Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια βοηθεια παιδια πριν το σπασω :w00t:

Κατεβασα την εφαρμογη PVSTAR+ https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.asbit.pvstar&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImpwLmNvLmFzYml0LnB2c3RhciJd που ειναι για να παιζεις βιντεο απο youtube κτλ

οτι βιντεο δοκιμασα μεχρι τωρα δεν εχει παιξει κανενα μενει στο now loading και φορτωνει χωρις να παιζει πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

Ευχαριστω

Σε μένα κανένα πρόβλημα, δεν εχω κανει καμια ρύθμιση είναι όπως εγκατασταθηκε

Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια παιδια πριν το σπασω :w00t:

Κατεβασα την εφαρμογη PVSTAR+ https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.asbit.pvstar&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImpwLmNvLmFzYml0LnB2c3RhciJd που ειναι για να παιζεις βιντεο απο youtube κτλ

οτι βιντεο δοκιμασα μεχρι τωρα δεν εχει παιξει κανενα μενει στο now loading και φορτωνει χωρις να παιζει πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

Ευχαριστω

 

Απεγκατέστησέ τη και ξαναεγκατέστησέ τη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,διεγραψα κατα λαθος ενα αρχειο-PDF- σημαντικο για μενα απο το κινητο μου.Υπαρχει καποια αξιοπιστη εφαρμογη για να κανω recovery? Το αρχειο ηταν στην sdcard του sg3.Δεν ειμαι root....Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Επειδη πρεπει να κανω κλησεις μεσω skype,πραγμα που δεν μου ειχε χρειαστει ως τωρα (φευγουν ανθρωποι δικοι μας στο εξωτερικο, ναναι καλα τα παιδια στην κυβερνηση :mad: ) κι επειδη διαβαζω οτι η αντιστοιχη εφαρμογη που υπαρχει στο store εχει προβληματα, υπαρχει καποια αλλη αντιστοιχη να μου προτεινετε που θα μπορω να κανω login με τους λογαριασμους του skype?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,διεγραψα κατα λαθος ενα αρχειο-PDF- σημαντικο για μενα απο το κινητο μου.Υπαρχει καποια αξιοπιστη εφαρμογη για να κανω recovery? Το αρχειο ηταν στην sdcard του sg3.Δεν ειμαι root....Ευχαριστω.

 

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά δοκίμασε: Δες την κάρτα από τον υπολογιστή, και δοκίμασε με κάποιο πρόγραμμα από τα windows.

Στο μέλλον μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Android Recycle bin pro, (έχει και free).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Επειδη πρεπει να κανω κλησεις μεσω skype,πραγμα που δεν μου ειχε χρειαστει ως τωρα (φευγουν ανθρωποι δικοι μας στο εξωτερικο, ναναι καλα τα παιδια στην κυβερνηση :mad: ) κι επειδη διαβαζω οτι η αντιστοιχη εφαρμογη που υπαρχει στο store εχει προβληματα, υπαρχει καποια αλλη αντιστοιχη να μου προτεινετε που θα μπορω να κανω login με τους λογαριασμους του skype?

 

Με το λογαριασμό του skype από όσο ξέρω όχι. ΑΛλά προσωπικά το χρησιμοποιώ για να μιλάω με τον αδερφό μου στην Αγγλία εδώ και ένα χρόνο και δεν έχω πρόβλημα. Το μόνο θέμα μου είναι ότι δεν αναγνωρίζει το BT headset μου (τα handfree τα βλέπει κανονικά). Από κει και πέρα κυριλέ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Με το λογαριασμό του skype από όσο ξέρω όχι. ΑΛλά προσωπικά το χρησιμοποιώ για να μιλάω με τον αδερφό μου στην Αγγλία εδώ και ένα χρόνο και δεν έχω πρόβλημα. Το μόνο θέμα μου είναι ότι δεν αναγνωρίζει το BT headset μου (τα handfree τα βλέπει κανονικά). Από κει και πέρα κυριλέ.

 

Το θέμα ΒΤ με είχε παιδέψει και μένα, τελικά αν το ακουστικό υποστηρίζει και media, παίζει και με Skype.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει αλλά δοκίμασε: Δες την κάρτα από τον υπολογιστή, και δοκίμασε με κάποιο πρόγραμμα από τα windows.

