Jump to content

Μετα το Symbian, τι?


 Κοινοποίηση

Επόμενη πλατφόρμα;  

165 members have voted

  1. 1. Επόμενη πλατφόρμα;

    • Θα παραμείνω στο Symbian όσο αντέχει το κινητό μου
    • Θα πάω σε Nokia WP8
    • Θα πάω σε WP8 άλλης εταιρείας
    • Θα πάω σε Android
    • Θα πάω σε iOS
    • Θα περιμένω να δω το Sailfish
    • Αλλο/ΔΞ/ΔΑ


Recommended Posts

ναι, στο multitasking κανει παπάδες το symbian :p αλλά το android αν το πειράξεις, με ram manager pro πχ και μειώνοντας και το vm heap size, βελτιώνεται πολύ η κατάσταση. και με 1GB RAM δεν έχεις τέτοια προβληματα πλεον

 

αυτο ειναι που με ξενερωνει...οτι πρεπει να το πειραξω για να κανει καποια πραγματα που στο "πεθαμενο" symbian ειναι αυτονοητα!Γιατι κυριε??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 518
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το Ν8 μπορει να εκανε 5 συγκεκριμενα πραγματα αλλα τα εκανε πολυ καλα. Δηλαδη φωτο, πλοηγηση, ευκολια στο μενου-απλοτητα κτλ. Δεν ηθελε εφαρμογη για να δεις τα αρχεια σου....

Εκεί θέλω να καταλήξω, ότι το N8 η το 808 η γενικά αν θέλετε το Symbian Belle, κάνει καλά 5 βασικά πράγματα που σε κάποιους όπως εγώ αρκούν. Υπάρχουν άτομα που αγοράζουν ακόμα το N8 γιατί πλέον πουλιέται σε χαμηλή τιμή γι΄αυτά που προσφέρει. Και γιατί όχι; Κάποιοι ζητούν απλά ένα κινητό με επιπλέον χρήσιμες δυνατότητες, όπως η καλή κάμερα η οι χάρτες που είπε ο φίλος... δεν θέλουν όλοι κινητό-pc τούμπανο! Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον. Κατά τα άλλα δεν διαφωνώ ότι η εμπειρία αφής και χρήσης ενός π.χ. Galaxy S3 είναι ανώτερη... έχω δοκιμάσει κινητά όπως αυτό και ξέρω, απλά δεν θεωρώ ότι μου χρειάζεται κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί θέλω να καταλήξω, ότι το N8 η το 808 η γενικά αν θέλετε το Symbian Belle, κάνει καλά 5 βασικά πράγματα που σε κάποιους όπως εγώ αρκούν. Υπάρχουν άτομα που αγοράζουν ακόμα το N8 γιατί πλέον πουλιέται σε χαμηλή τιμή γι΄αυτά που προσφέρει. Και γιατί όχι; Κάποιοι ζητούν απλά ένα κινητό με επιπλέον χρήσιμες δυνατότητες, όπως η καλή κάμερα η οι χάρτες που είπε ο φίλος... δεν θέλουν όλοι κινητό-pc τούμπανο! Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον. Κατά τα άλλα δεν διαφωνώ ότι η εμπειρία αφής και χρήσης ενός π.χ. Galaxy S3 είναι ανώτερη... έχω δοκιμάσει κινητά όπως αυτό και ξέρω, απλά δεν θεωρώ ότι μου χρειάζεται κάτι τέτοιο!

 

σπανιο φαινομενο αυτο...!:lol:συνηθως οι περισσοτεροι ξαφνικα μολις παρουσιαστουν τετοια τα χα/κα(τετραπυρηνος επε/στης, 2 gb ram), ολως τυχαιως ξαφνηκα εχουν την αναγκη για τετοιες δυνατοτητες....

