Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επανερχομαι, μηπως και πετυχω κανεναν που να βοηθησει...

 

Δες αυτήν. Έχει και το ρανταρ που θες.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη να ακουω τραγουδια και να μου παιζει συγχρονως το βιντεο κλιπ του η να μπορει να το κατεβασει?
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ιντερνετ, θα πρεπει να κατεβασεις τα video clips και να τα βλεπεις με καποιον player (π.χ. mx player)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αλλη μια "δυσκολη" εφαρμογη που ψαχνω. Δεν ξερω καν αν υπαρχει κατι τετοιο βεβαια.

 

Εχω Nova Launcher και εχω επιλεξει 20 εφαρμογες να ειναι κρυφες απο το app drawer. Για να βρω την εφαρμογη Χ που ειναι κρυμμενη λοιπον, παω στις ρυθμισεις του Nova, επιλεγω τις κρυμμενες, σκρολαρω τη λιστα και φτανω στη Χ.

 

Αυτο που ζηταω ειναι αν υπαρχει εφαρμογη η οποια να λειτουργει σαν μινι launcher κατα καποιον τροπο και να της θεσω τις 20 αυτες κρυμμενες εφαρμογες στις οποιες θα εχω προσβαση μονο απο την εφαρμογη αυτη. Την οποια βεβαια μετα μπορω να κλειδωσω με το App Lock, αλλα αυτο ειναι ασχετο με το θεμα.

Υπαρχει κατι τετοιο ή παραλογιζομαι παλι? :lol:

 

Επισης ακομα δεν εχω βρει τις δυο αλλες εφαρμογες που ψαχνω και ειναι η τελευταια φορα που τις αναζηταω γιατι για να μην εχει απαντησει καποιος μαλλον δεν...

Μια που να εχει κατι σα σειρηνα οταν καποιος προσπαθει να ανοιξει μια συγκεκριμενη εφαρμογη (μηνυματα στην προκειμενη) και μια που να μπορει να διαβαζει αρχεια .xml απο καποιες msn συνομιλιες διατηρωντας την αρχικη μορφοποιηση. Η πιο κοντινη στη φιλοσοφια της σειρηνας που βρηκα ειναι αυτη αλλα εχει να παιζει το ringtone οταν καποιος προσπαθει να βαλει τον κωδικο, οχι αν επιχειρησει να ανοιξει την εφαρμογη.

Τωρα που το ξανασκεφτομαι, κατι τετοιο θα μπορουσε να γινει με το Tasker? Δηλαδη να του θεσω να παιζει ενα mp3 οταν ανοιγει μια εφαρμογη? Δεν ειμαι εξοικειωμενος με το Tasker αλλα νομιζω πως εχει κατι τετοιες παραμετρους, ισως καποιος που το δουλευει να με διαφωτισει :)

Ευχαριστω

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αλλη μια "δυσκολη" εφαρμογη που ψαχνω. Δεν ξερω καν αν υπαρχει κατι τετοιο βεβαια.

 

Εχω Nova Launcher και εχω επιλεξει 20 εφαρμογες να ειναι κρυφες απο το app drawer. Για να βρω την εφαρμογη Χ που ειναι κρυμμενη λοιπον, παω στις ρυθμισεις του Nova, επιλεγω τις κρυμμενες, σκρολαρω τη λιστα και φτανω στη Χ.

 

Αυτο που ζηταω ειναι αν υπαρχει εφαρμογη η οποια να λειτουργει σαν μινι launcher κατα καποιον τροπο και να της θεσω τις 20 αυτες κρυμμενες εφαρμογες στις οποιες θα εχω προσβαση μονο απο την εφαρμογη αυτη. Την οποια βεβαια μετα μπορω να κλειδωσω με το App Lock, αλλα αυτο ειναι ασχετο με το θεμα.

Υπαρχει κατι τετοιο ή παραλογιζομαι παλι? :lol:

 

Επισης ακομα δεν εχω βρει τις δυο αλλες εφαρμογες που ψαχνω και ειναι η τελευταια φορα που τις αναζηταω γιατι για να μην εχει απαντησει καποιος μαλλον δεν...

Μια που να εχει κατι σα σειρηνα οταν καποιος προσπαθει να ανοιξει μια συγκεκριμενη εφαρμογη (μηνυματα στην προκειμενη) και μια που να μπορει να διαβαζει αρχεια .xml απο καποιες msn συνομιλιες διατηρωντας την αρχικη μορφοποιηση.

Ευχαριστω

 

Για το πρώτο δοκίμασε εφαρμογές τύπου swipepad ή swapps! μήπως βλέπει τις εφαρμογές που έχεις κρύψει.