Στο μέλλον μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Android Recycle bin pro, (έχει και free).

 

Απο google play?

Link to comment
Share on other sites

Με το λογαριασμό του skype από όσο ξέρω όχι. ΑΛλά προσωπικά το χρησιμοποιώ για να μιλάω με τον αδερφό μου στην Αγγλία εδώ και ένα χρόνο και δεν έχω πρόβλημα. Το μόνο θέμα μου είναι ότι δεν αναγνωρίζει το BT headset μου (τα handfree τα βλέπει κανονικά). Από κει και πέρα κυριλέ.

 

 

Το θέμα ΒΤ με είχε παιδέψει και μένα, τελικά αν το ακουστικό υποστηρίζει και media, παίζει και με Skype.

 

Δοκιμάστε το Skype mod που υπάρχει στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708

Θεωρητικά λειτουργεί και με τα bt ακουστικά αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Greenify, άψογο αλλά θέλει root και δεν λειτουργεί σε εφαρμογές συστήματος.:)

 

ή μεταφέρεις τις εφαρμογές συστήματος εκτός ROM και της βάζεις στο Greenify

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο?? Το λεγομενο exclude??

 

Μέσω titanium backup (και άλλων παρόμοιων προγραμμάτων) μπορείς να κάνεις τις εφαρμογές συστήματος, εφαρμογές χρήστη.

Προσοχή βέβαια γιατί κάποιες κρασαρουν μετά.

Όσες γενικά υπάρχουν στο μάρκετ σαν ανεξάρτητες εφαρμογές (πχ οι χάρτες) δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την αλλαγή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μέσω titanium backup (και άλλων παρόμοιων προγραμμάτων) μπορείς να κάνεις τις εφαρμογές συστήματος, εφαρμογές χρήστη.

Προσοχή βέβαια γιατί κάποιες κρασαρουν μετά.

Όσες γενικά υπάρχουν στο μάρκετ σαν ανεξάρτητες εφαρμογές (πχ οι χάρτες) δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την αλλαγή.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια... οκ, το εκανα, θα τα περασω στο greenify... η εφαρμογη του τηλεφωνου μου κρασσαρε μονο, το ξαναεκανα εφαρμογη συστηματος κ ολα καλα... βεβαια πειραξα μονο εφαρμογες σαν τις επαφες, μηνυματα, email κ τετοια, οχι αποθηκευτικους χωρους κ αλλα τετοια, ειμαι επιφυλακτικος.. να σαι καλα φιλε...

 

Και να τα αποτελεσματα, με omega aokp v.6, siyah kernel και με την βοηθεια του android tuner

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

έχεις κρατήσει ακόμα τα στοκ icons και την μπάρα του search? μωρέ μπράβο :P

 

Ειχα ασχοληθει στην codec που ειχα παλια παρα πολυ με custom themes, παραμετροποιησεις, icon packs δικα μου μαζεμενα απο δω κ απο κει, και οταν ξαναφλασαρα, βαρεθηκα να το ξαναστησω.. καποια στιγμη θα ασχοληθω παλι, αλλα προς στιγμην δεν μου βγαινει... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομα να ανεβασουν την εκδοση 1.2.3.17 του aquamail στο google play.

 

Γιατι αυτο?

 

Γιατί δεν ρωτάς τον developer;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!!Εφαρμογη για να κατεβαζω απο youtube βιντεο HD γνωριζει κανεις????

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!!Εφαρμογη για να κατεβαζω απο youtube βιντεο HD γνωριζει κανεις????

 

Tubemate, αλλά δε θα το βρεις στο market. Γκουγκλαρε το.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς με την τελευταία έκδοση του Opera πρόβλημα στην απεικόνιση; πολλά γράμματα πέφτουν το ένα πάνω στο άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο αντιμετωπισα και εγω.Dolphin browser εκτοτε

Αυτό το είχα αντιμετωπίσει και εγώ με τον dolphin και έφταιγε το ότι ειχα επιλέξει στο μέγεθος κειμένου το μεγάλο, ενω όταν το γύρισα στο κανονικό τα γράμματα τα έδειχνε κανονικά.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...