Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα για τις μικροελλείψεις που λες βάλε το xposed με το gravity box και είσαι ok.

 

Σου εμφανίζει τις ελλείψεις που έχει η 4.4 απλά πρόσεξε να βάλεις για την KitKat γιατι την πρώτη φορά εγώ την πάτησα.

Το σπαστικό της 4.4 είναι ότι αλλάζει μόνη της τους ήχους. (λογικά πρέπει να φταίει το Performance Control οπως ανέφερε σε ποηγούμενο post ο ALXGS) και ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τίποτα στην SD.

 

Ούτε εφαρμογές, ούτε φωτογραφίες, τα backup γίνονται στην κύρια μνήμη (πόσο γελοίο είναι αυτό? κάνεις backup, format και χάνεις όλα τα δεδομένα :lol:)

 

Καλή η ασφάλεια που θέλει να περάσει η Google αλλά αυτό ήταν λάθος.

Τέσπα.. Σε μένα η 4.4 δεν έχει κάτσει σωστά και φαίνεται γιατί δεν είναι πολύ smooth αλλά με έχει τραβήξει και δεν γυρνάω στην 4.1.2

 

Αυτά είναι γούστα βέβαια. + ότι έχω και βελτίωση στην μπαταρία. Όχι μεγάλη αλλά υπάρχει :)

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κώστα για τις μικροελλείψεις που λες βάλε το xposed με το gravity box και είσαι ok.

 

Σου εμφανίζει τις ελλείψεις που έχει η 4.4 απλά πρόσεξε να βάλεις για την KitKat γιατι την πρώτη φορά εγώ την πάτησα.

Το σπαστικό της 4.4 είναι ότι αλλάζει μόνη της τους ήχους. (λογικά πρέπει να φταίει το Performance Control οπως ανέφερε σε ποηγούμενο post ο ALXGS) και ότι δεν μπορείς να αποθηκεύσεις τίποτα στην SD.

 

Ούτε εφαρμογές, ούτε φωτογραφίες, τα backup γίνονται στην κύρια μνήμη (πόσο γελοίο είναι αυτό? κάνεις backup, format και χάνεις όλα τα δεδομένα :lol:)

 

Καλή η ασφάλεια που θέλει να περάσει η Google αλλά αυτό ήταν λάθος.

Τέσπα.. Σε μένα η 4.4 δεν έχει κάτσει σωστά και φαίνεται γιατί δεν είναι πολύ smooth αλλά με έχει τραβήξει και δεν γυρνάω στην 4.1.2

 

Αυτά είναι γούστα βέβαια. + ότι έχω και βελτίωση στην μπαταρία. Όχι μεγάλη αλλά υπάρχει :)

 

Καλα τα στατιστικα σου στην μπαταρια ειναι φοβερα. Εγω για να καταφερω τετοια στατιστικα θα πρεπει να ενοσω με το κολητιρι 3 μπαταριες απο ζτε:lol: παντως μου φενεται

καλυτερη σε καθημερινη χρηση η aosp αν και η 4.4 δεν με χαλαη και απο οτι λεη και ο sdragon θα βγει και αλλη αναβαθμιση. Μεχρι τοτε υπομονη να δουμε τι θα λεη.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το κινητο μου και γενικα τα ZTE πολυ σκυλια. Σημερα που επαιζα λιγακι με το κουμπι on-off ξαφνικα του φεξε και δουλεψε.:lol:

 

Και μια ερωτηση μιας και το κουμπι τωρα δουλευη ποια ειναι καλυτερη ρομ αναμεσα στην 4.4 και την 4.1.2 aosp.Ρωταω γιατι στην 4.4 δεν εχει στο μενου να το βαλεις το κινητο αθορυβο η στην δονηση και αλλες μικροελειψης αλλα λιγακι καλυτερη καμερα και αλλα μικρα κατα την γνωμη μου. Εσεις τι πιστευεται ?

 

Εννοείς μόνο στο μενού ? Γιατί πατώντας το κουμπί της ενεργοποίησης σου βγάζει επιλογές για αθόρυβο και δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μόνο στο μενού ? Γιατί πατώντας το κουμπί της ενεργοποίησης σου βγάζει επιλογές για αθόρυβο και δόνηση.

