Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πίσω έχω οδηγίες για το πως θα φτιάξεις τον ήχο από το mtk engineer menu, διορθώνοντας τις τιμές στα levels του loudspeaker_mode στο media και ring

 

τον εχω κανει τον οδηγό αλλα δεν είδα διαφορά...

εβαλα το volume+ κ ειμαι κομπλε τωρα.

 

εχω ενα αλλο θεμα ομωσ εκανα τον οδηγο για την υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στα μην.

κρατησα το backup που ειπεσ, αυτο που κατεβασα το εβαλα στο /system/app κανω την επανακινηση τωρα δεν μου εμφανίζει

πουθενα τα μηνυματα για να στειλω. εστειλα απο αλλο κινητο να δω αν δέχομαι μην. αλλα ουτε αυτο κανει..

τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα ήδη το Samsung Galaxy S Duos, ειναι σε μερικά θέματα πιο καλό απο το ZTE, σε άλλα όχι, μου φαίνεται και πιο αργο. Στο να ανοιξει τις φωτογραφίες, στο να κάνει update στο fb, να αναρτήσει φώτο στο instagram... Το ΖΤΕ μου φαίνεται καλύτερο γενικά, ίσως και να μην το έχω συνηθήσει απλά. Θα στείλω mail στην etotalk να αναφέρω το πρόβλημα και βλέπουμε! Αν σε δύο μήνες τοχω πίσω, πουλάω το Samsung και τέλος. :)

Πολύ κακή επιλογή το Galaxy S Duos. Με λίγα παραπάνω (~175€) παίρνεις το Alcatel OT997D με MTK6577 και 1GB RAM όπως το V970, κι είναι και καλύτερη κατασκευή

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες για βοηθατε λιγο γιατί εχω μπλεξει. Προσπαθω να στειλω μμς και δε φευγει. Τι κανω λαθος (ή φταιει κατι στο τηλεφωνο; )

Επιλεγω στο gosms το εικονιδιο με το συνδετηρα και με παει να διαλεξω αρχειο. Του επιλεγω μια μικρη φωτό για δοκιμη, επιλεγω παραλήπτη (τη συζυγο) και παταω το εικονιδιο που στελνει. Μ3τα μου δειχνει σε μικρογραφια τη φωτο κι ενα βελακι πρασινο που δείχνει ότι στελνει. Ομως οση ωρα και να περιμενω δεν φευγει το μμς!

Τα ίδια μου εκανε και το handcent. Φταιει κατι στο τηλ ή κανω κατι λαθος;:(

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια:)

 

Μήπως υπάρχει αντίστοιχο apk και για την jelly bean rom; Το go sms pro δεν μου αναγνωρίζει τις 2 sim μετά την αναβάθμιση σε 4.1.1

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο v970 έφτασε ήδη από minideal μετά 10 μέρες από την παραγγελία!! Το δεύτερο από aliexpress λογικά θα κάνει καμμιά βδομάδα ακόμα γιατί το έστειλαν με china mail κατά λάθος.

Το τηλέφωνο είναι περισσότερο καλό από ότι περίμενα. Είμαι ήδη πολύ ευχαριστημένος και πιστεύω θα το ευχαριστηθώ περισσότερο όταν η 2,5 ετών κόρη μου βαρεθεί να παίζει fruit ninja:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια:)

 

Ρε παιδια επειδη δε μου δουλευει το κολπο μηπως κανω κατι λαθος.

Στο 3 οταν λεμε μεταφερουμε εννοουμε οτι σβηνουμε τα 2 αρχεια ή οτι τα αντιγραφουμε καπου αλλου? Και αν ολα πανε καλα οι 160 ειναι μονο κεφαλαια ή και μικρα?

Το apk. αυτο δουλευει μονο με το V970 και του Bruno ICS ή και σε αλλες ROM με αντιστοχο προβλημα?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Λόγω προβλημάτων που παρουσίασε το zte v970 που ειχα αγοράσει απο Antelife και ειχα αναφέρει παλιότερα το έστειλα πίσω και μου έστειλαν επειδή αυτο εξαντλήθηκε το Amoi n850, ετσι παω σε αντίστοιχες σελίδες ή απο οτι είδα επειδή δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο μοντέλο πάω στο Amoi N828 επειδή διάβασα οτι ειναι ιδια, αλλάζει μόνο η κάμερα Edited by kpik2010
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη δε μου δουλευει το κολπο μηπως κανω κατι λαθος.

Στο 3 οταν λεμε μεταφερουμε εννοουμε οτι σβηνουμε τα 2 αρχεια ή οτι τα αντιγραφουμε καπου αλλου? Και αν ολα πανε καλα οι 160 ειναι μονο κεφαλαια ή και μικρα?

Το apk. αυτο δουλευει μονο με το V970 και του Bruno ICS ή και σε αλλες ROM με αντιστοχο προβλημα?

