Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος κάνεις. Όταν στήνεις τη συσκευή βάζεις το google account, το οποίο προφανώς αποτελείται από username και password. Έπειτα χρησιμοποιείται αυτόματα.

 

Ναι έχεις δίκιο, δεν το θυμόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Το free app of the day δεχεται κανονικα update? Λογικα μεσω amazon και οχι μεσω Play, σωστα?

 

Για αυτό έγραψα για δοκιμή μιας που δεν ξέρω τι γίνετε με τα updates κτλ. Τα updates θα είναι ή από το amazon ή από πουθενα.

 

Καλή απορία!Είδα ότι έχει το tapatalk δωρεάν!

 

Στα comments γράφει πως είναι με διαφημίσεις η συγκεκριμένη έκδοση. Δεν είναι app of the day και ελπίζω να δίνουν τις κανονικές paid.

Αν όχι, θα πάρουμε χωριστούς δρόμους με το amazon app :).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουσει κανεις εφαρμογη για προσορινο root αν ναι ειναι καλη δηλαδη μπορεισ να κανεις τα ιδια που θα εκανες με κανονικο root???
Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουσει κανεις εφαρμογη για προσορινο root αν ναι ειναι καλη δηλαδη μπορεισ να κανεις τα ιδια που θα εκανες με κανονικο root???

 

Τα 3 τελευταία χρόνια που ασχολούμαι με το android προσωρινό root πρώτη φορά ακούω..:confused:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουσει κανεις εφαρμογη για προσορινο root αν ναι ειναι καλη δηλαδη μπορεισ να κανεις τα ιδια που θα εκανες με κανονικο root???

 

Με λίγο ψάξιμο ,απότι διάβασα, κάποιες εφαρμογές μπορεί να μην δουλέψουν σωστά. Καλύτερα να ρωτούσες στο θέμα της συσκευής σου.

 

Τα 3 τελευταία χρόνια που ασχολούμαι με το android προσωρινό root πρώτη φορά ακούω..:confused:

 

Ψάξε για temp root στο google.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας ψάχνω εδώ και μέρες ένα εορτολόγιο που να συχρινιζει της επαφές του τηλεφώνου ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΟ FB. Μήπως μπορείτε να με βωειθησεται στονiPhone είχα τέτοια εφαρμογή εδώ δεν έχω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ενα ψαξιμο με τη λεξη "εορτολογιο" να εκανες στο google play θα εβρισκες αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=gandevs.eortologio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImdhbmRldnMuZW9ydG9sb2dpbyJd

 

αλλα μαλλον ουτε αυτο δεν εκανες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος, οι λέξεις που γράφει αυτόματα το Swype με κεφαλαία Ελληνικά, να μην τις τονίζει;

Ευχαριστώ.

 

Κάποια απάντηση από χρήστες Swype;

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 τελευταία χρόνια που ασχολούμαι με το android προσωρινό root πρώτη φορά ακούω..:confused:

:)

Εδώ και χρόνια στο HTC Desire.Ti θυμήθηκα τώρα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

:)

Εδώ και χρόνια στο HTC Desire.Ti θυμήθηκα τώρα;

 

Όσο ζεις μαθαίνεις τελικά!Ούτε που το είχα ξανακουσει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση από χρήστες Swype;

 

Και γω έψαχνα κάτι αντίστοιχο αλλά άκρη δεν βρήκα. Εγώ το ήθελα για να στέλνω sms μέσω της stock εφαρμογής αλλά έβαλα το handcent sms και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις ΕΦΑΡΜΟΓΗ sms που να μην ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ εφαρμογες που μπλοκαρουν κλησεις?δεν ειμαι ρουτ.με την στοκ εφαρμογη μηνυματων ολα καλα.μπλοκαρονται τα sms που θελω.αλλα θα ηθελα αλλη εφαμογη μηνυματων που να μην "προλαβαινει" τα εισερχομενα πριν την εφαρμογη που τα μπλοκαρει.