Link to comment
Share on other sites

Pε συ, δεν διαφωνώ. Aλλά το ίδιο OS έχουμε, μέσες-άκρες. Oπότε, τα ίδια θέματα επίσης. Tο ότι δεν έχψ κάποιες εφαρμογές είναι θέμα της Nokia, που παράτησε την v3...

 

καμια σχεση.... καμια μα καμια! ξεκινωντας απο το γεγονος οτι το ενα ειναι αφης και το αλλο οχι, το ενα ειναι λειτουργικο 2012 και το αλλο 2007 αν θυμαμαι καλα... πως στο καλο θα εχεις στο κινητο σου angry birds πχ? ενα τυχαιο παραδειγμα.... τα καινουργια κινητα εχουν 1.3 επεξεργαστη και πολυ καλη GPU, εσυ εναν ψωροεπεξεργαστη στα 369... γινεται να υπαρχουν ιδιες εφαρμογες και ιδια παιχνιδια? ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σπανιο φαινομενο αυτο...!:lol:συνηθως οι περισσοτεροι ξαφνικα μολις παρουσιαστουν τετοια τα χα/κα(τετραπυρηνος επε/στης, 2 gb ram), ολως τυχαιως ξαφνηκα εχουν την αναγκη για τετοιες δυνατοτητες....

Μεγάλη υπόθεση το marketing φίλε... μας πείθουν ότι χρειαζόμαστε όλο και περισσότερα! Όπως βλέπεις, δεν βγάζω τον εαυτό μου στην απέξω...έχω μπει κι εγώ στο τρυπάκι! Απλά αυτήν την εποχή τα χρήματα είναι λίγα και προσπαθώ να κάνω κράτει και να σκέφτομαι λογικά. Σε ποιόν περισσεύουν πλέον να δίνει 500+ για ένα κινητό; Σε μένα πάντως όχι! Νομίζω ότι ο κόσμος έχει πιο σοβαρές ανάγκες από τετραπύρηνα κινητά κλπ. Και στην τελική ο καθένας κουμάντο στην τσέπη του κάνει, απλά μου τη δίνει η νοοτροπία που έχουμε εμείς εδώ... π.χ. έχω κάτι φιλαράκια οι οποίοι τα σκάνε χοντρά για γαλαξίες κλπ. και άμα τους χρειαστείς κάτι, σου λένε "δεν έχω να βάλω κάρτα για να σε πάρω, μπες facebook"!!!

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου (Εχοντας παραλληλα το Ν8 και τωρα το xperia T), αλλα θα σου θυμισω οτι μεχρι περισυ τα ανροιδ μπορει να μπορουσαν να κανουν πολλα,αλλα δεν εκανα τιποτα, γιατι απλα τα 512 ραμ που ειχαν οι περισσοτερες συσκευες δεν αρκουσαν ουτε για τα βασικα, ετσι ενω ειχα παλι παραλληλα ενα ανροιδ (xperia arc S) δεν το ευχαριστιομουν καθολου. Αντιθετα το Ν8 μπορει να εκανε 5 συγκεκριμενα πραγματα αλλα τα εκανε πολυ καλα. Δηλαδη φωτο, πλοηγηση, ευκολια στο μενου-απλοτητα κτλ. Δεν ηθελε εφαρμογη για να δεις τα αρχεια σου....

Τελος παντων, για μενα ειναι θεμα αναγκων, εγω το Ν8 το εχω σα δευτερο αλλα οταν θελω να βγαλω φωτο ακομα αυτο χρησιμοποιω. οταν θελω χαρτες παλι αυτο..Αν τα wp8 υοθετησουν αυτα τα καλα του symbian και συνδυασουν και καλα στοιχεια των αλλων λειτουργικων, οπως το browsing κτλ, τοτε θα ειναι μια καλη μετεξελιξη (και ας ειναι αλλο λειτουργικο) και ισως ενα ιδανικο παντρεμα. απλα λεγεται wp..ομως στην ουσια ειναι ενας συνδυασμος καλων στοιχειων των αλλων,με μια νεα εμφανιση. Επομενως το να παρει σημερα καποιο symbian δεν ειναι τοσο ακυρο,ειδικα αν προκειται για το 808, αλλα σιγουρα δεν ειναι ο,τι πιο λογικο για τις επιθυμιες και το γουστο του μεσου χρηστη (ο οποιος δε νοιαζεται μονο για τη φωτο ή θεωρει οτι το αι φον τραβαει καλυτερα απο το Ν8 :lol:)

 

μα αυτό είπα και εγώ...