 

Για το xml viewer όταν ανοίγω κάτι αρχεία με αποθηκευμένα sms με τον firefox φαίνεται μια χαρά. Δεν ξέρω αν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δοκίμασε εφαρμογές τύπου swipepad ή swapps! μήπως βλέπει τις εφαρμογές που έχεις κρύψει.

 

Για το xml viewer όταν ανοίγω κάτι αρχεία με αποθηκευμένα sms με τον firefox φαίνεται μια χαρά. Δεν ξέρω αν σου κάνει.

 

Ωραιος Karx, ευχαριστω πολυ! Τα δυο βρεθηκαν :D

Mενει μοναχα ο συναγερμος. Απορω πως δεν το εχει σκεφτει κανεις ως ιδεα παντως αυτο. Εχω ψαξει πολυ στο Play αλλα ματαια...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για συναγερμό βάλε σαν ορο αναζητησης στο play το antitheft και θα σου βρεί πολλά!https://play.google.com/store/apps/details?id=mmapps.mobile.anti.theft.alarm&feature=search_result
Link to comment
Share on other sites

Για συναγερμό βάλε σαν ορο αναζητησης στο play το antitheft και θα σου βρεί πολλά!https://play.google.com/store/apps/details?id=mmapps.mobile.anti.theft.alarm&feature=search_result

 

Thanks, το εκανα, αλλα ολες αυτες οι εφαρμογες λειτουργουν με βαση το αν καποιος σηκωσει το κινητο απο το τραπεζι κλπ.

Εμενα με ενδιαφερει οταν καποιος χαζευει το κινητο μου και πατησει να δει τα μηνυματα ή οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη δεν εχει λογο να δει, να παιζει καποιος ηχος οποτε να τον πιασω στα πρασσα :lol:

Θα μπορουσα να κλειδωσω τις εφαρμογες κλπ, αλλα εγω το θελω καθαρα για το γμτ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Thanks, το εκανα, αλλα ολες αυτες οι εφαρμογες λειτουργουν με βαση το αν καποιος σηκωσει το κινητο απο το τραπεζι κλπ.

Εμενα με ενδιαφερει οταν καποιος χαζευει το κινητο μου και πατησει να δει τα μηνυματα ή οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη δεν εχει λογο να δει, να παιζει καποιος ηχος οποτε να τον πιασω στα πρασσα :lol:

Θα μπορουσα να κλειδωσω τις εφαρμογες κλπ, αλλα εγω το θελω καθαρα για το γμτ :)

 

Ε ναι, γιατί δουλεύουν μέσω σενσορα. Πιο λογικό θα μου φαινόταν να το έχει ενσωματωμένη η κάθε εφαρμογή, παρά μια εφαρμογή ενιαία. Για δες πχ αν υπάρχει sms εφαρμογή που κάθε φορά που την ανοίγεις παίζει έναν ήχο.

Link to comment
Share on other sites

aqua mail εχει widget με ολους τους λογαριασμους

 

Σε ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να αντικαταστήσω το Κ9 γιατί μου φαίνεται γαμάτο.

Θέλω να μπορούσα να ενσωματώσω ολα του τα widgets σε ένα πλαίσιο-widget για καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να αντικαταστήσω το Κ9 γιατί μου φαίνεται γαμάτο.

Θέλω να μπορούσα να ενσωματώσω ολα του τα widgets σε ένα πλαίσιο-widget για καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα.

 

Μηπως σε βολευει το multicon που βαζεις 4 widget σε 1 θεση??

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h9kdroid.multicon

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σε βολευει το multicon που βαζεις 4 widget σε 1 θεση??

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h9kdroid.multicon

 

Πολύ καλή εφαρμογή αλλά δεν με βολεύει γιατι δεν προσθέτει 4 widgets σε μια θέση αλλά 4 συντομεύσεις.

Εμένα δεν με νοιάζει τόσο το να είναι σε μια θέση όσο το να είναι ομαδοποιημένα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τα προγραμματα πληκτρολογιου γραπτων μυνηματων και γενικως γραπτων τροπον

Αν εχετε να προτεινετε κανενα αρκετα ευκολο στο να μαθευτει και να κανει πραγματικα δουλεια?

 

Οσο αφορα το shiftkey 3.

Επισης αν εχεις κατεβασει μεσω του shiftkey 3 μια γλωσσα μπορεις να την απεγκαταστησεις ή οχι?

Αυτο ειναι μονο για τα γραπτα μυνηματα ή οπουδηποτε γραφεις π.χ. σε φορουμς με οποιοδηνποτε browser.

Οσο αφορα την κωδικοποιση μπορει με την "Αλφαβητο gsm" να γραφεις με μικρους χαρακτηρες και κανονικα μεχρι 160 χαρακτηρες ανα μυνημα?

Γιατι κατι τετοιο ειδα χρησιμοποιωντας το shiftkey3 που με το μαμα πληκτρολογιο της samsung δεν ειδα.

