Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ kspatharas για την άμεση απάντηση, αλλά το έχω κάνει ήδη αυτό που μου προτείνεις. Θέλω "κάτι παραπάνω" σε ένταση όμως. 2 ημέρες που το χρησιμοποιώ έχω "χάσει" το 90% των εισερχομένων κλήσεων ...:rolleyes:

Κάπου διάβασα κάτι με κάποια παραμετροποίηση αλλά ψάχνω και δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ kspatharas για την άμεση απάντηση, αλλά το έχω κάνει ήδη αυτό που μου προτείνεις. Θέλω "κάτι παραπάνω" σε ένταση όμως. 2 ημέρες που το χρησιμοποιώ έχω "χάσει" το 90% των εισερχομένων κλήσεων ...:rolleyes:

Κάπου διάβασα κάτι με κάποια παραμετροποίηση αλλά ψάχνω και δεν το βρίσκω.

 

ρυθμισεις/mtk engineer mode/hardware testing/audio

 

και αλλαζεις τις μεγιστες τιμες στο 160 για normal mode και loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα κάτι με κάποια παραμετροποίηση αλλά ψάχνω και δεν το βρίσκω.

 

Ακόμα και έτσι, πάλι δεν φτάνει σε ένταση την ένταση που έχει με την 3.1 του Bruno. Είπαμε, η JB έχει ακόμη κάποια bugs.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με κουπόνια για όποιον ενδιαφέρεται για merimobiles, υσχύει πλέον και για το σουκου το κουπόνι Easter που δίνει 8% έκπτωση και κατεβαίνει το κινητό στα 101 ευρώ! Χθες δεν δούλευε το κουπόνι αλλά τους έστειλα email και το διόρθωσαν.

Subtotal: $139.99 USD

Coupon Code (easter): -$11.20 USD

Shipping: $0.00 USD

Grand Total: $128.79 USD

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σμρ το πρωι το αγορασα και εγω απο μεριμομπαιλς :D .

Εκανα και register στο σαιτ .Τωρα η απορια μου ειναι μου ζητησε διευθυνση ,το κινητο θα το στειλουν στην διευθυνση μου ή θα πρεπει να παω να το παρω απο το ταχυδρομειο; Επισης στα μεταφορικα επελεξα free shipping μηπως ξερετε σε ποσες μερες να το περιμενω ή πρεπει να περιμενω για track number ;:confused:

ευχαριστω εκ των προτερων !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σμρ το πρωι το αγορασα και εγω απο μεριμομπαιλς :D .

Εκανα και register στο σαιτ .Τωρα η απορια μου ειναι μου ζητησε διευθυνση ,το κινητο θα το στειλουν στην διευθυνση μου ή θα πρεπει να παω να το παρω απο το ταχυδρομειο; Επισης στα μεταφορικα επελεξα free shipping μηπως ξερετε σε ποσες μερες να το περιμενω ή πρεπει να περιμενω για track number ;:confused:

ευχαριστω εκ των προτερων !

 

Εξαρτάται τον ταχυδρόμο . Άλλοι τα φέρνουν σπίτι άλλοι αφήνουν ειδοποίηση... τώρα για το ποτέ θα έρθει , υπολόγιζε καμιά 20 μέρες από την μέρα που θα σου πούν ότι στο έστειλαν

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ τίμια αγορά, άλλος ένας ευτυχής κάτοχος από χθες. Η αγορά έγινε από merimobiles στις 10 με απλό registered post. Τελικά αποστάλει στις 15 με singapore post και το tracking άρχισε να δουλεύει μετά από 5 μέρες περίπου. Δεν είχα πρόβλημα με τελωνείο αλλά μένω Ιρλανδία, αν και το τελωνείο εδώ λειτουργεί με παρόμοιο τρόπο. Δέματα courier DHL κλπ. 99.9% πιάνονται και θέλουν εκτελωνισμό, συνήθως με υπέρογκα ποσά σε σχέση με την αρχική τιμή. Το καλοκαίρι είχα πάρει και μια ταμπλέτα από τους ίδιους με παρόμοια καλή εμπειρία.

 

Χάρη στο θέμα εδώ και του xda, είχα την JB 4.1.1 V1.1R2 του Bruno έτοιμη σε λιγότερο από 20 λεπτά, με τον aroma installer να κάνει τη διαδικασία ακόμα ευκολότερη. Είχα κάποιες επιφυλάξεις για τον mtk6577 αλλά το κινητό είναι σφαίρα σε ό,τι δοκίμασα. Antutu benchmark 6559 με τον default hybrid governor.