 

Στο μενου αλλα και στο συρταρι το πανω εμεενα δεν εβγαζε.κουμι οn-off δεν ειχα τοσο καιρο. Θα την ξαναδοκιμασω την 4.4 και θα την συγκρινω σε πολλα σημεια καξ θα καταλειξω σε μια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα ίδια και με την καινούρια μπαταρία. Φορτίζει και εκεί που είναι κοντά στο 80% ξαφνικά πάει στο 100% και λέει "Φορτίστηκε"

Το βγάζεις και μέσα σε δυο τρεις ώρες σε κατάσταση ηρεμία με κλειστή οθόνη πέφτει στο 76% και μετά αρχίζει να κατεβαίνει η μπαταρία με νορμάλ ρυθμούς.

Μάλλον έχει θέμα hardware το κινητό... δεν εξηγείται αλλιώς. Τόσες ΡΟΜ και kernel έχουμε αλλάξει και παραμένει το ηλίθιο πρόβλημα με την ποσόστωση της μπαταρίας! :wacko:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα ίδια και με την καινούρια μπαταρία. Φορτίζει και εκεί που είναι κοντά στο 80% ξαφνικά πάει στο 100% και λέει "Φορτίστηκε"

Το βγάζεις και μέσα σε δυο τρεις ώρες σε κατάσταση ηρεμία με κλειστή οθόνη πέφτει στο 76% και μετά αρχίζει να κατεβαίνει η μπαταρία με νορμάλ ρυθμούς.

Μάλλον έχει θέμα hardware το κινητό... δεν εξηγείται αλλιώς. Τόσες ΡΟΜ και kernel έχουμε αλλάξει και παραμένει το ηλίθιο πρόβλημα με την ποσόστωση της μπαταρίας! :wacko:

 

Σε γενικες γραμμες αμμα σου βγαζη 1 μερα με 2-3 ωρες οθονη και 1-2 ωρες wifi και κανενα μισαωρο τηλεφωνα καλα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά, ένα ζήτημα έχω που από ότι κατάλαβα δεν είμαι ο μόνος.

Είχε αρχίσει να πεθαίνει το power button, έβαλα ένα app από το playstore και όλα οκ, μόνο που χθες κάποια φάση δεν το πήρα πρέφα, μου έκλεισε και τώρα δεν ανοίγει με την καμία.

Έχω δοκιμάσει τα κόλπα με την μπαταρία και τo usb αλλά δεν δουλεύει τίποτα (ίσως να μην έχω ενεργοποιημένο το Usb debugging - δεν θυμάμαι...) κι επιπλέον δοκίμασα να βάλω γύρω γύρω από το κουμπί λίγη ισοπροπυλική αλκοόλη με ένα μαντήλι μπας και ήταν θέμα καθαριότητας, που από ότι φαίνεται δεν είναι.

Υπόψην ότι έχω παραγγείλει καινούρια μπαταρία και ετοιμαζόμουν να βάλω και την καινούρια ρομ του σούπερντράγκον, δηλαδή δεν υπολόγιζω να αγοράσω καινούρια συσκευή για κανέναν χρόνο ακόμα.

 

Η ερώτηση λοιπόν:

Τι κάνουμε σε αυτήν την φάση; Υπάρχει κάτι άλλο που ίσως να μπορώ να κάνω μόνος μου ή θέλει να ανοιχτεί από μάστορα; Κι αν ναι, έχετε κάποιον να προτείνετε; Επίσημο σέρβις zte ή κάποιον άλλον;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά, ένα ζήτημα έχω που από ότι κατάλαβα δεν είμαι ο μόνος.

Είχε αρχίσει να πεθαίνει το power button, έβαλα ένα app από το playstore και όλα οκ, μόνο που χθες κάποια φάση δεν το πήρα πρέφα, μου έκλεισε και τώρα δεν ανοίγει με την καμία.

