Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note II Dual Sim (N7102)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λες ε ? λογικο καμια εταιρια δεν την συμφερει να το φερει γιατι πρωτον θα κοψει τισ πωλησεις του απλου και δευτερον δεν τισ συμφερει αυτο με τισ καρτες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαφωνώ.

 

Γιατί να κόψει τις πωλήσεις του απλού? Στο note dual sim δεν πας επειδή χρειάζεσαι απλώς μια dual sim συσκευή. Πας επειδή το απλό είναι τηλεφωνάρα και δεν θες να κουβαλάς το απλό συν ένα ακόμα. Το απλό για 1 sim το dual για 2. Αντιθέτως χτυπάς άλλες πόρτες. Δελεάζεις έναν με iphone + μια ακόμα συσκευή (όλοι στην εταιρία μου έτσι είναι) για το note dual sim. Αναζοπυρώνεις τα επιχειρήματα ενός με S3 συν μια συσκευή να πάει στο note dual. Γενικά πιάνεις τον απλό κόσμο με 2 συσκευές να κάνουν την υπέρβαση για ένα δίκαρτο που φυσάει. Οι της Samsung παραμένουν στη Samsung, οι της LG,Nokia,Apple,Sony,HTC όμως? Επομένως η αγορά είναι μεγάλη αλλά μια τέτοια κίνηση έχει πολύ μικρότερο ανταγωνισμό και ρίσκο απ'ότι πχ το S3 mini που το κόβω να πηγαίνει άκλαυτο...

Edited by cayman84
Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι να μην ερθει προς ευρωπη ?

 

Νομίζω ο τρόπος που εισάγουν οι εταιρείες (κλείδωμα παρόχων, αποκλειστικότητες κτλ καθιστούν δύσκολη την εισαγωγή τέτοιων συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει αυτή η συσκευή θα τα τινάξει όλα στον αέρα.

 

Δε νομίζω,υπαρχουν και τύποι που δεν τους συγκινεί η συγκεκριμένη συσκευη,οπως εγω ας πούμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω,υπαρχουν και τύποι που δεν τους συγκινεί η συγκεκριμένη συσκευη,οπως εγω ας πούμε.

Το ίδιο κι εγώ... Ποτέ μου δεν είχα δύο SIM και ούτε θέλω να αποκτήσω. Πάντα είχα μία και οτιδήποτε mobile το κάνω με αυτήν. Το θεωρώ ταλαιπωρία να έχω δύο αριθμούς. Βέβαια αναγνωρίζω τη χρησιμότητα για όσους εκμεταλλεύονται πακέτα τύπου What's Up κτλ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ... Ποτέ μου δεν είχα δύο SIM και ούτε θέλω να αποκτήσω. Πάντα είχα μία και οτιδήποτε mobile το κάνω με αυτήν. Το θεωρώ ταλαιπωρία να έχω δύο αριθμούς. Βέβαια αναγνωρίζω τη χρησιμότητα για όσους εκμεταλλεύονται πακέτα τύπου What's Up κτλ.

 

Εγώ που είμαι υποχρεωμένος όμως να κουβαλάω μαζί μου πάντα και την εταιρική σύνδεση που έχω τότε θα μου έλυνε τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με ενδιέφερε αφου και λόγο εργασίας εχω 3 συσκευές ηδη...

 

Πάντως σε διπλανό νήμα αναφέρθηκε ενα dual sim της Samsung με 5'' οθόνη αλλα οχι με τα χαρακτηριστικά του NOTE II ουτε καν του I νομίζω...

 

Ίδωμεν :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

τι να το κανεις ενα με χειροτερα χαρακτηριστικα να κολλαει κλπ ? αφου την εχουν την τεχνολογια και το βγαλαν αμαρτια ειναι..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στο site του etotalk το έχουν διαθέσιμο στα 960$ και έχει ένα video από κάτω που αποδεικνύει ότι είναι dual active (με 2 κινητά από δίπλα να παίρνει στο ένα και να δέχεται ταυτόχρονα κλήση από το άλλο). Φοβερό κινητό με μοναδικό αντίπαλο το Κ900 της Lenovo αν είναι κι αυτό φυσικά dual active (που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχουμε κανένα νέο?

Υπάρχει περίπτωση να έρθει Ευρώπη?

 

Άγνωστο! !

