Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδεια καλησπερα. Μολης εχω στα χερια μου το τηλεφωνο και ξεκιναω το σενιαρισμα. Θελω να ρωτησω τι πρεπει να κανω για να γινει το τηλεφωνακι τελειο. πρωτα θα του περασω την ρομ 4,1 οπως αναφερει στην σελιδα 30 στον οδηγο του Σταυρου .Μετα κανω την αλλαγη του vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ οπως αναφερει η σελιδα 70. μετα τι αλλο πρεπει να κανω για να φτιαξω την μνημη αλλα και να ειναι γρηγορο το κινητο και γενικα τι αλλο προτεινεται να κανω που ξεχασα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδεια καλησπερα. Μολης εχω στα χερια μου το τηλεφωνο και ξεκιναω το σενιαρισμα. Θελω να ρωτησω τι πρεπει να κανω για να γινει το τηλεφωνακι τελειο. πρωτα θα του περασω την ρομ 4,1 οπως αναφερει στην σελιδα 30 στον οδηγο του Σταυρου .Μετα κανω την αλλαγη του vm_dalvik_heapsize σε 80-90ΜΒ οπως αναφερει η σελιδα 70. μετα τι αλλο πρεπει να κανω για να φτιαξω την μνημη αλλα και να ειναι γρηγορο το κινητο και γενικα τι αλλο προτεινεται να κανω που ξεχασα?

 

Πηγαινε και στο ρυθμισεις συστηματος-->MTK engineer mode-->hardware testing-->audio και ρυθμισε τα 3 πρωτα (normal mode,headset mode,loudspeaker mode) και βαλε στο max vol την τιμη 160 , γιατι η 4.1 εχει ενα θεμα χαμηλου ηχου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,μηπως ξερει καποιος πως κανεις απλα ρουτ κρατωντας την ιδια ρομ?

ειναι oneclick ή θελει διαδικασια?

Δεν σου προτείνω να κρατήσεις την εργοστασιακή, πάντως με το http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 γίνεται με μια κίνηση

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και στο ρυθμισεις συστηματος-->MTK engineer mode-->hardware testing-->audio και ρυθμισε τα 3 πρωτα (normal mode,headset mode,loudspeaker mode) και βαλε στο max vol την τιμη 160 , γιατι η 4.1 εχει ενα θεμα χαμηλου ηχου.

 

Με την μνημη τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και στο ρυθμισεις συστηματος-->MTK engineer mode-->hardware testing-->audio και ρυθμισε τα 3 πρωτα (normal mode,headset mode,loudspeaker mode) και βαλε στο max vol την τιμη 160 , γιατι η 4.1 εχει ενα θεμα χαμηλου ηχου.

αυτο μπορει να διορθωσε την ενταση αλλα ,σε μενα τουλαχιστον, μετα απο αυτη τη ρυθμιση δεν παιζει κανενα ρολο η αυξομειωση .δηλαδη οταν προσπαθω να μειωσω λιγο την ενταση με τα πλαινα κουμπια αυτη παραμενει ιδια (πολυ δυνατα).Ουσιαστικα δηλαδη μπορω να ρυθμισω την ενταση σε πολυ δυνατη ή σε mute.Ξερει κανεις αν εκανα κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδεια το τηλεφωνο εγινε τρομερο με ολα αυτα τα πραγματακια που του εκανα. Ειναι τελικα value for money
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου προτείνω να κρατήσεις την εργοστασιακή, πάντως με το http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 γίνεται με μια κίνηση

 

παραγγειλα το v970m (ινδονησιας) που ειναι international και εχει εγκατεστημενο το google play το μονο θεμα θα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα, λεω να το κρατησω ετσι και βλεπω.

ισχυει οτι υπαρχει προβλημα με την αφη?

στο κουτι της κινεζικης συσκευης γραφει οτι η οθονη ειναι τεχνολογιας ips?

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα το v970m (ινδονησιας) που ειναι international και εχει εγκατεστημενο το google play το μονο θεμα θα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα, λεω να το κρατησω ετσι και βλεπω.

ισχυει οτι υπαρχει προβλημα με την αφη?

στο κουτι της κινεζικης συσκευης γραφει οτι η οθονη ειναι τεχνολογιας ips?

Ποιο πρόβλημα αφής; 20 συσκευές έχω δουλέψει και δεν είχα τέτοιο προβλημα, ούτε διαβασα κανέναν εδώ μεσα να έχει. Και τα 2 μοντέλα έχουν IPS φυσικά, η μόνη διαφορά τους είναι στη RAM.

Τι ρομ έχεις, ics; Αν ναι, rootαρέ το όπως σου πα πριν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παιζει κανα κουπονι για merimobiles να το χτυπησουμε επι τοπου ?
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

εγω δυσκολευομαι να εφαρμοσω τον οδηγο που γραφει στο 4ο ποστ,για να μεγαλωσει η μνημη..τρεχω το προγραμμα,φορτωνω το αρχειο,παταω φορματ,και μενει στο 0..ολα αυτα με την τελευταια jb
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις ενα σα ξεφλουδισμα στο πισω καπακι; αν σε ενα μηνα ξεφλουδιζει τι θα γινει αργοτερα;
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόβλημα αφής; 20 συσκευές έχω δουλέψει και δεν είχα τέτοιο προβλημα, ούτε διαβασα κανέναν εδώ μεσα να έχει. Και τα 2 μοντέλα έχουν IPS φυσικά, η μόνη διαφορά τους είναι στη RAM.