 

Το μόνο που παρατήρησα είναι το epic citadel να είναι κολλημένο στα 30 fps, ίσως έχει να κάνει με το vsync αλλά δεν με πειράζει άλλωστε δεν παίζω παιχνίδια στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Είναι το πρώτο μου μήνυμα σε αυτό το forum!

Λοιπόν, πήρα το ZTE V970 με root απο merimobiles. Δεν μπορεί να βρεί δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (εχω wind) πουθενά στην πόλη μου (Δράμα) εκτός απο δύο με τρία σημεία.

Το δοκίμαζα συνέχεια και πείραζα όλες τις ρυθμίσεις αλλα τίποτα. Το γύρισα στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις (ήταν όλα κινέζικα) αλλα πάλι τίποτα απο σήμα. Τελικά αποφάσισα αφού διάβασα πράγματα σε forums να κάνω τα εξής:

- έκανα delete dalvik cache

- εγκατέστησα την τελευταία rom του bruno android 4.1

- εγκατεστησα προγράμματα για να καλυτερέψω το σήμα αλλα τίποτα

Δοκίμασα και άλλεσ sim απο vodafone και πάλι δεν είχα σήμα. Στο παλιό μου Nokia παρολα αυτά δουλέυει άψογα.

Εχει πρόβλημα το hardware? Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων ή κάποιο κατεστραμένο αρχείο?

Πολύ το γουστάρω το κινητο, είναι το πρώτο μου smartphone, αλλα δεν μπορω να πάρω τηλέφωνο ούτε να στείλω μήνυμα.

Παιδιά αν έχετε καμία ιδέα για το τι να κάνω πείτε την. Είμαι όλος αυτιά!

Link to comment
Share on other sites

DonLeKout, επικοινώνησε με μήνυμα στο merimobiles ώστε να σου δώσουν πληροφορίες να το στείλεις πίσω, προφανώς ειναι ελλατωματικό το κινητό, ίσως η κεραία να μην ειναι σωστά συνδεδεμένη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σταύρο και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πιστεύεις ότι θα δεχθούν την αλλαγή έχοντας βάλει διαφορετικό root και rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σταύρο και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πιστεύεις ότι θα δεχθούν την αλλαγή έχοντας βάλει διαφορετικό root και rom?

πέρνα την εργοστασιακή ρομ, μερικές σελίδες πιο πίσω έχω το λινκ της

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια . πρωτες εντυπωσεις.

Το παρελαβα την Παρασκευη. Ολα καλα λειτουργουν , του εβαλα και την ρομ του bruno . Εντωμεταξυ μου κανει εντυπωση που στη μνημη του ειχε απο πριν ενα αρχειο mod.rom 3.1 και ηταν ιδιο με αυτο που χρειαζοταν να το κατεβασω για να βαλω τη νεα ρομ. Τελος παντων

 

Το μονο πραμα που με απασχολει ειναι η διαρκεια της μπαταριας ..... δεν ξερω αλλα πεφτει γρηγορα , εντωμεταξυ του εβαλα και ενα προγραμματακι battery saver αλλα δεν βλεπω μεγαλυ διαφορα.

Επειδη ειμια νεος στο android υπαρχει μηπως τροπος στις ρυθμισεις να μην εχω καταναλωση μεγαλη ωστε να το χρησιμοποιω μονο για κλησεις+μηνυματα ?

Εντωμεταξυ του εβαλα το πληκτρολογιο multilingual ,δεν ξερω ομως αν στελνει 80 η 160 χαρακτηρες?

Αυτα για αρχη . Παντως το κινητο για 115€ ειναι πραγματικα ορισμος value for money

Link to comment
Share on other sites

Το μονο πραμα που με απασχολει ειναι η διαρκεια της μπαταριας ..... δεν ξερω αλλα πεφτει γρηγορα , εντωμεταξυ του εβαλα και ενα προγραμματακι battery saver αλλα δεν βλεπω μεγαλυ διαφορα.

Επειδη ειμια νεος στο android υπαρχει μηπως τροπος στις ρυθμισεις να μην εχω καταναλωση μεγαλη ωστε να το χρησιμοποιω μονο για κλησεις+μηνυματα ?

