Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι ακομα...

 

 

 

ψαξε στο σιτε της cosmote για APN και βαλε οτι λεει για το Galaxy S3

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Δυστυχως δεν γινεται τιποτα

Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/Wholesale-Newman-Newsmy-N2-4_7-Inch-Quad-Core-1280x720-Android-4_0-13mp-Smartphone-p-60101.html

Παιδια ενα πολυ καλο σιτε το έχω δοκiμασει αξιόπιστο και γρήγορο και καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει το κινητάκι, πως το βρίσκετε ως τώρα αυτοί που το έχετε; Τι προβλήματα αντιμετωπίζετε; Πώς είναι η ROM σε σχέση με ένα ευρωπαϊκό, πχ Samsung; Σκέφτομαι να το αγοράσω όχι τόσο για να γλιτώσω κανένα 50ευρω από μια συσκευή όπως Huawei P1, htc sensation, samsung siii mini, αλλά για το κάτι παραπάνω. Αφήνει το λογισμικό του να προκύψει αυτό το κάτι παραπάνω που υπόσχεται το hardware, ή το υποβαθμίζει σε μέτριο; Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Επίσης, dimitriswp, έλυσες το πρόβλημά σου; Γιατί και εγώ Cosmote έχω.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις usb otg?

εχει δοκιμασει κανεις usb mhl ? (usb to hdmi?)

το samsung galaxy s3 που μοιραζονται χαρακτηριστικα τα υποστηριζει και τα 2

Link to comment
Share on other sites

παιδες ολα ωραια ολα καλα οσα μας λετε.καποιος να μας πει την γνωμη του για την ποιοτητα της οθονης.αυτο ειναι που καιει επειδη εχει το newman n1 ενας φιλος μου και τα χρωματα του της οθονης ειναι πολυ μετρια.πολυ θαμπες εικονες πολυ χαμηλη φωτεινοτητα γενικα εγω που εχω το galaxy s2 δεν θα το αντεχα πανω απο 2 μερες για χρηση.το n2 πως τα πει?
Link to comment
Share on other sites

σε ενα review διαβασα οτι δεν εχει καλη φωτεινοτητα και οτι στον ηλιο πασχει

"I did notice, however that although the screen is an IPS model viewing from certain angles wasn’t quite as good as I would have hoped for. I believe is down to the maximum brightness of the phone not being as high as I would have liked,"

"The overall low brightness of the screen also affects viewing the phone outdoors. The day’s which we tested it outside weren’t bright summer days, yet we still struggled at times when the sunlight did hit it."

 

πηγη: http://www.gizchina.com/2013/01/17/newman-n2-review/

αμα θες τοπ οθονη μαλλον δεν...

 

εμενα δε μου αρεσει γιατι ειναι χοντροκομενο για 4.7''

οθονη πιστευω θα ναι οκ, αν μπορεις να παραβλεψεις τη χοντροκοψια του, και δε μπορεις να περιμενεις τα δεκαδες κινητα που ερχονται οκ παρτο

 

απ οτι φαινεται δεν υποστηριζει usb otg και mhl (usb -> hdmi) και ειναι κριμα γιατι το galaxy s3 που εχει ιδια cpu gpu υποστηριζει

οποτε ετσι χανει ενα συντριπτικο πλεονεκτημα του εναντι των mediatek υλοποιησεων

 

αλλα ειναι χοντροκοψια λες και ειναι ψηφιακη κορνιζα

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/DSC02724.jpg :(

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτοι που το εχουν ηδη το κινητακι και εχουν γραψει σε αυτο το τοπικ λενε οτι το κινητο οτι ειναι πολυ καλο.Και σε οσα review διαβασα το πενευουν
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς που το έχετε στα χέρια σας. Τι γίνεται; Πολύ ησυχία έχει. Πείτε καμιά νέα εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε μου αρεσει γιατι ειναι χοντροκομενο για 4.7''

οθονη πιστευω θα ναι οκ, αν μπορεις να παραβλεψεις τη χοντροκοψια του, και δε μπορεις να περιμενεις τα δεκαδες κινητα που ερχονται οκ παρτο