όποιος θέλει χάρτες, media player και καλή κάμερα (όσον αφορά τα n8-808) ας πάρει κάποιο symbian

για οποιονδήποτε άλλο λόγο θα προτιμούσα είτε windows είτε android

απλά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μα αυτό είπα και εγώ...

όποιος θέλει χάρτες, media player και καλή κάμερα (όσον αφορά τα n8-808) ας πάρει κάποιο symbian

για οποιονδήποτε άλλο λόγο θα προτιμούσα είτε windows είτε android

απλά

 

τι to ιδιαιτερο εχει ο media player των symbian??

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα που πιστεύω δείχνει γλαφυρά την κατάσταση.

Έχω το 701 δίπλα δίπλα με το SIII. Ετοιμάζομαι να πάω για τρέξιμο και θέλω να πάρω το ένα από τα δύο μαζί μου, να το χρησιμοποιήσω ως GPS/Training computer σε συνεργασία με το ρολόι μου. Το 701 είναι πιο μικρό, πιο ελαφρύ, ικανοποιητικότατα ικανό και έχει και μία καλή εφαρμογή για αυτήν τη δουλειά. Το SIII είναι γομάρι, με άβολο σχήμα, αλλά έχει μία εφαρμογή (ανάμεσα σε δεκάδες), η οποία είναι απόλυτα συμβατή με το ρολόι μου. Ποιό να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

τι to ιδιαιτερο εχει ο media player των symbian??

 

απλος, λιτος, παιζει τα παντα... εγω με των Ανδροιδ ποτε δεν εβγαλα ακρη, ομολογω :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα που πιστεύω δείχνει γλαφυρά την κατάσταση.

Έχω το 701 δίπλα δίπλα με το SIII. Ετοιμάζομαι να πάω για τρέξιμο και θέλω να πάρω το ένα από τα δύο μαζί μου, να το χρησιμοποιήσω ως GPS/Training computer σε συνεργασία με το ρολόι μου. Το 701 είναι πιο μικρό, πιο ελαφρύ, ικανοποιητικότατα ικανό και έχει και μία καλή εφαρμογή για αυτήν τη δουλειά. Το SIII είναι γομάρι, με άβολο σχήμα, αλλά έχει μία εφαρμογή (ανάμεσα σε δεκάδες), η οποία είναι απόλυτα συμβατή με το ρολόι μου. Ποιό να πάρω;

 

Αυτο που πραγματικα χρειαζεσαι!;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι που με ξενερωνει...οτι πρεπει να το πειραξω για να κανει καποια πραγματα που στο "πεθαμενο" symbian ειναι αυτονοητα!Γιατι κυριε??

και το symbian πρέπει να το πειράξεις για να κάνεις πολλά πράγματα, το καθενα εχει τα + και τα - του. Όμως, με 2-3 ρυθμισούλες και 1GB RAM, σε συσκευή android κάτω των 200€, είσαι αρχοντας

