Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.30 ώρα.

εμένα που έκανε 2.30 να ανησυχώ Εντάξει ασχολούμαι είχα και το wi fi ανοιχτό και το πείραζα λίγο. Γενικά παιδιά, σε εσάς φορτίζει γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 5 ώρες που πάλευα με merimobiles και Κινέζους στο chat κατάφερα και το αγόρασα. Είχε πρόβλημα το paypal μου τελικά και δεν ολοκλήρωνε την παραγγελία. Άντε με το καλό όταν έρθει σε καμιά 20αρα μέρες θα σας τα ξανά πρήξω για να το ρουτάρο και να του περάσω άλλη ρομ. Ευχαριστώ σε όλα τα παιδεία και το σαιτ για την βοήθεια τους. Να στε πάντα καλά και καλές γιορτές.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις μετά από μια μέρα χρήσης. Το κινητό τα σπάει, απίστευτο value for money. Εξωτερικά σαν ποιότητα οκ, ίσως είναι ένα τσακ κάτω από τα περισσότερα επώνυμα αλλά σε εντελώς λογικά πλαίσια. Πέρασα την JB του Bruno. Πρόβλημα με την ένταση δεν έχω, νομίζω είναι στα ίδια επίπεδα με το LG Optimus One που είχα πριν (ίσως και λίγο πιο δυνατό). Πέρασα τον Nova Prime launcher που πάει σφαίρα και το live wallpaper Water Pro.

Δυο ερωτήσεις μόνο:

1) Όταν το ανοίγω μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει 2η sim. Επειδή θα το χρησιμοποιώ με μία, πώς μπορώ να το ρυθμίσω να μην τσεκάρει καθόλου για δεύτερη (ή ακόμα καλύτερα απλώς να μη μου βγάζει ειδοποίηση);

2) Στο live wallpaper, όταν έκανα restart γυρνούσε στο default wallpaper. Το έψαξα λίγο και βρήκα ότι έπρεπε να το έχω εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη και όχι στην κάρτα. Το έκανα και τώρα όντως ξεκινάει σωστά με αυτό, όμως ενώ έχω βάλει custom background ξεκινάει με το δικό του. Όταν πηγαίνω στο Water Pro και κάνω untick και ξανά tick το να χρησιμοποιεί custom background, δείχνει το σωστό... καμία ιδέα; Σκέφτηκα μήπως πρέπει να μεταφέρω και την εικόνα στον φάκελο όπου είναι τώρα η εφαρμογή (τώρα η εικόνα είναι στο downloads) αλλά δεν μπορώ να τον βρω.

ευχαριστώ

Edited by DragonlordP
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, επειδή μάλλον είμαι χαζός.....στο βήμα 4 για την ενοποίηση της μνήμης, όταν λέει Flash MBR, EBR1 and RECOVERY πιο κουμπί πατάμε στο flash tool?

Και κάτι άλλο.... πρώτα κάνουμε την ενοποίηση και μετά βάζουμε rom ή δεν παίζει ρόλο?

UPDATE:

Άκυρο....

Έβαλα τελικά αυτή τη rom V970 Android 4.1.1 V1.1R2MOD ΒΥ BM και όλα έγιναν αυτόματα.

Άλλο πράμα λέμε.....

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

1.30 ώρα.

εμένα που έκανε 2.30 να ανησυχώ Εντάξει ασχολούμαι είχα και το wi fi ανοιχτό και το πείραζα λίγο. Γενικά παιδιά, σε εσάς φορτίζει γρήγορα?

Αν το δουλευες, είναι λογικό. Αν το θεωρείς αργό, πάρε δυνατότερο φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

 

Το παρήγγειλα προχτές.

Σε δολλάρια η αγορά,με χρήση του κουπονιού και με Singapore post βγαίνει στα 105€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να παραγγείλω 2 κινητά.

Ψήνομαι με EMS αλλά δεν ξέρω αν θα πληρώσω τελωνείο...Ξέρετε;

Επίσης ξέρετε αν με 2 κινητά (στο ίδιο δέμα εννοώ) πληρώσω τελωνείο με την Singapore Post ?

Δε μπορώ να συννενοηθώ με τους κινέζους στο σαιτ, δεν καταλαβαίνουν να μιλήσουν αυτοί αγγλικά.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να παραγγείλω 2 κινητά.

