Jump to content

myphone VERSUS: LG Optimus VU vs Samsung Galaxy Note 2


plankton69
 Κοινοποίηση

Ποιό phablet προτιμάτε  

356 members have voted

  1. 1. Ποιό phablet προτιμάτε

    • LG Optimus Vu
      30
    • Samsung Galaxy Note 2
      326


Recommended Posts

Εύκολα και δίχως σύγκριση το Note II. Δεν εχω ξαναδεί σε poll να βγαινουν ποσοστά 95-5 .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πρωταπριλιά αργεί ακόμα αλλά μας βάζετε στο κλίμα...:)

Μετά απο ρακόμελο ψήφισαν οι 17 taliban το VU?????:p

 

Θα ήθελα πολύ να μάθω το λόγο....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η πρωταπριλιά αργεί ακόμα αλλά μας βάζετε στο κλίμα...:)

Μετά απο ρακόμελο ψήφισαν οι 17 taliban το VU?????:p

 

Θα ήθελα πολύ να μάθω το λόγο....

Όλοι θέλουμε να μάθουμε τον λόγο αλλά δεν μας κάνουν την χάρη τα παιδιά να μας πουν :p

Ο Γιάννης πρωτύτερα (ddr2) έγραψε ότι του αρέσει περισσότερο το design οπότε μένουν 16 (αν και νομίζω αν δεις από κοντά αυτό το τετράγωνο σχεδόν πράγμα δεν παίζει να το χωνέψεις με την καμία)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θέλουμε να μάθουμε τον λόγο αλλά δεν μας κάνουν την χάρη τα παιδιά να μας πουν :p

Ο Γιάννης πρωτύτερα (ddr2) έγραψε ότι του αρέσει περισσότερο το design οπότε μένουν 16 (αν και νομίζω αν δεις από κοντά αυτό το τετράγωνο σχεδόν πράγμα δεν παίζει να το χωνέψεις με την καμία)

 

Λατρεύω σχόλια Γιάννη γιατί σχεδόν πάντα θέλει να πηγαίνει αντίθετα με το ''ρεύμα''...:p

 

Έχουμε λοιπόν μια αντιδραστική ψήφο...Οι υπόλοιπες?????

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε ένα φόρουμ που ασχολείται με κινητά , που θεωρητικά οι χρήστες ασχολούνται λίγο παραπάνω με το "σπορ" , έχει ήδη πάρει 6%+

Μια απλή αναγωγή στις 5.000.000 πωλήσεις που έχει κάνει το Note2 μέχρι τώρα , φέρνουν περισσότερες από 300.000 πωλήσεις στο Vu

Εκτιμώ πως μαζί με την άγνοια μερικών πιθανών αγοραστών ίσως μιλάμε για 500.000 Vu

Δεν είναι και άσχημα για τον πρώτο ανταγωνιστή του Note. Εκτιμώ πως το Vu ΙΙ θα πάει καλύτερα και ίσως σιγά σιγά να μπει για τα καλά στην κατηγορία ως ο μόνος αντίπαλος

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε ένα φόρουμ που ασχολείται με κινητά , που θεωρητικά οι χρήστες ασχολούνται λίγο παραπάνω με το "σπορ" , έχει ήδη πάρει 6%+

Μια απλή αναγωγή στις 5.000.000 πωλήσεις που έχει κάνει το Note2 μέχρι τώρα , φέρνουν περισσότερες από 300.000 πωλήσεις στο Vu

Εκτιμώ πως μαζί με την άγνοια μερικών πιθανών αγοραστών ίσως μιλάμε για 500.000 Vu

Δεν είναι και άσχημα για τον πρώτο ανταγωνιστή του Note. Εκτιμώ πως το Vu ΙΙ θα πάει καλύτερα και ίσως σιγά σιγά να μπει για τα καλά στην κατηγορία ως ο μόνος αντίπαλος

 

Μην μπερδευεσαι αγορινα!

Αλλο θα προτιμουσα το Vu απο το Νote II και αλλο θα το αγορασω κιολας! :D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να ψηφισεις τωρα;

Το vs ειναι αδικο για το LG...Βαλτε το καλυτερα με το S3.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κακόμοιρο vu με ποιο σε εβαλαν vs...

:lol:

Κάπως έτσι.

 

Respect στα 17 παιδιά που ψήφισαν το LG. :!:

 

Από κει και πέρα, δεν τίθεται βασικά σύγκριση μεταξυ των δύο, πλέον των διαστάσεων, το Note2 ειναι ο οδοστρωτηρας των υλοποιήσεων android.

 

Ο Γιάννης πρωτύτερα (ddr2) έγραψε ότι του αρέσει περισσότερο το design
Seriously?! *thud* (ηχος λυποθυμίας.. lol)

 

Ούτε οι Ράδιο Αρβύλα δεν θα το σκεφτόντουσαν αυτό το Vs για να κάνουν τον κόσμο να γελάσει...

Epic!

Edited by aroutis
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Seriously?! *thud* (ηχος λυποθυμίας.. lol)

Sorry, δεν θα το ξανακάνω:O:O

:p

Λατρεύω σχόλια Γιάννη γιατί σχεδόν πάντα θέλει να πηγαίνει αντίθετα με το ''ρεύμα''...:p

Το ρεύμα πάει αντίθετα από εμένα.:mad:

:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν θα το ξανακάνω:O:O

:p

Ελα, πειραγματάκι! :):lol:
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ελα, πειραγματάκι! :):lol:

Ναι ρε, και εγώ σε αυτό το στυλ απάντησα:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Note και από εμένα αλλά δεν αξίζει τέτοια ειρωνεία το κινητό της LG.

