Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ βαρέθηκα να ψάχνω για την τέλεια rom και αφού η Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 που ανέφερα εδώ λύνει όλα μου τα προβλήματα θα παραμείνω σε αυτή.

 

Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι δεν κρατάει τις επαφές τηλεφώνου μετά από restart αλλά από όσα διάβασα, το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλά κινητά με ics rom. Έτσι έχω τις επαφές στο google account χωρίς όμως να τις συγχρονίζω.

 

Όποιος έχει όρεξη ας την δοκιμάσει. Είναι σχεδόν ίδια με την new xperia ics by alfa με λιγότερα tools που σε εμένα ήταν άχρηστα αφού χρησιμοποιώ δικά μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα να ψάχνω για την τέλεια rom και αφού η Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 που ανέφερα εδώ λύνει όλα μου τα προβλήματα θα παραμείνω σε αυτή.

 

Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι δεν κρατάει τις επαφές τηλεφώνου μετά από restart αλλά από όσα διάβασα, το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλά κινητά με ics rom. Έτσι έχω τις επαφές στο google account χωρίς όμως να τις συγχρονίζω.

 

Όποιος έχει όρεξη ας την δοκιμάσει. Είναι σχεδόν ίδια με την new xperia ics by alfa με λιγότερα tools που σε εμένα ήταν άχρηστα αφού χρησιμοποιώ δικά μου

 

την έβαλα κι εγώ...ισως η υπερθέρμανση να είναι λιγο μεγαλυτερη..ο,τι βρισκεις σχετικο με αυτη τη ρομ, μοιρασου το εδω αν θες...

 

PS: κατι xtreamer updates που βρίσκει τα κάνει η τα αφήνεις??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα να ψάχνω για την τέλεια rom και αφού η Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 που ανέφερα εδώ λύνει όλα μου τα προβλήματα θα παραμείνω σε αυτή.

 

Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα είναι ότι δεν κρατάει τις επαφές τηλεφώνου μετά από restart αλλά από όσα διάβασα, το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλά κινητά με ics rom. Έτσι έχω τις επαφές στο google account χωρίς όμως να τις συγχρονίζω.

 

Όποιος έχει όρεξη ας την δοκιμάσει. Είναι σχεδόν ίδια με την new xperia ics by alfa με λιγότερα tools που σε εμένα ήταν άχρηστα αφού χρησιμοποιώ δικά μου

Δηλαδή μεταξύ των δύο προτείνεις την Xtreamer_joyz-ics_3.6.18 ?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

την έβαλα κι εγώ...ισως η υπερθέρμανση να είναι λιγο μεγαλυτερη..ο,τι βρισκεις σχετικο με αυτη τη ρομ, μοιρασου το εδω αν θες...

 

PS: κατι xtreamer updates που βρίσκει τα κάνει η τα αφήνεις??

 

Εγω παντως που πηγα να τα κανω μου εβγαζε Error και δεν τα εκανε xD

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που πηγα να τα κανω μου εβγαζε Error και δεν τα εκανε xD

 

το ίδιο και σε μενα...απεγκατεστησα παντως καμποσες αχρειαστες εφαρμογές, περασα και nova launher και είμαι καλύτερα απο πριν...α φλασαρα και superuser..

 

Μεγάλο + η υπαρξη radio..Βεβαια δεν εχει εφαρμογή για αναπαραγωγη μουσικης..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φάνηκε λίγο πιο ζεστό στο χέρι αλλά στα τεστ είδα την ίδια θερμοκρασία με την xperia.

 

Τα updates φαντάζομαι είναι της εταιρίας μιας και το ίδιο κινητό βγαίνει και με την ονομασία xtreamer joyz από την εταιρία xtreamer. Δεν τα δοκίμασα.

 

Την προτίμησα από την xperia γιατί έρχεται φορτωμένη με λιγότερα πράγματα. Η xperia πχ είχε μόνιμα φορτωμένο στην ram ένα xtreamer weather ακόμα και αν δεν φορτώνες το widget και επίσης κάτι security app φορτωμένο αν δεν κάνω λάθος. Επίσης σκέφτηκα ότι για να μην δουλεύει το ραδιο κάτι δεν πήγε καλά στο στήσιμο της xperia αν και είναι το μόνο πρόβλημα που βρήκα

 

Γενικά προτιμώ μια rom με τα απαραίτητα και ότι λείπει το προσθέτω (music player όπως είπε ο aggeloszog). Ακόμα και σε αυτή ξήλωσα διάφορα αχρείαστα apps.

Κάμερα για την ώρα δεν βρήκα οπότε ξήλωσα την snap και έβαλα την τελευταία

έκδοση της εφαρμογής που μοιάζει πολύ με την jb

Edited by panandreas
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου φάνηκε λίγο πιο ζεστό στο χέρι αλλά στα τεστ είδα την ίδια θερμοκρασία με την xperia.

 

Τα updates φαντάζομαι είναι της εταιρίας μιας και το ίδιο κινητό βγαίνει και με την ονομασία xtreamer joyz από την εταιρία xtreamer. Δεν τα δοκίμασα.

 

Την προτίμησα από την xperia γιατί έρχεται φορτωμένη με λιγότερα πράγματα. Η xperia πχ είχε μόνιμα φορτωμένο στην ram ένα xtreamer weather ακόμα και αν δεν φορτώνες το widget και επίσης κάτι security app φορτωμένο αν δεν κάνω λαθος

 

Γενικά προτιμώ μια rom με τα απαραίτητα και ότι λείπει το προσθέτω (music player όπως είπε ο aggeloszog). Ακόμα και σε αυτή ξήλωσα διάφορα αχρείαστα apps.

