Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την ήξερα την εφαρομογή. Γνώριζα την άλλη με το ίδιο όνομα. :p

Πάντως και το SafeWallet που αναφέρθηκε νωρίτερα είναι δωρεάν και κάνει sync με το pc. Εγώ είχα κατεβάσει την εφαρμογή για το pc, δημιούργησα από εκεί τα web pages με τα passwords που χρησιμοποιώ και συγχρόνισαν και στην εφαρμογή του κινητού.

Έχει γίνει free η εφαρμογή για Android? Θυμάμαι την είχα αγοράσει 0,78€ σε κάποια προσφορά απλά να υπάρχει. Για τον desktop client δεν είμαι σίγουρη αν ήταν επι πληρωμή τότε αλλά για κάποιο λόγο δεν με είχε βολέψει η εφαρμογή για το κινητό. Βλέπω τώρα έχει γίνει update. Θα της ξαναρίξω μια ματιά!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει free η εφαρμογή για Android? Θυμάμαι την είχα αγοράσει 0,78€ σε κάποια προσφορά απλά να υπάρχει. Για τον desktop client δεν είμαι σίγουρη αν ήταν επι πληρωμή τότε αλλά για κάποιο λόγο δεν με είχε βολέψει η εφαρμογή για το κινητό. Βλέπω τώρα έχει γίνει update. Θα της ξαναρίξω μια ματιά!

 

Την έχω αρκετό καιρό και την είχα κατεβάσει δωρεάν και για το κινητό και για το pc.

Σήμερα πήρε ένα update.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

To pocket τί δουλειά έχει με το να έχεις αποθηκευμένους τους κωδικούς σου;

Αν δε κάνω λάθος, είναι για να αποθηκεύσεις μία σελίδα, έτσι ώστε να μπορέσεις να τη διαβάσεις αργότερα..

 

Ριξε μια ματια και στο passdroid. Επίσης δωρεαν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο θεματακια σχετικά με το gmail

 

Γινεται να διορθωσω το όνομα που λείπει ένα γραμμα, π.χ. αντι για Κώστας μάρκου είναι Κώστας μάρκο. Δικο μου λαθος που έγινε στην αρχή.

 

Και το δευτερο. Θέλω να συγχρονίσω στο gmail και το hotmail, είναι όμως αξιόπιστο? Εχω το paypal στο hotmail.

 

Καποιος καμιά απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι άλλο pocket.

 

Είναι ο μόνος password manager που βρήκα με σχετικά καλό interface και δυνατότητες και με συγχρονισμό με το pc που να είναι εντελώς δωρεάν.

 

+1 σε αυτό. Το χρησιμοποιώ καιρό και νομίζω είναι το καλύτερο app στο είδος του.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει free η εφαρμογή για Android? Θυμάμαι την είχα αγοράσει 0,78€ σε κάποια προσφορά απλά να υπάρχει. Για τον desktop client δεν είμαι σίγουρη αν ήταν επι πληρωμή τότε αλλά για κάποιο λόγο δεν με είχε βολέψει η εφαρμογή για το κινητό. Βλέπω τώρα έχει γίνει update. Θα της ξαναρίξω μια ματιά!

 

Το safewallet το δοκιμάζω κι εγώ από χθες. Το έβαλα στο κινητό, στο tablet αλλά και στο laptop. Δε μου ζήτησε να αγοράσω κάποιο license. Το πρόβλημα είναι ότι στο laptop στο οποίο έχω windows 8 δε με αφήνει να εγκαταστήσω το chrome addonn. Λέει ότι δεν είναι συμβατό με το μηχάνημά μου. Αντίθετα στον firefox το πέρασε κανονικά. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καποιος καμιά απάντηση?

 

Δεν γνωρίζω από κινητό πως γίνεται. Αλλά όταν βρεθείς σε πισι πήγαινέ στο Gmail επαφές βρες την επαφή με το λαθος και διορθώσε την εκεί. Μετά θα είσαι οκ.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω από κινητό πως γίνεται. Αλλά όταν βρεθείς σε πισι πήγαινέ στο Gmail επαφές βρες την επαφή με το λαθος και διορθώσε την εκεί. Μετά θα είσαι οκ.

