Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Airdroid, νομίζω το καλύτερο στο είδος του.

 

Για όσους θέλουν υπάρχει η νέα beta για δοκιμή. Airdoid 2 http://www.androidpolice.com/2013/01/16/airdroid-2-beta-apk-is-now-available-to-all-remote-camera-access-and-find-phone-in-tow/.

 

Προτιμώ το wireless file transfer ακόμα , με συντομεύσεις για sd και sd-ext στο desktop.Δεν υπάρχει στο μαρκετ πλέον.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το sdmaid ελέγχει για αρχεία που δημιούργησα εφαρμογές που έχεις απεγκαταστήσει και τα διαγράφει. Είναι ωστόσο επί πληρωμή!

Και μονο για rooted συσκευες οποτε δεν μας κανει.

Link to comment
Share on other sites

Airdroid, νομίζω το καλύτερο στο είδος του.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα, νομίζω ότι τέτοιου επιπέδου εφαρμογές ανεβάζουν ακόμα περισσότερο το Android σαν λειτουργικό. Άψογη!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα που να σκαναρει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κινητο και οτιδηποτε περιττο(ειτε απο απεγκατεστημενα προγραμματα, ειτε προσωρινα αρχεια, ειτε αχρηστα αρχεια) να τα σβηνει αφου σε ρωτησει πρωτα?

Εγω ηδη περασει το "clean master" υπαρχει κανενα καλυτερο προγραμμα κατι σαν το your uninstaller στα pc.

 

Επισης το messenger play! για ποιο λογο δεν δουλευει?

Ενω εβαλα τα στοιχεια του msn account μου μενει μονιμος στην οθονη που δειχνει τα δυο ανθρωπακια να γυρνανε γυρω - γυρω.

 

Δοκίμασε το sd maid

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα, νομίζω ότι τέτοιου επιπέδου εφαρμογές ανεβάζουν ακόμα περισσότερο το Android σαν λειτουργικό. Άψογη!:)

 

Πραγματικά τέλεια η εφαρμογή.

must have.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το sd maid

Αν και το εχω ηδη πει να το ξαναπω.

Για μια ΜΗ ΡΟΥΤ συσκευη,

 

Το msmaid δυστυχως ειναι για ρουτ συσκευες οποτε δεν μου κανει.

 

Ευχαριστω παντως για την προταση σου.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη να ΑΝΑΒΕΙ την οθονη ΧΩΡΙΣ την χρηση του proximity sensor?

Αν εννοείες χωρίς τη χρήση hardware button και χωρίς τη χρήση κάποιου αισθητήρα, φαντάζομαι μόνο με μαντικές ικανότητες θα μπορούσε να γίνει!:rolleyes:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εχω ηδη πει να το ξαναπω.

Για μια ΜΗ ΡΟΥΤ συσκευη,

 

Το msmaid δυστυχως ειναι για ρουτ συσκευες οποτε δεν μου κανει.

 

Ευχαριστω παντως για την προταση σου.

 

Το sd maid μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε μη rooted συσκευές, με λιγότερες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείες χωρίς τη χρήση hardware button και χωρίς τη χρήση κάποιου αισθητήρα, φαντάζομαι μόνο με μαντικές ικανότητες θα μπορούσε να γίνει!:rolleyes:
μονο χωρις τον αισθητηρα εννοω.με τα πληκτρα του vol πχ?
Link to comment
Share on other sites

Το sd maid μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε μη rooted συσκευές, με λιγότερες δυνατότητες.

 

Κάτι σαν clean master τόσο εύκολα δηλαδή με ένα κουμπί να τα καθαρίζει χωρίς προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βγαίνεις από Flight mode, δε σου ζητάει το PIN σου;

Σ' εμένα κάποιες φορές που το ενεργοποίησα κατά λάθος, όταν βγήκα μού ζήτησε PIN.

 

Αν το κάνει κάθε φορά, τότε πιστεύω ότι ακόμη και να βρεις εφαρμογή, δεν θα είναι και τόσο χρήσιμη αφού το κινητό θα μένει ανενεργό στην PIN οθόνη.