Έχω δοκιμάσει τα κόλπα με την μπαταρία και τo usb αλλά δεν δουλεύει τίποτα (ίσως να μην έχω ενεργοποιημένο το Usb debugging - δεν θυμάμαι...) κι επιπλέον δοκίμασα να βάλω γύρω γύρω από το κουμπί λίγη ισοπροπυλική αλκοόλη με ένα μαντήλι μπας και ήταν θέμα καθαριότητας, που από ότι φαίνεται δεν είναι.

Υπόψην ότι έχω παραγγείλει καινούρια μπαταρία και ετοιμαζόμουν να βάλω και την καινούρια ρομ του σούπερντράγκον, δηλαδή δεν υπολόγιζω να αγοράσω καινούρια συσκευή για κανέναν χρόνο ακόμα.

 

Η ερώτηση λοιπόν:

Τι κάνουμε σε αυτήν την φάση; Υπάρχει κάτι άλλο που ίσως να μπορώ να κάνω μόνος μου ή θέλει να ανοιχτεί από μάστορα; Κι αν ναι, έχετε κάποιον να προτείνετε; Επίσημο σέρβις zte ή κάποιον άλλον;

 

Ευχαριστώ.

 

Εμενα εφτιαξε ως εξης. Εβγαλα το καπακι και την μπαταρια και επαιξα λιγακι με το γκρι κουμπι του on-off εννοω οτι κουνησα το κουμπι μπρος και πισω σε σχεση με την οθονη δεξια και αριστερα ισως δεν παταη σωστα πανω στο πλακετακι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εφτιαξε ως εξης. Εβγαλα το καπακι και την μπαταρια και επαιξα λιγακι με το γκρι κουμπι του on-off εννοω οτι κουνησα το κουμπι μπρος και πισω σε σχεση με την οθονη δεξια και αριστερα ισως δεν παταη σωστα πανω στο πλακετακι.

 

Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές, δυστυχώς δεν δουλεύει.

Έτσι κι αλλιώς το κουμπί έχει πολύ τζόγο προς όλες τις κατευθύνσεις.

Μόλις μίλησα με ένα σέρβις κινητών εδώ στους Αμπελοκήπους και μου είπε ότι δεν έχει ανταλλακτικό για το κουμπί αλλά ίσως μπορεί να κολληθεί αν έχει απλά ξεκολλήσει το κουμπί. Κόστος 20 ευρώ.

 

Τι να πω; Δεν ξέρω αν αξίζει κιόλας, με ένα 100ρικο πλέον παίρνεις αρκετά καλύτερο καινούριο τηλέφωνο, αλλά καθόλου δεν μου περισσεύουν κιόλας...

 

Σε ευχαριστώ πάντως αδερφέ.

Link to comment
Share on other sites

Update για όποιον άλλον μπορεί να ενδιαφέρεται:

 

Από Procordia (επίσημο σέρβις ΖΤΕ) αλλά και από ένα άλλο σέρβις κινητών, η αντικατάσταση κουμπιού κοστίζει 30ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως με την έκδοση kitkat έχω χειρότερη διαχείριση μπαταρίας από την 4.22. Έχω κάνει καλυμπράρισμα στην μπαταρία (η οποία βέβαια σε καναδυό μήνες μήνες κλείνει τα δύο χρόνια). Η διάρκεια της δύσκολα ξεπερνά τις 13 ώρες. Στην επισυναπτόμενη φωτογραφία φαίνεται μια από τις καλύτερες επιδόσεις της 14 ωρες και 15 λεπτά! Παρεπειμτόντως αυτές "οι υπηρεσίες Google" που δεσμεύουν το 1/3 της μπαταρίας τί είναι; Edited by stratosmav
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως με την έκδοση kitkat έχω χειρότερη διαχείριση μπαταρίας από την 4.22. Έχω κάνει καλυμπράρισμα στην μπαταρία (η οποία βέβαια σε καναδυό μήνες μήνες κλείνει τα δύο χρόνια). Η διάρκεια της δύσκολα ξεπερνά τις 13 ώρες. Στην επισυναπτόμενη φωτογραφία φαίνεται μια από τις καλύτερες επιδόσεις της 14 ωρες και 15 λεπτά! Παρεπειμτόντως αυτές "οι υπηρεσίες Google" που δεσμεύουν το 1/3 της μπαταρίας τί είναι;

