Jump to content

Turbo-X Smart Phone G500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβγαλε το plaisio στα 249,00 €.

Και μαζι δινουν δωρο χάρτες Don't Panic αξίας 29€.

http://img716.imageshack.us/img716/8994/qwesaa.jpg

Περισοτερα εδω--->

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Turbo-X-Smart-Phone-G500.htm

 

Λογικά με μια ματιά που έριξα,ίσως να είναι αυτό-->

 

Με μια ματιά τα spescs......

Λειτουργικό Σύστημα

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Οθόνη

Αφής 5" Capacitive

Ανάλυση

800 x 480 pixels

Camera

5.0 Megapixels

Επεξεργαστής

1.0 GHz

512 ram

Ενσωματωμένη Μνήμη 4 GB

Θύρες Επέκτασης microSD έως 32 GB

Dual Sim

SAR EU in W/kg (head)0,35

 

Βάρος 198 gr

Μήκος 14.7 cm

Πλάτος 7.95 cm

Ύψος 1.1 cm

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τοτε ρε παιδια τι συμφερει να δωσεις 249€ στο πλαισιο ή 159€ να το παρεις απο κινα...πια η διαφορα? Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

τοτε ρε παιδια τι συμφερει να δωσεις 249€ στο πλαισιο ή 159€ να το παρεις απο κινα...πια η διαφορα?

 

Η διαφορα ειναι οτι πληρωνεις λιγοτερα απο κινα [μιση τιμη] http://www.mixeshop.com/star-i9220-pad-n9000-mtk6575-android-40-os-3g-gps-wifi-508-inch-multitouch-screen-smartphone_p1514.html :D

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με μια ματιά που έριξα,ίσως να είναι αυτό-->

 

 

 

Αυτο στα links ειναι διπυρηνο. Νομιζω του Πλαισιου ειναι rebranded Star N8000.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Αυτο στα links ειναι διπυρηνο. Νομιζω του Πλαισιου ειναι rebranded Star N8000.

 

Τωρα κουβεντα να κανουμε,αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο που λες,το Star N8000 απο οτι βλεπω εχει και TV,αλλα και το φλας τις καμερας ειναι στα πλαγια,και οχι απο κατω.Βεβαια πανω κατω τα ιδια ειναι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδεία. Σκέφτομαι να το αγοράσω από εδώ http://www.mixeshop.com/star-i9220-pad-n9000-mtk6575-android-40-os-3g-gps-wifi-508-inch-multitouch-screen-smartphone_p1514.html το έχει πάρει κανείς από αυτό το σαιτ τι λεη είναι εντάξει το τηλεφωνακι τι λεη?

Επίσης το σαιτ αυτό έχει 3 τρόπους αποστολής 1 με ems , 2 με dhl και 3 με fedex απλως ρωταω ποια ειναι η πιο γρηγορη εταιρεία ώστε να μου ερθη γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κουβεντα να κανουμε,αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο που λες,το Star N8000 απο οτι βλεπω εχει και TV,αλλα και το φλας τις καμερας ειναι στα πλαγια,και οχι απο κατω.Βεβαια πανω κατω τα ιδια ειναι.:)

 

Ναι εχεις δικιο. Καποια παραλαγη του βασικα. πχ αυτο το Ν9000 δειχνει ιδιο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδεία. Σκέφτομαι να το αγοράσω από εδώ http://www.mixeshop.com/star-i9220-pad-n9000-mtk6575-android-40-os-3g-gps-wifi-508-inch-multitouch-screen-smartphone_p1514.html το έχει πάρει κανείς από αυτό το σαιτ τι λεη είναι εντάξει το τηλεφωνακι τι λεη?

Επίσης το σαιτ αυτό έχει 3 τρόπους αποστολής 1 με ems , 2 με dhl και 3 με fedex απλως ρωταω ποια ειναι η πιο γρηγορη εταιρεία ώστε να μου ερθη γρήγορα

 

Το θέμα δεν είναι ποιος είναι ο πιο γρήγορος αλλά ποιος είναι ο πιο ασφαλές για να μην πληρώσεις τελωνείο. Νομίζω ότι τo ems είναι ο ασφαλέστερος.... ψάξτο λίγο καλύτερα πριν αγοράσεις απο κίνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άνθρωπος που θα δώσει χρήματα σε αυτό το πράμα;;;

Κι ειδικά σε προϊόν από πλαίσιο;ΕΛΕΟΣ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άνθρωπος που θα δώσει χρήματα σε αυτό το πράμα;;;

Κι ειδικά σε προϊόν από πλαίσιο;ΕΛΕΟΣ.

