Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασα προχτες και γω το κινητο και περιμενοντας να μου στειλουν κανα tracking number εστειλα ενα mail να μου εξηγησουν τι σημαινει awaiting fullfilment στα order details.

Η απαντηση της Jacqueline σημερα ηταν οτι ειμαι λεει προγραμματισμενος για αποστολη στις 20 May !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

 

ΦΡΙΚΗ ...

Τελευταία το merimobiles καθυστερεί απίστευτα τις αποστολές..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έβαλα την Jb bruno και έχω πρόβλημα με το gps..

Εγώ πήγα στη jb γιατί στην ics έβρήσε δορυφόρους με το ζώρη και με ανοιχτα τα δεδομένα(Νόμιζα ότι έφταιγε η ρομ αλλά καποια ρύθμιση θέλει),και τώρα με την jb δεν βρήσκει με τίποτα δορυφόρους και με ανοιχτά τα δεδομένα,και έχω περάσει και τους δορυφόρους με το FasterGPS αλλά και πάλι τίποτα,ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ?

Ευχαριστώ πολύ !

 

Απ' ότι το έχω ψάξει λίγο στα fora φαίνεται ότι το gps έχει θέμα σε κάποιες συσκεύες (ανάμεσα τους και η δική μου) ενώ σε άλλες όχι..Έχω δοκιμασει ισώς και το ποιο διάσημο gps.conf απο το xda αλλα τα ίδια. Με πολυ κόπο κλειδωνει (έχω την ICS 3.1) και μέτα από μία μέρα πάλι θέλει τα ίδια (engineer mode, YGPS και τα σχετικά). Ισως καποιοι είμαστε ατυχοι και πετυχαμε κινητο με τον δέκτη του gps οχι καλά συνδεδεμενο?Τι να πω, δεν ξερω.

 

Μόλις σήμερα βρήκα αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35128755

 

Αν και πρόκειται για άλλη συσκευή αναφέρεται στο ίδιο τσιπάκι..κοίτα το post #307

Ελπίζω κατι να κάνει, θα το δοκιμασω και γω συντομα..

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το merimobiles καθυστερεί απίστευτα τις αποστολές..

12 εργάσιμες έκανε για μένα με Singapore post.

Με απλό ταχυδρομείο ίσως να αργεί πιο πολύ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι το έχω ψάξει λίγο στα fora φαίνεται ότι το gps έχει θέμα σε κάποιες συσκεύες (ανάμεσα τους και η δική μου) ενώ σε άλλες όχι..Έχω δοκιμασει ισώς και το ποιο διάσημο gps.conf απο το xda αλλα τα ίδια. Με πολυ κόπο κλειδωνει (έχω την ICS 3.1) και μέτα από μία μέρα πάλι θέλει τα ίδια (engineer mode, YGPS και τα σχετικά). Ισως καποιοι είμαστε ατυχοι και πετυχαμε κινητο με τον δέκτη του gps οχι καλά συνδεδεμενο?Τι να πω, δεν ξερω.

 

Μόλις σήμερα βρήκα αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35128755

 

Αν και πρόκειται για άλλη συσκευή αναφέρεται στο ίδιο τσιπάκι..κοίτα το post #307

Ελπίζω κατι να κάνει, θα το δοκιμασω και γω συντομα..

Εμένα πάντως δούλευε άψογα πρίν το πάσχα που το είχα δοκιμάσει.Θα δοκιμάσω αυτό που έστειλες και θα σου πω !EDIT:Το δοκίμασα και τίποτα στο YGPS μου βγάζει αυτά (Status unavaiable)

http://i.imgur.com/rU63dFr.png

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 2, το ένα με sing post, το άλλο με free shipping (china post),απεστάλησαν την ίδια μέρα και χθες μου ήρθε η ειδοποίηση του china-post! Για να δούμε, θα έρθει σήμερα το sing post ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τόσοι το έχετε πάρει το κινητό.

Είναι δύσκολο να απαντήσει κάποιος σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω; θέλει άλλη διαδικασία για να ενοποιηθεί η μνήμη του κινητού; Δεν γίνεται αυτόματα με το πέρασμα της Rom?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το merimobiles καθυστερεί απίστευτα τις αποστολές..