 

Εμένα με την 4.1.1 rom του Bruno δεν μου δούλεψε. Δεν εμφανίζεται καν στις εφαρμογές. Από περιέργεια δοκίμασα ένα άλλο modded apk για 4.1 και δούλεψε κανονικά, έκανε δηλαδή την αυτόματη μετατροπή από μικρά σε κεφαλαία, αλλά όπως είναι λογικό έλειπε η δυνατότητα του dual sim. Στο thread του στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989 το έχουν ζητήσει κι άλλοι οπότε αν οργανωθούμε και το ζητήσουμε αρκετοί ίσως το υλοποιήσει.

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ ότι λέει στη σελίδα 30 υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για ενοποίηση της μνήμης? Έχω Miui rom (αν αυτό λέει κάτι). Παίζει κανένα app από το play store?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ ότι λέει στη σελίδα 30 υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για ενοποίηση της μνήμης? Έχω Miui rom (αν αυτό λέει κάτι). Παίζει κανένα app από το play store?

Δεν σου δουλεύει αυτός ο τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το link2sd και βλέπουμε....

 

Αν η εννοποίηση της μνήμης θα εξυπηρετούσε τους σκοπούς σου, πάει να πει οτι δεν έχεις apps πανω απο 2,5gb.

Οπότε δεν μπορω να καταλάβω τι σου προσφέρει το link2sd στο κινητό μας, αφού μπορούσες απλά να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην εσωτερική μνημη των 2gb, χωρίς καποιο "επιστημονικό" τρόπο. :rolleyes:

 

Το link2sd ειναι χρήσιμο αν οι εσωτερική μνημη του κινητού δεν σε φτάνει... το δικά μας ενωποιημένη ή μη έχει 2,5gb.

Απλά η ενοποίηση εξυπηρετεί στον να μην κάθεσαι να τις μεταφέρεις μόνος. ;)

 

Στα γράφω αυτά, γιατί ειμαι τις άποψης οτι όσο ποιο λιγα βάζεις στο κινητό τόσο το καλυτερο... ειναι σαν να σπαμάρεις στα processes :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καμία καλή μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας έχει πάρει κανείς και απο που?
Link to comment
Share on other sites

Αν η εννοποίηση της μνήμης θα εξυπηρετούσε τους σκοπούς σου, πάει να πει οτι δεν έχεις apps πανω απο 2,5gb.

Οπότε δεν μπορω να καταλάβω τι σου προσφέρει το link2sd στο κινητό μας, αφού μπορούσες απλά να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην εσωτερική μνημη των 2gb, χωρίς καποιο "επιστημονικό" τρόπο. :rolleyes:

 

Το link2sd ειναι χρήσιμο αν οι εσωτερική μνημη του κινητού δεν σε φτάνει... το δικά μας ενωποιημένη ή μη έχει 2,5gb.

Απλά η ενοποίηση εξυπηρετεί στον να μην κάθεσαι να τις μεταφέρεις μόνος. ;)

 

Στα γράφω αυτά, γιατί ειμαι τις άποψης οτι όσο ποιο λιγα βάζεις στο κινητό τόσο το καλυτερο... ειναι σαν να σπαμάρεις στα processes :lol:

Doiiing...

Νόμιζα ότι η ενοποίηση μνήμης αφορά την εσωτερική sd των 2gb + την όποια εξωτερική έχουμε...:p

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια πολυ ευχαριστη συμβιωση 4.5 μηνων με το zte v970 μου αποφασισα να αναβαθμιστω σε 4 πηρηνες . οποτε οποιος ενδιαφερετε το τηλεφωνο ειναι προς πωληση. ας μου στειλει ενα πμ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καμία καλή μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας έχει πάρει κανείς και απο που?

 

Οσο κι αν εψαξα δεν βρήκα ΚΑΜΙΑ.

ένας συμφορουμίτης που είχε παραγγείλει μια απο κάπου και τον ρώτησα, δεν του φόρτιζε κάν.

Δεν νομίζω να βρεις μπαταρία με περισσότερα mah σε αυτό το μέγεθος.

Αν βρεις στείλε κανα PM , με ενδιαφέρει και εμενα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα άλλη μία λυση για μυνήματα 160 χαρακτήρων δοκιμάζοντας διάφορα.

Εβαλα το contact+ το οποίο είναι ένα app για μανατζάρισμα των επαφων, συγχρονισμό με facebook, Google+, linkedin, και περιλαμβάνει dialer & messanger.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.contapps.android&hl=en

 

Στο παιχνιδι πάνω πρόσεξα ότι στα settings του messanger είχε μία επιλογή "ignore accents" με περιγραφή απο κάτω "Use regular letters when typing accents to keep a 160 characters limit" το οποίο επιλέγοντας και δοκιμάζοντας μυνημα με Ελληνικά εστειλα κανονικά sms με παραπανω απο 70 χαρακτήρες.