Τι ρομ έχεις, ics; Αν ναι, rootαρέ το όπως σου πα πριν.

 

εχεις δοκιμασει και τη 512 δηλαδη και σου φανηκε ιδια σε ολα?

ναι ics ειναι.

μολις το παραλαβω θα δοκιμασω,ευχαριστω.

Edited by radicalx
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει και τη 512 δηλαδη και σου φανηκε ιδια σε ολα?

ναι ics ειναι.

μολις το παραλαβω θα δοκιμασω,ευχαριστω.

όχι εγώ, αλλά τόσοι και τόσοι στα ξένα φόρουμ. Άλλωστε ips έχει το v970 1GB

 

εχει παρατηρησει κανεις ενα σα ξεφλουδισμα στο πισω καπακι; αν σε ενα μηνα ξεφλουδιζει τι θα γινει αργοτερα;
Ο μόνος άτυχος θα σαι:wacko:

 

εγω δυσκολευομαι να εφαρμοσω τον οδηγο που γραφει στο 4ο ποστ,για να μεγαλωσει η μνημη..τρεχω το προγραμμα,φορτωνω το αρχειο,παταω φορματ,και μενει στο 0..ολα αυτα με την τελευταια jb

συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία; έχεις βάλει τους drivers σωστά;

Link to comment
Share on other sites

λογο δουλειας αγροτης και κτηνοτροφος ο χρονος που εχω κοντα σε ρευμα ειναι λιγος για αυτο τρωγομε για την αυτονομια
1. μην μπλέξεις με τέτοιες μπαταρίες τρίτων που διαφημίζουν μεγαλύτερη χωριτικότητα 2. αν δες μεγάλη αυτονομία πάρε ένα με mtk6589 όπως το amoi n828 και το star b94m

ελπιζω πως ναι,αυτος ο υπολογιστης εχει win8 δε ξερω μηπως δε τους παιρνει...

Όχι βέβαια. Σε Win 8 πρέπει να κάνεις κάποια κόλπα για να περάσεις drivers, κι αν δουλέψουν, καλύτερα δοκίμασε σε win 7

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα οποτε αυτο ειναι το θεμα μας.δυστυχως δεν εχω 7ρια,θα δω τι θα κανω

 

επισης,γιατι να συνδεσω το κινητο χωρις μπαταρια?

 

εδω δε βλεπω κατι τετοιο

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30786931&postcount=4

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτες τις μερες μεχρι τεταρτη να δεις στο elta-courier αν σου βγαλει αφιξη στην χωρα προορισμου.κατι τετοιες κινεζιες ειχαν γινει και σε ενα παιδι πολλες σελιδες πιο πισω με μεταφορα του κινητου του σε ολη την ευρωπη αλλα ηταν λαθος του chinapost στο tracking

 

Απλά εμένα έχει μείνει 2 εβδομάδες Φρανκφούρτη και τώρα πάλι Πεκίνο. Σε κάθε περίπτωση τράβηξε πολύ το ανέκδοτο. Αύριο κλείνω μήνα από την παραγγελία.

Τους ζήτησα refund και ελπίζω μέχρι Τετάρτη να το έχουν κάνει αλλιώς dispute στο PayPal και στην κάρτα.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα κ χωρις μπαταρια οπως στον οδηγο για το φλασαρισμα του cwm αλλα τζιφος..οποτε μαλλον φταινε τα 8
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόβλημα αφής; 20 συσκευές έχω δουλέψει και δεν είχα τέτοιο προβλημα, ούτε διαβασα κανέναν εδώ μεσα να έχει. Και τα 2 μοντέλα έχουν IPS φυσικά, η μόνη διαφορά τους είναι στη RAM.

Τι ρομ έχεις, ics; Αν ναι, rootαρέ το όπως σου πα πριν.

 

Δεν λέω πως έχει πρόβλημα, αλλά με σιγουριά λέω πως η απόκριση της οθόνης δεν είναι από τις καλύτερες...

Η καθημερινή χρήση του κινητού είναι άψογη, όμως μιας και με το blade είχα κολλήσει με το παιχνίδι pocket soccer είπα να το παίξω κ εδώ.. τζίφος, κάνεις κίνηση και κουνιέται μετά από μισό δευτερόλεπτο όπου θεωρώ ότι είναι παρά πολύ σε σχέση με το blade που ήταν instant.

 

πάλι λέω πως το κινητό είναι φοβερό v4m, όμως για να κατεβάσουν την τιμή κάπου θα κάναν και εκπτώσεις σε ποιότητα και η απόκριση στην οθόνη ήταν μια από αυτές..

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω για gps πιο χρησιμοποιείτε?

 

Tomtom,sygic,Ndrive,Mireo don't panic..ολα εκτος απο Navigon που δεν δουλευει σε δικαρτα..Παρατηρησα οτι λειτουργει και το navigation της google,αλλα θελει συνδεση δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...