Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λοιπόν.

Για να ζωντανέψει και λίγο το θέμα.

Έβαλα την παρακάτω MUIU ROM.

http://en.miui.com/thread-6471-1-1.html

Όχι τίποτα άλλο, απλά έτσι να παίξουμε λίγο, να αλλάξει και λίγο το κινητό.

Η διαδικασία κλασσική. Πήρα μέσω cwm backup, ώστε αν πάει κάτι στραβά, κάτι δε μου αρέσει κτλ να επιστρέψω ανώδυνα και την πέρασα μέσω cwm.

Έχει οδηγίες στο παραπάνω λινκ, τα κλασσικά κάνεις, wipe data/dalvik cache, περνάς τη rom (και αυτή AROMA installer έχει), κάνεις ένα wipe cache ακόμη και μπουτάρεις.

Προσοχή, τα gapps περάστε τα αφού κάνετε ένα reboot στη νέα rom.

 

Σε ό,τι αφορά τη ROM: πλάκα έχει. Λειτουργική είναι (4.1.2, υπάρχει και η miui v5 4.2.2 αλλά δεν την έβαλα γιατί είχε μόνο κινέζικα & αγγλικά). Πρόβλημα ως τώρα δεν έχω. Είναι μια ευχάριστη αλλαγή στο κινητό, λόγω παραμετροποίησης (αλλάζεις θέματα που αλλάζουν όλο το κινητό, ρυθμίζεις πάνω τη μπάρα ειδοποίησης, την οθόνη κλειδώματος κτλ κτλ).

 

Αυτά.

 

Ναι σαι καλα φιλε μου.Περασα την ιδια ρομ στο V970 της αδερφης μου που της εκανε παιχνιδια με την ρομ του minideal που ειχε απο το καλοκαιρι που το πηραμε.Ειναι πραγματικα πανεμορφη.Εχω παθει πλακα.Xiaomi ΕΓΓΥΗΣΗ!Μακραν οι πιο ομορφες ρομ απο την κορυφαια κινεζικη εταιρεια.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα άλλο ένα V970 για έναν φίλο μου αλλά δεν δουλεύουν τα φωτάκια των κάτω πλήκτρων, και τα 4.

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτά μέσα στο ΜΤΚ Engineer Mode ή θα πρέπει να τους το στείλω πίσω?

Το πήρα από δω

http://www.aliexpress.com/item/Dolphin-7-A70-Tablet-PC-w-Built-in-WiFi-unlocked-3G-GPS-TV-Bluetooth/552965056.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαι καλα φιλε μου.Περασα την ιδια ρομ στο V970 της αδερφης μου που της εκανε παιχνιδια με την ρομ του minideal που ειχε απο το καλοκαιρι που το πηραμε.Ειναι πραγματικα πανεμορφη.Εχω παθει πλακα.Xiaomi ΕΓΓΥΗΣΗ!Μακραν οι πιο ομορφες ρομ απο την κορυφαια κινεζικη εταιρεια.

 

Εγώ την έβγαλα εν τέλει γιατί μου έκανε παιχνίδια

1) Στο wifi της δουλειάς μου ζήταγε ΣΥΝΕΧΕΙΑ κωδικό. Και συνδεόταν όποτε του γούσταρε.

2) Ο αυτόματος φωτισμός δε δούλευε σωστά.

Είναι πανέμορφη όμως όντως.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ειχε ανταπτορα το δειγμα που σου εδειξαν στο πλαισιο τοτε ειχαν αγνοια οι ιδιοι για την παροχη ανταπτορα ! Το κουτι περιεχει 2 ανταπτορες και ανταλακτικα μεγεθη στις ψυρες οπως διχνει και στο link ! Χωρις τον ανταπτορα λειτουργει ως handsfree και μονο και δεν δινει στερεοφωνικο ηχο.

 

Ξαναπήγα και το τσέκαρα. Όντως είναι όπως τα λες. Υπήρχε αντάπτορας αλλά δεν τον είδαμε.:O

Στο δια ταύτα όμως, τα ακουστικάκια, δεν μου άρεσαν καθόλου από ήχο. Μπροστά στα κορυφαία Sennheiser που έχω για να ακούω μουσική, τα turbo-x έδειξαν πολύυυυ μάπα. :X Οπότε... άκυρο. Προτιμώ τα δικά μου κι ας μην έχουν μικρόφωνο. (θα έχω για μικρόφωνο αυτό του τηλεφώνου αν κάτσει κλήση την ώρα που ακούω μουσική, όπως κάνω ως τώρα!)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα άλλο ένα V970 για έναν φίλο μου αλλά δεν δουλεύουν τα φωτάκια των κάτω πλήκτρων, και τα 4.

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτά μέσα στο ΜΤΚ Engineer Mode ή θα πρέπει να τους το στείλω πίσω?