 

απ οτι φαινεται δεν υποστηριζει usb otg και mhl (usb -> hdmi) και ειναι κριμα γιατι το galaxy s3 που εχει ιδια cpu gpu υποστηριζει

οποτε ετσι χανει ενα συντριπτικο πλεονεκτημα του εναντι των mediatek υλοποιησεων

 

αλλα ειναι χοντροκοψια λες και ειναι ψηφιακη κορνιζα(

Η οθονη του ειναι ακρως ικανοποιητικη...αν δε σε καποιο update δωθει και ενα κλικ παραπανω ενταση στην φωτεινοτητα τοτε θα ειναι super:)

Σιγα την χοντροκοψια, παρνεις παχυμετρο και μετρας τα κινητα? Γιατι μιλαμε για χιλιοστα....και αν οντος σου πεφτει γκουμουτσα τοτε δωσε τα τριπλασια λεφτα και παρε ενα Galaxy S3:cool:

Χωρις παρεξηγηση και με οσο χιουμορ ......:lol:

 

Τωρα περα απο την πλακα το τηλεφωνακι τα σπαει κανονικα!Το παρελαβα χτες και μια και διαθετω μια μικρη πειρα πανω σε αυτα λεω οτι ειναι μακραν οτι ποιο best vallue forr money!

Περισσοτερα μετα απο μερικες μερες και αφου θα το εχω σκισει κανονικα...:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι ακρως ικανοποιητικη...αν δε σε καποιο update δωθει και ενα κλικ παραπανω ενταση στην φωτεινοτητα τοτε θα ειναι super:)

Σιγα την χοντροκοψια, παρνεις παχυμετρο και μετρας τα κινητα? Γιατι μιλαμε για χιλιοστα....και αν οντος σου πεφτει γκουμουτσα τοτε δωσε τα τριπλασια λεφτα και παρε ενα Galaxy S3:cool:

Χωρις παρεξηγηση και με οσο χιουμορ ......:lol:

 

Τωρα περα απο την πλακα το τηλεφωνακι τα σπαει κανονικα!Το παρελαβα χτες και μια και διαθετω μια μικρη πειρα πανω σε αυτα λεω οτι ειναι μακραν οτι ποιο best vallue forr money!

Περισσοτερα μετα απο μερικες μερες και αφου θα το εχω σκισει κανονικα...:X

 

Ποια ROM του έχεις; Μη βιαστείς να απαντήσεις, όταν θα το έχεις σκίσει που λες :P

Link to comment
Share on other sites

newman n2: 137 x 71 x 10mm (4.7'')

sony xperia zl: 131.6 x 69.3 x 9.8 mm (5'')

sony xperia z: 139 x 71 x 7.9 (5'')

jiayu g4: 133x65x8-10mm (4.7'')

με λιγα λογια ειναι μεγαλυτερο απο 5αρια! αυτο εγω περιγραφω ως χοντροκοψια. Και ειδικα στο πλατος ειναι ανεπιτρεπτο να ξεπερναει το πλατος απο 5αρια ενω ειναι 4.7. Ο κοσμος δεν θελει πλατια κινητα.

To 133 να γινει 137 η και 140 δε χαθηκε ο κοσμος

αλλα στο πλατος νομιζω τα 65mm ειναι το οριο για να το πιανω (εχω και μεγαλα χερια)

και θα πηγαινα στα 70mm αποκλειστικα και μονο για 5αρι

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

newman n2: 137 x 71 x 10mm (4.7'')

sony xperia zl: 131.6 x 69.3 x 9.8 mm (5'')

sony xperia z: 139 x 71 x 7.9 (5'')

jiayu g4: 133x65x8-10mm (4.7'')

με λιγα λογια ειναι μεγαλυτερο απο 5αρια! αυτο εγω περιγραφω ως χοντροκοψια. Και ειδικα στο πλατος ειναι ανεπιτρεπτο να ξεπερναει το πλατος απο 5αρια ενω ειναι 4.7. Ο κοσμος δεν θελει πλατια κινητα.