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη υπόθεση το marketing φίλε... μας πείθουν ότι χρειαζόμαστε όλο και περισσότερα! Όπως βλέπεις, δεν βγάζω τον εαυτό μου στην απέξω...έχω μπει κι εγώ στο τρυπάκι! Απλά αυτήν την εποχή τα χρήματα είναι λίγα και προσπαθώ να κάνω κράτει και να σκέφτομαι λογικά. Σε ποιόν περισσεύουν πλέον να δίνει 500+ για ένα κινητό; Σε μένα πάντως όχι! Νομίζω ότι ο κόσμος έχει πιο σοβαρές ανάγκες από τετραπύρηνα κινητά κλπ. Και στην τελική ο καθένας κουμάντο στην τσέπη του κάνει, απλά μου τη δίνει η νοοτροπία που έχουμε εμείς εδώ... π.χ. έχω κάτι φιλαράκια οι οποίοι τα σκάνε χοντρά για γαλαξίες κλπ. και άμα τους χρειαστείς κάτι, σου λένε "δεν έχω να βάλω κάρτα για να σε πάρω, μπες facebook"!!!

 

Δεν είναι μόνο θέμα marketing αν αναλογιστούμε ότι πλέον κάνουμε πολύ περισσότερα πράγματα από αυτά που πριν μερικά χρόνια θα φανταζόμασταν.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, υπάρχουν και άλλοι παλαβιάρηδες... το τηλέφωνο που έχεις μπορεί να το έπαιρνα και εγώ τώρα για την δουλειά μου! :p;)

 

Κάνει πολλά το άτιμο. Πως να το αλλάξεις και με τι κυρίως...

 

καμια σχεση.... καμια μα καμια! ξεκινωντας απο το γεγονος οτι το ενα ειναι αφης και το αλλο οχι, το ενα ειναι λειτουργικο 2012 και το αλλο 2007 αν θυμαμαι καλα... πως στο καλο θα εχεις στο κινητο σου angry birds πχ? ενα τυχαιο παραδειγμα.... τα καινουργια κινητα εχουν 1.3 επεξεργαστη και πολυ καλη GPU, εσυ εναν ψωροεπεξεργαστη στα 369... γινεται να υπαρχουν ιδιες εφαρμογες και ιδια παιχνιδια? ;)

 

Αυτό είναι το δικό μου πρόβλημα ρε συ, οι εφαρμογές. Τι λέω τόσο καιρό; :p Και πρόσεξε, δεν ζητάω παιχνίδια ή βαριά πράγματα. Μερικές ακόμα συστήματος και καλύτερη ποιότητα περιήγησης στο Internet. Αυτά θέλω, για παιχνίδια έχω το PC και το PS2... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο θέμα marketing αν αναλογιστούμε ότι πλέον κάνουμε πολύ περισσότερα πράγματα από αυτά που πριν μερικά χρόνια θα φανταζόμασταν.

 

Τα εχουμε ομως πραγματικα αναγκη αυτα?Αυτο ειναι το θεμα....Οι εταιριες δημιουργουν αναγκες....αυτο σημαινει οτι δεν υπηρχαν πριν, αρα δεν τις εχουμε πραματικα αναγκη...

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε ομως πραγματικα αναγκη αυτα?Αυτο ειναι το θεμα....Οι εταιριες δημιουργουν αναγκες....αυτο σημαινει οτι δεν υπηρχαν πριν, αρα δεν τις εχουμε πραματικα αναγκη...

 

ναι και πριν 20 χρόνια δεν υπήρχε κινητό...

δεν πάει έτσι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πραγματικα χρειαζεσαι!;)

 

Δεν χρειάζομαι πραγματικά κανένα από τα δύο, το μόνο που χρειάζομαι για να τρέξω είναι ένα ζευγάρι παπούτσια!

Και εδώ μπαίνουν τα παραπανίσια, αυτά που δίνουν πρόσθετο ενδιαφέρον, χαρά, απασχόληση, που κάνουν πιο ολοκληρωμένη την ενασχόληση με το χόμπυ. Δεν θα πάθω κάτι αν πάω χωρίς όλα αυτά τα μαραφέτια για τρέξιμο, αλλά το απόγευμα που θα καθήσω στο PC με τον καφέ, θα δω την διαδρομή, θα "παίξω" με τα δεδομένα, απλά για διασκέδαση.