 

Δεν μου ζητάει pin

 

Το automateit το δοκίμασες? Είναι ότι πιο τέλειο έχω βρει για προγραμματισμένες εργασίες.

 

 

Το δοκίμασα αν και φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή το κομμάτι με την κατάσταση αεροπλάνου δεν λειτουργεί αλλά μάλλον οφείλεται στο 4,2,1

 

Το picsart το βρίσκεται στο google play ή το os monitor? Γιατί τα έχω εγκατεστημένα αλλά δεν τα βρίσκω στο play store.

Edited by pagratios

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Παιδια! Εχω το go weather ex και μου βγαζει alert,coastal event! Ειναι καπως χαλια ο καιρος εδω στη ροδο αλλα δεν γραφει κατι παραπανω..τι μπορει να σημαινει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια! Εχω το go weather ex και μου βγαζει alert,coastal event! Ειναι καπως χαλια ο καιρος εδω στη ροδο αλλα δεν γραφει κατι παραπανω..τι μπορει να σημαινει?

 

Επικίνδυνη παράκτια εκδήλωση είναι η μετάφραση αν το λέω σωστά, μακριά από λιμάνια κτλ.

Καλά πόσο χάλια είναι που αγχώθηκε το go weather!

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα εφαρμογή για tasks. Είχα το gtasks αλλά έψαχνα κάτι πιο παραμετροποιησιμο. Βρήκα το tasks+. Έχω ενθουσιαστεί με το πόσες επιλογές έχει για τα widgets του και πόσο εύκολα προσθετεις ότι θες.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επικίνδυνη παράκτια εκδήλωση είναι η μετάφραση αν το λέω σωστά, μακριά από λιμάνια κτλ.

Καλά πόσο χάλια είναι που αγχώθηκε το go weather!

Και εκει που αρχισα να διαβαζω! Κακος οιωνος :p

9 μποφορ θα εχουμε ειπαν χθες..μαλλον δικιο ειχαν!

Σε ευχαριστω!

 

Αμα δεν ποσταρω και αυριο κατι κακο θα εχει συμβει :p

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα που να μου δειχνει ολους τους κωδικους που εχουν τα μειλ και οτιδηποτε κωδικο εχω βαλει να αποθηκευεται στο κινητο μου?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν 2-3 μερες το avast.

Πέρα των άλλων λειτουργιών του έχει και την λειτουργία anti-theft:

Σε περιπτωση κλοπης δηλαδή μπορείς μέσω υπολογιστή να βρεις που είναι το κινητό, να το κλειδώσεις, να το κάνεις να βγάζει ήχους και όλα αυτά τα γνωστά που έχουν όλες οι εφαρμογές αυτού του τύπου.

 

Το πρόβλημα: Προφανώς όλα αυτά λειτουργούν αν έχεις ενεργοποιημένο το wifi ή τα data που πιθανώς να μην τα έχεις όταν χάσεις το τηλέφωνο. Οι εφαρμογές αυτές όμως προβλέπουν αυτό το ενδεχόμενο και δίνουν την δυνατότητα ελέγχου του τηλεφώνου και με εντολές μέσω SMS.

Όμως, όπως διαπίστωσα απ την συγκεκριμένη εφαρμογή, οι εντολές μέσω sms δεν δουλεύουν γιατί το handcent sms έχει υψηλή προτεραιότητα και δεν αφήνει τα sms να ληφθούν και από την εφαρμογή. Ψάχνωντας online σχετικά με το πρόβλημα διάβασα ότι το ζήτημα αυτό αφορά όλες τις εφαρμογές του είδους.

 

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποια τέτοια εφαρμογή και οι εντολές sms σε συνδυασμό με το handcent δουλεύουν επιτυχώς.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πολλοι developers την εχουν πεσει γι'αυτον το λογο στο handcent sms.