Ψήνομαι με EMS αλλά δεν ξέρω αν θα πληρώσω τελωνείο...Ξέρετε;

Επίσης ξέρετε αν με 2 κινητά (στο ίδιο δέμα εννοώ) πληρώσω τελωνείο με την Singapore Post ?

Δε μπορώ να συννενοηθώ με τους κινέζους στο σαιτ, δεν καταλαβαίνουν να μιλήσουν αυτοί αγγλικά.

Δεν θα πληρώσεις τελωνείο με EMS.

Δεν περνάνε απ το τελωνείο όταν εργονται με ταχυδρομείο (singapore/china/hong kong post)

Για ποιο site λες;

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα προχτές.

Σε δολλάρια η αγορά,με χρήση του κουπονιού και με Singapore post βγαίνει στα 105€.

 

Σημερα βγαινει στα 102.11 ευρω...Ετσι μου'ρχεται να παρω κι αλλο ενα,ετσι για να υπαρχει... :))

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να μου κάνει κάτι κ κουλά με την ένδειξη της μπαταρίας.κατέβαινε σαν τρελό και στο 12% έκανα επανεκκίνηση και πήγε 35%.. με ποιο πρόγραμμα κάνω calibration στην μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να μου κάνει κάτι κ κουλά με την ένδειξη της μπαταρίας.κατέβαινε σαν τρελό και στο 12% έκανα επανεκκίνηση και πήγε 35%.. με ποιο πρόγραμμα κάνω calibration στην μπαταρία;

 

Battery Calibration

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω, παιδια δεν παιζει STOP παραγελλιας για δασμους απο εξωτερικο απο τα ΕΛΤΑ POST!! εγω παραγειλλα απο E-BAY Αμερικη παρακαλω ενισχυτη HOME CINEMA!! ΠΟΥ ΗΤΑΝ 11 ΚΙΛΑ και πληρωσα περιπου 6 ευρω εξτρα στα ΕΛΤΑ!!! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ SHIPPING ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 60 ΕΥΡΑ!!. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΑΣΜΟΥΣ ΤΡΕΛΛΟΥΣ!! ΑΠΟ DHL ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΑΠΟ ΚΙΝΑΑΑΑ!!!! ΠΛΗΡΩΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 125 ΕΥΡΑ!!!! ΔΑΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΟΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΘΑ ΜΕ ΧΡΕΩΝΑΝ 6 ΕΥΡΩ!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ PAD 10 ΙΝΤΣΩΝ!!! ΠΕΡΙΠΟΥ 1.5 ΚΙΛΑ!!!! ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΦΥΣΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΥΩΝΕΙ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν ο φορτιστής είναι 1 amber εγώ είμαι ο Bill Gates:p

Εκτός αν η μπαταρία είναι μεγαλύτερη.:confused:

Το κινητό δοκιμασμένα φορτίζει σε μιάμιση ώρα με το φορτιστή της ZTE. Άρα τα νούμερα και των 2 είναι αληθινά :p Αλλά δοκίμασε και με άλλον φορτιστή καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE:

Άκυρο....

Έβαλα τελικά αυτή τη rom V970 Android 4.1.1 V1.1R2MOD ΒΥ BM και όλα έγιναν αυτόματα.

Άλλο πράμα λέμε.....

UPDATE 2:

Τελικα δεν ειναι και ολα καλα.....

Κατι παιζει με το auto sync της rom και δεν συγχρονιζει αυτοματα με λογαριασμους οπως gmail,facebook etc.

Ελυσα περιπου το θεμα με ενα app απο το google play αλλα αυτο εχει επιλογη να συγχρονιζει με την συνδεση στο wifi ,μετα παπαλα.Ξανασυγχρονιζει οταν αποσυνδεθεις και ξανασυνδεθεις.

Ξερει κανεις καμια μονιμη λυση ή με βλεπω να ξαναφλασαρω σε bruno?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και παλι το τηλ το εχω στα χερια μου απο την τριτη το πηρα απο μερι και του περασα την 3.1 ολα δουλευουν αψογα δοκιμασα και το gps εχθες και ολα καλα σφαιρα και αυτο (sygic του εβαλα) θα ηθελα να ρωτησω επειδη του εβαλα και σαν βοηθητικο το fastergps μηπως ειναι αχρηστο λογο οτι εχω την ρομ του μπρουνο 3.1 και κατι αλλο οταν βαζω το ξυπνητηρι δεν σταματαει καθολου πως το ρυθμιζω να κανει κανενα διαλυμα? το κινητο βεβαια μου ηταν γνωστο απο τον δεκεμβρη μιας και το ειχα φερει για εναν φιλο μου απο τον etotalk με την δικη του ρομ εχθες που μετρηθηκαμε στο αντουτου του βγηκα για λιγο μπροστα με σκορ εγω 5867 και αυτος 5763 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να μου κάνει κάτι κ κουλά με την ένδειξη της μπαταρίας.κατέβαινε σαν τρελό και στο 12% έκανα επανεκκίνηση και πήγε 35%.. με ποιο πρόγραμμα κάνω calibration στην μπαταρία;

