Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα οι κατοχοι του 970 εισαστε ικανοποιημενοι απο τη λειτουργικοτητα της συσκευης; Αξιζει σημερα η αγορα του ή εχουν αλλαξει τα δεδομενα; Σκεφτομαι να ...προχωρησω, αλλα σε ποιο σάητ ειναι φθηνοτερο απο τα 107€ του GeekBuying?

Διάβασε πιο πάνω, έχουν αναφερθεί καταστήματα που το έχουν αρκετά κάτω από 100€

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ πολύ, μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις πως να κρατήσω bαckup και πως γίνεται η πλήρη διαγραφή και καθαρή εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω αλλιώς την ερώτησή σου , υπάρχει βασικός λόγος να παραμείνει κάποιος στην ics ?

Για το δεύτερο σκέλος , κράτησε backup τα apps σου, και θα σου συνιστούσα πλήρη διαγραφή και καθαρή εγκατάσταση τα πάντα από την αρχή(όχι restore , ή επιλεκτικό restore εκεί που είσαι σίγουρος τι κάνεις).Μπορεί να φαίνεται χρονοβόρο , στην πράξη όμως (τουλάχιστον σε εμένα) έχει αποδειχτεί η πιο γρήγορη trouble free διαδικασία.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις πως να κρατήσω bαckup και πως γίνεται η πλήρη διαγραφή και καθαρή εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το κινητό :yahoo::yahoo::yahoo:

Μια χαρά φαίνεται, λίγο ο ήχος του ηχείου είναι χαμηλός αλλά το ρύθμισα μέσα από το engineer.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την παραγγελία μου και το περιμένω πως και πως.

Έχω μία μάλλον γελοία ερώτηση. Μου έστειλαν το tracking number και μπήκα στα εξής 2 site

 

http://www.sao.cn/ και http://www.singpost.com/index.php

 

Στο 2ο το δείχνει σαν Despatched to overseas (Country code: GR)

ενώ στο 1ο μία το βρίσκει και μία το χάνει :!:

στα ΕΛΤΑ δεν το εχουν καν. Βασικά είναι αξιόπιστα αυτά τα site για το tracking?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την παραγγελία μου και το περιμένω πως και πως.

Έχω μία μάλλον γελοία ερώτηση. Μου έστειλαν το tracking number και μπήκα στα εξής 2 site

 

http://www.sao.cn/ και http://www.singpost.com/index.php

 

Στο 2ο το δείχνει σαν Despatched to overseas (Country code: GR)

ενώ στο 1ο μία το βρίσκει και μία το χάνει :!:

στα ΕΛΤΑ δεν το εχουν καν. Βασικά είναι αξιόπιστα αυτά τα site για το tracking?

Το 2ο είναι το site του ταχυδρομείου Σινγκαπούρης απ' όπου στάλθηκε το πακέτο. Στα ελτά ίσως το δεις όταν φτάσει ελλάδα. Ίσως κι όχι, γιατί συχνά δε δουλεύει το online tracking των ελτα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως διαγράφεται η χρήση δεδομένων; Μου έχει εμφανιστεί στο notification bar οτι ξεπέρασα τα δεδομένα κ δεν φεύγει . Φαντάζομαι πως θα φύγει μόνο αν μηδενησω τα δεδομένα.

 

Επίσης έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Δεν καταγράφονται. Ούτε αναπάντητες, ούτε εισερχόμενες, ούτε εξερχόμενες. Κατέβασα έναν dialer από το μάρκετ μπας κ αλλάξει κάτι, αλλά τίποτα. Υπάρχει λύση;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Σύγκρινα την εφαρμογή της κάμερας μεταξύ JB και ICS του Bruno. H ICS είναι μίλια μακρυά, η JB δεν τραβάει 720p video και γενικά η ICS είναι πολύ πιο παραμετροποιήσιμη. Δε τραβάω και συχνά φώτο αλλά θα προτιμούσα να έχω την κάμερα της ICS.
Link to comment
Share on other sites

Σύγκρινα την εφαρμογή της κάμερας μεταξύ JB και ICS του Bruno. H ICS είναι μίλια μακρυά, η JB δεν τραβάει 720p video και γενικά η ICS είναι πολύ πιο παραμετροποιήσιμη. Δε τραβάω και συχνά φώτο αλλά θα προτιμούσα να έχω την κάμερα της ICS.

Μπορεις μέσω aroma installer στην εγκατάσταση να επιλέξεις να εγκαταστήσεις την κάμερα της ics αντί της jb. έτσι έκανα εγώ.