 

σίγουρα υπάρχει κόσμος που θέλει 5" οθόνη σε κινητό που δεν θα προσέξει την φρικτή ανάλυση της συσκευής..!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα υπάρχει κόσμος που θέλει 5" οθόνη σε κινητό που δεν θα προσέξει την φρικτή ανάλυση της συσκευής..!!! ;)

 

Ευτυχώς δηλαδή πού δεν ανήκω στην μάζα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδεία δεν αξίζει να πάρω αυτό εδώ http://www.mixeshop.com/star-i9220-pad-n9000-mtk6575-android-40-os-3g-gps-wifi-508-inch-multitouch-screen-smartphone_p1514.html στα 170ε μαζί με τα μεταφορικά . Είναι καλο το σαιτ η θα κλαίω τα λευφτα μου ?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδεία δεν αξίζει να πάρω αυτό εδώ http://www.mixeshop.com/star-i9220-pad-n9000-mtk6575-android-40-os-3g-gps-wifi-508-inch-multitouch-screen-smartphone_p1514.html στα 170ε μαζί με τα μεταφορικά . Είναι καλο το σαιτ η θα κλαίω τα λευφτα μου ?

 

To WOT rating το έχει στα αναξιόπιστα... Βγάζει το Aliexpress στα αξιόπιστα

Link to comment
Share on other sites

Άρα λες καλύτερα να το πάρω από εκεί ε ?

 

Η επιλογη ειναι δικη σου απο που κανεις την αγορα σου.Απλα απο εκει που σου προτνω εχω αγορασ 3 φορες χωρις κανενα προβλημα,καθως μπορεις να χρησιμοποιήσειςτο Hongkong που ερχεται απο την πολη που το στελνει σε 15 μερες περιπου[7-10 μερες απο την στιγμη που θα φυγει απο hkong].Εαν το αγορασης τελικα και εχεις καποιο προβλημα λογισμικου ξερω πολλα απο img recovery εως ρομ.Ειναι μοντελο 8 μηνων δεν ειναι καινουργιο

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο πρωτεΐνης φίλε με μεγάλη οθόνη και dual sim για ιντερνέτ και τηλέφωνα ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο πρωτεΐνης φίλε με μεγάλη οθόνη και dual sim για ιντερνέτ και τηλέφωνα ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

 

http://www.minideal.net/hero-h9500-mtk6577-3g-smart-phone-1gb-ram-with-5-3-inch-ips-screen-android-4-0white.html

ειναι copy του ZOPO Leader ZP900 σε χαμηλοτερη τιμη[ιδια ρομ κτλπ http://www.forum.china-iphone.ru/viewforum.php?f=85]ι. kati πιο φτηνο 512 ραμ http://www.minideal.net/android-4-1-1-mtk6577-5-3-2-sim-capacitive-5-point-touch-mtk6577-3g-phone-with-gps-8-0mp-camera-9300-white.html και τα δυο τα εχω τεσταρη και δεν εχουν προβληματα ακομη και εαν χρησιμοποιείς voip call

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλο θα ειναι να μεινουμε μονο στο κντ του plaisiou στο παρων νημα........:)Υπαρχουν και αλλα topic για να τα πειτε,αλλα

και να περετε περισσοτερες γνωμες.:rolleyes:

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οταν θα παει απατο τοτε θα το βαλουν σε σωστη τιμη...

 

Πριν από 2 λεπτά που το έψαξα στο site τους δεν υπήρχε πάντως :whistle:

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα σήμερα από το plaisio,και έριξα μια ματιά στο κντ.Εννοειται οτι ολο το μενου ειναι στα Ελληνικα.Εξωτερικά ειναι πολυ καλα φτιαγμενο με αρκετα καλης ποιοτητας πλαστικα.Το πισω καπακι ειναι σαγρε.και δεν φαινινται τα αποτυπωματα απο τα δαχτυλα μας,κουμπωνει οκ απο οτι ειδα περιμετρικα.Το κντ ειναι σχετικα βαρυ,ειδικα με το note που ειχαν διπλα,απλα δεν συγκρινονται,το ενα ειναι πουπουλο.....το αλλο το καταλαβαινεις στο χερι.

Η οθονη απο φωτεινοτητα ειναι γενικα σε πολυ καλα πλαισια σε κλειστους χωρους,εξω στο φως του ηλιου φυσικα δεν το ειδα.Απο θεμα πιξελαρισματος,εμενα πρωσοπικα δεν με χαλασε σε κανενα σημειο.Τουλαχιστον στα μενου και στις εφαρμογες που ειχε μεσα το κντ,εδειχνε οκ.Το Ice Cream Sandwich κανει θαυματα σαν λειτουργικο........ειδα 475 mb ram ελευθερη......απο τα 512!!Μου εκανε εντυπωση το ποσο καλα ρολαρε το κντ,στα μενου,και δεν ειδα καποιο κολλημα.το σκρολαρισμα τις οθονης ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο,αλλα εαν βαλεις το δαχτυλακι σου στο note,που ειχαν ακριβως διπλα καταλαβαινεις την διαφορα.Βεβαια η διαφορα στην τιμη ειναι τεραστια.Απο εφαρμογες ειχε λιγες μεσα το κντ,τα βασικα θα ελεγα για να μπορεις να κανεις ολες τι εργασιες που θες(office file manager κτλ).Καποιες φωτο που εβγαλα,μεσα στο καταστημα παντα,εδειχνα οκ στην οθονη του κντ.Τελικα πιστευω οτι σε μια τιμη στα 200-210 ευρω το κντ αυτο θα ηταν μονοδρομος,για καποιον που θελει κατι με μεγαλη οθονη,και σε τιμη χωμα.Και φυσικα το οτι εχει εγγυηση 2 χρονια ειναι και αυτο πολυ καλο.Το οτι δινουν και το Don't Panic μαζι ειναι ενα μεγαλο + θα ελεγα.

