Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παράγγειλα από ebay και είπα στον πωλητή να μην κολλήσει εξωτερικά την απόδειξη κι έχω κανά θέμα στο τελωνείο και μου λέει αυτός "A value must be declared on customs form which must match the insurance amount. I can send uninsured but then you will be responsible for any damage during shipping. Τί να κάνω;;; Να του πω να βάλει ένα μικρό ποσο;;

 

Ήταν κατά πολύ φτηνότερο από τις τιμές που το δίνουν οι πωλητές στο αγγλικό και γερμανικό ebay, και διάλεξες το αμερικάνικο που έχει το ρίσκο του τελωνείου;

Πάντως θα ήταν καλό να μάθουμε την εξέλιξη της παραγγελίας σου, μιας και έχω φίλους που θέλουν να το παραγγείλουν, αλλά φοβούντε την Αμερική..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρε παιδια θα γινει ποτε διαθεσιμο η να παρω το galaxy nexus απο το πλαισιο που θα μου το φερουν αυριο αλλα αμα το παρω παιζει να το μετανιωσω για αυτο φοβαμαι τι να κανω τα φωτα σας παιδια βοηθεια:wacko:

 

Κρίνοντας από το χαρακτηριστικά μιας και δεν το έχω είναι σαν να ρωτάς να αγοράσεις το Samsung Galaxy II ή να περιμένεις κανά μήνα το ΙΙΙ πχ και η διαφορά στην τιμή είναι 60-90 ευρώ μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν κατά πολύ φτηνότερο από τις τιμές που το δίνουν οι πωλητές στο αγγλικό και γερμανικό ebay, και διάλεξες το αμερικάνικο που έχει το ρίσκο του τελωνείου;

Πάντως θα ήταν καλό να μάθουμε την εξέλιξη της παραγγελίας σου, μιας και έχω φίλους που θέλουν να το παραγγείλουν, αλλά φοβούντε την Αμερική..

 

Τις προάλλες πάντως αγόρασα παπούτσια από Αμερική με ebay κ USPS, το κουτί ογκώδες αλλά όλα καλά και γενικά ότι έχω πάρει από Αμερική δεν είχα θέμα, μακάρι να είμαι τυχερός και τώρα! Θα ενημερώνω..

Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από το χαρακτηριστικά μιας και δεν το έχω είναι σαν να ρωτάς να αγοράσεις το Samsung Galaxy II ή να περιμένεις κανά μήνα το ΙΙΙ πχ και η διαφορά στην τιμή είναι 60-90 ευρώ μεταξύ τους.

 

Εχεις δικιο φιλε μου και εσει και ο efthimis31 αλλα επειδη εγω δεν εχω κανα γνωστο απο εξω και ουτε πειρα απο ξενα site (αμα υπαρξει διαθεσιμοτητα ποτε) και αρα θα αναγκαστω να το περιμενω απο μαγαζι εντος ελλαδος και το κοβω να ερχεται κανα 500ρικο και ετσι οπως το κοβω θα ερθει φεβρουαριο-μαρτιο για αυτο σκεφτηκα να αγορασω κατι αλλο σαν το galaxy nexus που το εχει και 300 euro το πλαισιο γιατι μου φανηκε καλη τιμη? :(:(

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου και εσει και ο efthimis31 αλλα επειδη εγω δεν εχω κανα γνωστο απο εξω και ουτε πειρα απο ξενα site (αμα υπαρξει διαθεσιμοτητα ποτε) και αρα θα αναγκαστω να το περιμενω απο μαγαζι εντος ελλαδος και το κοβω να ερχεται κανα 500ρικο και ετσι οπως το κοβω θα ερθει φεβρουαριο-μαρτιο για αυτο σκεφτηκα να αγορασω κατι αλλο σαν το galaxy nexus που το εχει και 300 euro το πλαισιο γιατι μου φανηκε καλη τιμη? :(:(

 

Φιλε μου εναν γνωστο γνωστου δεν εχεις σε καποια απο τις 4ρις ευρωπαικες χωρες απλα να στο στειλει? Θα το παρεις εσυ απο εδω με δικια σου πιστωτικη και αυτος απλα θα στο στειλει. Ειναι κριμα τωρα να δωσεις 300 ευρω και να παρεις περσινο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εναν γνωστο γνωστου δεν εχεις σε καποια απο τις 4ρις ευρωπαικες χωρες απλα να στο στειλει? Θα το παρεις εσυ απο εδω με δικια σου πιστωτικη και αυτος απλα θα στο στειλει. Ειναι κριμα τωρα να δωσεις 300 ευρω και να παρεις περσινο κινητο.