 

Αν και το κινητάκι είχε έρθει σε 17 ημέρες με china post, προχθές έφτασε μια κάμερα που είχα παραγγείλει τελευταία και έκανε 42 ημέρες! έτοιμος ήμουν για να ζητήσω refund ώσπου το είδα στο track των ελτα.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε προχθές εντελώς ξαφνικά και ενώ το tracking το έδειχνε ακόμα στην Κίνα!!!!

Χθες το πήρα στα χέρια μου. Συνολικά έκανε 1 μήνα από την αποστολή με chinapost.

Η συσκευασία ήταν χάλια και αρκετά χτυπημένη. Μέσα, το κουτί ήταν ανοικτό καθώς είχε ανοιχθεί για να βάλουν screen protector πράγμα που δεν είχα ζητήσει, αν και μέσα στη συσκευασία είχε και ένα ακόμα screen protector αφόρετο καθώς και την πλαστική θήκη που επίσης είχα παραγγείλει.

Τόσο η φορεμενη ζελατίνα όσο και η θήκη ήταν χειριστης ποιότητας με γρατσουνιές ενώ η ζελατίνα και φουσκάλες είχε και φορεμενη με τέτοιο τρόπο ειναι που δεν μπορώ να τη βγάλω ώστε να βάλω μια καλή που είχε μέσα η άριστη nilkin case που είχα παραγγείλει εντωμεταξύ.

Ο φορτιστής είχε μαζί και ανταπτορα για ελληνική πρίζα αλλά ήδη χρησιμοποίησα το φορτιστή του s3.

Επίσης παρατήρησα και ένα σημαδακι σαν χτύπημα στο bezel στην πάνω αριστερή γωνία (αν ήταν από Ελλάδα θα το πήγαινα πίσω για αλλαγή αλλά εδώ αποκλείεται λόγω χρόνων ταχυδρομείων) ενώ κατά τη χρήση πολλές φορές δεν δέχεται με την πρώτη την εντολή μετά το πάτημα του back button (αυτό βέβαια μπορεί να είναι και θέμα software).

Το κινητό είχε κινέζικο firmware και δεν καταλάβαινες τίποτα.

Ευτυχώς ακολουθώντας τους οδηγούς του Σταύρου πέρασα εύκολα recovery και το jb του Bruno ενώ έκανα τόσο την ενοποίηση της εσωτερικής μνήμης όσο και την αλλαγή της dalvik από 128 σε 90.

Οι πρώτες εντυπώσεις από τη χρήση με 2 SIM καρτοκινητης φαίνεται καλή ενώ το κινητό συγκρίνεται άνετα με galaxy s advance που έχει σήμερα η γυναίκα μου και κατά περίπτωση και με galaxy s 2 που είχα παλιότερα. Εννοείται ότι με τις λοιπές συσκευές μου δεν υπάρχει σύγκριση αλλά για τον επικουρικο σκοπό που το ήθελα είναι καλο και κυρίως φθηνό.

Αρκετά καλή η οθόνη και γενικά γρήγορο.

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα και εγώ από Merimobiles. Θα ηθελα να μου πειτε πως βαζω Ελληνικά στο κινητό και ποια διαδικασία ακολουθω για να μην γινει σιγουρα κανενα λαθος! Αυτός ο οδηγός λειτουργεί σωστά και επίσης ποια ακριβως rom να βαλω? ICS ή Jelly Bean? Λειτουργουν ολα καλα με τη JB ή να παω στη σιγουρη ICS?

 

Επίσης δεν μπορώ να κατεβασω τα αρχεια και τη ρομ που ειναι σε αυτο το site http://d-h.st/BXw , μπορει καποιος να μου τα στειλει?

 

Είπα να ξαναβάλω τον οδηγό ενημερωμένο, για να μην μπερδευτεί κανείς με την παλιά έκδοση

1.Κατεβάζουμε τα

MTK6577 USB drivers: http://www.mediafire.com/?2sf30pboet4qvov

SP Flash Tool v3.1224.01: http://www.mediafire.com/?h68v8yhhtci8h0e

V970 CWM Recovery V6.0.1.2: http://d-h.st/Vgt

V3.1MOD (27-12-2012): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30786851 Πατώντας στο «Version history (including download links):» το «Show»

2.Ανοίγουμε το αρχείο με τους Drivers, και τρέχουμε το κατάλληλο installdrivers (για 32 ή 64bit λειτουργικό).