To 133 να γινει 137 η και 140 δε χαθηκε ο κοσμος

αλλα στο πλατος νομιζω τα 65mm ειναι το οριο για να το πιανω (εχω και μεγαλα χερια)

και θα πηγαινα στα 70mm αποκλειστικα και μονο για 5αρι

 

Μη το πάρεις τότε.Δε σε αναγκάζει κανείς!:cool:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε σκόπευα.Απλά αναφέρθηκε κάποιος σε χιλιοστά και εξηγώ ότι πλέον γίνεται phablet.Επίσης ανταγωνιστής του δεν είναι το s3 αλλά τα δεκάδες φθηνότερα κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

Δε σκόπευα.Απλά αναφέρθηκε κάποιος σε χιλιοστά και εξηγώ ότι πλέον γίνεται phablet.Επίσης ανταγωνιστής του δεν είναι το s3 αλλά τα δεκάδες φθηνότερα κινεζικα

 

Μπορεί να μην είναι το s3 αλλά σίγουρα δεν είναι τα φθηνότερα κινέζικα.Παίρνεις πάντως με σχετικά μικρό κόστος ένα κινητό που θα έκανες σχεδόν ας πούμε ότι θα έκανες και με ένα s3 πάντως.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι το s3 αλλά σίγουρα δεν είναι τα φθηνότερα κινέζικα.Παίρνεις πάντως με σχετικά μικρό κόστος ένα κινητό που θα έκανες σχεδόν ας πούμε ότι θα έκανες και με ένα s3 πάντως.

 

γιατι με εναν 6589 quad core και 544 gpu και dual sim και 13mp camera θεωρεις οτι δε κανεις τα ιδια και περισοτερα?

η με 5inch fullhd?

σε μικροτερο μεγεθος και με μεγαλυτερη μπαταρια? αυτοι ειναι οι ανταγωνιστες του newman n2

αν δε κυκλοφορουσαν αυτοι η δεν ειναι ετοιμοι για κυκλοφορια, καποια 6589 κυκλοφορουν, τα υπολοιπα ερχονται

τοτε ναι το newman n2 θα ταν μονοδρομος και θα ανεχομουν το μεγαλο μεγεθος του για 4,7, τη σκοτεινη οθονη του οπως λεει το review που ανεφερα παραπανω και τη μονη sim του

 

ασε που με ελλειψη mhl και usb otg παλι δε κανει οτι το galaxy s3

και παραμενει αλλο ενα κινεζικο, τιποτα περισοτερο τιποτα λιγοτερο

λιγοτερο ομορφο απο αλλα ναι

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

γιατι με εναν 6589 quad core και 544 gpu και dual sim και 13mp camera θεωρεις οτι δε κανεις τα ιδια και περισοτερα?

η με 5inch fullhd?

σε μικροτερο μεγεθος και με μεγαλυτερη μπαταρια? αυτοι ειναι οι ανταγωνιστες του newman n2

αν δε κυκλοφορουσαν αυτοι η δεν ειναι ετοιμοι για κυκλοφορια, καποια 6589 κυκλοφορουν, τα υπολοιπα ερχονται

τοτε ναι το newman n2 θα ταν μονοδρομος και θα ανεχομουν το μεγαλο μεγεθος του για 4,7, τη σκοτεινη οθονη του οπως λεει το review που ανεφερα παραπανω και τη μονη sim του

 

ασε που με ελλειψη mhl και usb otg παλι δε κανει οτι το galaxy s3

και παραμενει αλλο ενα κινεζικο, τιποτα περισοτερο τιποτα λιγοτερο

λιγοτερο ομορφο απο αλλα ναι

 

καταρχην το Newman N2 εχει καλυτερη καμερα και μπροστα και πισω απο το galaxy s3 οπως και επισης και καλυτερη μπαταρια.Φορανε τον ιδιο επεξεργαστη και την ιδια gpu(CPU Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 GPU Mali-400MP),απλα το s3 εχει λιγο καλυτερη οθονη νταξει αλλα κανει και 6 κατοσταρικα ενω το newman N2 με παρομοια χαρακτηριστικα στο δινουν 230 ευρο και ας ειναι και λιγο ποιο χοντρο.Τι αλλο θες να κανουνε?Και αυτη τη στιγμη απο μερια Ασιας ειναι οτι καλυτερο σε τετραπυρηνα κινητα σε αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπω

υπαρχουν 4πυρνηνα ομορφοτερα, μικροτερα, 2GB RAM, 32GB ROM, δικαρτα, 5inch, fullhd ktl ktl ktl

το galaxy s3 ειναι ξεπερασμενο, ποσο μαλλον ενα χοντρο πλατυ ασχημο κινεζικο galaxy s3 που δεν υποστηριζει usb otg και mhl

ξεκοληστε απο το galaxy s3 o ανταγωνισμος ειναι ΑΛΛΟΥ!

 

αν η ερωτηση ειναι αν αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με το galaxy s3 η απαντηση ειναι ναι

αν η ερωτηση ειναι αν αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με τα θηρια που ερχονται στην ιδια τιμη η απαντηση ειναι οχι

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπω

υπαρχουν 4πυρνηνα ομορφοτερα, μικροτερα, 2GB RAM, 32GB ROM, δικαρτα, 5inch, fullhd ktl ktl ktl

το galaxy s3 ειναι ξεπερασμενο, ποσο μαλλον ενα χοντρο πλατυ ασχημο κινεζικο galaxy s3 που δεν υποστηριζει usb otg και mhl

ξεκοληστε απο το galaxy s3 o ανταγωνισμος ειναι ΑΛΛΟΥ!

 

αν η ερωτηση ειναι αν αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με το galaxy s3 η απαντηση ειναι ναι

αν η ερωτηση ειναι αν αξιζει τα λεφτα του σε σχεση με τα θηρια που ερχονται στην ιδια τιμη η απαντηση ειναι οχι

 

Και θα το ξαναπώ,σε αναγκάζει κανένας να το πάρεις;;;;Αφού δεν αξίζει,γιατί ασχολείσαι;Ούτε εμένα μου αρέσει και πολύ οπτικά αλλά δε το βγάζω και άχρηστο.Μια χαρά τούμπανο είναι.Αν σκεφτείς ειδικά το πόσο κοστίζει!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το βγαζω αχρηστο? μαλλον εχεις παραισθησεις.

συζητηση κανουμε coolare λιγο. επειδη δηλαδη γραφω εδω μεσα δε θα πρεπε να γραψω οτι τα review λενε οτι εχει θεμα στη φωτεινοτητα στην οθονη του? η οτι το βρισκω ασχημο? coolare λιγο ο καθενας εχει τη γνωμη του και αν δε σου αρεσει να μη τη διαβαζεις

Link to comment
Share on other sites

το βγαζω αχρηστο? μαλλον εχεις παραισθησεις.

συζητηση κανουμε coolare λιγο. επειδη δηλαδη γραφω εδω μεσα δε θα πρεπε να γραψω οτι τα review λενε οτι εχει θεμα στη φωτεινοτητα στην οθονη του? η οτι το βρισκω ασχημο? coolare λιγο ο καθενας εχει τη γνωμη του και αν δε σου αρεσει να μη τη διαβαζεις

 

Λοιπόν, βασικά εσύ χαλάρωσε,δε σου την έπεσε κανείς.;)Το άχρηστο ίσως ήταν άτυχη επιλογή λέξης,αλλά στα ποστ σου γράφεις μόνο για τα αρνητικά που έχει η συσκευή.Εδώ είναι θέμα για το n2 οπότε μάλλον εσύ πρέπει να σταματήσεις να διαβάσεις,αφού δεν σου αρέσει.:cool:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το κινητο θα το παραγγειλω για ενα φιλο

γιατι βιαζεται οποτε δε μπορει να περιμενει αυτα που περιμενω εγω

δεν τον ενοχλει η χοντροκοψια του, δε χρειαζεται 2 sim οποτε μια χαρα του πεφτει

οποτε και παρακολουθω εδω ποτε επιτελους θα βγει η 4.1 εκδοση

καπακια χωριστα χρωματιστα να ομορφυνει λιγο που βρισκουμε?

η 4.1 ποτε βγαινει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...