 

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες γτ εγω εχω τα αντιθετα αποτελεσματα....εχω μεινει μ@λ@κ@ς με τη διαρκεια της μπαταριας...

 

Μηπως εχεις ανοιχτα τα δεδομενα κινητης???Την φωτεινοτητα την εχεις στο αυτοματο??Ποια Ρομ εχεις ριξει??Την ICS ή την JB?

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ του εβαλα και ενα προγραμματακι battery saver

 

Μην βάλεις τίποτα από αυτά ( battery saver/task killer). Τα δοκίμασα, αλλά δεν κατάλαβα καμία απολύτως βελτίωση. Ίσως να καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια απ'οση εξοικονομούν.

 

Το δικό μου κρατάει πλέον 3 ημέρες σίγουρα, όταν το χρησιμοποιώ φυσιολογικά ( λίγο gaming, λίγο wifi και καμιά δεκαριά τηλέφωνα τη μέρα). Όταν όμως χρησιμοποιώ gps ή sports tracker, τότε 2 μέρες και ούτε στον παπά! Όλα όμως τα έχω απενεργοποιημένα και τα ενεργοποιώ όταν θέλω να τα χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες γτ εγω εχω τα αντιθετα αποτελεσματα....εχω μεινει μ@λ@κ@ς με τη διαρκεια της μπαταριας...

 

Μηπως εχεις ανοιχτα τα δεδομενα κινητης???Την φωτεινοτητα την εχεις στο αυτοματο??Ποια Ρομ εχεις ριξει??Την ICS ή την JB?

 

v.3,1 mod bm . κατι τετοιο

τα δεδομενα κινητης απο που κλεινουν ?

 

Μην βάλεις τίποτα από αυτά ( battery saver/task killer). Τα δοκίμασα, αλλά δεν κατάλαβα καμία απολύτως βελτίωση. Ίσως να καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια απ'οση εξοικονομούν.

 

Το δικό μου κρατάει πλέον 3 ημέρες σίγουρα, όταν το χρησιμοποιώ φυσιολογικά ( λίγο gaming, λίγο wifi και καμιά δεκαριά τηλέφωνα τη μέρα). Όταν όμως χρησιμοποιώ gps ή sports tracker, τότε 2 μέρες και ούτε στον παπά! Όλα όμως τα έχω απενεργοποιημένα και τα ενεργοποιώ όταν θέλω να τα χρησιμοποιήσω.

οταν λες τα εχεις απενεργοποιησει εννοεις μονο τα wifi-bt-gps-sync ?

Γιατι αυτα και εγω τα εχω ανενεργα......

Αλλα στις εφαρμογες οπως facebook κτλ τις εχει στην στηλη "εκτελουνται" μηπως πρεπει να τα απενεργοποησω και απο εκει?

 

Και κατι αλλο....οτα το συνδεω με pc μου εχει μονο επιλογες για μεταφορα δεδομενων , δεν εχω την δυνατοτητα να επεξεργαστω τις επαφες μου κτλ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

v.3,1 mod bm . κατι τετοιο

τα δεδομενα κινητης απο που κλεινουν ?

 

Ωραια λογικα την ICS εχεις.. Την ιδια φοραω κ γω... Τα δεδομενα κλεινουν απο τις ρυθμισεις. Του κινητου θα το δεις καπου λεει δεδομενα και πρεπει να ειναι off..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λογικα την ICS εχεις.. Την ιδια φοραω κ γω... Τα δεδομενα κλεινουν απο τις ρυθμισεις. Του κινητου θα το δεις καπου λεει δεδομενα και πρεπει να ειναι off..

 

"χρηση δεδομενων" απο τις "ρυθμισεις" το εχω off

 

Και κατι αλλο...... οταν παω να κανω κληση με την 2η σιμ μου γραφει ειδοποιηση οτι η καρτα "βρισκετε σε κατασταση περιαγωγης" και με παραπεμπτει να κανω κληση με την 1η σιμ ...Τι ειναι αυτο?

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Ώραια και για τις δυο καρτες σιμ ετσι;

Με την φωτεινοτητα τι εχεις κανει; την εχεις στο αυτοματο; Επισης το δεκτη του gps μπορεις να τον εχεις και αυτον κλειστο εως οτου χρειαστει να τρεξεις καποια εφαρμογη που να τον χρειαζεται..