 

Αυτο σκεφτομουνα και εγω γιατι να παρω περδινο κινητο αφου μπορω να εχω ΤΟ καινουργιο με τα ιδια λεφτα και σηγουρα μετα θα το μετανιωσω για αυτο το καθηστερω αστο δεν θα το παρω θα κανω την καρδια μου πετρα και θα περιμενω το τουμπανο (πιο αργη και απο τον θανατο ειναι η διαθεσιμοτητα παντως) ευχαριστω παντως για την συμπαρασταση;)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος :)

 

χρειαζεσαι μια καλυτερη καμερα παντως :)

 

όπως ανέφερα στο unboxing το video τραβήχτηκε με ένα HP Pre3 διότι έγινε τσακ μπαμ η όλη διαδικασία!:p

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα τυχαια στο Αγγλικο Αμαζον στα 356λιρες ( 437 euros) και κανα 5-6 ευρω μεταφορικα λογικα
Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά του ΦΠΑ και τη μεταφορά υπολόγιζε 30 ευρώ....τουλάχιστον στο amazon.de τόσα είναι σε τιμή 480-500 ευρώ....

 

Νομιζω στο τελικο σταδιο της πραγγελιας πριν πατησεις δηλαδη να πληρωσεις ειναι ηδη μετατροπη σε νομισμα Ευρω,επισης δεν υπαρχει ΦΠΑ μιας και Ε.Ε

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να έλεγες ότι αναφέρεσαι στο 8GB και όχι στο 16GB.

 

445€ για το 8άρι;

 

Μπαχαχαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που οι περισσοτεροι βρισκουν εξωφρενικές τις τιμες των 450€-500€ γιατί η google το δινει στο playstore 350€+μεταφορικα. Ειναι βασικη αρχη της οικονομιας ο νομος προσφοράς ζητησης. Υπάρχει περιορισμένη προσφορα απο την google και στην χώρα μας ανυπαρκτη προσφορα. Μην περιμενετε λοιπον να το βρειτε κατω απο 450€+ μεχρι το Πάσχα. Εμενα μου στοιχησε 430€ μαζι με μεταφορικα απο Γερμανια και ειχα δεσμευμενα χρηματα για σχεδον 2 μηνες.

 

 

Πάντως απ οτι φαινεται εξομάλυνση διαθεσιμότητας απο google παει για Φεβρουαριο μερια, μιας και εχασε τις μερες των εορτών, αρα θα υπαρχει και μειωμένη ζητηση απο τον αλλο μηνα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που οι περισσοτεροι βρισκουν εξωφρενικές τις τιμες των 450€-500€ γιατί η google το δινει στο playstore 350€+μεταφορικα. Ειναι βασικη αρχη της οικονομιας ο νομος προσφοράς ζητησης. Υπάρχει περιορισμένη προσφορα απο την google και στην χώρα μας ανυπαρκτη προσφορα. Μην περιμενετε λοιπον να το βρειτε κατω απο 450€+ μεχρι το Πάσχα. Εμενα μου στοιχησε 430€ μαζι με μεταφορικα απο Γερμανια και ειχα δεσμευμενα χρηματα για σχεδον 2 μηνες.

 

 

Πάντως απ οτι φαινεται εξομάλυνση διαθεσιμότητας απο google παει για Φεβρουαριο μερια, μιας και εχασε τις μερες των εορτών, αρα θα υπαρχει και μειωμένη ζητηση απο τον αλλο μηνα.

 

Απο που το πηρες και σου πηγε 430?

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες και σου πηγε 430?

 

Google store + μεταφορικα Γερμανια + courier Ελλάδα + δωρακι για το παλικαρι που μου το αγόρασε.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Google store + μεταφορικα Γερμανια + courier Ελλάδα + δωρακι για το παλικαρι που μου το αγόρασε.

