Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρησα κατι παραξενο...δεν χρησιμοποιω το nfc και ετσι το εχω κλειστο.

Μερικες φορες ανοιγει μονο του. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα εχθές πηρα το κινητό στην γυναίκα μου ειναι GT I9305 προέλευσής Nodric countries έχει σύνδεση Vodafone πήραμε εχθές και μας ενεργοποιήθηκε το 4g. Ήθελα να ρωτήσω δουλεύει κανονικά το 4g η δεν ειναι συμβατό με την συχνότητα που έχει η Vodafone. Μένουμε Αθήνα και έχουμε 4g εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα εχθές πηρα το κινητό στην γυναίκα μου ειναι GT I9305 προέλευσής Nodric countries έχει σύνδεση Vodafone πήραμε εχθές και μας ενεργοποιήθηκε το 4g. Ήθελα να ρωτήσω δουλεύει κανονικά το 4g η δεν ειναι συμβατό με την συχνότητα που έχει η Vodafone. Μένουμε Αθήνα και έχουμε 4g εδώ

Οκ παιδιά δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί γιατί όταν πάω να ανοίξω το polaris μου γράφει η ότι η εφαρμογή διακόπηκε και δεν το τρέχει; Πως διορθώνετε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες ποιό πρόγραμμα προτείνετε για να παρακολουθώ ποια εφαρμογή καίει περισσό

τερη ματαρία και πόσο. Εχω πολλές εφαρμογές κα καθε τόσο βαζω και βγαζω αρκετες και θελω να κραταω το κινητό σε ανεκτα επιπεδα μπαταρίας. .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, τι γίνετε ρε παιδία πότε θα πάρουμε και εμείς την 4.4.4 δύο χώρες την πήραν στην αρχή και μετά νέκρα.... Γνωρίζει κανείς τι παίζει??
Link to comment
Share on other sites

GSam Battery Monitor - πολύ καλό (μού άρεσε το free και αγόρασα και το πλήρες app)

Παίδες ποιό πρόγραμμα προτείνετε για να παρακολουθώ ποια εφαρμογή καίει περισσό

τερη ματαρία και πόσο. Εχω πολλές εφαρμογές κα καθε τόσο βαζω και βγαζω αρκετες και θελω να κραταω το κινητό σε ανεκτα επιπεδα μπαταρίας. .

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ βάζω πάντοτε ROM Germany - DBT (no specific carrier), η οποία είναι επίσημη της Samsung βεβαίως, αλλά γενική, όχι για συγκεκριμένο πάροχο, οπότε δεν μου βάζει και τα σκουπίδια των παρόχων επί πλέον.

Εάν τώρα ρωτάς πότε θα βγάλουν η Cosmote και η Vodafone 4.4.4 για την Ελλάδα, η απάντηση είναι πιθανώς ποτέ.

Χαιρετώ την παρέα, τι γίνετε ρε παιδία πότε θα πάρουμε και εμείς την 4.4.4 δύο χώρες την πήραν στην αρχή και μετά νέκρα.... Γνωρίζει κανείς τι παίζει??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει αυτή http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development-i9305/rom-amcha-rom-kk-simply-cust-t2898961

και είναι τέλεια από μπαταρία λαγκ γενικά είναι όλα τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

το "δικο μας" σκρουτζ δεν κανει? οτι κερδισεις σε τιμη αγορας ερχεται στα ισια με το κοστος αποστολης παραδοσης.εκτως και ειναι δωρεαν μεταφορικα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το "δικο μας" σκρουτζ δεν κανει? οτι κερδισεις σε τιμη αγορας ερχεται στα ισια με το κοστος αποστολης παραδοσης.εκτως και ειναι δωρεαν μεταφορικα.

 

Φυσικά εννοώ να μου βγαίνει σαν συνολικό κόστος φθηνότερα από το σκρουτζ .

Edited by t54g05
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες πήρα τη συσκευή! Προς το παρόν πάει σφαίρα αν και έχω φορτώσει 10 εφαρμογές! Αυτό το ΦΒ τρώει πολύ ραμ τελικά! Ωραία όλα! Αλλά το πίσω καπάκι είναι λίγο σαν ψευτικό, ίσως για να μην σπάει ευκολα και η μπαταρία με Βluetooth kai wifi ανοικτά συνέχεια πολύ λίγες κλήσεις αλλά πολλά updates και downloads σε εφαρμογές και φώτο μία μέρα κρατάει! Εχει παρουσιάσει προβλήματα σε κανέναν???
Link to comment
Share on other sites

Εάν κρατάει μια ημέρα η μπαταρία, καλά είναι.