 

Εγω αντιθετα με την kitkat εχω καλυτερη διαχειρηση μπαταριας. εκανα το εξης την πρωτη φορα που την περασα. να ξεφορτησω την μπαταρια σε σημειο να μην ανοιγη το κινητο. εβαλα να φορτιση κανα 10ωρο μετα εβγαλα την μπαταρια για 1 λεπτο και την ξαναβαλα και σβηστο το κινητο το φορτισα 4 ωρες και μετα το ανοιξα και το εκανα καλιμπραρισμα. επισης καλο ειναι να κανεις 2-3 γενικες φορτησης αποφορτισης στην αρχη για να μαθη η μπαταρια να συνεργαζετε σωστα με την ρομ. Παρολο που το zte μου εκλεισε 2+ χρονια δυσκολα θα το αλλαζα. Οι 2 λογοι που θα το αλλαζα ειναι μεγαλυτερη οθονη 5' και μεγαλυτερη μπαταρια. οχι οτι εχω παραπονο απο το zte αλλα πρεπει να ανανεωθουμε και να συμβαζιζουμε με την τεχνολογια.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθετα με την kitkat εχω καλυτερη διαχειρηση μπαταριας. εκανα το εξης την πρωτη φορα που την περασα. να ξεφορτησω την μπαταρια σε σημειο να μην ανοιγη το κινητο. εβαλα να φορτιση κανα 10ωρο μετα εβγαλα την μπαταρια για 1 λεπτο και την ξαναβαλα και σβηστο το κινητο το φορτισα 4 ωρες και μετα το ανοιξα και το εκανα καλιμπραρισμα. επισης καλο ειναι να κανεις 2-3 γενικες φορτησης αποφορτισης στην αρχη για να μαθη η μπαταρια να συνεργαζετε σωστα με την ρομ.:lol:

Δυστυχώς τα έχω έχω κάνει όλα αυτά αλλά τίποτα. Παρήγγειλα καινούρια μπαταρία και βλέπουμε.

Παρολο που το zte μου εκλεισε 2+ χρονια δυσκολα θα το αλλαζα. Οι 2 λογοι που θα το αλλαζα ειναι μεγαλυτερη οθονη 5' και μεγαλυτερη μπαταρια. οχι οτι εχω παραπονο απο το zte αλλα πρεπει να ανανεωθουμε και να συμβαζιζουμε με την τεχνολογια.:lol:

Συμφωνώ απόλυτα για την μεγαλύτερη οθόνη, λόγω πρεσβυοπίας:lol:

Edited by stratosmav
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα έχω έχω κάνει όλα αυτά αλλά τίποτα. Παρήγγειλα καινούρια μπαταρία και βλέπουμε.

 

Συμφωνώ απόλυτα για την μεγαλύτερη οθόνη, λόγω πρεσβυοπίας:lol:

 

Υπαρχουν πολλοι καλες επιλογες στα 60-80ε

Link to comment
Share on other sites

Update για όποιον άλλον μπορεί να ενδιαφέρεται:

 

Από Procordia (επίσημο σέρβις ΖΤΕ) αλλά και από ένα άλλο σέρβις κινητών, η αντικατάσταση κουμπιού κοστίζει 30ευρώ.

 

Με 50€ παίρνεις 4πύρηνο με κιτ κατ πια! (όχι ΖΤΕ αλλά μια χαρά είναι)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι μάρκα. Πήρε ένας φίλος για τη γυναίκα του ένα κι έπαθα πλάκα όταν το έπιασα στα χέρια μου. Μια χαρά τηλέφωνο στις 4,3 ίντσες θυμάμαι ήταν. Καλή οθόνη, 4πύρηνο (ram δεν θυμάμαι πόσο ήταν)
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ευχομαι καποιος να δει το μηνυμα μου. Η μπαταρια του κινητου ειναι τραγικη. Γνωριζει κανεις αν μπορω να αγορασω μια με μεγαλυτερη αυτονομια;
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι καποιος να δει το μηνυμα μου. Η μπαταρια του κινητου ειναι τραγικη. Γνωριζει κανεις αν μπορω να αγορασω μια με μεγαλυτερη αυτονομια;

