεψες πολύ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...