Τελος αν θελεις κανε και το εξης.. Κατεβασε μια εφαρμογη που λεγεται battery. Monitor. απο το μαρκετ. Αφου την εγκαταστησεις θα κανεις 3-4 φορτισεις και εκφορτισεις για να μαζεψει δεδομενα η εφαρμογη και στην 5η φορτιση γραψε μου απο τα στατιστικα που κραταει η εφαρμογη ποσο χρονο εκανε να αδειασει η μπαταρια σου και με τι χρηση ποσες ωρες τηλεφωνο ποσο wifi ποσες ωρες ηταν με αναμενη οθονη για να συγκρινω με τα δικα μου να δουμε τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ώραια και για τις δυο καρτες σιμ ετσι;

Με την φωτεινοτητα τι εχεις κανει; την εχεις στο αυτοματο; Επισης το δεκτη του gps μπορεις να τον εχεις και αυτον κλειστο εως οτου χρειαστει να τρεξεις καποια εφαρμογη που να τον χρειαζεται..

Τελος αν θελεις κανε και το εξης.. Κατεβασε μια εφαρμογη που λεγεται battery. Monitor. απο το μαρκετ. Αφου την εγκαταστησεις θα κανεις 3-4 φορτισεις και εκφορτισεις για να μαζεψει δεδομενα η εφαρμογη και στην 5η φορτιση γραψε μου απο τα στατιστικα που κραταει η εφαρμογη ποσο χρονο εκανε να αδειασει η μπαταρια σου και με τι χρηση ποσες ωρες τηλεφωνο ποσο wifi ποσες ωρες ηταν με αναμενη οθονη για να συγκρινω με τα δικα μου να δουμε τι γίνεται...

ολα απενεργοποιημενα

Θα το δω μεχρι και αυριο και θα ενημερωσω.

Για τις δυο καρτες που μου λεει περιαγωγη τη δευτερη τι εννοει , υπαρχει θεμα?

Link to comment
Share on other sites

περασα την ρομ του bruno, δεν μπορω με τιποτα να καταλαβω πως γινετε να διαγραψω τις προσφατες κλισεις (εισερχομενες - εξερχομενες κλπ). δεν μπορω να βρω καμια τετοια επιλογη, μπορει να βοηθησει καποιος?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αι κατι αλλο...... οταν παω να κανω κληση με την 2η σιμ μου γραφει ειδοποιηση οτι η καρτα "βρισκετε σε κατασταση περιαγωγης" και με παραπεμπτει να κανω κληση με την 1η σιμ ...Τι ειναι αυτο?

Έχεις Q, ε; Στο πληκτρολόγιο κλήσης, πήγαινε επιλογές, ρυθμίσεις, κάπου έχει επιλογή για απενεργοποίηση της προειδοποίησης περιαγωγής

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Q, ε; Στο πληκτρολόγιο κλήσης, πήγαινε επιλογές, ρυθμίσεις, κάπου έχει επιλογή για απενεργοποίηση της προειδοποίησης περιαγωγής

 

στις ρυθμισεις του τηλεφωνου εχει "διαχειρ.σιμ" , "περιαγωγη", "ειδοποιηση" και επιλεγω "ΠΟΤΕ"

και δεν το εμφανιζει.

 

Επειδη εχω q συμβαινει αυτο?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις του τηλεφωνου εχει "διαχειρ.σιμ" , "περιαγωγη", "ειδοποιηση" και επιλεγω "ΠΟΤΕ"

και δεν το εμφανιζει.

 

Επειδη εχω q συμβαινει αυτο?

 

Thanx

Α ναι, εκεί είναι η επιλογή..

Ναι, η Q κανει περιαγωγή στο δίκτυο της Wind, και το κινητό σ ενημερώνει για να ξέρεις ότι θα χεις χρεώσεις περιαγωγής γιατί υποθέτει πως είσαι στο εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, εκεί είναι η επιλογή..

Ναι, η Q κανει περιαγωγή στο δίκτυο της Wind, και το κινητό σ ενημερώνει για να ξέρεις ότι θα χεις χρεώσεις περιαγωγής γιατί υποθέτει πως είσαι στο εξωτερικό

 

μαλιστα ....

περιαγωγη εσωτερικου. Βεβαια χρεωσεις δεν εχω επιπλεον .....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...