Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παράγγειλα από http://www.aliexpress.com/

άντε να δούμε πόσες μέρες θα πάρει!!!

από ποιον έμπορο στο aliexpress;

τι λες;; 1ον. Που ακριβώς ειχες δει ότι το v970 έχει μπροστά κάμερα;; 2ον. Έχεις κοιτάξει πόσα είναι τα έξοδα για να το στείλεις να στο επισκευάσουν ή πετάς αερολογίες; Μέσα στην εγγυηση είσαι εκτός και αν χαλασε το κινητό από δικό σου λάθος.
2. 10 ευρώ είναι πανω κάτω για να το στείλεις κίνα. Αρκεί το κατάστημα να το αντικαταστήσει όντως

To έχω δύο μήνες. Οπως είχα γράψει-εταιρεία Chinatronic- στή παράδοση ήταν ακριβείς. Τα προβλήματα άρχισαν μετά απο λίγες μέρες οταν κατάλαβα οτι δεν είχε μπροστινή κάμερα σε αντίθεση με τα γραφόμενα. . μετά απο λίγο κατάλαβα οτι δεν λειτουργεί το δορυφόροι GPS. Απο προχθές δεν μπορώ να τηλεφωνήσω απο τις επαφές!!!Το πήγα σήμερα στην procordia-εξυπηρετικότατη εταιρεία- μου είπαν χάλασε η πλακέτα 93 ΕΥΡΩ δεν αξίζει να τα δώσεις. Και τώρα τί κάνω???Μόνο τα έξοδα να σκεφτείς του πήγαινε έλα...Ελπίζω να είμαι ο μόνος άτυχος.

1. δεν εχει κάμερα εμπρος το V970. Το προβλημα του GPS 99.99% είναι θέμα λογισμικού. Τι εννοείς δεν μπορεις να τηλεφωνησεις απ τις επαφές; δηλαδή γραφοντας εναν αριθμό μπορεις; κι αυτό πρόβλημα λογισμικού. Απλά διαβασε παραπάνω και παίρνα τη ρομ του bruno να ησυχάσεις. Δεν εχει προβλημα καμια πλακετα, μην ακούς μπουρδες ελληνων «τεχνικών.»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα. Μου χάλασε το κινητό και το έστειλα στην Κίνα, αφού συννενοήθηκα με τους τύπους στο merimobiles κτλ.

Το θέμα είναι ότι πάω να δω το αντικείμενο με china post και βλέπω από χθες το εξής:

REXXXXXXXXXGR 2013 Unsuccessful delivery 51803102 CN 20130706 151620

Τι πάει να πει unsuccessful delivery? Δεν το δέχτηκαν οι κινέζοι; Συστημένο το έστειλα (προφανώς και δε χρειάζεται να πληρώσουν τίποτα αυτοί, μου το τόνισαν άλλωστε, με απλό ταχυδρομείο, αλλά να έχω και εγώ ένα tracking number, μην το πετάξω σε ένα φάκελο και το στείλω).

Σε περίπτωση που δεν το δέχτηκαν, προφανώς και θα γυρίσει πίσω, έτσι;

Άν έχουν κάνει κανένα τέτοιο θα τους βρίσω τους κινέζους ε.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου χάλασε το κινητό και το έστειλα στην Κίνα, αφού συννενοήθηκα με τους τύπους στο merimobiles κτλ.

Το θέμα είναι ότι πάω να δω το αντικείμενο με china post και βλέπω από χθες το εξής:

REXXXXXXXXXGR 2013 Unsuccessful delivery 51803102 CN 20130706 151620

Τι πάει να πει unsuccessful delivery? Δεν το δέχτηκαν οι κινέζοι; Συστημένο το έστειλα (προφανώς και δε χρειάζεται να πληρώσουν τίποτα αυτοί, μου το τόνισαν άλλωστε, με απλό ταχυδρομείο, αλλά να έχω και εγώ ένα tracking number, μην το πετάξω σε ένα φάκελο και το στείλω).

Σε περίπτωση που δεν το δέχτηκαν, προφανώς και θα γυρίσει πίσω, έτσι;

Άν έχουν κάνει κανένα τέτοιο θα τους βρίσω τους κινέζους ε.

