Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note II Dual Sim (N7102)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28295&stc=1&d=1353680040

 

Οθόνη: 5.5” Super AMOLED HD (1280 x 720, 16:9)

Sim Slots: Dual Sim (Dual standby)

Επεξεργαστής: Exynos 4 Quad-Core 1.6GHz

Μνήμη: 2GB RAM

Αποθηκευτικός χώρος: 16GB/32GB/64GB (επέκταση με microSD)

Κάμερα: 8MP

Εμπρόσθια κάμερα: 1.9MP

WiFi, Bluetooth, HSDPA, GPS

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.1 Jelly Bean

Μπαταρία: 3100mAh

Διαστάσεις: 151.1 x 80.5 x 9.4 χιλ.

Βάρος: 180 γρ.

 

Διαβάστε την ανακοίνωση.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28294&stc=1&d=1353679085

 

Οθόνη: 5.5” Super AMOLED HD (1280 x 720, 16:9)

Sim Slots: Dual Sim (Dual standby)

Επεξεργαστής: Exynos 4 Quad-Core 1.6GHz

Μνήμη: 2GB RAM

Αποθηκευτικός χώρος: 16GB/32GB/64GB (επέκταση με microSD)

Κάμερα: 8MP

Εμπρόσθια κάμερα: 1.9MP

WiFi, Bluetooth, HSDPA, GPS

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.1 Jelly Bean

Μπαταρία: 3100mAh

Διαστάσεις: 151.1 x 80.5 x 9.4 χιλ.

Βάρος: 180 γρ.

 

Διαβάστε την ανακοίνωση.

 

Πω ρε ****το δε μπορουσε να βγει ετσι απτην αρχη? Θα μου ελυνε τα χερια να μην κουβαλαω και το ν8 μαζι.. τωρα ειναι δυσκολη κινηση να πουλησω το απλο νοτε 2 για αυτο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αρχές του έτους θα πάει Κίνα ένας φίλος. Το παρακολουθώ στενά ως τότε και αν δεν μειονεκτεί σε σχέση με το Ν7100 θα το τσιμπήσω.

Η "πρόβα τζενεράλε" με το Ν7100 πήγε περίφημα 2 μήνες τώρα. Αν αποκτήσω το ίδιο τηλέφωνο με 2 σιμ νομίζω πως θα μείνω με αυτό τουλάχιστον 2 χρόνια.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ βλέπω 2 κεραίες οπότε πιθανότατα το Note θα είναι dual active.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28298&stc=1&d=1353708334

 

Σε αντίθεση με το Galaxy S Duos το οποίο έχει μία κεραία και είναι dual standby.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28299&stc=1&d=1353708758

 

Λέτε η Samsung να κάνει καν' αστείο και να βγάλει το Note με dual active?

Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πως θα συμπεριφέρεται στο θέμα της αυτονομίας μιας και τα δίκαρτα πάσχουν, αν κρίνω από το Ace duos που έχω που κρατάει μισή μέρα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κινητο θα ερθει ευρωπη ? επισης αν δεν ερθει, μπορει κανεις να το παρει απο κινα και να το δουλευει ελλαδα ?

 

'Οταν το φέρουν Ευρώπη (πανευρωπαϊκή εγγύηση) και όχι μόνο Ασία τότε σίγουρα θα το εισάγουν τα μαγαζιά του skroutz.

Μέχρι να το παρουσιάσουν στην Κίνα δε νομίζω ότι θα μπορούμε να γνωρίζουμε κάτι περισσότερο.

Υπομονή μέχρι 3/12 που είναι η επίσημη παρουσίαση/κυκλοφορία για Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε γιατι φαινεται δελεαστικη προταση για κινητο :D

 

Μην εχεις πολλες ελπιδες.

Ποτε δεν ξερεις τι σχεδια εχουν οι εταιρειες βεβαια.