3.Αποσυμπιέζουμε το SP Flash Tool σ έναν φάκελο.

4.Αποσυμπιέζουμε το V970 CWM Recovery V6.0.1.2.7z σ έναν φάκελο

5.Αποσυμπιέζουμε το V970 Android 4.0.4 V3.1MOD by ΒΜ.7z και αποθηκεύουμε το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

6.Τρέχουμε το Flash_tool.exe. Πατάμε το Scatter-loading και βρίσκουμε το MT6577_Android_scatter_emmc.txt στο φάκελο ZTE V970 CWM Recovery V6.0.1.2

7.Πατάμε το κουμπί Download πάνω. Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί πατάμε Ναι.

8.Με το κινητό κλειστό, βγάζουμε τη μπαταρία. Συνδέουμε το καλώδιο USB σε μια κεντρική θύρα του υπολογιστή (όχι από HUB).

9.Μετά συνδεουμε το USB στο κινητό, και βάζουμε αμέσως τη μπαταρία. To flashάρισμα του CWM Recovery Menu αρχίζει. Μόλις βγήκε το παραθυράκι Download OK με τον πράσινο κύκλο, έχει τελειώσει.

10.Βγάζουμε το καλώδιο απ το κινητό. Κρατώντας πατημένο το κουμπί αύξησης της εντασης ήχου (Volume +) ανοίγουμε το κινητό. Θα εκκινήσει στο CWM Recovery Menu. Η περιήγηση γίνεται με τα πλήκτρα έντασης, και η επιλογή με το κουμπί Power.

11.Πηγαίνουμε στο "install zip from sdcard"->"choose zip from sdcard" βρίσκουμε το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip και το επιλέγουμε.Θα ξεκινήσει ο AROMA Installer. Στον :AROMA installer συνιστάται να επιλέξετε Custom Install ώστε να παραμετροποιήσετε την εγκατάσταση της ROM.

12.Αφού ολοκληρώσετε την εγκατασταση, βγαίνετε στο κεντρικό μενού πατώντας τα GO BACK, κι επιλέγετε το reboot system now.

Προτείνω την αλλαγή του vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ, έτσι το κινητό είναι πιο γρήγορο και smooth.

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα και εγώ από Merimobiles. Θα ηθελα να μου πειτε πως βαζω Ελληνικά στο κινητό και ποια διαδικασία ακολουθω για να μην γινει σιγουρα κανενα λαθος! Αυτός ο οδηγός λειτουργεί σωστά και επίσης ποια ακριβως rom να βαλω? ICS ή Jelly Bean? Λειτουργουν ολα καλα με τη JB ή να παω στη σιγουρη ICS?

 

Επίσης δεν μπορώ να κατεβασω τα αρχεια και τη ρομ που ειναι σε αυτο το site http://d-h.st/BXw , μπορει καποιος να μου τα στειλει?

 

Μια χαρά κατεβάζει από pc τα αρχεία αυτά. Ίσως φταίει αν δοκίμασες από κινητό. Είναι τεράστια .

Καλύτερα βάλε την Jb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ! ειμαι καινουργιος στο forum σας και βλεποντας την ολη συζητηση εκανα το μεγαλο βημα να αγορασω και εγω το κινητο απο merimobiles εχω αρχισει να τρομαζω με καποια που λεγονται και θελω να πιστευω οτι δεν θα κανει 40 μερες το κινητο,αν και στο status ακομα λεει awaiting fullfilment υστερα απο συνενοηση μου μαζι τους μου ειπαν οτι εφυγε απλα δεν εχει αλλαξει η κατασταση επισης ουτε traking number μου εχει ερθει....την συσκευη την παρειγγειλλα 9 μαιου λετε να μου κανουν πατατα?
Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι τίποτα. Και πατάτα να σου κάνουν, κάτι βέβαια που είναι εξαιρετικά σπάνιο, μπορείς μέσα σε 45 ημέρες από την ημέρα την αγοράς να κάνεις dispute στο paypal και να είσαι καλυμμένος.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου ! ηρεμησα καπως! τωρα απλα περιμενω...και ο Θεος βοηθος! μολις μου ερθει θα ξεκινησει διαδικασια flasharismatos!
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΖΤΕ V970 ΓΙΑ CWM RECOVERY MENU - ΑΛΛΑΓΗ ROM - ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ - ΑΛΛΑΓΗ DALVIK_HEAPSIZE

