Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβώς...;)

τώρα στο θέμα των διαρροών , σκέψου αν σου φαίνεται αστείο , το...παρατημένο ''κατά λάθος'' νέο iphone σε ένα μπαρ...το άλλο παρατημένο πάλι ''κατά λάθος'' σε μια παιδική χαρά, το άλλο που χάθηκε κτλ κτλ....Γέλια μέχρι δακρύων...σαν τα ''προς πώληση nexus 4 στο buy and sell πάνω από 400 ευρώ...:rolleyes:

Όπως και να χει, νομίζω συμφωνούμε στα βασικά. Λϊγο υπομονή ακόμα, όλα θα ξεκαθαρίσουν και μεις θα ασχολούμαστε με την επόμενη ναυαρχίδα..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά γιατί δεν το παίρνετε από play store κ να είστε ήσυχοι να πούμε...

Δηλαδή με τέτοια τιμή κανονικά όλοι έπρεπε να το πάρετε(όσοι θέλουν κ μπορούν βέβαια) απο το store και να μην περιμένετε..

3 μέρες κάνει και είστε κομπλε!! Εμένα σήμερα ήρθε ;) !! Το κινητό πετάααααειιιι !!! :) :) :) :) :)

 

 

ελα μην μας περιπαιζεις τωρα...γτ το παρηγγειλα πριν απο εσενα και ακομα τιποτα...:(

Link to comment
Share on other sites

Order date: 4 Φεβ 2013 2:33:49 μμ PST

Google order number: 1****************************

 

Google Inc. has cancelled your order. You have not been charged.

 

This order was likely canceled for one of the following reasons:

 

Details provided for your credit card do not match those on-file with your financial institution.

The address information provided was incomplete and could not be verified.

To block an attempt to purchase more than the maximum allowable devices.

 

Γιατί μου το έβγαλε αυτό, έβαλα τα στοιχεία απο το forwar2me κανονικα και στο τηλέφωνο έβαλα ένα σταθερό από ελλάδα, γιατί δεν περνάει;

Link to comment
Share on other sites

Order date: 4 Φεβ 2013 2:33:49 μμ PST

Google order number: 1****************************

 

Google Inc. has cancelled your order. You have not been charged.

 

This order was likely canceled for one of the following reasons:

 

Details provided for your credit card do not match those on-file with your financial institution.

The address information provided was incomplete and could not be verified.

To block an attempt to purchase more than the maximum allowable devices.

 

Γιατί μου το έβγαλε αυτό, έβαλα τα στοιχεία απο το forwar2me κανονικα και στο τηλέφωνο έβαλα ένα σταθερό από ελλάδα, γιατί δεν περνάει;

 

 

φιλε μου σου γραφει οτι ειτε καποιο θεμα υπαρχει με την πιστωτικη σου καρτα ειτε η διευθυνση σου ειναι ελειπης και δεν μπορει να επιβεβαιωθει ειτε εχεις προσπαθησει να αγορασεις περισοτερες συσκευες απο αυτες που επιτρεπεται..........τσεκαρε καλα και δες τι εχεις κανει λαθος απο τα παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Order date: 4 Φεβ 2013 2:33:49 μμ PST

Google order number: 1****************************

 

Google Inc. has cancelled your order. You have not been charged.

 

This order was likely canceled for one of the following reasons:

 

Details provided for your credit card do not match those on-file with your financial institution.

The address information provided was incomplete and could not be verified.

To block an attempt to purchase more than the maximum allowable devices.

 

Γιατί μου το έβγαλε αυτό, έβαλα τα στοιχεία απο το forwar2me κανονικα και στο τηλέφωνο έβαλα ένα σταθερό από ελλάδα, γιατί δεν περνάει;

 

Ενημερωσε τη τραπεζα σου οτι περιμενεις τη χρεωση αυτη. Υπαρχει περιπτωση ναναι απο αυτο το decline, εχουν γινει μερικες τετοιες ακυρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδή κάποιος πάρει 2 κομμάτια, δεν μπορεί να ξαναπάρει άλλο σε καμία περίπτωση ή δεν μπορεί στην ίδια αποστολή??
Link to comment
Share on other sites