 

Εδω το GRAND που ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ συσκευή και σε πολυ καλη τιμή, δεν αξιώθηκε η ελληνική αντιπροσωπεία (ακομα τουλαχιστον) να το φέρει. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Είχε πλάκα που πριν μερικούς μήνες με βλέπει ένας Κινέζος συνάδελφος με το κινητό και με ρωτάει αν παίζει καλά με τις δύο κάρτες sim. Ενώ αρχικά θεώρησα ότι δεν κατάλαβε ποιο κινητό είναι μετά τον ρώτησα αν το έχει δει με τις δύο sim στην Κίνα και λέει ναι και έχει παρόμοια τιμή με Ευρώπη. Από την μία θεωρώ πιθανό να μην το φέρουν Ευρώπη γιατί όσοι έχουν ανάγκη για δύο sim, οι κατασκευαστές προτιμούν να πουλήσουν 2 κινητά. Στην Κίνα είναι άλλη φάση...
Link to comment
Share on other sites

αμα πάρει κινέζος από 2 κινητά στην Κίνα...δεν θα ξαναπουλήσει η Samsung στην Ευρώπη. Θα κόβει χρήμα με την σέσουλα. :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

αμα πάρει κινέζος από 2 κινητά στην Κίνα...δεν θα ξαναπουλήσει η Samsung στην Ευρώπη. Θα κόβει χρήμα με την σέσουλα. :lol::lol:

 

Όχι ο Ευρωπαίος θα πάρει 2 αλλά προφανώς όχι δύο Note 2 :). Ο Κινέζος μπορεί να μένει π.χ. στην Κίνα στα σύνορα και να δουλεύει σε γειτονική χώρα με άλλη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για αυτό είναι διάσημα τα δίκαρτα εκεί σε αντίθεση με την Ταϊβάν που δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζουμε κανά αξιόπιστο πωλητή ή side ωστε να δω αν μπορω να το φέρω? ? :o

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζουμε κανά αξιόπιστο πωλητή ή side ωστε να δω αν μπορω να το φέρω? ? :o

 

http://www.merimobiles.com/samsung-galaxy-note-ii-n7102-dual-sim-16gb-quad-core-5-5inch-1280x720-android-4-0-1080p_p/meri7090.htm

Το σκευτομαι σοβαρα να το παρω αλλα σε 5 μηνες το πολυ βγαινει το καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

650 γιούρια εεε :(

 

Ποιο καινούργιο? Εχεις δει κάτι?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

650 γιούρια εεε :(

 

Ποιο καινούργιο? Εχεις δει κάτι?

Σε ενα μηνα το samsung galaxy 4 5" ιντσες εαν σε ενδιαφερει μονο στην Κινα

Link to comment
Share on other sites

Το νυν 4 δεν εχει ραδιόφωνο... εαν δεν εχει και το dual ούτε σε φωτογραφία δε το θελω... :D

 

Γνωρίζεις αν το Note 2 dual sim διατίθεται στη Κορέα? (Εχω μια ακρια να το φερω απο εκεί. . .)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια, το ειδα προσφατα το συγγεκριμενο σε γκριζακι και εχω ξετρελαθει αλλα δυστηχως δεν μπορω να το βρω για να το αγορασω, εχει κανενας καμμια ιδεα καμμια ακρη??? εκτος και αν κλεψω αυτουνου που το ειδα, και αυτο ειναι λυση!! ααα και κατι ακομη, επιδη δεν το κατεχω οι 2 σιμ λειτουργουν παραληλα η απλα κανεις την εναλαγη? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, το ειδα προσφατα το συγγεκριμενο σε γκριζακι και εχω ξετρελαθει αλλα δυστηχως δεν μπορω να το βρω για να το αγορασω, εχει κανενας καμμια ιδεα καμμια ακρη??? εκτος και αν κλεψω αυτουνου που το ειδα, και αυτο ειναι λυση!! ααα και κατι ακομη, επιδη δεν το κατεχω οι 2 σιμ λειτουργουν παραληλα η απλα κανεις την εναλαγη? ευχαριστω!

Είναι το κορυφαίο δίκαρτο, δυστυχώς μόνο για τους Κινέζους.

http://www.merimobiles.com/samsung-galaxy-note-ii-n7102-dual-sim-16gb-quad-core-5-5inch-1280x720-android-4-0-1080p_p/meri7090.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...