Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξαναεγκατέστησε τη ρομ ξετικάροντας το wipe data απ το advanced install

 

 

Δεν το έχω πια το πρόβλημα, απλά ρώτησα μην το έχει κάποιος άλλος να τον βοηθήσω, γιατί κάτι λύσεις που δίνανε στο νετ, ήταν για γέλια! Βρήκα γιατί γινόταν. Το πρόβλημα ήταν/είναι (για όσους έχουν πρόβλημα) στο συγχρονισμό του google (κάποιων υπηρεσιών του δηλαδή) Του gmail, του google calendar, των επαφώνΕ, κτλ. Εμένα τη ζημιά μου την έκανε το ημερολόγιο του google. Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά και σταμάτησε το πρόβλημα και ο συγχρονισμός είναι πια ΟΚ!

Όποιος έχει πρόβλημα λοπόν με αυτό, ας ψάξει μία μία τις εφαρμογές τις google μέσα από το μενού του συγχρονισμού του gooele στις ρυθμίσεις. ! :)

Oυτε wipe data ούτε τίποτα!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com.au/itm/SONY-CTIA-to-OMTP-Adapter-Converter-Cable-for-Mobile-Headphones-3-5mm-Audio-Jack-/200934239388

 

Ctia to Omtp Adapter.

 

*Άκυρο δεν ξέρω αν στέλνει ελλάδα.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com.au/itm/SONY-CTIA-to-OMTP-Adapter-Converter-Cable-for-Mobile-Headphones-3-5mm-Audio-Jack-/200934239388

 

Ctia to Omtp Adapter.

 

*Άκυρο δεν ξέρω αν στέλνει ελλάδα.

μονο αυστραλία στέλνει δυστυχώς, το χα στειλει μήνυμα πριν μέρες να μου το στειλει με συστημένο, και μου πε 10$, του λέω αντε γεια, πιο φθηνά είναι τα ελτά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα λεφτά παίρνεις καινούργιο handsfree!

To δύσκολο της υπόθεσης ειναι να βρεις ποια είναι ποια και δεν είναι και λίγες οι φορές που οι πωλητές δεν γνωρίζουν την διαφορά.

Γενικά αρχή αποφεύγεις ότι γραφει iPhone compatible.

 

Αν πας σε sony ειναι εύκολο γιατί στους κωδικούς για τα ctia βάζει ένα C στο τέλος και συνήθως τα λέει και Sony σκέτο και όχι Sony Ericsson γιατί την συνδεσμολογία την άλλαξε όταν πήγε μόνη της.

 

Εγώ πήρα ένα Sony Ericsson MH1-BL LiveSound το οποίο από ήχο/μικρόφωνο είναι πάρα πολύ καλά, αλλά με την 4.0 ολα τα κουμπιά έκαναν το ίδιο δηλ θα απαντήσεις μια κλήση ή θα ξεκινήσεις - σταματήσεις την μουσική ή ράδιο.

Mε την 4.1 δεν δουλεύουν καθόλου τα κουμπιά! Ούτε να απαντάς κλίση ούτε τίποτα, σαν να μην υπάρχουν. :(

Έβαλα και τα apps της sony αλλά και πάλι δεν κατάφερα τίποτα.

 

Για να καταλάβεις τα ίδια τα βγάζει και σε ΜΗ1C τα οποία είναι CTIA και τα λέει απλά Sony

 

Για μένα διάλεξε ένα απο αυτά: http://www.skroutz.gr/c/584/hands-free/m/26/Sony-Ericsson.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα και τα Sony-Ericsson MH-750 και τα hands-free που έχουν δώσει μαζί με το x-peria S του αδερφού μου. Κανένα δε δουλεύει, είναι CTIA.

ΟΜΩΣ

Τα ΜΗ-750 τα είχα πάρει από ebay και μου είχαν δώσει adapter. Αλλά δε βολεύει δυστυχώς γιατί μακραίνει πολύ το καλώδιο ρε ****το και το βυσματάκι του είναι και κάθετο.

Επίσης. Στα windows phone που είχα, με το πλήκτρο του handsfree ξεκινούσε και σταματούσε η μουσική, με 2 πατήματα πήγαινε ένα κομμάτι μπροστά, 3 πατήματα ένα κομμάτι πίσω κτλ κτλ και φυσικά απάντηση/κλείσιμο κλήσης.

Μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο στο κινητό μας/android γενικά προφανώς;

 

Επίσης:

 

http://www.amazon.com/Sony-EC250-Headphones-Adaptor-1249-0456/dp/tech-data/B009HW15UG/ref=de_a_smtd

 

http://www.amazon.de/Headset-Adapter-4-polige-5-mm-Klinkenstecker-%C3%A4ndert-Pinbelegung/dp/B006SECMM6/ref=pd_bxgy_ce_text_y

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ έχω και εγώ το v970 εδώ και ένα μήνα (το πήρα απο ένα άλλο παιδί και αντιμετωπίζω εδώ και λίγες μέρες το εξής πρόβλημα: Όταν μου κάνουν κλήση τό κινητό σβήνει και για να ξεκινήσει ξανά χρειάζονται αρκετές επανεκκινησεις (μόλις βάλω τον κώδικο της sim σβήνει).Όταν μετά απο προσπάθεια μπώ η μπαταρία πέφτει πάρα πολύ απο 90% σε 40% για παράδειγμα.Επίσης στην φόρτιση γίνεται το αντίθετο.Δοκίμασα να βάλω το battery calibration και δεν είδα διαφορά.Να αναφέρω ότι το κινήτο είναι root και εχει 4.1.1 και build v1.2Mod by BM. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη γιατί ειναι ή πρώτη μου επαφή με android.Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με τόσα λεφτά παίρνεις καινούργιο handsfree!

 

Πολύ σωστά, αλλά έχω ήδη 2 καλά Handsfree CTIA και κρίμα είναι να μην τα χρησιμοποιώ..!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, αλλά έχω ήδη 2 καλά Handsfree CTIA και κρίμα είναι να μην τα χρησιμοποιώ..!

 

Έχει στο Amazon adapter με 8 λίρες αλλά πόσο θα σου πάει μαζί με τα μεταφορικά?

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B005I0GHV8/ref=mp_s_a_1_1?qid=1382824830&sr=8-1&pi=AC_SX110_SY165

 

Πιστεύω ότι σε ένα καλό ηλεκτρονικαδικο όπως το ράδιο κατουμας στο κέντρο θα έχει. Στην χειρότερη θα έχει να σου κολλήσει βύσμα στην συνδεσμολογια που θες.

Link to comment
Share on other sites

Κι όποιου πιάνουν τα χέρια του κι έχει κολλητήρι, απλά αλλάζει τη συνδεσμολογία στο κουτάκι που χει το μικρόφωνο http://i71.photobucket.com/albums/i156/doinfinity/lelong/products/3p5m-headset-adapter-images.jpg :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα και τα Sony-Ericsson MH-750 και τα hands-free που έχουν δώσει μαζί με το x-peria S του αδερφού μου. Κανένα δε δουλεύει, είναι CTIA.

ΟΜΩΣ

Τα ΜΗ-750 τα είχα πάρει από ebay και μου είχαν δώσει adapter. Αλλά δε βολεύει δυστυχώς γιατί μακραίνει πολύ το καλώδιο ρε ****το και το βυσματάκι του είναι και κάθετο.

Επίσης. Στα windows phone που είχα, με το πλήκτρο του handsfree ξεκινούσε και σταματούσε η μουσική, με 2 πατήματα πήγαινε ένα κομμάτι μπροστά, 3 πατήματα ένα κομμάτι πίσω κτλ κτλ και φυσικά απάντηση/κλείσιμο κλήσης.

Μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο στο κινητό μας/android γενικά προφανώς;

 

Επίσης:

 

http://www.amazon.com/Sony-EC250-Headphones-Adaptor-1249-0456/dp/tech-data/B009HW15UG/ref=de_a_smtd

 

http://www.amazon.de/Headset-Adapter-4-polige-5-mm-Klinkenstecker-%C3%A4ndert-Pinbelegung/dp/B006SECMM6/ref=pd_bxgy_ce_text_y

Δοκίμασε αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=se.jays.headsetcontrol&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Μετά από 3 μήνες συμβίωσης με το V970 είμαι ικανοποιημένος στο 100% (με μία επιφύλαξη για την κάμερα :lol::lol:)

Πλέον έχω μείνει από αποθηκευτικό χώρο και θα κάνω τα βηματάκια που αναφέρονται στις σελίδες σας ώστε να αποκτήσω 2Gb.

Η ερώτηση μου είναι η εξής.

Από την στιγμή που θα βάλω από την αρχή τη rom έχει δοκιμάσει κάποιος την 4.2.2 ώστε να την περάσω ή να πάω στα σίγουρα στην 4.1 ?

 

(Για την κάμερα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι? Στις τελευταίες φωτό που τράβηξα το ροζ φαινότανε πορτοκαλί :wacko::ninja:)

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω από τον Ιούλιο κ είμαι ενθουσιασμένη!!! Λίγο η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα από το φυσιολογικό, αλλά οκ.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ αν κάνω πχ μια εγγραφή video , το video αυτό να σωθεί στην κάρτα sd και όχι στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Ή αν θέλω να κατεβάσω κάποιο torrent, πως να καθορίσω ο φάκελος να ανοίξει στην κάρτα sd? Ευχαριστώ!

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουνε handsfree/ακουστικα με καλη αποδοση ηχου και φτηνα ηδού:

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree/Turbo-X-Hands-Free-iMeIII-Black-KS-M030-BLACK.htm

 

Το πακετάκι περιεχει converter βυσμα μεσα για οσους ενδιαφερονται να ακουνε μουσικη. Επισης εχει ενα ακομα converter που συνδιαζει και βυσμα line in και καμποσα ανταλακτικα.