 

Μιας και έκανα τη διαδικασία μόλις χθες, συνδυαστικά με την ενοποίηση της εσωτερικής μνήμης (που κατά τα γραφόμενα και εδώ και στο xda πρέπει να γίνει πριν την αλλαγή rom) καθώς και την αλλαγή του vm_dalvik_heapsize, είπα να ανανεώσω/εμπλουτίσω τον οδηγό του Σταύρου, για να είναι τυφλοσούρτης για όποιον αγοράζει τώρα το τηλέφωνο.

Απαραίτητο για να γίνει σωστά η διαδικασία είναι να έχουμε και μία micro SD κάρτα που θα βάλουμε στο τηλέφωνο.

 

A. ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ

1.Κατεβάζουμε τα:

- MTK6577 USB drivers: http://www.mediafire.com/?2sf30pboet4qvov

- SP Flash Tool v3.1224.01: http://www.mediafire.com/?h68v8yhhtci8h0e

- V970 CWM Recovery V6.0.1.2: http://d-h.st/Vgt

- Μία από τις διαθέσιμες ROM του Bruno http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30786836&postcount=1. Επιλέγουμε όποια θέλουμε (ICS ή JB) πατώντας στο «Version history (including download links):» το "CLICK TO SHOW CONTENT" για να έχουμε ελληνικά, root και όλα τα καλούδια για να χρησιμοποιηθεί σωστά το τηλέφωνο.

- V970 extended userdata mod.zip http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1509933&d=1353857532

 

2. Ανοίγουμε το αρχείο με τους Drivers και τρέχουμε το κατάλληλο installdrivers (για 32 ή 64bit λειτουργικό) για να εγκατασταθούν οι drivers και να μπορούν τα windows να αναγνωρισουν το τηλέφωνο όταν το συνδέσουμε παρακάτω.

3. Αποσυμπιέζουμε το SP Flash Tool σ' έναν φάκελο.

4. Αποσυμπιέζουμε το V970 CWM Recovery V6.0.1.2.7z σ' έναν φάκελo.

5. Αποσυμπιέζουμε το V970 extended userdata mod.zip σ' έναν φάκελο.

 

Β. ΠΕΡΑΣΜΑ CWM RECOVERY MENU (απαραίτητο για να κάνουμε όλα τα παρακάτω)

6. Τρέχουμε το Flash_tool.exe. Πατάμε το Scatter-loading και βρίσκουμε το MT6577_Android_scatter_emmc.txt στο φάκελο ZTE V970 CWM Recovery V6.0.1.2

7. Πατάμε το κουμπί Download πάνω. Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί πατάμε ΝAI.

8. Με το κινητό κλειστό, βγάζουμε τη μπαταρία. Συνδέουμε το καλώδιο USB σε μια κεντρική θύρα του υπολογιστή (όχι από HUB).

9. Μετά συνδέουμε το USB στο κινητό και βάζουμε αμέσως τη μπαταρία. To flashάρισμα του CWM Recovery Menu αρχίζει. Μόλις βγει το παραθυράκι Download OK με τον πράσινο κύκλο, έχει τελειώσει.

 

Γ. ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ

10. Κλείνουμε το τηλέφωνο και τοποθετούμε την micro SD κάρτα στη θέση της.

11. Τρέχουμε το Flash_tool.exe. Πατάμε το Scatter-loading και βρίσκουμε το MT6577_Android_scatter_emmc.txt στο φάκελο όπου έχουμε αποσυμπιέσει το V970 extended userdata mod.zip.