 

Μεγάλο δωράκι έδωσες εσύ... Εμένα 410 μου πήγε όλο!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είμαι of-topic και θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν κάποιος γνωρίζει.

Το κινητό άργησε να μου έρθει και αργά την Παρασκευή είδα στο status του site της DHL ότι βρίσκεται πλέον Ελλάδα, αλλά θα μου παραδοθεί με ΕΛΤΑ.

Στο status στα ΕΛΤΑ, το πακέτο ακόμη δεν υπάρχει μιας και από Παρασκευή μεσημέρι είναι κλειστά, οπότε υποθέτω ότι αύριο θα ενημερωθούν και στην καλύτερη θα μου στείλουν ειδοποιητήριο στο σπίτι, έτσι ώστε να πάω να το παραλάβω την επόμενη ημέρα που δυστυχώς αυτή είναι η Πέμπτη. Υπάρχει όμως και περίπτωση να μην μου στείλουν αύριο το ειδοποιήτηριο και να το παραλάβω ίσως και από βδομάδα.

Έχει κανείς εμπειρία από αποστολές/παραλαβές από ΕΛΤΑ, να μου πει αν μπορώ να μάθω που θα βρίσκεται αύριο το πακέτο (ας είναι και σε άλλο σημείο της πόλης, πχ, όχι στην Τούμπα, αλλά σε κάποια κεντρική αποθήκη εντός ή εκτός Θεσσαλονίκης), να τους ζητήσω να το κρατήσουν εκεί, και να να πάω να το παραλάβω εγώ ο ίδιος;

 

Με τις courier αυτό μπορεί να γίνει μιας και το έχω κάνει πολλές φορές, αλλά με ΕΛΤΑ δεν έχω εμπειρία!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το θέμα ρώτα καλύτερα εδώ..

 

Σ' ευχαριστώ.

Αν χρειάζεται, μπορεί να σβήσει τα μηνύματα μας κάποιος admin.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είμαι of-topic και θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν κάποιος γνωρίζει.

Το κινητό άργησε να μου έρθει και αργά την Παρασκευή είδα στο status του site της DHL ότι βρίσκεται πλέον Ελλάδα, αλλά θα μου παραδοθεί με ΕΛΤΑ.

Στο status στα ΕΛΤΑ, το πακέτο ακόμη δεν υπάρχει μιας και από Παρασκευή μεσημέρι είναι κλειστά, οπότε υποθέτω ότι αύριο θα ενημερωθούν και στην καλύτερη θα μου στείλουν ειδοποιητήριο στο σπίτι, έτσι ώστε να πάω να το παραλάβω την επόμενη ημέρα που δυστυχώς αυτή είναι η Πέμπτη. Υπάρχει όμως και περίπτωση να μην μου στείλουν αύριο το ειδοποιήτηριο και να το παραλάβω ίσως και από βδομάδα.

Έχει κανείς εμπειρία από αποστολές/παραλαβές από ΕΛΤΑ, να μου πει αν μπορώ να μάθω που θα βρίσκεται αύριο το πακέτο (ας είναι και σε άλλο σημείο της πόλης, πχ, όχι στην Τούμπα, αλλά σε κάποια κεντρική αποθήκη εντός ή εκτός Θεσσαλονίκης), να τους ζητήσω να το κρατήσουν εκεί, και να να πάω να το παραλάβω εγώ ο ίδιος;

 

Με τις courier αυτό μπορεί να γίνει μιας και το έχω κάνει πολλές φορές, αλλά με ΕΛΤΑ δεν έχω εμπειρία!!

 

Βρες το τηλ του κέντρου διανομής των Ελτα στην Θεσ/κη πάρε τους τηλ και δώσε τον κωδικό που εχεις, λογικά θα σου πουν που βρίσκεται και πότε θα παραδοθεί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το περιμένω. Από την Παρασκευή τα ξημερώματα πετάει για Ελλάδα αλλά καμία ενημέρωση. Ποτε το κόβετε να έρχεται;; Εσείς πόσο πληρωσατε μεταφορικα στην dhl?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...