Πολυ δυνατός (σε συγκριση με τα μαμα) και καθαρος ήχος ιδιαιτερα αμα τα συνδιασεις με καλο player (πχ poweramp) και απολυτα συμβατο handsfree με το κινητο τσεκαρισμενα !!! Και αντεχουνε μεχρι στιγμης τουλαχιστον μην τα ματιασω :P

Edited by zippos
Xiaomi Redmi Note 4g LTE
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουνε handsfree/ακουστικα με καλη αποδοση ηχου και φτηνα ηδού:

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree/Turbo-X-Hands-Free-iMeIII-Black-KS-M030-BLACK.htm

 

Το πακετάκι περιεχει converter βυσμα μεσα για οσους ενδιαφερονται να ακουνε μουσικη. Επισης εχει ενα ακομα converter που συνδιαζει και βυσμα line in και καμποσα ανταλακτικα.

Πολυ δυνατός (σε συγκριση με τα μαμα) και καθαρος ήχος ιδιαιτερα αμα τα συνδιασεις με καλο player (πχ poweramp) και απολυτα συμβατο handsfree με το κινητο τσεκαρισμενα !!! Και αντεχουνε μεχρι στιγμης τουλαχιστον μην τα ματιασω :P

 

Θα κάνουν λογικά και για v967s;

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα και εγώ τα ακουστικά..! Ακόμα δεν τα έχω χρησιμοποιήσει σαν handsfree αλλά στο ραδιοφωνο που τα χρησιμοποιησα ήταν καμπάνα! πολυ δυνατά και καθαρός ήχος! κ αρκετά ποιοτικά μπορώ να πω!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω από τον Ιούλιο κ είμαι ενθουσιασμένη!!! Λίγο η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα από το φυσιολογικό, αλλά οκ.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ αν κάνω πχ μια εγγραφή video , το video αυτό να σωθεί στην κάρτα sd και όχι στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Ή αν θέλω να κατεβάσω κάποιο torrent, πως να καθορίσω ο φάκελος να ανοίξει στην κάρτα sd? Ευχαριστώ!

 

Κανείς δεν γνωρίζει? :(

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν γνωρίζει? :(

Έχει κάνει τη διαδικασία ενοποίησης της μνήμης που περιγράφεται πιο πίσω στο forum;

Εγώ την έχω κάνει και απο default οι εγγραφές video και Φωτογραφιών πάνε στην MicroSD Card:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Μετά από 3 μήνες συμβίωσης με το V970 είμαι ικανοποιημένος στο 100% (με μία επιφύλαξη για την κάμερα :lol::lol:)

Πλέον έχω μείνει από αποθηκευτικό χώρο και θα κάνω τα βηματάκια που αναφέρονται στις σελίδες σας ώστε να αποκτήσω 2Gb.

Η ερώτηση μου είναι η εξής.

Από την στιγμή που θα βάλω από την αρχή τη rom έχει δοκιμάσει κάποιος την 4.2.2 ώστε να την περάσω ή να πάω στα σίγουρα στην 4.1 ?

 

(Για την κάμερα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι? Στις τελευταίες φωτό που τράβηξα το ροζ φαινότανε πορτοκαλί :wacko::ninja:)

Εγώ την ROM που προτείνεται απο τα παιδία εδώ στο forum φοραω (4.1.1 V1.1R2MOD BY BM )και δεν έχω κανένα προβλημα με την φωτογραφική μηχανή. Για την ακρίβεια είναι πολύ καλυτερη απ ότι περίμενα οταν εχω καλό περιφεριακό φωτισμο. Όταν τραβάω φωτο με χαμηλό φωτισμό δεν έχω πολύ καλά αποτελέσματα, αλλα πάλι δεν εχω δει και κανένα άλλο κινητό να τα καταφέρνει πολύ καλύτερα σε τέτοιες συνθήκες:blink: στη θεση σου θα δοκίμαζα άλλη ROM μπας και στρώσει αλλα πιστεύω οτι έχεις hardware προβλημα:sorry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

τρέχεις κανείς το xbmc στο κινητό?

έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις και ενώ το κάνει εγκατάσταση

και το τρέχει για πρώτη φορά, μετά σκοτάδι!

 

καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Είχα παραγγείλει το κινητό από το Aliexpess και τώρα θέλω να παραγγείλω άλλο ένα αλλά δεν το έχουν απ΄'οτι είδα, ξέρετε να μου πείτε κάποιο αξιόλογο site για το παραγγείλω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από dealextreme.

Είναι από τα γνωστά sites.

Ήθελα και το πράσινο και ήταν κανά $3-$5 πιο φθηνό από τα άλλα.

Απλά έλεγε ότι θα αποσταλλεί 7-10 εργάσιμες μετά. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...