Μην ανησυχείς, είναι κλασσικό φαινόμενο. Θα πάνε και θα το παραλάβουν τις επομενες ημέρες. Ελπίζω γενικά να καλύπτεσαι απ το paypal, έτσι; Αλλιώς θα τσεπώσουν ένα κινητό τσάμπα στο merimobiles.
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, είναι κλασσικό φαινόμενο. Θα πάνε και θα το παραλάβουν τις επομενες ημέρες. Ελπίζω γενικά να καλύπτεσαι απ το paypal, έτσι; Αλλιώς θα τσεπώσουν ένα κινητό τσάμπα στο merimobiles.

 

Τι εννοείς να καλύπτομαι από το paypal?

Με paypal τα αγόρασα ναι, τώρα τα έστειλα με συστημένο ταχυδρομείο.

Άντε να δούμε, μια που το πήρα, μια που χάλασε. Άντε κανένα 2μηνο πάλι.

Είχα σκεφτεί να επικοινωνήσω και με τη ΖΤΕ στην Ελλάδα, αλλά εφόσον δεν το φέρνουν το κινητό, θα το αναλαμβάνουν; Και πόσα θα πλήρωνα, μιας και δε θα αναγνώριζαν εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Από minideal πόσο κάνει συνήθως να έρθει με free shipping? Εμένα στο tracking λέει dispached από τις 28/7

Πόσες ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ μέρες κάνει πάνω κάτω? (για όποιον έχει αγοράσει/παραλάβει από το εν λόγο σάιτ)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και από μένα

Είμαι μεταξύ του συγκεκριμένου κινητου και του Samsung S duos S7562. Το ξέρω, το Samsung είναι πιο ακριβό αλλα φοβάμε το θέμα της εγγύησης, εύκολης πρόσβασης σε service, κλπ. Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος πιο έμπειρος να πει τη γνώμη του? Εγώ αυτό που χρειάζομαι είναι 2 sim, πλοήγηση στο νετ, gps και mail.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από minideal πόσο κάνει συνήθως να έρθει με free shipping? Εμένα στο tracking λέει dispached από τις 28/7

Πόσες ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ μέρες κάνει πάνω κάτω? (για όποιον έχει αγοράσει/παραλάβει από το εν λόγο σάιτ)

 

Δεν είναι στάνταρ. Εγώ:

 

1. Παρήγγειλα στις 23/6

2. Έγινε dispatch στις 25/6, πήγε Κίνα-->Σιγκαπούρη

3. Πέταξε από Σιγκαπούρη 26/6

4. Εμφανίστηκε στο tracking system των ΕΛΤΑ στις 5/7

5. Το ειδοποιητήριο για παραλαβή από ΕΛΤΑ μου ήρθε 9/7

6. Σήμερα 11/7 πήγα νωρίς-νωρίς το πρωί και το παρέλαβα από το τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ

 

Σύνολο: 18 ημερολογιακές ημέρες. Κάποιοι λίγοι φίλοι εδώ έχουν αναφέρει και ελαφρώς ταχύτερη παράδοση. Για Singapore Post τα παραπάνω, που ήταν free στο minideal.net μέχρι και τη στιγμή που παρήγγειλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την μέρα που παράγγειλα, πέρασαν 15 ημερολογιακές ημέρες κι ακόμα δεν φαίνεται τίποτα στα ΕΛΤΑ. Υπομονή λοιπόν. :(
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς την καλοσύνη να ανεβάσει την διαδικασία ΄΄ΑΛΛΑΓΗ vm_dalvik_heapsize΄΄ με screenshots ???

Παλεύω εδώ και μέρες και δεν μπορώ να βγάλω άκρη !!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να καλύπτομαι από το paypal?

Με paypal τα αγόρασα ναι, τώρα τα έστειλα με συστημένο ταχυδρομείο.

Άντε να δούμε, μια που το πήρα, μια που χάλασε. Άντε κανένα 2μηνο πάλι.

Είχα σκεφτεί να επικοινωνήσω και με τη ΖΤΕ στην Ελλάδα, αλλά εφόσον δεν το φέρνουν το κινητό, θα το αναλαμβάνουν; Και πόσα θα πλήρωνα, μιας και δε θα αναγνώριζαν εγγύηση;

Dispute και Claim στο paypal!! αλλιώς δε σου λέω τι θα πάρεις απ το merimobiles ...