 

Δεν διευκρινησα σωστα, δεν είναι επαφη αλλα το δικό μου το όνομα που εχω δωσει οταν ειχα κανει λογαριασμο στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το διορθώσεις μέσα από τις ρυθμίσεις λογαριασμού στο Gmail (http://www.gmail.com)...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Το safewallet το δοκιμάζω κι εγώ από χθες. Το έβαλα στο κινητό, στο tablet αλλά και στο laptop. Δε μου ζήτησε να αγοράσω κάποιο license. Το πρόβλημα είναι ότι στο laptop στο οποίο έχω windows 8 δε με αφήνει να εγκαταστήσω το chrome addonn. Λέει ότι δεν είναι συμβατό με το μηχάνημά μου. Αντίθετα στον firefox το πέρασε κανονικά. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

 

Δεν έχω Chrome, χρησιμοποιώ Firefox, αλλά δεν ασχολήθηκα με τα add-ons αν και μου τα ζήτησε κατά την εγκατάσταση του προγράμματος στο pc.

Τί ακριβώς κερδίζεις με το add-on; Αν έχεις ανοιχτή στον browser του pc σου μία σελίδα password protected, μπορείς να εισάγεις απευθείας το username και το password σου στο Safewallet, χωρίς να χρειαστεί να το κάνεις χειροκίνητα από την εφαρμογή;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ψάχνουν για password manager ίσως θέλουν να ρίξουν καμιά ματιά και στο keepass. Πολύ καλός client για pc και υπάρχει port για android.

Για κάποια από τα προηγούμενα θα ήμουν λίγο επιφυλακτικός και λόγω χαμηλού αριθμού εγκαταστάσεων/reviews.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ψάχνουν για password manager ίσως θέλουν να ρίξουν καμιά ματιά και στο keepass. Πολύ καλός client για pc και υπάρχει port για android.

Για κάποια από τα προηγούμενα θα ήμουν λίγο επιφυλακτικός και λόγω χαμηλού αριθμού εγκαταστάσεων/reviews.

 

Συμφωνω απολυτα.Το χρησιμοποιω κανα χρονο τωρα χωρις απολυτως κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ψάχνουν για password manager ίσως θέλουν να ρίξουν καμιά ματιά και στο keepass. Πολύ καλός client για pc και υπάρχει port για android.

Για κάποια από τα προηγούμενα θα ήμουν λίγο επιφυλακτικός και λόγω χαμηλού αριθμού εγκαταστάσεων/reviews.

Για το keepass έχω διαβάσει κι εγώ καλά λόγια. Όταν τα έψαχνα τότε το pocket με βόλεψε περισσότερο. Το βρίσκω πολύ καλό ως εφαρμογή.

Όσο για το safe wallet η προηγούμενη έκδοση στο κινητό δεν μου άρεσε παρότι την είχα αγοράσει αλλά το νέο είναι πολύ καλό. Δεν έχει πολύ καιρό η νέα κ δεν έχει πολλές εγκαταστάσεις αλλά η sbsh είναι γνωστή εταιρεία software από εποχής wm οπότε δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Chrome, χρησιμοποιώ Firefox, αλλά δεν ασχολήθηκα με τα add-ons αν και μου τα ζήτησε κατά την εγκατάσταση του προγράμματος στο pc.

Τί ακριβώς κερδίζεις με το add-on; Αν έχεις ανοιχτή στον browser του pc σου μία σελίδα password protected, μπορείς να εισάγεις απευθείας το username και το password σου στο Safewallet, χωρίς να χρειαστεί να το κάνεις χειροκίνητα από την εφαρμογή;

 

Ναι αυτό κερδίζεις. Συν το γεγονός ότι δε χρειάζεται να θυμάσαι πλέον κωδικούς αφού μπαίνουν μόνοι τους. Και εννοείται ότι θα είναι διαθέσιμοι σε όλες τις συσκευές - λειτουργικά στις οποίες θα περάσεις τον safewallet account σου. Φυσικά θέλει λίγη προσοχή. Μην το αφήσεις ξεκλείδωτο το safewallet και φύγεις από το pc αφού τότε μπορεί να μπει σε όλες τις σελίδες σου οποιοσδήποτε είναι τριγύρω...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γεια παληκαρια καμια εφαρμογη για running υπαρχει με gps ειναι μαλλον , με χρονους και διαγραμα????

