Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εβαλα και στο Billing και στο shipping τα στοιχεια του φιλου μου...γτ αλλιως δεν νομιζω οτι θα δουλευε...τωρα μενει να δουμε...παντως τα λεφτα εχουν κρατηθει απο την καρτα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όχι εγώ άλλο λέω, εγώ δεν έχω γνωστό στην Αγγλία , μέσω του f2me το κάνω. Στο wallet θα βάλω στο billing address διεύθυνση του f2me και στο shipping .

Όμως στο όνομα στο wallet πειράζει να έχω το δικό μου που είναι το ίδιο και στο f2me ?

Η κάρτα όμως ανήκει σε άλλο άτομο, σαν να μου την έχει δανείσει ένα πράγμα. Πειράζει αυτό? θα λειτουργήσει?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

You can make purchases through Google Wallet using a credit, debit, or gift card with the following logos:

 

American Express(USD Only)

Discover (USD Only)

MasterCard

Visa

Visa Electron (Outside of US Only)

την πατησαμε δηλαδη...... κριμα ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι της πειραιώς αν παίζει ρόλο , αλλά εγώ αν βάλω τα στοιχεία του φίλου μου δεν υπάρχει πιθανότητα μπλεξίματος ? γιατί πχ στο f2me εχω τα δικά μου .. να τ αλλάξω όλα στα δικά του στοιχεία δηλαδή ? Η να βάλω απλά μόνο το όνομα του φίλου μου στο google wallet και τελος ?

Σορρυ που μπορεί να κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά είναι η πρώτη φορά που το κάνω και φοβάμαι λίγο μηπως κάνω βλακεία:confused:

 

Επίσης στο billing address βάζουμε τη διεύθυνση στην Ελλάδα αλλά σαν χώρα την Αγγλία ? Περίεργο δεν είναι ?

 

Αν η κάρτα είναι στο όνομά σου θα βάλεις τα δικά σου στοιχεία στο billing address, αν η κάρτα είναι του φίλου σου θα βάλεις τα δικά του στοιχεία στο billing address. Στο shipping address βάλε τα στοιχεία που σου έδωσε το f2me.

 

Μερικοί, και στο billing address και στο shipping address, έβαλαν τα στοιχεία το f2me και όλα πήγαν μια χαρά. Αλλά όπως είπα και πριν εξαρτάται και από την τράπεζα. Μερικές αν δουν διαφορετικό όνομα από αυτό που αναγράφει η κάρτα πάνω της, τότε ακυρώνουν τη συναλλαγή.

 

Εγώ στο billing address έβαλα τα δικά μου στοιχεία(όνομα, διεύθυνση) και στην χώρα επέλεξα Αγγλία και στο shipping address έβαλα το όνομα και τη διεύθυνση του φίλου μου στην Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα είναι στο όνομά σου θα βάλεις τα δικά σου στοιχεία στο billing address, αν η κάρτα είναι του φίλου σου θα βάλεις τα δικά του στοιχεία στο billing address. Στο shipping address βάλε τα στοιχεία που σου έδωσε το f2me.

 

Μερικοί, και στο billing address και στο shipping address, έβαλαν τα στοιχεία το f2me και όλα πήγαν μια χαρά. Αλλά όπως είπα και πριν εξαρτάται και από την τράπεζα. Μερικές αν δουν διαφορετικό όνομα από αυτό που αναγράφει η κάρτα πάνω της, τότε ακυρώνουν τη συναλλαγή.

 

Εγώ στο billing address έβαλα τα δικά μου στοιχεία(όνομα, διεύθυνση) και στην χώρα επέλεξα Αγγλία και στο shipping address έβαλα το όνομα και τη διεύθυνση του φίλου μου στην Αγγλία.

 

Από Αμερική μπορούμε να παραγγείλουμε με αυτόν τον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα είναι στο όνομά σου θα βάλεις τα δικά σου στοιχεία στο billing address, αν η κάρτα είναι του φίλου σου θα βάλεις τα δικά του στοιχεία στο billing address. Στο shipping address βάλε τα στοιχεία που σου έδωσε το f2me.