12. Επιλέγουμε Flash MBR, EBR1 και RECOVERY [δείτε σχετική εικόνα στο link από xda]

13. Πατάμε το κουμπί Download πάνω. Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί πατάμε ΝΑΙ.

14. Με το κινητό κλειστό, βγάζουμε τη μπαταρία. Συνδέουμε το καλώδιο USB σε μια κεντρική θύρα του υπολογιστή (όχι από HUB).

15. Μετά συνδέουμε το USB στο κινητό και βάζουμε αμέσως τη μπαταρία. To flashάρισμα του mod αρχίζει. Μόλις βγει το παραθυράκι Download OK με τον πράσινο κύκλο, έχει τελειώσει.

16. Bγάζουμε το καλώδιο απ το κινητό. Κρατώντας πατημένο το κουμπί αύξησης της εντασης ήχου (Volume +) ανοίγουμε το κινητό. Θα εκκινήσει στο CWM RECOVERY MENU. Η περιήγηση γίνεται με τα πλήκτρα έντασης και η επιλογή με το κουμπί Power.

17. Επιλέγουμε wipe data/factory reset (εγώ έκανα και mounts and storage --> format data). Προσοχή θα σβηστούν όλα, αλλά υποτίθεται ότι αυτά τα κάνουμε πριν χρησιμοποιήσουμε το κινητό για πρώτη φορά, οπότε δεν χάνουμε κάτι...

18. Κλείνουμε το τηλέφωνο.

 

Δ. ΠΕΡΑΣΜΑ ROM BRUNO

19. Βγάζουμε την micro SD κάρτα από το τηλέφωνοκαι αφού τη συνδέσουμε στον υπολογιστή αντιγράφουμε σε αυτήν το αρχείο που προκυπτει από την αποσυμπίεση του αρχείου της ROM που κατεβάσαμε προηγουμένως (λ.χ. το αρχείο update_ICS_V970_V3.1MOD.zip αν κατεβάσαμε την τελευταία ICS του Bruno). Μετά τοποθετούμε ξανά την micro SD κάρτα στο τηλέφωνο.

20. Κρατώντας πατημένο το κουμπί αύξησης της εντασης ήχου (Volume +) ανοίγουμε το κινητό. Θα εκκινήσει στο CWM Recovery Menu. Η περιήγηση γίνεται με τα πλήκτρα έντασης, και η επιλογή με το κουμπί Power.

21. Πηγαίνουμε στο "install zip from sdcard"->"choose zip from sdcard" βρίσκουμε το αρχείο που αντιγράψαμε στην micro SD κάρτα (λ.χ. το αρχείο update_ICS_V970_V3.1MOD.zip αν κατεβάσαμε την τελευταία ICS του Bruno) και το επιλέγουμε.

Θα ξεκινήσει ο AROMA Installer. Στον AROMA installer συνιστάται να επιλέξετε Custom Install ώστε να παραμετροποιήσετε την εγκατάσταση της ROM. Μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης, είτε βγαίνετε στο κεντρικό μενού πατώντας τα GO BACK και επιλέγετε το reboot system now, είτε το σύστημα κάνει reboot μόνο του.

 

Ε. ΑΛΛΑΓΗ vm_dalvik_heapsize

Πηγή: drberto1

Κατεβάζεις το X-plore file manager απο το google play.

Το ανοιγεις, πατας το κουμπι του μενου του τηλεφωνου (το ακρο αριστερο κουμπι δηλαδη), μπαινεις στο configuration και στη μεση περιπου λεει root access.

Πατας στη γκρι παχια λωριδα και τσεκαρεις την τελευταια επιλογη (surepruser+mount writable).

Βγαινεις απο το configuration.

Επιλεγεις Root (εχει ενα τηλεφωνακι στ'αριστερα του), μετα επιλεγεις στη λιστα που ανοιγεται το system και στο τελος της νεας λιστας εχει το build prop.

Αυτο το επιλεγεις πατωντας συνεχομενα πανω του (οχι απλο κλικ) και τοτε στις επιλογες που ανοιγονται διαλεξε edit text.

Στη μεση της νεας σελιδας βρισκεις το dalvik.m.heapsize και το αλλαζεις σε 90.