 

Μπορείς να πάρεις κάτι σαν κι αυτό

http://www.aliexpress.com/item/3500mah-LI3716T42P3h594650-Battery-For-ZTE-U970-v807-V930-U930-N970-V970-V889S-V889M-U795-etc-Phones/32253887088.html

 

αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις αν είναι καλύτερη από αυτή που έχεις ή αν όντως είναι όσο λέει σε χωρητικότητα πάρε 2 γνήσιες. Στα ίδια λεφτά βγαίνουν

http://www.aliexpress.com/item/New-LI3716T42P3h594650-Battery-For-ZTE-V889S-V970-N970-V807-Cell-phone-Singapore-tracking-code/1696418220.html

 

Έγω από τότε που το πήρα έχω την μαμά και με 1,5 χρόνο στην πλάτη της βγάζει άνετα μία μέρα και κάτι παραπάνω..

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις κάτι σαν κι αυτό

http://www.aliexpress.com/item/3500mah-LI3716T42P3h594650-Battery-For-ZTE-U970-v807-V930-U930-N970-V970-V889S-V889M-U795-etc-Phones/32253887088.html

 

αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις αν είναι καλύτερη από αυτή που έχεις ή αν όντως είναι όσο λέει σε χωρητικότητα πάρε 2 γνήσιες. Στα ίδια λεφτά βγαίνουν

http://www.aliexpress.com/item/New-LI3716T42P3h594650-Battery-For-ZTE-V889S-V970-N970-V807-Cell-phone-Singapore-tracking-code/1696418220.html

 

Έγω από τότε που το πήρα έχω την μαμά και με 1,5 χρόνο στην πλάτη της βγάζει άνετα μία μέρα και κάτι παραπάνω..

 

Καλημερα. Περνα του και kitakat 4,4 και θα εισαι αρχοντας. Και μενα η δικια μου μπαταρια ειναι 2+ χρονων και ανετα την βγαζη την μερα. Εξαρταται την χρηση.

Επισης αμα του περασετε greenify το κινητο θα αλλαξη απο την νυχτα στην μερα.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Περνα του και kitakat 4,4 και θα εισαι αρχοντας. Και μενα η δικια μου μπαταρια ειναι 2+ χρονων και ανετα την βγαζη την μερα. Εξαρταται την χρηση.

Επισης αμα του περασετε greenify το κινητο θα αλλαξη απο την νυχτα στην μερα.

Τι εννοείς θα αλλάξει με την greenify γιατί την εγκατέστησα αλλά δεν κατάλαβα κάτι.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για καθαρισμό των περιττών αρχείων?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θα αλλάξει με την greenify γιατί την εγκατέστησα αλλά δεν κατάλαβα κάτι.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για καθαρισμό των περιττών αρχείων?

 

Με το greenify να λειτουργη και να ειναι στο αυτοματο δηλαδη να κλεινη της εφαρμογες μονο του επιτυνχανουμε μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας μεσα στην μερα. εμενα με εσωσε απο εφαρμογες οπως fb,messenger και αλλες που εμεναν ανοιχτες και τραβανε ραμ αλλα και μπαταρια. τωρα ειμαι πολυ καλα με την 4,4 και greenify.με μονιμα 3G αλλα και data ανοιχτο μου βγαζη ανετα 20-25 ωρες με 30' τηλεφωνα 1-2 ωρες μουσσικη και 1ωρα wifi.Πιστευω καλα ειναι.Δοκιμασε αυτο που σου λεω και θα με θυμηθης. Α και με την μαμισια μπαταρια που ειναι 2+ χρονων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδεια καλημερα.Εσεις ποια ρομ φορατε τι χρηση κανετε και ποσο σας βγαζη η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μάλλον ήρθε η ώρα να αλλάξετε κινητό :lol:

Εγώ μάλλον θα δώσω στη κόρη το Lenovo S660 που έχω και θα πάω για άλλο και το V970 αν δεν βγει στην απόσυρση, θα το πάρει η γυναίκα καθώς το δικό της ΖΤΕ είναι υποδεέστερο (αλλά με καλύτερη μπαταρία)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...