 

Endomondo

Runkeeper

Runtastic

 

Δοκιμάζεις και κρατάς αυτήν που σου αρέσει.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν μπαίνω στην εφαρμογή του fb, δε με εμφανίζει στη συνομιλία παρόλο που έχω τικαρισμενο το να φαίνομαι και εγώ βλέπω τους άλλους. Το ίδιο και με τον messenger. Δοκίμασα να την απεγκαταστησω και μέτα την ξαναβάλω αλλά τίποτα. Έχετε να προτείνετε κάτι? Σκέφτομαι μήπως είναι απλά πρόβλημα της εφαρμογής γιατί πολύ κράξιμο τρώει τελευταία, εσάς σας έχει συμβεί?
Link to comment
Share on other sites

εχω το acer cloudmobile ΛΛ δεν εχει ελληνικα στο μενου

υπαρχει κατι που να μπορω να κανω με καποια εφαρμογη π.χ. morelocale?

Link to comment
Share on other sites

Για το keepass έχω διαβάσει κι εγώ καλά λόγια. Όταν τα έψαχνα τότε το pocket με βόλεψε περισσότερο. Το βρίσκω πολύ καλό ως εφαρμογή.

Όσο για το safe wallet η προηγούμενη έκδοση στο κινητό δεν μου άρεσε παρότι την είχα αγοράσει αλλά το νέο είναι πολύ καλό. Δεν έχει πολύ καιρό η νέα κ δεν έχει πολλές εγκαταστάσεις αλλά η sbsh είναι γνωστή εταιρεία software από εποχής wm οπότε δεν νομίζω πως υπάρχει θέμα.

 

Mιας και η κουβέντα εστιάστηκε σε password managers, ας πω κι εγώ τη δικιά μου εμπειρία! Έχω αγοράσει τα msecure και safewallet (πρίν γίνει δωρεάν). Αν και ήμουν σχετικά ευχαριστημένος, το ui τους ήταν πολύ φτωχό σε σχέση με τα standards πλέον κι επίσης η αντίστοιχη εφαρμογή για υπολογιστή ήταν επί πληρωμή, κάτι που με αποθάρρυνε από τη χρήση τους. Πέτυχα όμως μια μέρα το Safe In Cloud Password Manager στο οποίο με εντυπωσίασε το ui και το αγόρασα. Η εφαρμογή για pc είναι επίσης δωρεάν και είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικότερα :D

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι...Ψάχνω ένα πρόγραμμα για encryption!Encryption και σε αποστολή mail, και σε αρχεία-φακέλους-φωτο που έχω αποθηκευμένα (είτε στην κάρτα μνήμης,είτε στην εσωτερική)!Έψαξα στο play store με την λέξη "encryption" και μου έβγαλε κάποια αποτελέσματα.Απλά εφόσον κάποιος φίλος είχε να μου προτείνει ένα πρόγραμμα με καλό σύστημα κρυπτογράφησης,που το έχει χρησιμοποιήσει και με το οποίο να είναι ευχαριστημένος,θα με διευκόλυνε από το να τα ψάχνω ένα-ένα :)

 

Υπάρχει μήπως κάποιος που να γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα παρόμοιο με το clean master αλλά καλύτερο που να σβήνει αυτόματα όλα τα απομηναρια απόεγκατεστημένα προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα παρόμοιο με το clean master αλλά καλύτερο που να σβήνει αυτόματα όλα τα απομηναρια απόεγκατεστημένα προγράμματα.

SD Maid- System cleaning tool

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για ΜΗ ροουτ κινητα φιλε μου.

 

Επισης ρε παιδια εχω βρει δυο φακελους(external_sd(Τωρα δεν εχω καρτα sd στο κινητο ουτε καποια εφαρμογη που να ειναι εγκατεστημενη σε αυτη) & usbstorage) στο προγραμμα "es explorer" που ΔΕΝ μπορω να τους σβησω γιατι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...