 

Από minideal πόσο κάνει συνήθως να έρθει με free shipping? Εμένα στο tracking λέει dispached από τις 28/7

Πόσες ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ μέρες κάνει πάνω κάτω? (για όποιον έχει αγοράσει/παραλάβει από το εν λόγο σάιτ)

15-20 μέρες

Παιδιά γειά σας και από μένα

Είμαι μεταξύ του συγκεκριμένου κινητου και του Samsung S duos S7562. Το ξέρω, το Samsung είναι πιο ακριβό αλλα φοβάμε το θέμα της εγγύησης, εύκολης πρόσβασης σε service, κλπ. Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος πιο έμπειρος να πει τη γνώμη του? Εγώ αυτό που χρειάζομαι είναι 2 sim, πλοήγηση στο νετ, gps και mail.

Σας ευχαριστώ

Αν θες να πάρεις κάτι από ελλάδα, πάρε το Alcatel 997D

Εχει κανείς την καλοσύνη να ανεβάσει την διαδικασία ΄΄ΑΛΛΑΓΗ vm_dalvik_heapsize΄΄ με screenshots ???

Παλεύω εδώ και μέρες και δεν μπορώ να βγάλω άκρη !!!

Μην σκας γι αυτο, δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο.

Αν θες να το αλλαξεις παντως, βαλε το x-plore, στο configuration του επελεξε το root access-mount writable πως το λεει, πηγαινε στο (root)/system πατα παρατεταμενα το build.prop και edit text. Βρες τη γραμμη προς τα κατω και αλλαξε τον αριθμο σε 90

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν ενδιαφερεται κανεις για το τηλ πουλαω εγω το δικο μου το εχω 2 μηνες περιπου χωρις κανενα προβλημα το δινω γιατι πηρα τετραπυρηνο αν ενδιαφερεται κανεις να μου στειλει προσωπικο μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα.. τις τελευταίες μέρες έχω θέμα με το bluetooth.. Όσες φορές και αν έχω δοκιμάσει να μου στείλω φωτό από άλλη συσκευή, αποτυγχάνει! με βλέπει κανονικά η άλλη συσκευή στην αναζήτηση αλλά ακόμα και αν κάνω pair, παντα αποτυγχάνει να μου στείλει φωτο. καμια ιδεα του τι να κοιταξω; το έχει κάνει σε κανεναν αλλον;
Link to comment
Share on other sites

15-20 μέρες

 

A ωραία :wacko: Είμαι ήδη στις 17 ημέρες από την ημέρα παραγγελίας και 15 ημέρες από το dispatched και ακόμα κανένα νέο.

Έχουμε και ΣΚ μπροστά μας.... θα ξεπεράσω τις 20 μέρες πιθανότατα! :(

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια απο την αρχικη οθονη πως φευγη αυτη η βλακεια της google ωστε να βαλω αλλα wigdet
Link to comment
Share on other sites

1/7 η αγορα απο minideal 5/7 πεταξε και 12/7 προσγειωθηκε Ελλαδα.ελπιζω μεχρι Τεταρτη να το εχω στα χερια μου.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

1/7 η αγορα απο minideal 5/7 πεταξε και 12/7 προσγειωθηκε Ελλαδα.ελπιζω μεχρι Τεταρτη να το εχω στα χερια μου.

 

Θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο! :X Πως γένεν αυτό? Εμένα ακόμα ΤΙΠΟΤΑ! Μα τι διάολο??? Από τις 26 Ιουνίου!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα όλων των σελίδων για το κινητό αποφάσισα να το "χτυπήσω"

Κατά πάσα πιθανότητα θα πάω για 2 κομμάτια

 

Είδα ότι αναφέρατε για το antion στο aliexpress οτι ειναι αξιόπιστο. Βάση αυτών που διάβασα στο aliexpress κοιτας τα διαμαντάκια και τα ποσοστα. Αυτό θεωρείτε καλό και αξιόπιστο? Είναι και το πιο οικονομικο. Μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει στα 93€

 

http://www.aliexpress.com/item/Dolphin-7-A70-Tablet-PC-w-Built-in-WiFi-unlocked-3G-GPS-TV-Bluetooth/552965056.html

 

ΥΣ: Από τη στιγμή που το κινητό είναι ίδοι με το Grand X In που έρχεται Ελλάδα δεν μπορούμε να πάρουμε ανταλλακτικά από το εδώ service? Μια μπαταρία, ένα ηχείο, μία οθόνη? Χωρίς να τους αναφέρουμε πιο κινητό έχουμε. Μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά έχω αυτή την απορία.