 

Ευχαριστω πολυ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ξανασκεφτομαι, κατι τετοιο θα μπορουσε να γινει με το Tasker? Δηλαδη να του θεσω να παιζει ενα mp3 οταν ανοιγει μια εφαρμογη? Δεν ειμαι εξοικειωμενος με το Tasker αλλα νομιζω πως εχει κατι τετοιες παραμετρους, ισως καποιος που το δουλευει να με διαφωτισει :)

Ευχαριστω

Αυτό γίνεται εύκολα και με το Llama που ειναι free

Link to comment
Share on other sites

Thanks, το εκανα, αλλα ολες αυτες οι εφαρμογες λειτουργουν με βαση το αν καποιος σηκωσει το κινητο απο το τραπεζι κλπ.

Εμενα με ενδιαφερει οταν καποιος χαζευει το κινητο μου και πατησει να δει τα μηνυματα ή οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη δεν εχει λογο να δει, να παιζει καποιος ηχος οποτε να τον πιασω στα πρασσα :lol:

Θα μπορουσα να κλειδωσω τις εφαρμογες κλπ, αλλα εγω το θελω καθαρα για το γμτ :)

 

Κάτι τέτοιο ενδιαφέρει κι εμένα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Online Ανανέωση

 

Τώρα μπορείς μόνο με ένα κλικ να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου!

Μπες στο MYQ και ανανέωσε εύκολα & γρήγορα!

Φόρτωσε χρόνο και κέρδισε bonus σε όλα τα καταστήματα WIND.

 

Έλα σε ένα κατάστημα WIND, φόρτωσε χρόνο από 1€ και πάρε extra bonus!

Tώρα μπορείς να φορτώσεις γρήγορα και εύκολα όσο χρόνο θέλεις, στα καταστήματα WIND, επιλέγοντας χρόνο ομιλίας από 1€ έως και 50€.

 

τις προσφορες bonus τις παιρνουμε μονο αν κανουμε ανανεωση χρονου απο καταστηματα?το παραπανω ισχυει για Q?ισχυει και για f2g?

Link to comment
Share on other sites

Αντιστοιχη εφαρμογη photo booth του ipad υπαρχει στο android..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχει κρατήσει κανείς backup την τελευταία έκδοση του skype πριν αλλάξει ( και δέχεται login και με hotmail account) ??

Ηταν η μόνη έκδοση που δούλευε καλά έκανε μόνο του login οσες φορες και αν χρειαζότανε χωρίς να κρασαρει?

Η μήπως υπάρχει καποιο έμπιστο σιτε "oldversion" για android?

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτήν. Έχει και το ρανταρ που θες.

Το εχεις τσεκαρει φιλε?

Κατα ποσο δουλευει και ειναι αξιοπιστη?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται εύκολα και με το Llama που ειναι free

 

Κάτι τέτοιο ενδιαφέρει κι εμένα

 

Eπιτελους το βρηκαμε!!! Ευχαριστω bbbb!

@ταξιδιωτης22 κανε εγκατασταση στο Llama. Θεσε του New Event και μετα Add Condition> Αctive Application> Go Sms (ή οποια εφαρμογη θελεις).

Μετα Add Action> Play a Sound, του θετεις ποιον ηχο θελεις να παιξει, σε ποια ενταση (συστηματος, ξυπνητηριου κ.ο.κ) και αν θελεις και Vibration παλι με το Add Action.

 

Και ειμαστε ετοιμοι. Με το που πατησει καποιος την "Απαγορευμενη" εφαρμογη, παιζει ο ηχος και εσυ τον κοιτας με μισο ματι!

Good Stuff :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή εφαρμογή και με αρκετά καλές κριτικές απο τους χρήστες. Το μόνο που είδα και προσωπικά δεν μου άρεσε, ήταν ότι θέλει πολλά permissions.
Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους το βρηκαμε!!! Ευχαριστω bbbb!

@ταξιδιωτης22 κανε εγκατασταση στο Llama. Θεσε του New Event και μετα Add Condition> Αctive Application> Go Sms (ή οποια εφαρμογη θελεις).

Μετα Add Action> Play a Sound, του θετεις ποιον ηχο θελεις να παιξει, σε ποια ενταση (συστηματος, ξυπνητηριου κ.ο.κ) και αν θελεις και Vibration παλι με το Add Action.

 

Και ειμαστε ετοιμοι. Με το που πατησει καποιος την "Απαγορευμενη" εφαρμογη, παιζει ο ηχος και εσυ τον κοιτας με μισο ματι!

Good Stuff :lol:

 

Και πως θα αναγνωριζει εμας?

Εκτος και αν πριν το δωσουμε , τρεξουμε την εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...