Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή διάβασα σχεδόν ες τις σελίδες αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρη να ρωτήσω εγώ που έχω το i13905 branded στην Vodafone Γερμανίας θα πιάνω lte ή όχι??

 

Και το δικο μου ηταν με vodafone λογισμικό γερμανικό και επιασα κανονικά lte με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το δικο μου ηταν με vodafone λογισμικό γερμανικό και επιασα κανονικά lte με cosmote.

 

Ωραία. Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομενος στο θέμα κατανάλωσης μπαταρίας. Θυμίζω ότι είχα υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας πχ airplane mode απο τις 12 το βράδυ εώς τις 7 το πρωί απο 59 % σε 16%. Το έστειλα για σέρβις , επιβεβαιώθηκε η κατανάλωση μπαταρίας , έγινε επαναπρογραμματισμος και αλλαγή μπαταριας και αποκαταστάθηκε η βλάβη, δωρεάν . το κινητο είναι απο Γερμανία και επιβεβαίωνω ότι ισχύει η εγγύηση κανονικα
Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομενος στο θέμα κατανάλωσης μπαταρίας. Θυμίζω ότι είχα υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας πχ airplane mode απο τις 12 το βράδυ εώς τις 7 το πρωί απο 59 % σε 16%. Το έστειλα για σέρβις , επιβεβαιώθηκε η κατανάλωση μπαταρίας , έγινε επαναπρογραμματισμος και αλλαγή μπαταριας και αποκαταστάθηκε η βλάβη, δωρεάν . το κινητο είναι απο Γερμανία και επιβεβαίωνω ότι ισχύει η εγγύηση κανονικα

 

Ποια ηταν η αιτία της αυξημένης κατανάλωσης τελικά σου ειπαν; Όλα οκ τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Προφανώς δεν ήξεραν και οι ίδιοι. Ανέφεραν επαναπρογραμματισμο (πιθανως ξαναεριξαν το αρχικο λειτουργικο;) και αλλαγή μπαταρίας . Πάντως το service της Λάρισας δεν είχε τα εργαλεία να το αντιμετωπίσει και το έστειλε Αθήνα
Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι ρε παιδια?Εαν παρω το Samsung Galaxy SIII σε LTE εκδοση απο Γερμανια θα κανει για το LTE δικτυο της Cosmote η τζαμπα τα λεφτα?Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι ρε παιδια?Εαν παρω το Samsung Galaxy SIII σε LTE εκδοση απο Γερμανια θα κανει για το LTE δικτυο της Cosmote η τζαμπα τα λεφτα?Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει.Ευχαριστω

Εχει ηδη απαντηθει στο ποστ #301 που ειναι στην κορυφη της σελιδας

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πηρα τηλ στην cosmote και μου ενεργοποιησανε το 4g δικτυο. Μου ειπανε οτι στην περιοχη που μενω εχει 4g και μολις συνδεθω θα βγαλει στην οθονη επανω δεξια την ενδειξη LTE. Το δοκιμασα αλλα δεν την εχει βγαλει μεχρι τωρα. Το εχει δοκιμασει κανεις το 4g? Τι ενδειξη θα πρεπει να υπαρχει επανω δεξια για να ξερω ποτε εχει 4g και ποτε 3g?

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν υποθέσουμε ότι δεν με ενδιαφέρει το lte θεωρείτε ότι αξίζει η αγορά του έναντι του απλού μόνο για την ram αν υποθέσουμε ότι η διαφορά είναι γύρω στα 90 ευρώ στα skroutzομάγαζα?

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει πάνω σηματάκι 4G. Mπορείς να το δεις στο #292 στην εικόνα που έβαλα με την ταχύτητα που πιάνει.

 

Όσο για τη μνήμη πιστεύω αξίζει, το έχω δει άνετα να πιάνει 600-700mb χωρίς να ανοίγω κάτι, ενώ πάει και ~1.2 άμα τρέχω εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να καταλάβουμε οτι είναι το i9305 για Ελλάδα κ όχι έκδοση Ν η Τ?

 

Ρυθμίσεις - Πληροφορίες; :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Πληροφορίες; :p

 

Και αν δεν ανοίξεις το πακέτο ; Το γράφει στο κουτί ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν ανοίξεις το πακέτο ; Το γράφει στο κουτί ;

 

Παίρνεις τηλέφωνο στην samsung ,τους δίνεις το imei της συσκευής και σου λένε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Ξερει κανεις να μου πει τι σημαινει LTE Non Regional ?Yπαρχει και Regional?

Απο σκρουτζομαγαζα απο οτι εχω καταλαβει ειναι ολα απο βονταφον γερμανιας,σωστα?Απο το σαιτ EASY BUY WORLD ξερει κανεις απο που ειναι και αν ειναι αξιοπιστο σαιτ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Ολα φιλε μου απο Γερμανία ειναι απο Vodafone απο τα σκτρουτζ. Και το eazy το ιδιο και αυτο ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Ολα φιλε μου απο Γερμανία ειναι απο Vodafone απο τα σκτρουτζ. Και το eazy το ιδιο και αυτο ...

Ποσο κακο ειναι οτι ειναι απο γερμανια-βονταφον?εχει καποιο μειον?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κακο ειναι οτι ειναι απο γερμανια-βονταφον?εχει καποιο μειον?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

 

Απολύτως τίποτα. Δουλεύει κανονικά με όλες τις Ελληνικές sim.

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα. Δουλεύει κανονικά με όλες τις Ελληνικές sim.
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Μηπως γνωριζει κανεις για το αλλο μου ερωτημα?

τι σημαινει LTE Non Regional ?Yπαρχει και Regional?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Μηπως γνωριζει κανεις για το αλλο μου ερωτημα?

τι σημαινει LTE Non Regional ?Yπαρχει και Regional?

 

Εχει απαντηθει σε προηγουμενο ποστ. Δεν θυμαμαι ακριβως θα σε μπερδεψω ψαξε πιο πισω εγω ειχα κανει την ιδια ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

9300 ή 9305 ? ιδου η απορια....430 το πρωτο 515 το δευτερο.....θα σπασει το κεφαλι μου!:)

καμια γνωμη παιδια????

Link to comment
Share on other sites

9305 μόνο και μόνο για τα 2 γιγα ραμ..

Μεγάλη διαφορά φίλε μου ..

Σκεψου ότι ήδη η καινούργιες hi end συσκευές έχουν ολες 2 γιγα μνήμη ...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

9300 ή 9305 ? ιδου η απορια....430 το πρωτο 515 το δευτερο.....θα σπασει το κεφαλι μου!:)

καμια γνωμη παιδια????

η διαφορά τους ειναι στην ύπαρξη ραδιοφωνου και εσωτερικής μνήμης . το πρωτο εχει ραδιόφωνο το δευτερο όχι . το πρώτο εχει 1gb μνημη το 2ο 2GB. Για μενα η ύπαρξη ραδιοφωνου δεν ειναι τοσο σημαντική όσο η υπαρξη 2 Gb σε συνδυασμό με μελλοντικές αναβαθμίσεις και διάρκειας σε βάθος χρονου. Για αυτο προτιμησα το δευτερο. Η επιλογη ειναι καθαρα υποκειμενικο θέμα σε συνδυασμο με τη διαφορά χρημάτων.

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν ειναι ολα Vodafone Γερμανιας οπως αναφερθηκε σε προηγουμενα post υπαρχουν και T-MOBILE Γερμανιας απο το γνωστο σκρουτζομαγαζο (Birdphone).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...