Για την ιστορία, πήρα το SIII. Μεγάλο και βαρύ, αλλά τα δεδομένα συγχρονίστηκαν επιτόπου με το ρολόι και το site. Κρίμα ρε symbian!..

Link to comment
Share on other sites

και πως παει τοτε?;)

 

η τεχνολογία εξελίσσεται, δε γίνεται να σταματήσει για κανενός τη χάρη

από εκεί και πέρα το ποιες είναι οι ανάγκες του καθενός, η το αν κάποιος είναι θύμα της υπερκατανάλωσης λόγω προσωπικών του ανασφαλειών είναι δικό του θέμα ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

η τεχνολογία εξελίσσεται, δε γίνεται να σταματήσει για κανενός τη χάρη

από εκεί και πέρα το ποιες είναι οι ανάγκες του καθενός, η το [1] αν κάποιος είναι θύμα της υπερκατανάλωσης λόγω προσωπικών του ανασφαλειών είναι δικό του θέμα ;)

 

Θα μπορουσα να σου γραψω ολοκληρη παραγραφο γιαυτο το θεμα αλλα θα βγουμε τελειως εχτος θεματος:)

[1] εκει πανω κατω θελω να καταληξω.Ποσοι αλλαζουν τα κινητα(αμα το διερευνισουμε δεν ειναι μονο τα κινητα) σαν τα πουκαμισα αφου ξαφνηκα αποκτησαν την αναγκη να εχουνε τα τελευταια specs σε κινητο?Ποσοι πουλανε μετα απο λιγο καιρο κινητο των 500 ευρων για να παρουν το καινουργιο μοντελο το οποιο ολως τυχαιος ξαφνηκα το χρειαζονται?

Δεν μου εχουν κανει τιποτα τετοιοι ανθρωποι απλα οταν τα βλεπω αυτα με ποιανει μια δυσαρεσκεια....

(σορρυ για το off topic......ουφ!ξελαφρωσα!:lol:)

Edited by colton128
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς το symbian τελείωσε, καλύτερα να τελείωνε μια ώρα αρχίτερα και να έβαζε wp νωρίτερα η νοκια ώστε να τα εξελίξει γρηγορότερα.Ακόμα και τα γερόντια να ρωτήσεις σήμερα το ξέρουν το android, οι διαφημήσεις παίζουν όλη μέρα, "διάλεξε τώρα την android συσκευή σου.." κτλ κτλ.Ετσι είναι, όπως ήταν στη μόδα τα symbian και οι άλλοι τα κοιτάζαν από μακρυά, τώρα έχουν πέσει όλοι στο ios και στο android..Αν και νοκιάκιας πιστεύω δεν υπάρχει πλέον λόγος να πάρει κάποιος symbian.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς το symbian τελείωσε, καλύτερα να τελείωνε μια ώρα αρχίτερα και να έβαζε wp νωρίτερα η νοκια ώστε να τα εξελίξει γρηγορότερα.Ακόμα και τα γερόντια να ρωτήσεις σήμερα το ξέρουν το android, οι διαφημήσεις παίζουν όλη μέρα, "διάλεξε τώρα την android συσκευή σου.." κτλ κτλ.Ετσι είναι, όπως ήταν στη μόδα τα symbian και οι άλλοι τα κοιτάζαν από μακρυά, τώρα έχουν πέσει όλοι στο ios και στο android..Αν και νοκιάκιας πιστεύω δεν υπάρχει πλέον λόγος να πάρει κάποιος symbian.

 

Κατ'αρχάς, δεν είναι στο χέρι της Nokia να εξελίξει τα WP, αλλά στο χέρι της Microsoft. Αυτή το χειρίστηκε λάθος και πήρε μαζί της τη Nokia, η οποία ήταν και είναι σε μαύρο χάλι γενικότερα (οικονομικά, στρατηγικά κλπ). Το αν το Symbian είχε ή έχει ζωή ακόμα, πίστεψε με, είχε ακόμα κάποια χρόνια ζωής, αν υπήρχαν σωστοί χειρισμοί. Θα πούλαγε τρελά τώρα αν είχε 3-4 Symbian smartphone ως επιλογές.