Σταματηστε να "τσακωνεστε" και ας επιστρεψουμε στο θεμα της συζητησης.Σκεφτομαι να το τσιμπησω απο φιλο στην Αγγλια(περιπου 360 ευρω).Ισως να περιμενω μεχρι να ανακοινωθει επισημα στην Ελλαδα,να δω τι παιζει με τις τιμες(αν και ξερω οτι θα μας πιασουν τον κ#@$).Εαν εχει μεχρι 380 το 16ρι(σε σκρουτζομαγαζο,δεν εχω ελπιδες για wind,plaisio και λοιπα μαγαζια που τους πληρωνουμε την διαφημιση-και οχι μονο μεσω των υψηλων τιμων)θα το παρω απο εδω.Αλλιως,καλα να παθουν με την υπερτιμολογηση τους.Ελπιζω να βαλουμε μυαλο σιγα σιγα και να μην πληρωνουμε οσα μας ζητανε.Επισης ελπιζω να υπαρξει γενικα μια μειωση των τιμων των ακριβων κινητων,μιας και δεν θα υπαρχει ανταγωνισμος για το nexus απο εδω και περα.
Link to comment
Share on other sites

Να το παρεις απο εξω, θα σου ερθει πιο φθηνα, πιο νωρις και δε θα τα σκασεις σε απατεωνες.

380 δε νομιζω να δεις προς το παρον πουθενα στην Ελλαδα.

That simple.

Για τωρα βεβαια επισημη πληροφορηση ειναι οτι δεν υπαρχει επισημη πληροφορηση. :lol:

 

Αν δηλαδή κάποιος πάρει 2 κομμάτια, δεν μπορεί να ξαναπάρει άλλο σε καμία περίπτωση ή δεν μπορεί στην ίδια αποστολή??

 

Στην ιδια αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν σου λενε οτι δεν σε καλυπτει η εγγυηση εαν αγοραστει απο το εξωτερικο η συσκευη,καταλαβαινεις οτι ειτε προκειται για απατεωνες ή το ατομο που "ενημερωνει" τον κοσμο,ειναι ασχετο.Φοβαμαι οτι αν χρειαστω την εγγυηση,θα μου βγαλουν την πιστη για να την δεχτουν.Δεν θελω να φτασω στο σημειο να βαλω δικηγορο(εχουν συμβει παρομοια περιστατικα στο παρελθον,με εταιρειες που δεν δεχονταν τις υποχρεωσεις τους και φυσικα δικαιωθηκα)για να εξυπηρετηθω.Για αυτο ειπα να περιμενω λιγο μηπως και δω μια ελαχιστη διαφορα ωστε να μην εχω τρεξιματα...
Link to comment
Share on other sites

Ηθελες εξαρχης δηλαδη να σεβαστουν την πανευρωπαικη εγγυηση σου?

Δυσκολα....Τις δυο τελευταιες φορες προσωπικα μονο με δικηγορο.

Και μονο τοτε ειχαν συμπεριφορα λες και ειχα αγορασει το μαγαζι για να μη παει σε δικη.

Και πιστεψε με...δεν ειναι ασχετοι.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ακριβως θα περιμενω λιγες μερες.Εαν δω οτι το κινητο ερθει πανω απο 380(που κατα 99% ετσι θα γινει),θα το παρω απο Αγγλια.Μετα βλεπουμε...

 

Βεβαια αυτο που με προβληματιζει,ειναι οτι η αγορα θα γινει μεσω play store.Οχι μεσω καποιου καταστηματος που προμηθευεται κινητα lg.Δεν ξερω αν την ευθυνη για την εγγυηση την αναλαμβανει η google ή η lg...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

εγω ετοιμος ειμαι να πατησω ακυρωση απο το play..!!νταξει οκ δεν ειναι πολλες οι μερες που περιμενω..μονο 5 αλλαμε κουραζει που δεν προχωραει η παραγγελια μου..!!

ειναι στασιμη σε εκρεμοτητα..!!δεν ξερω τι γινετε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ετοιμος ειμαι να πατησω ακυρωση απο το play..!!νταξει οκ δεν ειναι πολλες οι μερες που περιμενω..μονο 5 αλλαμε κουραζει που δεν προχωραει η παραγγελια μου..!!

ειναι στασιμη σε εκρεμοτητα..!!δεν ξερω τι γινετε..!!