 

Μερικοί, και στο billing address και στο shipping address, έβαλαν τα στοιχεία το f2me και όλα πήγαν μια χαρά. Αλλά όπως είπα και πριν εξαρτάται και από την τράπεζα. Μερικές αν δουν διαφορετικό όνομα από αυτό που αναγράφει η κάρτα πάνω της, τότε ακυρώνουν τη συναλλαγή.

 

Εγώ στο billing address έβαλα τα δικά μου στοιχεία(όνομα, διεύθυνση) και στην χώρα επέλεξα Αγγλία και στο shipping address έβαλα το όνομα και τη διεύθυνση του φίλου μου στην Αγγλία.

 

και εχεις το κινητο στα χερια σου?

Link to comment
Share on other sites

Από Αμερική μπορούμε να παραγγείλουμε με αυτόν τον τρόπο;

 

Αν βρεις αντίστοιχη της f2me στην Αμερική, ναι μπορείς.

 

και εχεις το κινητο στα χερια σου?

 

Ναι το έχω!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εντάξει το έκανα κ εγώ !! :) Έβαλα το όνομα του κατόχου της πιστωτικής και διεύθυνση έβαλα την διεύθυνση της f2me και στο shipping και στο billing . Ελπίζω να δουλέψει και να πάνε όλα καλα !! :)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω!!

 

Οποτε τωρα περιμενουμε να δειξει εαν θα δουλεψει και ο δικος μου τροπος...απλα θεωρητικα εαν κανουν ελεγχο θα επρεπε να κανει bam απο το χιλιομετρο οταν ειναι διαφορετικο το ενα και το αλλο...Αλλα μαλλον δεν ελεγχουν καθολου αρα λογικα και το δικο μου θα περασει...Εσυ στο billing εβαλες κανονικα τα στοιχεια της καρτα οπως κανεις οταν παραγγελνεις απο ελλαδα απλα με αγγλια στο χωρα και στο shipping εβαλες του γνωστου σου?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τωρα περιμενουμε να δειξει εαν θα δουλεψει και ο δικος μου τροπος...απλα θεωρητικα εαν κανουν ελεγχο θα επρεπε να κανει bam απο το χιλιομετρο οταν ειναι διαφορετικο το ενα και το αλλο...Αλλα μαλλον δεν ελεγχουν καθολου αρα λογικα και το δικο μου θα περασει...Εσυ στο billing εβαλες κανονικα τα στοιχεια της καρτα οπως κανεις οταν παραγγελνεις απο ελλαδα απλα με αγγλια στο χωρα και στο shipping εβαλες του γνωστου σου?

 

Ναι, ακριβώς όπως το λες το έκανα!!

Αν το ποσό έχει κρατηθεί από την κάρτα σου, τότε όλα είναι οκ και απλά περιμένεις το tracking number από την google!!

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις αντίστοιχη της f2me στην Αμερική, ναι μπορείς.

 

βρηκα αυτες:

http://www.ship2me.com/

http://www.usa2me.com/

ξερεις καποιος αν ειναι αξιοπιστες;

Link to comment
Share on other sites

λογικά μια χαρά θα είναι κ αυτές ;) αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείς το forward2me? πιο γρήγορα θα έρθει ;)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

λογικά μια χαρά θα είναι κ αυτές ;) αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείς το forward2me? πιο γρήγορα θα έρθει ;)

 

επειδη απο Αμερικη αν δεν κανω λαθος κανει 300$ (220€) το 8GB

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

μέσα στην βδομάδα που έρχεται θα έχουμε οριστικά νέα για την κυκλοφορία του στην Ελλάδα...Τιμή ταβάνι τα 450 ευρώ...που σημαίνει ότι υπάρχει πιθανότητα και για πιο κάτω...:)

 

Επειδε σε κοβω για εκ των εσω....Ειναι τσεκαρισμενο αυτο??Γιατι εχω μια επιδοτησαρα απο Wind και θα μπει πολυ δυνατα στα υποψηφια τηλεφωνα μαζι με το Note II...