 

Το αν υπάρχει λόγος να το προτιμήσει κάποιος τώρα σαν OS, υπάρχει, πολλοί θα το θέλανε και σήμερα διαπιστωμένα. Κι ας λείπουν πολλά. Επίσης, δεν θα έλεγα όχι σε ακόμα ένα E71, όσο βρίσιμο κι αν τρώει για τα κουσούρια του. (montoya_42 θα το δω κι αυτό στην υπογραφή σου, εεε;;; :p:p:p) Ακόμα και στο N8, 808 και γιατί όχι, E7...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς το symbian τελείωσε, καλύτερα να τελείωνε μια ώρα αρχίτερα και να έβαζε wp νωρίτερα η νοκια ώστε να τα εξελίξει γρηγορότερα.Ακόμα και τα γερόντια να ρωτήσεις σήμερα το ξέρουν το android, οι διαφημήσεις παίζουν όλη μέρα, "διάλεξε τώρα την android συσκευή σου.." κτλ κτλ.Ετσι είναι, όπως ήταν στη μόδα τα symbian και οι άλλοι τα κοιτάζαν από μακρυά, τώρα έχουν πέσει όλοι στο ios και στο android..Αν και νοκιάκιας πιστεύω δεν υπάρχει πλέον λόγος να πάρει κάποιος symbian.

ΥΠάρχει ένας τελευταίος (mainstream) λόγος (γιατί για εμένα υπάρχουν και άλλοι). Ο φακός του 808..

Κατ'αρχάς, δεν είναι στο χέρι της Nokia να εξελίξει τα WP, αλλά στο χέρι της Microsoft. Αυτή το χειρίστηκε λάθος και πήρε μαζί της τη Nokia, η οποία ήταν και είναι σε μαύρο χάλι γενικότερα (οικονομικά, στρατηγικά κλπ). Το αν το Symbian είχε ή έχει ζωή ακόμα, πίστεψε με, είχε ακόμα κάποια χρόνια ζωής, αν υπήρχαν σωστοί χειρισμοί. Θα πούλαγε τρελά τώρα αν είχε 3-4 Symbian smartphone ως επιλογές.

Θα πούλαγε τρελά αν η nokia δεν είχε "πουλήσει" τους developers του, αν τους έκανε τη ζωή πιο εύκολη πριν ξεκινήσει το symbian^3, αν συνέχιζε την υποστήριξη-ανάπτυξη, αν το τροφοδοτούσε με σύγχρονους επεξεργαστές και αναλύσεις οθόνης και αν ο mister elop δεν έκανε γνωστές εξοντωτικές δηλώσεις κατά του...

Και με το "θα πούλαγε τρελά" εννοώ ότι θα πούλαγε το κομμάτι της πίτας που θα του αναλογούσε αφού είχε επέλθει ο κορεσμός μεταξύ αυτού, του νεόφερτου android, και του ios. Πιστέυω θα ήταν άνετα πάνω από 20% σταθερά, που για τα δεδομένα τώρα σημαίνει :"θα πούλαγε τρελά".

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Θα πούλαγε τρελά αν η nokia δεν είχε "πουλήσει" τους developers του, αν τους έκανε τη ζωή πιο εύκολη πριν ξεκινήσει το symbian^3, αν συνέχιζε την υποστήριξη-ανάπτυξη, αν το τροφοδοτούσε με σύγχρονους επεξεργαστές και αναλύσεις οθόνης και αν ο mister elop δεν έκανε γνωστές εξοντωτικές δηλώσεις κατά του...