 

καλο θα ηταν να περιμενεις το χρονικο διαστημα που ελεγε εξ'αρχης...φανταζεσαι να την ακυρωσεις και να την ξανακανεις τωρα που λεει σε μια βδομαδα και να ερθει πιο γρηγορα? :lol:

 

θα ειναι για κλαμματα μετα...και εμενα απο τις 2 του μηνα προπαραγγελια και εκκρεμοτητα λενε το ενα και το αλλο...(Play,wallet)..εστειλα mail και ειπαν μεχρι τις 20 θα το εχω οπως ηταν εξ'αρχης...εγω θα περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

ξερω γω φιλε μου..!!!εμενα ελεγε αποστελεται σε μια εβδομαδα οπως σου ειχα δειξει στην φωτο..!!

εσενα τα λεφτα τα εχουν τραβηξει απο την καρτα??

το εχεις πληρωσει δηλ/?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ξερω γω φιλε μου..!!!εμενα ελεγε αποστελεται σε μια εβδομαδα οπως σου ειχα δειξει στην φωτο..!!

εσενα τα λεφτα τα εχουν τραβηξει απο την καρτα??

το εχεις πληρωσει δηλ/?

 

το ποσο λειπει απο την καρτα ναι...αλλα φανταζομαι εχει δεσμευτει μιας και ελεγε οτι θα πληρωθει αφου το στειλουν...βαλε οποιον στο παρηγγειλε να παρει τηλεφωνο...εχει τηλεφωνο οταν κανεις την παραγγελια...να δεις τι παιζει..

Link to comment
Share on other sites

το ποσο λειπει απο την καρτα ναι...αλλα φανταζομαι εχει δεσμευτει μιας και ελεγε οτι θα πληρωθει αφου το στειλουν...βαλε οποιον στο παρηγγειλε να παρει τηλεφωνο...εχει τηλεφωνο οταν κανεις την παραγγελια...να δεις τι παιζει..

 

με ελληνικια καρτα εκανες την συνναλαγη?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομη δεν εχουν τραβηξει τα λεφτα και μου γραφει στο μαιλ που μου εστειλαν....

 

Ενημερώσατε με επιτυχία τα στοιχεία πληρωμής για την παραγγελία Google #345973524100909. Ο δικαιούχος πληρωμής Google Commerce Ltd μπορεί τώρα να προχωρήσει στη χρέωση και την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο mail? στο πρωτο που σου εστειλαν που λεει

Σας ευχαριστούμε.

Έχετε κάνει μια αγορά στο Google Play. Δεν θα χρεωθείτε έως ότου η παραγγελία σας αποσταλεί. μπλαμπλαμπλα

 

? γτ εγω μονο αυτο το mail εχω παρει..

Link to comment
Share on other sites

εγω 2 πηρα και τα 2 γραφουν το ιδιο..!!

 

"""Ενημερώσατε με επιτυχία τα στοιχεία πληρωμής για την παραγγελία Google . Ο δικαιούχος πληρωμής Google Commerce Ltd μπορεί τώρα να προχωρήσει στη χρέωση και την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας.

 

Ημερομηνία παραγγελίας: 2 Φεβ 2013 02:24 GMT-08:00

Αριθμός παραγγελίας Google:

Κατάσταση αποστολής Ποσότητα Αντικείμενο Τιμή

Δεν έχει γίνει αποστολή ακόμα 1 Nexus 4 (16GB) - Το τηλέφωνο νέας γενιάς. Λεπτό, ελαφρύ και σχεδιασμένο για το Google Play. € 349,00

Αποστολή και; διαχείριση (Διεθνής προτεραιότητα) : € 9,99

Σύνολο: € 358,99

(περιλαμβάνει ΦΠΑ € 57,32)

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν τα λεει ετσι ακριβως αλλα αυτα λεει πανω κατω...τι να σου πω...σε 2 μερες που κλεινει βδομαδα στειλε mail...γτ αυτοι στα χαρτια μπορουν να στο στειλουν και στις 9 και να ειναι εντος προθεσμιας...κανε 2 μερες υπομονη..εγω τι να πω που ελεγε 2-3 βδομαδες και αλλοι που παρηγγειλαν μετα απο εμενα πηραν πρωτοι?
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί πέρασε έτσι

Στο billing information βάζετε τα στοιχεία απο το f2m ή αφήνετε αυτά από Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί πέρασε έτσι

Στο billing information βάζετε τα στοιχεία απο το f2m ή αφήνετε αυτά από Ελλάδα;

 

Απ'οτι εχω καταλαβει και τα 2 δουλευουν...τωρα ειναι στην κριση σου...

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το παραγγειλε ο αδερφος μου που εινα γερμανια απευθειας απο gplay

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...