Το μόνο που δεν μπορω να επιβεβαιώσω είναι αν μπορεί να διαχειριστεί 2 sim μια και εχω μονο μία τωρα μέσα... αν και θεωρώ οτι επιλέγοντας always ask στις επιλογές του messaging στο sim management θα σε ρωτάει το κινητό καθε φορά και ξεπερνάς και αυτόν τον προβληματισμό.

 

Ομολογώ οτι το συγκεκριμένο app με ενθουσίασε γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Οσο κι αν εψαξα δεν βρήκα ΚΑΜΙΑ.

ένας συμφορουμίτης που είχε παραγγείλει μια απο κάπου και τον ρώτησα, δεν του φόρτιζε κάν.

Δεν νομίζω να βρεις μπαταρία με περισσότερα mah σε αυτό το μέγεθος.

Αν βρεις στείλε κανα PM , με ενδιαφέρει και εμενα:cool:

 

Μπορούμε να τσεκάρουμε αν ταιριάζει η μπαταρία του ZTE 967s που είναι 2500mAh? Το έχει πάρει κάποιος?

Aν ψάχνουμε από ebay για μπαταρίες... δεν βγάζουμε άκρη.

Πάντως, δεν είναι κι άσχημη εδώ που τα λέμε. Μόνο άμα το ζαλίζεις ώρες με ίντερνετ παιχνίδια κτλ σε πάει μια μέρα. Με μια πιο νορμάλ χρήση βγάζει δυο μέρες. (Όπως τα περισσότερα smart phone δηλαδή με τέτοιου μεγέθους οθόνη. ;) )

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα άλλη μία λυση για μυνήματα 160 χαρακτήρων δοκιμάζοντας διάφορα.

Εβαλα το contact+ το οποίο είναι ένα app για μανατζάρισμα των επαφων, συγχρονισμό με facebook, Google+, linkedin, και περιλαμβάνει dialer & messanger.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.contapps.android&hl=en

 

Στο παιχνιδι πάνω πρόσεξα ότι στα settings του messanger είχε μία επιλογή "ignore accents" με περιγραφή απο κάτω "Use regular letters when typing accents to keep a 160 characters limit" το οποίο επιλέγοντας και δοκιμάζοντας μυνημα με Ελληνικά εστειλα κανονικά sms με παραπανω απο 70 χαρακτήρες.

Το μόνο που δεν μπορω να επιβεβαιώσω είναι αν μπορεί να διαχειριστεί 2 sim μια και εχω μονο μία τωρα μέσα... αν και θεωρώ οτι επιλέγοντας always ask στις επιλογές του messaging στο sim management θα σε ρωτάει το κινητό καθε φορά και ξεπερνάς και αυτόν τον προβληματισμό.

 

Ομολογώ οτι το συγκεκριμένο app με ενθουσίασε γενικά.

Πολλές εφαρμογές υποστηρίζουν GMS κωδικοποίηση για 160 χαρακτήρες, αλλά δεν διαχειρίζονται το Dual sim και στέλνουν μονο απ την πρώτη κάρτα

 

Μπορούμε να τσεκάρουμε αν ταιριάζει η μπαταρία του ZTE 967s που είναι 2500mAh? Το έχει πάρει κάποιος?

Aν ψάχνουμε από ebay για μπαταρίες... δεν βγάζουμε άκρη.

Πάντως, δεν είναι κι άσχημη εδώ που τα λέμε. Μόνο άμα το ζαλίζεις ώρες με ίντερνετ παιχνίδια κτλ σε πάει μια μέρα. Με μια πιο νορμάλ χρήση βγάζει δυο μέρες. (Όπως τα περισσότερα smart phone δηλαδή με τέτοιου μεγέθους οθόνη. ;) )

η μπαταρία του V967 είναι μεγαλύτερη απ το V970 σε πλάτος :lol: Δεν υπάρχει καμιά καλυτερη μπαταρία για το V970, και μια που λέει πως ειναι 2400, είναι μικρότερη κι από τα 1600 της αυθεντικής

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία του V967 είναι μεγαλύτερη απ το V970 σε πλάτος :lol:

 

Nαι ε? :O Δεν θυμόμουν ότι ήταν 5ιντσο το 967... οπότε λογικό να είναι φαρδύτερη.

Εμένα πάντως δεν με χαλάει κι αυτή που έχει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλα και εμενα δεν με χαλαη η μπαταρια που εχει. Γιατι καταφερα και το εφτιαξα. εκανα τα παντα wipe και format και ξαναπερασα την ρομ του bruno την 4.0.4 και εστρωσε.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί.... με την 4.1 είχες πρόβλημα? Εμένα πετάει στην κυριολεξία και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα! (εκτός των MMS που τα έφτιαξα τελικά. Μου έστειλε ρυθμίσεις σε μορφή εφαρμογής η Cosmote κι έφτιαξαν τα mms)
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

οι παρακάτω οδηγίες για την αποστολή 160 χαρακτήρων δεν λειτουργούν σε εμένα..

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...