Το πήρα από δω

http://www.aliexpress.com/item/Dolphin-7-A70-Tablet-PC-w-Built-in-WiFi-unlocked-3G-GPS-TV-Bluetooth/552965056.html

 

Φιλε μου δεν ξέρω αν εχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα. Εγώ όσες ROM και ότι ρυθμίσεις και εφαρμογές κι αν δοκίμασα δεν κατάφερα να τα κάνω να αναψουν ποτέ. Είναι hardware προβλημα ΑΛΛΑ, το τηλέφωνο είναι τόσο καλό -το έχω κανα 6μηνο τώρα- που σου προτείνω να μην το στείλεις πίσω και να το χαρείς έτσι όπως είναι, τα κουμπάκια θα συνηθίσεις που βρίσκονται και ας μην φαινονται το βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ξέρω αν εχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα. Εγώ όσες ROM και ότι ρυθμίσεις και εφαρμογές κι αν δοκίμασα δεν κατάφερα να τα κάνω να αναψουν ποτέ. Είναι hardware προβλημα ΑΛΛΑ, το τηλέφωνο είναι τόσο καλό -το έχω κανα 6μηνο τώρα- που σου προτείνω να μην το στείλεις πίσω και να το χαρείς έτσι όπως είναι, τα κουμπάκια θα συνηθίσεις που βρίσκονται και ας μην φαινονται το βραδυ...

 

Εγώ το έχω ήδη ένα 6μηνο και συμφωνώ με αυτό που λες, αλλά δεν είναι για μένα, είναι για φίλο μου....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια.... το τηλεφωνο δεν μπορει να κατεβασει καμια εφαρμογη. Τι restart του κανω τι ram boost ..... τιποτα, κολλαει στο κατεβασμα μονιμα. Εχω την ρομ του bruno την 4.0
Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον καιρός να περάσεις και σε καμιά καλύτερη ROM που αποδεδειγμένα σε όλους μας σχεδόν δουλεύει απροβλημάτιστα! ;)
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664&sid=1

 

αυτα πρεπει να κάνουν για το κινητό μας αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερώτηση, επειδή ξανακάνω clean install, η τελευταία jb του bruno αξίζει σε σχέση με την προηγούμενη που είχα πριν; Έριξα μια ματιά και στο μενού του on/off κουμπιού λείπει η επιλογή για επανεκκίνηση, ισχύει αυτό; Μπορείς να το επαναφέρεις κάπως; Με βόλευε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερώτηση, επειδή ξανακάνω clean install, η τελευταία jb του bruno αξίζει σε σχέση με την προηγούμενη που είχα πριν; Έριξα μια ματιά και στο μενού του on/off κουμπιού λείπει η επιλογή για επανεκκίνηση, ισχύει αυτό; Μπορείς να το επαναφέρεις κάπως; Με βόλευε...

 

Σίγουρα μπορείς να την επαναφέρεις αν βάλεις το gravitybox...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον καιρός να περάσεις και σε καμιά καλύτερη ROM που αποδεδειγμένα σε όλους μας σχεδόν δουλεύει απροβλημάτιστα! ;)

 

δλδ όταν το απενεργοποιώ και μετά οταν το ανοίγω και δεν βλεπει τις επαφες για κανα 2 ωρω ....ειναι θεμα ρομ....?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο device manager έστω και στα αγγλικά;;;

δηλαδή ;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς να την επαναφέρεις αν βάλεις το gravitybox...

 

Πού; Το έχει το gravitybox, αλλά δε βρίσκω τέτοια επιλογή...

 

Επίσης, στο πάνω μέρος, στο statusbar, η προηγούμενη του bruno έδειχνε την ισχύ σήματος μόνο για τη μία sim (δεν χρησιμοποιώ δεύτερη), ενώ με την τελευταία δείχνει και τη δεύτερη greyed out. Καμία ιδέα για το πώς μπορώ να το κάνω να αγνοεί το 2ο slot;

Edited by DragonlordP
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης, στο πάνω μέρος, στο statusbar, η προηγούμενη του bruno έδειχνε την ισχύ σήματος μόνο για τη μία sim (δεν χρησιμοποιώ δεύτερη), ενώ με την τελευταία δείχνει και τη δεύτερη greyed out. Καμία ιδέα για το πώς μπορώ να το κάνω να αγνοεί το 2ο slot;

 

Υπαρχει και αυτή η επιλογή στο gravity box για να το κανεις hidden αν δεν χρησιμοποιείται. (Δεν το χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή για να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως, αυτό το βρήκα. Αν ξέρει κανείς πώς να επαναφέρω και την επιλογή για επανεκκίνηση όταν πατάω παρατεταμένα το on/off...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όντως, αυτό το βρήκα. Αν ξέρει κανείς πώς να επαναφέρω και την επιλογή για επανεκκίνηση όταν πατάω παρατεταμένα το on/off...

 

Υπαρχει και αυτή η επιλογή στο gravitybox για advanced power off menu.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

σε δευτερο 970 που εχω για backup περασα τη νεα rom v 1.3.

το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν συνδεεται στο wifi.Δεν γινεται μπλε για την ακριβεια.

να σημειωσω οτι δεν εκανα τικ το wipe data στον aroma.

Τι μπορει να συμβαινει?

edit:εκανα επαναφορα δεδομενων και ολα οκ.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...