Edited by sisx1

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια απο την αρχικη οθονη πως φευγη αυτη η βλακεια της google ωστε να βαλω αλλα wigdet
Βάλε άλλον launcher, πχ nova

 

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα όλων των σελίδων για το κινητό αποφάσισα να το "χτυπήσω"

Κατά πάσα πιθανότητα θα πάω για 2 κομμάτια

 

Είδα ότι αναφέρατε για το antion στο aliexpress οτι ειναι αξιόπιστο. Βάση αυτών που διάβασα στο aliexpress κοιτας τα διαμαντάκια και τα ποσοστα. Αυτό θεωρείτε καλό και αξιόπιστο? Είναι και το πιο οικονομικο. Μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει στα 93€

http://www.aliexpress.com/item/Dolphin-7-A70-Tablet-PC-w-Built-in-WiFi-unlocked-3G-GPS-TV-Bluetooth/552965056.html

ΥΣ: Από τη στιγμή που το κινητό είναι ίδοι με το Grand X In που έρχεται Ελλάδα δεν μπορούμε να πάρουμε ανταλλακτικά από το εδώ service? Μια μπαταρία, ένα ηχείο, μία οθόνη? Χωρίς να τους αναφέρουμε πιο κινητό έχουμε. Μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά έχω αυτή την απορία.

121$ με singapore post, πολύ καλή τιμή και καλή αξιολόγηση το κατάστημα. Το Antion ανέβασε πολύ την τιμή πριν λίγο καιρό.

Ανταλλακτικά ξέχνα, ούτε μπαταρία δεν βρίσκεις για το Grand X in στην ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια απο την αρχικη οθονη πως φευγη αυτη η βλακεια της google ωστε να βαλω αλλα wigdet

 

Μενου-->διαχειριση εφαρμογων-->αναζητηση google-->απενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ gerstavros2.

 

Θα το χτυπήσψ άμεσα.

Ούτε μπαταρία, ε? Δεν πειράζει, εφόσον το κινητό είναι vfm κάπως θα την βρούμε την άκρη αν χρειαστούμε κάτι..

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο! :X Πως γένεν αυτό? Εμένα ακόμα ΤΙΠΟΤΑ! Μα τι διάολο??? Από τις 26 Ιουνίου!

 

Έλα... έπιασε Ελλάδα!!!! Στο αεροδρόμιο είναι από σήμερα το πρωί! :D

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κ εγω αυτο τ κινητο εδω και ενα μηνα κ μου εχει βγει πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα.αλλα εχω ενα θεματακι.δεν μπορω για κανενα λογο ν βρω πωσ μπορω να αλλαξω τουσ προεπιλεγμενους ηχους(να βαλω εναν καινουργιο).μου εχει σπασει τ νευρα σε αυτο τ θεμα :p και δεν ειμαι καθολου ασχετοσ απο υπολογιστεσ κινιτα κ αντροιντ.ασ μ βοηθησει καποιος μην σπασω καινουργιο κινητο :D
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κ εγω αυτο τ κινητο εδω και ενα μηνα κ μου εχει βγει πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα.αλλα εχω ενα θεματακι.δεν μπορω για κανενα λογο ν βρω πωσ μπορω να αλλαξω τουσ προεπιλεγμενους ηχους(να βαλω εναν καινουργιο).μου εχει σπασει τ νευρα σε αυτο τ θεμα :p και δεν ειμαι καθολου ασχετοσ απο υπολογιστεσ κινιτα κ αντροιντ.ασ μ βοηθησει καποιος μην σπασω καινουργιο κινητο :D
Απλά επέλεξε το τραγούδι-ήχο που θες για ήχο κλήσεις ή ειδοποιήσεις απ την εφαρμογή μουσικής με την αντίστοιχη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Απλά επέλεξε το τραγούδι-ήχο που θες για ήχο κλήσεις ή ειδοποιήσεις απ την εφαρμογή μουσικής με την αντίστοιχη επιλογή.

 

Mια πουτ'αναφέραμε :p και επειδήΣ δεν ξανάχα ποτέ κινητό ανδρόιδ, υπάρχει δυνατότης να έχεις διαφορετικούς ήχοι μεταξύ των επαφώνε? Αλλιώς να βαράει στη γυναίκα, αλλιώς στην ερωμένη κι αλλιώς στη πεθερά? :lol:

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...