Αυτα σε γενικες γραμμες,απο ενα 10λεπτο που επαιξα μαζι του.

Ειδα και το g300...το μικρο μοντελο....μακρια και αγαπημενοι απο αυτο.......

Ολα τα παραπανω ειναι πρωσοπικη μου αποψη,και δεν λεω σε κανενα φιλο να παει να το αγορασει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν πέρασα σήμερα από το plaisio,και έριξα μια ματιά στο κντ.Εννοειται οτι ολο το μενου ειναι στα Ελληνικα.Εξωτερικά ειναι πολυ καλα φτιαγμενο με αρκετα καλης ποιοτητας πλαστικα.Το πισω καπακι ειναι σαγρε.και δεν φαινινται τα αποτυπωματα απο τα δαχτυλα μας,κουμπωνει οκ απο οτι ειδα περιμετρικα.Το κντ ειναι σχετικα βαρυ,ειδικα με το note που ειχαν διπλα,απλα δεν συγκρινονται,το ενα ειναι πουπουλο.....το αλλο το καταλαβαινεις στο χερι.

Η οθονη απο φωτεινοτητα ειναι γενικα σε πολυ καλα πλαισια σε κλειστους χωρους,εξω στο φως του ηλιου φυσικα δεν το ειδα.Απο θεμα πιξελαρισματος,εμενα πρωσοπικα δεν με χαλασε σε κανενα σημειο.Τουλαχιστον στα μενου και στις εφαρμογες που ειχε μεσα το κντ,εδειχνε οκ.Το Ice Cream Sandwich κανει θαυματα σαν λειτουργικο........ειδα 475 mb ram ελευθερη......απο τα 512!!Μου εκανε εντυπωση το ποσο καλα ρολαρε το κντ,στα μενου,και δεν ειδα καποιο κολλημα.το σκρολαρισμα τις οθονης ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο,αλλα εαν βαλεις το δαχτυλακι σου στο note,που ειχαν ακριβως διπλα καταλαβαινεις την διαφορα.Βεβαια η διαφορα στην τιμη ειναι τεραστια.Απο εφαρμογες ειχε λιγες μεσα το κντ,τα βασικα θα ελεγα για να μπορεις να κανεις ολες τι εργασιες που θες(office file manager κτλ).Καποιες φωτο που εβγαλα,μεσα στο καταστημα παντα,εδειχνα οκ στην οθονη του κντ.Τελικα πιστευω οτι σε μια τιμη στα 200-210 ευρω το κντ αυτο θα ηταν μονοδρομος,για καποιον που θελει κατι με μεγαλη οθονη,και σε τιμη χωμα.Και φυσικα το οτι εχει εγγυηση 2 χρονια ειναι και αυτο πολυ καλο.Το οτι δινουν και το Don't Panic μαζι ειναι ενα μεγαλο + θα ελεγα.

Αυτα σε γενικες γραμμες,απο ενα 10λεπτο που επαιξα μαζι του.

Ειδα και το g300...το μικρο μοντελο....μακρια και αγαπημενοι απο αυτο.......

Ολα τα παραπανω ειναι πρωσοπικη μου αποψη,και δεν λεω σε κανενα φιλο να παει να το αγορασει.:)

 

Νομίζω θα πουλήσει και με την παρούσα τιμή. Εξάλλου αν κρίνουμε από τα turbo-x tablets υπάρχει πολύς κόσμος που τα εμπιστεύεται (κακώς κατ' εμέ). Η τιμή του στα 200 θα ήταν δελεαστικότατη για την εγχώρια αγορά, αν και πάλι, όχι ιδιαίτερα τίμια δεδομένου ότι τα κινέζικα στην online λιανική τους είναι πολύ φθηνότερα.

 

Ένα σοβαρό θέμα είναι η μπαταρία και η συμβατότητα με εφαρμογές. Χρειάζονται reviews απο χρήστες για να βγάλει κανείς συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα εχω το κντ και θελω να ξερω αν ειπαρχη τροπος να βαλω το androidmarket αν γεινεται θα ηθελα και οδιγειες ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το κντ και θελω να ξερω αν ειπαρχη τροπος να βαλω το androidmarket αν γεινεται θα ηθελα και οδιγειες ευχαριστω προκαταβολικα

Φιλε μου γραψε μας εαν θες εντυπωσεις απο το κντ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το κντ και θελω να ξερω αν ειπαρχη τροπος να βαλω το androidmarket αν γεινεται θα ηθελα και οδιγειες ευχαριστω προκαταβολικα

 

Κανε μια αναζητιση στο browser σου στιν εφαρμογη 1mobile ειναι το αντιστοιχο androidmarket!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...