Πατας πανω δεξια στη δικεττα για αποθηκευση και εισαι ετοιμος

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα και εγώ από Merimobiles. Θα ηθελα να μου πειτε πως βαζω Ελληνικά στο κινητό και ποια διαδικασία ακολουθω για να μην γινει σιγουρα κανενα λαθος! Αυτός ο οδηγός λειτουργεί σωστά και επίσης ποια ακριβως rom να βαλω? ICS ή Jelly Bean? Λειτουργουν ολα καλα με τη JB ή να παω στη σιγουρη ICS?

 

Επίσης δεν μπορώ να κατεβασω τα αρχεια και τη ρομ που ειναι σε αυτο το site http://d-h.st/BXw , μπορει καποιος να μου τα στειλει?

 

Είναι εύκολο καποιος να ανεβασει καπου η να μου στειλει τα αρχεια V970 CWM Recovery V6.0.1.2: http://d-h.st/Vgt και

V3.1MOD (27-12-2012): http://forum.xda-developer...php?p=3078685 γιατι δεν κατεβαινουν απο τα link που υπαρχουν εδω παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγάλα τα αρχεία και ειδικά το 2ο (γύρω στα 400ΜΒ) ...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκινανε καθολου, ή ακομα και αν ξεκινήσουν (σπανια μετα απο πολλες προσπαθειες) δεν τα κατεβαζει. Δοκιμασε τα και εσυ και θα το δεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκινανε καθολου, ή ακομα και αν ξεκινήσουν (σπανια μετα απο πολλες προσπαθειες) δεν τα κατεβαζει. Δοκιμασε τα και εσυ και θα το δεις.

Χθες το βράδυ αργά κανονικά κατέβηκαν από το σπίτι μου...

Τώρα στο γραφείο τέτοια file sharing sites τα κόβει η πολιτική πρόσβασης και δεν μπορώ να τα ανοίξω καν ....

Δοκίμασε και λόγο αργότερα μήπως γινεται κάποια συντήρηση ή είναι φορτωμένο το δίκτυο..

Αν δεν βρεις άκρη θα μπορούσα το ΣΚ να τα ανεβάσω rapidshare αλλά έχω κατεβασμένη την JB

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορώ να κατεβάσω.βγήκε καμιά δημοφιλής rom σήμερα και κατεβάζουν όλοι;; :p

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την 4.1 του bruno, όταν κάνω restart κάθε φορά εξαφανίζεται το swiftkey keyboard απο default και πρέπει να το ξανακάνω χειροκίνητα.

Είδα διάφορες αναφορές στο net και για άλλες συσκευές, το αντιμετωπίζει κανείς στο v970?

 

PS:Ευχαριστούμε για τα updated guides.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την 4.1 του bruno, όταν κάνω restart κάθε φορά εξαφανίζεται το swiftkey keyboard απο default και πρέπει να το ξανακάνω χειροκίνητα.

Είδα διάφορες αναφορές στο net και για άλλες συσκευές, το αντιμετωπίζει κανείς στο v970?

 

PS:Ευχαριστούμε για τα updated guides.

 

Kαι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, αλλά επειδή σπάνια κλείνω το κινητό, δε με έχει απασχολήσει και πολύ :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω περασει τη ρρομ χωρις να εννοποιησω τη μνημη ,αν κανω την εννοποιηση τωρα πρεπει να ξαναπερασω τη ρομ?

ΥΓ:εσεις που εχετε κανει αυτη τη διαδικασια που εγκαθιστονται οι εφαρμογες και τα updates τους και που απθηκευονται οι φωτογραφιες?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω περασει τη ρρομ χωρις να εννοποιησω τη μνημη ,αν κανω την εννοποιηση τωρα πρεπει να ξαναπερασω τη ρομ?

ΥΓ:εσεις που εχετε κανει αυτη τη διαδικασια που εγκαθιστονται οι εφαρμογες και τα updates τους και που απθηκευονται οι φωτογραφιες?

 

υποτίθεται ότι την κάνεις backup και μετά την ξαναχρησιμοποιείς, αλλα δε θα σου δουλέψει καλά οπότε ξαναπερνάς τη ROM του Bruno από την αρχή

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...