Το WiFi το αφήνουμε ανοιχτό συνέχεια, το ίδιο και το GPS. Είναι μικρό το ποσοστό που τρώνε, χρησιμοποιούνται μόνον όταν χρειάζονται - η ρύθμισή τους γίνεται από το ίδιο το λειτουργικό.

Πάντως εγώ έχω βάλει (και αγοράσει μάλιστα την πλήρη έκδοση, αξίζει, για να έχω όλες τις ρυθμίσεις διαθέσιμες) το JuiceDefender, που τα ρυθμίζει αυτομάτως και δυναμικά όλα αυτά, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις, και κάνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει κάνεις σε συσκευή cosmote με 4.3 την τελευταία επίσημη Poland 4.4 να μας πει εντυπώσεις ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την official 4.4.4, η καμερα δεν λειτουργεί σωστα, και δεν μου κανει εναλλαγή κλήσεων, προσπαθησα να κανω downgrade μέσω odin αλλα μάταια....τι μπορω να κάνω;;; ή να μου δουλευει σωστα η 4.4.4 ή να κανω downgrade....
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την official 4.4.4, η καμερα δεν λειτουργεί σωστα, και δεν μου κανει εναλλαγή κλήσεων, προσπαθησα να κανω downgrade μέσω odin αλλα μάταια....τι μπορω να κάνω;;; ή να μου δουλευει σωστα η 4.4.4 ή να κανω downgrade....

αν και εχω το απλο (sic) ς3 μπηκες σε download mod και με οντιν δεν περασε η ρομ?λογικα επρεπε να περασει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει σε download mode και οταν παει να περασει την 4.3 μου γραφει fail. Και απο οτι καταλαβα μαλλον δεν γινεται downgrade...τι μπορω να κανω να διορθώσω τα σφαλματα;
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψαξει δεν βρηκα να λεει καπου για προβληματα...μηπως καποιος απο εδω που εβαλε την 4.4.4 και ειχε παρόμοια προβλήματα;;;;;
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

την 4.4.4 πως την εβαλες? μεσω οτα μεσω οντιν?μεσω ρεκοβερυ,αν εισαι ρουτ?αν μεσω οτα προσπαθησε να την ξαναπερασεις μεσω κιες αυτη την φορα.συμβαινει καποιο αρχειο πχ καμερα να μην εκατσε η να μην σβηστικε καλα και να υπαρχει διενεξη αρχειων.λεω τωρα:)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μεσω οντιν την περασα. Δεν το ημουν root ουτε και τώρα...μηπως να την περασω καπως αλλιως; ποια μεθοδος θεωρείται clear installation;;;
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Μεσω οντιν την περασα. Δεν το ημουν root ουτε και τώρα...μηπως να την περασω καπως αλλιως; ποια μεθοδος θεωρείται clear installation;;;

βασικα μεσω οντιν η εγκατασταση ειναι καθαρη.ισως πρωτα να εκανες ενα ρεσετ (wipe data) μεσω ρεκοβερυ,(δεν θυμαμαι αν στη γνησια ρομ δινει τετοια δυνατοτητα) αν σου δινει ομως μπορει με το ρεσετ να διορθωθει,και απλως μετα θα ξαναστησεις το τηλ.,κωδικους κλπ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, θέλω να περάσω την official 4.4.4 Germany - DBT στο κινητό της γυναίκας μου προσπάθω απο summobile αλλά αργή παρα πολύ, μήπως κάνενας κάλος χριστιάνος την έχει πρόχειρη να μου την δώσει???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προχθές έκανα αναβάθμιση από την 4.3 στην 4.4.4. Το τηλέφωνο είναι από Σουηδία και πήρε την αναβάθμιση κανονικά, δεν χρησιμοποίησα Odin.

 

Από την ώρα που έγινε η αναβάθμιση αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Ενώ μπαίνω στις ρυθμίσεις και του ορίζω ότι ο τρόπος για να εντοπίζει την τοποθεσία μου είναι μέσω WiFi ή δικτύου κινητής τηλεφωνίας χωρίς να χρειάζεται gps (εξοικονόμιση ενέργειας), αυτό από μόνο του γυρνάει στη μέθοδο εντοπισμού μεγάλης ακρίβειας που απαιτεί και gps.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με την 4.4.4; Εάν ναι, μπόρεσε να λύσει το πρόβλημα; Πως;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...