Διαβάζοντας προηγούμενα σχόλια κάποιος θα έφτανε ευκολα στο συμπέρασμα ότι το VU είναι για πέταμα...

Link to comment
Share on other sites

Note 2 διότι έχει πολύ καλύτερο support από την κοινότητα (+ πενάκι)

 

ΥΓ: Στο παλαιότατο Samsung Galaxy S, 3 χρόνια μετά, τρέχω Android 4.1.2 (Slim 3.0)!!! ...όχι λόγω samsung αλλά λόγω κοινότητας :-)

Link to comment
Share on other sites

Ανόμια προϊόντα για μένα.

 

Note 2 για αυτά που προσφέρει.

 

Είναι πάντως σα να βάζεις μεσαίων βαρών vs βαρέων βαρών:πολλά με λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα τα χα δει και τα δύο στα καταστήματα, όπου είναι ξεσκισμένα και ταλαιπωρημένα και παρ όλα αυτά το Note με είχε εντυπωσιάσει αρκετά.

Χθες στο σπίτι του κολλητού μου που είμασταν μαζεμένοι για τη γιορτή του (Στέλιος..) είχε ένας φίλος εκεί το τέρας της Samsung. Απλά δεν έχω ξαναπιάσει καλύτερο κινητό στα χέρια μου.

Τα πάντα γίνονται γρήγορα, χωρίς το παραμικρό κόλλημα. Η οθόνη είναι απλά απόλαυση. Και το πενάκι που πρώτη φορά είδα, φαίνεται ότι σου δίνει πολλές πρόσθετες δυνατότητες.

Ήμουν αποφασισμένος να δοκιμάσω τα wp με το Lumia 920. Αλλά χθες αφού διάβασα την απογοητευτική για το 8x παρουσίαση του Mythoz και σε συνδυασμό με τη βραδυνή εμπειρία σχεδόν άλλαξα γνώμη. Πολύ φοβάμαι ότι δε θα το γλιτώσουμε το τέρας :p

Note 2 πανηγυρικά και από εμένα λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα lg παροτι κατοχος νοτε 2.. Θεωρησα πως θα ηταν πρεπον να εχει μια ψηφος το Lg αλλα βλεπω πως εχει 18.. Τελικα εχουμε μεγαλη καρδια σε αυτο το φορουμ..τωρα στα σοβαρα η Lg με το κακο ονομα που εχει βγαλει στην μη υποστηριξη των αξιολογων κατα τα αλλα κινητων της θα πρεπει η να τα διαθετει στη μιση τιμη απο τον ανταγωνισμο η να ειναι μιαμιση φορα καλυτερο στα specs..και εδω ειναι υποδεεστερο σε ολα..περαν απο ολα τα αλλα για το νοτε2 εχω να πω ενα πραγμα...Ειναι το πρωτο εξυπνο κινητο που μου κραταει η μπαταρια μια μερα..ολα τα αλλα ηθελαν φορτιστη στη μιση μερα...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα lg παροτι κατοχος νοτε 2.. Θεωρησα πως θα ηταν πρεπον να εχει μια ψηφος το Lg αλλα βλεπω πως εχει 18.. Τελικα εχουμε μεγαλη καρδια σε αυτο το φορουμ..τωρα στα σοβαρα η Lg με το κακο ονομα που εχει βγαλει στην μη υποστηριξη των αξιολογων κατα τα αλλα κινητων της θα πρεπει η να τα διαθετει στη μιση τιμη απο τον ανταγωνισμο η να ειναι μιαμιση φορα καλυτερο στα specs..και εδω ειναι υποδεεστερο σε ολα..περαν απο ολα τα αλλα για το νοτε2 εχω να πω ενα πραγμα...Ειναι το πρωτο εξυπνο κινητο που μου κραταει η μπαταρια μια μερα..ολα τα αλλα ηθελαν φορτιστη στη μιση μερα...

Το δικό μου το ξεχειλώνω στη χρήση και δεν το έχω δει ποτέ να κατέβει κάτω από το 68%. Και όταν λέμε το διαλύω εννοώ bt , 3g και WiFi σχεδόν συνέχεια ανοικτό, πολύ browse, αρκετό email και ε, κανα παιχνιδάκι (πχ NBA Jam :P)...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το poll με την πιο ξεκάθαρη νίκη, στην ιστορία του myphone...:p
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το poll με την πιο ξεκάθαρη νίκη, στην ιστορία του myphone...:p

Εχει και μερικές πραγματικά epic απαντήσεις, ειμαι στη δουλειά και με κοιτάγαν όταν γέλαγα.:lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος note ψήφισα το LG, έχει καταντήσει αηδία το αψεγάδιαστο του Note, χαλάει την αγορά!
Link to comment
Share on other sites

Eγω ψηφισα για σπασιμο VU :lol: . Πειτε μου ομως κατι βγαινει VU2 ? Αν ναι μηπως θα επρεπε να συγκριθει με αυτο κ το συγκεκριμενο με το note 1 ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...