 

Recovery advanced wipe battery stats.... Φρόντισε να είναι φορτισμένο στο 100 % όταν το κάνεις ;-)

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Το κινητό δοκιμασμένα φορτίζει σε μιάμιση ώρα με το φορτιστή της ZTE. Άρα τα νούμερα και των 2 είναι αληθινά :p Αλλά δοκίμασε και με άλλον φορτιστή καλού κακού.

 

Από την εμπειρία σου θα μπορούσα να το φορτίζω με τον φορτιστή του νεξους που είναι 2amp?

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για αυτούς που ρώτησαν για αυτονομία με λιώσιμο όλη μέρα (ανοιχτό wifi, browsing, viber, fb messenger, τηλέφωνα,κλπ) κρατάει ένα 12ωρο και το βράδυ το βάζω για φόρτιση για να το ξαναλιώσω την επόμενη. :P σε φάση παιχνιδιών την μπαταρία την ρουφάω στο 2ωρο περιπου :lol:

 

Γενικά σαν συσκευή αν δεν την σκίζεις στην χρήση όπως του κάνω εγώ, άνετα έχει αυτονομία 2 μέρες.

 

Επίσης ενα τιπ για τον nova launcher. έχω βάλει στο παρατεταμένο πάτημα του (αχρηστου) κουμπιου αναζήτησης, να ξεκινάει η εφαρμογή για αποστολή γρήγορου sms. Και στο παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού "μενου", να με βγάζει στο μενού για αλλαγή του 3G-GSM. ΠΑΡΑ πολύ βολικό.

 

EDIT. άλλος ένας τρόπος για να κάνετε calibration στην μπαταρία είναι να μπείτε από recovery και στο advance έχει επιλογή να σβήσεις μόνος σου το battery stats. Επίσης έχω ακούσει το άλλο τρόπο για καλιμπράρισμα της μπαταρίας.. όταν φτάσει στο 1-2% μπαίνεις και σβήνεις το batterystats και όταν ξαναπάει στο 100% το ξανασβήνεις.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σου θα μπορούσα να το φορτίζω με τον φορτιστή του νεξους που είναι 2amp?
Όχι, μην δώσεις 2Α σε κινητό γενικά! Αν κι έχουν κυκλωμα περιορισμού του ρεύματος, θα το κάψεις με 2Α. Το πολύ 1.5Α
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για αυτούς που ρώτησαν για αυτονομία με λιώσιμο όλη μέρα (ανοιχτό wifi, browsing, viber, fb messenger, τηλέφωνα,κλπ) κρατάει ένα 12ωρο και το βράδυ το βάζω για φόρτιση για να το ξαναλιώσω την επόμενη. :P σε φάση παιχνιδιών την μπαταρία την ρουφάω στο 2ωρο περιπου :lol:

 

Γενικά σαν συσκευή αν δεν την σκίζεις στην χρήση όπως του κάνω εγώ, άνετα έχει αυτονομία 2 μέρες.

 

Επίσης ενα τιπ για τον nova launcher. έχω βάλει στο παρατεταμένο πάτημα του (αχρηστου) κουμπιου αναζήτησης, να ξεκινάει η εφαρμογή για αποστολή γρήγορου sms. Και στο παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού "μενου", να με βγάζει στο μενού για αλλαγή του 3G-GSM. ΠΑΡΑ πολύ βολικό.

 

EDIT. άλλος ένας τρόπος για να κάνετε calibration στην μπαταρία είναι να μπείτε από recovery και στο advance έχει επιλογή να σβήσεις μόνος σου το battery stats. Επίσης έχω ακούσει το άλλο τρόπο για καλιμπράρισμα της μπαταρίας.. όταν φτάσει στο 1-2% μπαίνεις και σβήνεις το batterystats και όταν ξαναπάει στο 100% το ξανασβήνεις.

 

Εχεις το nova launcher το pro ομως ε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...