 

Αποψη μου, δεν παιζει να ερθει με τιποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα ερθει πάντως εάν "πηγαίνει στις επιδόσεις" όπως το ΙΙ θα είναι απίστευτο εργαλείο!!

 

Αναμένω και εγώ για την επίσημη κυκλοφορία του... :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι..θα εχεις το νοτε 2 δικαρτο,θα το πουλας και θα νομιζουν πως ειναι κινεζικη απομιμηση..χαχα..ομως θα ηταν ιδανικο αφου θα κουβαλας μεγαλο κινητο μεν αλλα απουσια δευτερου δε..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

ειναι νομιζω ο καλυτερος συμβιβασμος αυτη τη στιγμη.. τεραστια οθονη με καλη μπαταρια και 2 καρτες για να μιλας με το ενα και με το αλλο να εχεις ιντερνετ και να μιλας και σε μια ακομα εταιρεια.. και αμα κοψεις και τισ 2 καρτες θα εχεισ ιντερνετ ολη την ωρα και φτηνα τηλεφωνα σε ενα κινητο που απλα πεταει.. σε περιπτωση που δεν ερθει ευρωπη, αμα το παρω απο κινα μεσω ebay πχ θα δουλευει εδω ?
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα δουλεύει θα δουλεύει. (GSM/HSDPA support on both SIM cards)

Το θέμα είναι τι κάνουμε με την εγγύηση?

Aν αγοραστεί από Κίνα δεν θα το καλύπτει η πανευρωπαική εγγύηση της Samsung.

Εκτός και αν το εισάγουν Ευρώπη οπότε..

Αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο ή σχετικό... Βρε δε παθαίνουν τίποτα τα "τηλεφωνάκια" αν δε τα πειράζετε!! :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο ή σχετικό... Βρε δε παθαίνουν τίποτα τα "τηλεφωνάκια" αν δε τα πειράζετε!! :D

 

Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να κάνω υπομονη και να μην χτυπήσω το απλό αλλά ούτε και να το πάρω από Κίνα το δίκαρτο.

Τι τα θες και τα λες τώρα αυτά??

Θα με κάνεις να το πάρω από ebay-Κίνα μόλις βγει..

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα που παρουσιάζεται στην Κίνα. Πιστεύω ότι τότε θα ξέρουμε περισσότερα για το αν θα κυκλοφορήσει Ευρώπη.

Ρισκάρεις να δώσεις ένα εφτακοσάρι και να μην έχει εγγύηση? Εγώ όχι..

Άσε που απ'ότι ξέρω οι συσκευές των Κινέζων δεν έχουν νομίζω εγκατεστημένο google play.

Έπειτα από τη στιγμή που θα έχει λειτουργικό Android για δίκαρτο, αν κάποιος θέλει να κάνει root θα μπορεί? Αναβαθμήσεις για να δουλεύει το spen στα Ελληνικά θα μπορούμε να κάνουμε?

Εμπειρία από κάτι τέτοιο δεν έχω και όσο κι αν έχω ψάξει στο διαδύκτιο δεν έχω απάντηση για root και αναβαθμήσεις κινέζικου δίκαρτου Android.

 

Το θέμα το παρακολουθώ αρκετά και πίστεψέ με αν έρθει Ευρώπη και το φέρουν μαγαζιά στο skroutz θα είμαι ο πρώτος που θα το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να πιστεύω οτι οι "φιλοι" απο τα skroutzομάγαζα που διαβάζουν το forum αν θα δουν "ενδιαφέρον" απο το κοινό θα το φέρουν.... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μιλάμε για το απόλυτο κινητό. Θα είναι σίγουρα το επόμενο μου αν έχει σωστή υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το κινητο θα ερθει ευρωπη ? επισης αν δεν ερθει, μπορει κανεις να το παρει απο κινα και να το δουλευει ελλαδα ?

 

Πολύ χλωμό να έρθει εδώ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...