 

Για το άλλο ερώτημα που έθεσε το παιδί πιο πριν, για μένα εξαρτάται μέχρι πόσα χρήματα είσαι διαθετειμένος να δώσεις. αν είναι αυστηρά μέχρι 100-110 ευρώ, πας με κλειστά μάτια στο v970. Αν μπορείς να δώσεις μέχρι 150 ευρώ περίπου, πας για το v967 και αν δίνεις μέχρι 200, το v987 είναι αυτό που σου αξίζει!!!:D Aν δεν μου έκλεβαν το κινητό κ δεν βιαζόμουν να πάρω κινητό, προσωπικά θα πήγαινα για το v967. Πιστευω ότι αξίζει να δώσεις τα 40-50 ευρώ παραπάνω που κάνει. Ο Σταύρος που τα έχει πιασει και τα 2 στα χέρια του, θα ξέρει καλύτερα αν όντως αξιζει το επιπλέον κόστος από θέμα ποιότητας κατασκευής και όχι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να αγοράσω το ΖΤΕ v970.Ποιά ιστοσελίδα είναι η ποιό έμπιστη στη χαμηλότερη τιμή με free shipping?Επίσης όσοι το έχουν αγοράσει ποιά είναι τα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα που διαπίστωσαν κατά τη χρήση του?Τέλος κατά την αποστολή του κινητού υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τελωνείο?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

[...]Πιστευω ότι αξίζει να δώσεις τα 40-50 ευρώ παραπάνω που κάνει. Ο Σταύρος που τα έχει πιασει και τα 2 στα χέρια του, θα ξέρει καλύτερα αν όντως αξιζει το επιπλέον κόστος από θέμα ποιότητας κατασκευής και όχι μόνο.
Σαφώς αξίζει πολύ περισσότερο αν θες 5ιντσο, αλλιώς υπάρχουν και τα THL W100 και Amoi N828 στις 4.5, ειδικά το Amoi, είναι πολύ ανώτερο σε ποιότητα κατασκευής
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της παραλαβής του εν λόγω κινητού

άρχισα να μαζεύω τα αρχειακια που θα χρειστούν για να κανω το update.

 

Μου εχει μεινει μονο το θεμα της rom. Ειδα οτι βγηκε και καινούρια rom JB.

Βάζω αυτή ή να πάω στην ICS που οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι πιο σταθερη?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή της παραλαβής του εν λόγω κινητού

άρχισα να μαζεύω τα αρχειακια που θα χρειστούν για να κανω το update.

 

Μου εχει μεινει μονο το θεμα της rom. Ειδα οτι βγηκε και καινούρια rom JB.

Βάζω αυτή ή να πάω στην ICS που οι περισσοτεροι λενε οτι ειναι πιο σταθερη?

τη τελευταία JB

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα άμεσος.

Thanks gerstavros :)

 

Ελπίζω να μην σας ζαλισω με πολλές ερωτήσεις όταν θα το παραλάβω.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα ότι δεν με καλύπτει πλέον το κινητό και ψάχνω για 4πύρηνο με μεγαλύτερη οθόνη. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για το κινητό ας μου στείλει πμ για περισσότερες λεπτομέρειες. Το κινητό το έχω 2 μήνες περίπου. Μόνο από Αθήνα και συνάντηση Πειραιά.
Link to comment
Share on other sites

Τις κάνω μία μία τις ερωτήσεις για να μην φαίνεται ότι δεν ξέρω.. :lol::lol::lol: (κι ακόμη δεν έχω πιάσει στα χέρια μου το κινητό)

 

Η διαδικασία για να περάσω τη rom γίνεται ευκολα σε win7-64bit?

 

Ρωτάω γιατί με το omnia που είχα πριν υπήρχε θέμα συμβατότητας.

Μπορούσα να κάνω την διαδικασία μόνο σε ΧΡ.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Τις κάνω μία μία τις ερωτήσεις για να μην φαίνεται ότι δεν ξέρω.. :lol::lol::lol: (κι ακόμη δεν έχω πιάσει στα χέρια μου το κινητό)

 

Η διαδικασία για να περάσω τη rom γίνεται ευκολα σε win7-64bit?

 

Ρωτάω γιατί με το omnia που είχα πριν υπήρχε θέμα συμβατότητας.

Μπορούσα να κάνω την διαδικασία μόνο σε ΧΡ.

Από που το παρείγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

το V970 το παρήγγειλα από AliExpress

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

το V970 το παρήγγειλα από AliExpress

Από ποιο μαγαζί; στείλε λινκ

Link to comment
Share on other sites

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ρθει ήδη με περασμένο το cwm recovery και τη JB ρομ του bruno (μαλλον τη πρωτελευταίαα έκδοση), οπότε δε θα χρειαστείς υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ανεφερα ούτε να περάσουν την JB του Bruno, ουτε τους ειπα να το κανουν root.

Σκέφτηκα να τα κάνω μόνος μου.

Αν ισχύει αυτό που λες μια χαρά με βρίσκω.

Σ' ευχαριστώ για ακόμη μια φορά. Είσαι πάντα κατατοπιστικότατος :)

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ανεφερα ούτε να περάσουν την JB του Bruno, ουτε τους ειπα να το κανουν root.

Σκέφτηκα να τα κάνω μόνος μου.

Αν ισχύει αυτό που λες μια χαρά με βρίσκω.

Σ' ευχαριστώ για ακόμη μια φορά. Είσαι πάντα κατατοπιστικότατος :)

Μα φαίνεται στη περιγραφή τους ότι φοράει τη ρομ του bruno, δες τις εικόνες :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...