η chomp sms το κανει αυτο που θελω αλλα δεν εχει 160 χαρακτηρες ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Ενα ψαξιμο με τη λεξη "εορτολογιο" να εκανες στο google play θα εβρισκες αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=gandevs.eortologio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImdhbmRldnMuZW9ydG9sb2dpbyJd

 

αλλα μαλλον ουτε αυτο δεν εκανες.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες της επαφές που έχω περάσει στο τηλέφωνο θέλω να μου δείχνει που τους έχω βάλει ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ γενεθλίων αυτο θέλω να μου δείχνει και οχι της επαφές του fb

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες της επαφές που έχω περάσει στο τηλέφωνο θέλω να μου δείχνει που τους έχω βάλει ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ γενεθλίων αυτο θέλω να μου δείχνει και οχι της επαφές του fb

 

Αυτή η εφαρμογή σου δείχνει τις επαφές που έχεις περάσει ημερομηνία γέννησης στο τηλεφωνικό κατάλογό σου.

Για FB δε ξέρω γιατί δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο σ' εμένα δεν έχει αλλάξει το εικονίδιο του Hangout; :worry:

Βλέπω δεξιά-αριστερά screenshots με το καινούριο και σ' εμένα ενώ ήρθε ειδοποίηση από το Market για update, το έκανα και άλλαξε την ονομασία του Talk σε Hangout, αλλά κράτησε το παλιό εικονίδιο. Έκανα απεγκατάσταση, εγκατάσταση ξανά, πάλι τα ίδια!!

Στου αδερφού μου το SGS άλλαξε, και πριν από λίγο είδα ό,τι έχει αλλάξει και σ' ενός φίλου το Xperia J.

Περίεργα πράγματα.

 

:)

Εδώ και χρόνια στο HTC Desire.Ti θυμήθηκα τώρα;

 

Kι εγώ διαβάζοντας το post, αυτό θα έγραφα, αλλά με πρόλαβες.

Υπήρχε temp root στο Desire (αν είχα μόνιμο root από τη 1η μέρα αγοράς), το οποίο κρατούσε μέχρι να bootάρεις το τηλέφωνο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο σ' εμένα δεν έχει αλλάξει το εικονίδιο του Hangout; :worry:

Βλέπω δεξιά-αριστερά screenshots με το καινούριο και σ' εμένα ενώ ήρθε ειδοποίηση από το Market για update, το έκανα και άλλαξε την ονομασία του Talk σε Hangout, αλλά κράτησε το παλιό εικονίδιο. Έκανα απεγκατάσταση, εγκατάσταση ξανά, πάλι τα ίδια!!

Στου αδερφού μου το SGS άλλαξε, και πριν από λίγο είδα ό,τι έχει αλλάξει και σ' ενός φίλου το Xperia J.

Περίεργα πράγματα.

 

Κανενα restart δοκιμασες??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο σ' εμένα δεν έχει αλλάξει το εικονίδιο του Hangout; :worry:

Βλέπω δεξιά-αριστερά screenshots με το καινούριο και σ' εμένα ενώ ήρθε ειδοποίηση από το Market για update, το έκανα και άλλαξε την ονομασία του Talk σε Hangout, αλλά κράτησε το παλιό εικονίδιο. Έκανα απεγκατάσταση, εγκατάσταση ξανά, πάλι τα ίδια!!

Στου αδερφού μου το SGS άλλαξε, και πριν από λίγο είδα ό,τι έχει αλλάξει και σ' ενός φίλου το Xperia J.

Περίεργα πράγματα.

 

Εκανες κανενα reboot στη συσκευη; Στο δικο μου ετσι αλλαξε..:)

Link to comment
Share on other sites

Και γω έψαχνα κάτι αντίστοιχο αλλά άκρη δεν βρήκα. Εγώ το ήθελα για να στέλνω sms μέσω της stock εφαρμογής αλλά έβαλα το handcent sms και ησύχασα.

To θέλω περισσότερο για να κρατάω σημειώσεις με κεφαλαία. Μάλλον όμως δε θα υπάρχει τρόπος αφού δεν απάντησε κανείς μέχρι τώρα (και φαίνεται ότι το χρησιμοποιούν αρκετοί). Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδεύτηκα για να το βρω. Εκεί που λέει legacy bookmarks στην σελίδα του speed dial.

εγω οταν εκανα την αναβαθμιση εσβησα ολο το δικο τους speed dial και εφτιαξα δικο μου.λες να εσβησα αυτο που λες?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα restart δοκιμασες??

 

Εκανες κανενα reboot στη συσκευη; Στο δικο μου ετσι αλλαξε..:)

 

Ναι, έκανα. Όχι γιατί σκέφτηκα ό,τι χρειάζεται, αλλά γιατί άλλαξα kernel οπότε έπρεπε να γίνει. :p

Τέλος πάντων, μικρό το κακό, απλά είχα την απορία. :rolleyes:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...