Και με το "θα πούλαγε τρελά" εννοώ ότι θα πούλαγε το κομμάτι της πίτας που θα του αναλογούσε αφού είχε επέλθει ο κορεσμός μεταξύ αυτού, του νεόφερτου android, και του ios. Πιστέυω θα ήταν άνετα πάνω από 20% σταθερά, που για τα δεδομένα τώρα σημαίνει :"θα πούλαγε τρελά".

 

Ακριβώς αυτά που αναφέρεις εννοώ με το «σωστοί χειρισμοί». Η Nokia έκανε την μια πατατιά πίσω από την άλλη, οπότε ήταν φυσικό επακόλουθο το παρών που ζούμε από αυτή...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η Nokia έκανε εγκλήματα κατα της (Symbian) ανθρωπότητας. Όμως φοβάμαι τελικά πως το θεϊκό 808 δεν πούλησε λόγω του ότι ο κόσμος έχει γυρίσει την πλάτη στο Symbian και πριν τις δηλώσεις ελοπ για θάνατο στο μακρινό ούτως ή άλλως 2016 (αυτο δεν είναι το έτος θανάτου? ). Άλλωστε η στροφη της Nokia σε άλλο λειτουργικο δεν έγινε για πλάκα. Η μεγάλη κατρακύλα είχε αρχίσει στην προ ελοπ εποχή. Απλά αυτός την πήγε στην ms ενώ κάποιος άλλος θα την πήγαινε στο android ή στο meego. Η παραμονή στο Symbian ήταν πλέον αδύνατη. Εγω σαν γνήσιο θύμα της, θα την ακολουθήσω και στα παράθυρα (όταν τα παίξει το σκυλί). Μετα βλέπουμε.

Υ.Γ. plankton69 περιμένω νέα ατάκα για να εμπλουτινω την υπογραφή μου....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να σου γραψω ολοκληρη παραγραφο γιαυτο το θεμα αλλα θα βγουμε τελειως εχτος θεματος:)

[1] εκει πανω κατω θελω να καταληξω.Ποσοι αλλαζουν τα κινητα(αμα το διερευνισουμε δεν ειναι μονο τα κινητα) σαν τα πουκαμισα αφου ξαφνηκα αποκτησαν την αναγκη να εχουνε τα τελευταια specs σε κινητο?Ποσοι πουλανε μετα απο λιγο καιρο κινητο των 500 ευρων για να παρουν το καινουργιο μοντελο το οποιο ολως τυχαιος ξαφνηκα το χρειαζονται?

Δεν μου εχουν κανει τιποτα τετοιοι ανθρωποι απλα οταν τα βλεπω αυτα με ποιανει μια δυσαρεσκεια....

(σορρυ για το off topic......ουφ!ξελαφρωσα!:lol:)

 

Πολυ σωστός φίλε μου. Και στο λέω εγω που πάντα έτρεχα για το καινούργιο Nokia (όχι οποιαδήποτε συσκευή)..... Τώρα χρησιμοποιω και το 4s της γυναίκας μου. Η πληθώρα εφαρμογών με αφήνει άφωνο ενώ με χρησιμεύουν και στην δουλειά μου. Απο εκει και πέρα όμως, δεν μου λείπει καθόλου όλη την ημέρα που χρησιμοποιω το Ν8 μου. Το αντίθετο μάλλον. Όσο για τον πολυδιαφημισμένο safari θα τολμούσα να πω πως και με τον όπερα κάνω μια χαρα την δουλειά μου. Τώρα βέβαια οι "ανάγκες" μου φωνάζουν 920. Αχ ρε marketing..... Είναι βέβαια και η ανάγκη που νοιώθουμε κάποια στιγμή για αλλαγές και μιας που δεν μπορω να αλλάξω γυναίκα ας αλλάξω τουλάχιστον συσκευη. Αναγνωρίζω όμως πως είμαι το κλασικό θύμα τού marketing κι αυτο είναι χειρότερο απο κάποιον που δεν το έχει συνειδητοποιήσει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...