Πλεον υπαρχει η επιλογη 'lower priority' στο μενου του handcent, ωστε να εχουν προτεραιοτητα αλλες εφαρμογες διαχειρησης μηνυματων. ΟΜΩΣ η συγκεκριμενη επιλογη δεν με βοηθησε με την εφαρμογη vodafone info, με την οποια μπορεις να δεις το υπολοιπο χρονου, μηνυματων και MB χωρις αποστολη-ληψη μηνυματος(αυτο το αναλαμβανει η εφαρμογη).

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Δυο ενδιαφέρουσες εφαρμογές..

Χρησιμοποιώ και τις 2 και τις βρίσκω απίστευτα πρακτικές για όποιον χρησιμοποιεί συντομεύσεις.

 

SwipePad : https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.conduction.swipepad.android

LMT : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου.Το lmt βέβαια θέλει root.Για το swipepad πιστεύω ότι αξίζει και η αγορά του plugin dynamic pads
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου.Το lmt βέβαια θέλει root.Για το swipepad πιστεύω ότι αξίζει και η αγορά του plugin dynamic pads

 

Μόλις μα μόλις το αγόρασα!

Το lmt βασικά το χρησιμοποιώ μόνο για το PIE και ευελπιστώ σε κάποια φάση να καταλήξει έτσι..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

μονο χωρις τον αισθητηρα εννοω.με τα πληκτρα του vol πχ?

 

για τα κουμπιά του volume δεν έχω βρει κάτι αλλά δοκίμασε το PGM. στην free έκδοσή του, ανάβει την οθόνη με slide από αριστερά προς τα δεξιά σε οποιοδήποτε ύψος της συσκευής. αν την αγοράσεις έχει κι άλλες επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προγραμμα "handcent" που ολοι λετε οτι ειναι καλο μπορει να στειλει γραπτο μυνημα με 160 χαρακτηρες με μικρα ελληνικα γραμματα και τονισμενα ή οχι?

 

Κοινως να στειλει ελληνικο γραπτο μυνημα με το συστημα "αλφαβητο gsm" αν οχι τοτε τι να το κανεις και καφε να ψεινει απλα κανει κατι παραπανω απο το μαμησιο προγραμμα για sms που εχει καθε κινητο.....

Link to comment
Share on other sites

για τα κουμπιά του volume δεν έχω βρει κάτι αλλά δοκίμασε το PGM. στην free έκδοσή του, ανάβει την οθόνη με slide από αριστερά προς τα δεξιά σε οποιοδήποτε ύψος της συσκευής. αν την αγοράσεις έχει κι άλλες επιλογές

μονο χωρις τον αισθητηρα εννοω.με τα πληκτρα του vol πχ?

Κάπου είχε αναφερθεί για αντιστοίχηση σε volume buttons αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι δεν ήθελε root. Θα το κοιτάξω. Πάντως αν είναι να πάει σε άλλο HW button δεν ξέρω ποιά είναι η χρησιμότητα. Εκτός αν δεν το θες για θέμα φθοράς του power button αλλα γιατί σε βολεύει περισσότερο.

Παιδια το προγραμμα "handcent" που ολοι λετε οτι ειναι καλο μπορει να στειλει γραπτο μυνημα με 160 χαρακτηρες με μικρα ελληνικα γραμματα και τονισμενα ή οχι?

 

Κοινως να στειλει ελληνικο γραπτο μυνημα με το συστημα "αλφαβητο gsm" αν οχι τοτε τι να το κανεις και καφε να ψεινει απλα κανει κατι παραπανω απο το μαμησιο προγραμμα για sms που εχει καθε κινητο.....

Με το handcent απλά δεν σε νοιάζει πως θα γράψεις γιατί όπως και να γράψεις τα στέλνει ελληνικά κεφαλαία.

160 χαρακτήρες + μικρά + ελληνικά είναι mission impossible λόγω κωδικοποίησης. Ή 160 χαρ θα έχεις ή ελληνικά μικρά και 70 χαρακτήρες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...