Link to comment
Share on other sites

Aυτός πουλάει ένα 8άρι και ένα 16άρι, σφραγισμένα από Αγγλία στα 350 και 400 ευρώ. Ρίξτε μιά ματιά όσοι ενδιαφέρεστε!

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/lg/127359-nexus-4/

 

Επικοινώνησες με τον πωλητή;

Πώς ξέρεις ότι είναι από Play Store Αγγλίας; Δεν το γράφει πουθενά...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επειδε σε κοβω για εκ των εσω....Ειναι τσεκαρισμενο αυτο??Γιατι εχω μια επιδοτησαρα απο Wind και θα μπει πολυ δυνατα στα υποψηφια τηλεφωνα μαζι με το Note II...

 

περίμενε και δεν θα χάσεις..;)

Link to comment
Share on other sites

περίμενε και δεν θα χάσεις..;)

 

Ελα βρε ανθρωπε φτιαξε μας την εβδομαδα με κανα καλο νεο τα δικα σου σχολια διαβασα και ασχολουμε ακομα με το θεμα του nexus ελπιζω να εχεις δικιο.ελπιζω παντος αμα φερουν ελπιζω να μην τα δεινουν με συνδεση

Edited by xrhstos_x
Link to comment
Share on other sites

USA UK SPAIN FRANCE GERMANY AUSTRALIA IN STOCK NOW

ΚΑΙ ΑΠΌ ΑΓΓΛΙΑ ΞΕΚΊΝΗΣΑΝ Η ΑΠΟΣΤΟΛΈΣ sorry που φωνάζω

 

σήμερα θα παραδώσουν στο f2me σύμφωνα με την TNT 09:00 to 18:00 uk time

Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

USA UK SPAIN FRANCE GERMANY AUSTRALIA IN STOCK NOW

ΚΑΙ ΑΠΌ ΑΓΓΛΙΑ ΞΕΚΊΝΗΣΑΝ Η ΑΠΟΣΤΟΛΈΣ sorry που φωνάζω

 

σήμερα θα παραδώσουν στο f2me σύμφωνα με την TNT 09:00 to 18:00 uk time

 

Για να δουμε...εκανα παραγγελια στις 2 και βρισκεται "σε εκρεμμοτητα"...αντε γτ εχω πουλησει το evo 3d και ειμαι με ενα παλιακο nokia...(btw ειχα ξεχασει οτι μπαταρια μπορει να κραταει τοσο πολυ....12 μερες...wtf....θελω τετοιο smartphone:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χτες που έκανα παραγγελία ακόμα σε εκρεμμότητα λέει .. τι σημαίνει άραγε αυτό ? θα αργήσει παραπάνω?

edit : Εντάξει τελικά κατάλαβα.. στο play store μου λεει ότι θα έρθει 21 Φλεβάρη :ο

Edited by axristos

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

το f2me πόσο χρόνο κάνει μετά την παραλαβή για να σου στείλει email ότι το παρέλαβε για να κάνει την αποστολή
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

άμεσα δεν θα πρεπε ?? λογικά ..

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

άμεσα δεν θα πρεπε ?? λογικά ..

με 25 λεπτά καθυστέρηση μου έστειλε email να πληρώσω και τώρα περιμένω το tracking number από dhl

και σου λέει και τι ακριβώς σου στέλνει

μέχρι στιγμής όλα οκ

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά σε βρίσκω ;) να σου πω είχες επιλέξει standard insurance ? δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα μήπως δεν το βάλουν σε ασφαλή συσκευασία η κατι τέτοιο εε ? γτ αυτό επέλεξα εγω.

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά σε βρίσκω ;) να σου πω είχες επιλέξει standard insurance ? δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα μήπως δεν το βάλουν σε ασφαλή συσκευασία η κατι τέτοιο εε ? γτ αυτό επέλεξα εγω.

Express Worldwide 28,40 mazi me ton foro uk

Fully tracked, door to door premium guaranteed service with transit times starting at 1 day for Western Europe,

including basic insurance with ability to consolidate.

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...