Κάμερα για την ώρα δεν βρήκα οπότε ξήλωσα την snap και έβαλα την τελευταία

έκδοση της εφαρμογής που μοιάζει πολύ με την jb

 

ποια εννοεις τελευταία εκδοση? Απο το goole play ή flashable zip? Εμενα παντως η snap μου αρεσε..

Link to comment
Share on other sites

ποια εννοεις τελευταία εκδοση? Απο το goole play ή flashable zip? Εμενα παντως η snap μου αρεσε..

 

Snap hdr λέγεται η εξέλιξη της snap αλλά στο google κοστίζει οπότε την πήρα από αλλου

Link to comment
Share on other sites

είναι καλύτερη? Αξίζουν τα 1.49Ε ? :lol:

εχει πολλες περισσότερες λειτουργίες αλλά εφαρμογές για κινητό δεν πληρώνω, μονο δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο κινητό, το έστειλα πίσω στους κινέζους με full refund από PayPal. Δοκιμασα αρκετές ρομ, η λιγότερο χαλιά ήταν η μαμά 0.13. Το gps είναι απαράδεκτο, βάζεις το κινητό στην τσέπη και χάνει το σήμα. Επίσης, έντονο death grip στο wifi. Μου έμεινε η θήκη να μου θυμίζει να μην ξαναεμπιστευτώ κινεζικό σκουπίδι.
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο κινητό, το έστειλα πίσω στους κινέζους με full refund από PayPal. Δοκιμασα αρκετές ρομ, η λιγότερο χαλιά ήταν η μαμά 0.13. Το gps είναι απαράδεκτο, βάζεις το κινητό στην τσέπη και χάνει το σήμα. Επίσης, έντονο death grip στο wifi. Μου έμεινε η θήκη να μου θυμίζει να μην ξαναεμπιστευτώ κινεζικό σκουπίδι.

 

κατι δεν εψαξες καλα..η xperia by ics αλλα΄και η αλλη που ανεφερε ο @PAPANDREAS (να ναι καλα) το κάνουν μια χαρα...Ειδικά για 45 ευρώ που μου βγήκε, Ελλάδα ουτε καν αφής δεν παίρνεις, μην ειμαστε και απληστοι...

Link to comment
Share on other sites

εκανα εχτες dispute και σημερα μου απαντησαν αυτο <Before you use the GPS , you need to install maps software in the phone . and also you need to turn on the 3G data transfer .regarding to the battery . it need to be reactivated . you can use a Portable 3G Commerce Multi-Purpose USB Battery Charger White to recharge the battery , we can give it to you .>

 

ειχα ζητησει μερικο refund 50$ τι προτεινεται να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το στέλνω κι εγω πίσω. Τα μεταφορικά επειδή είναι 567gr πάνε στα 15 ευρώ. Είναι βαρύ αυτό το κωλοβιβλιαράκι που έχει μέσα.

Έχω μπερδευτεί με τα μεταφορικά και κυρίως με το μήνυμα που μου έστειλε το paypa.

Για την ακρίβεια λέει :

After carefully reviewing your case, we've determined that you'll be

eligible for a refund (including handling and shipping) once you've

returned the merchandise to the seller.

Μέχρι εδω καταλαβαίνω οτι πρέπει να μου δώσουν και τα μεταφορικά.

Μετά όμως λέει :

-----------------------------------

What To Do Next

-----------------------------------

 

Please ship the items listed as "Granted" below back to the seller. The

items should be in their original condition and you are responsible for

shipping and handling costs.

Τώρα τί εννοεί?

Οτι θα πληρώσω τα μεταφορικά γενικά ή θα τα πληρώσω τώρα και μετά θα μου τα δώσει πίσω το pandawill?

Και επίσης δεν κατάλαβα και το '' Granted'' που αναφέρει.

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ ίδια περίπτωση, δυστυχώς ισχύουν και τα δύο, δηλ. το πρώτο που λέει εννοεί ότι θα πάρεις refund την τιμη του προΙόντος συν οτι μεταφορικα συμπεριλαμβανε αρχικά/είχες πληρώσει για να σου σταλεί.

 

Το 2ο όμως που λέει, αφορά τα RETURN/εξοδα επιστροφής που θα δώσεις τώρα, αυτά λένε ότι τα πληρωνεις εσυ.

 

Το οποίο σαφώς μέγα -να μην πω τι- και μιας και περιμένω κι εγώ αντίστοιχα από μέρα σε μέρα να μου πουνε για επιστροφή, να ρωτήσω... είχες ζητησει ρητά στο claim να σου δωθούν και τα μεταφορικά επιστροφής;

 

υγ. Στο συγκεκριμένο link πάντως, ο τύπος - που τωρα προσεξα οτι ειναι δικος μας- μαλλον επειδή γκρίνιαξε δημόσια ( ; ) καταφερε να του δωσει το pp "χαριστικά και μεμονωμενα" και τα της επιστροφής. Στην 1ο του case όμως μόνο, μετά λεει ότι του ξανασυνέβει.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ ίδια περίπτωση, δυστυχώς ισχύουν και τα δύο, δηλ. το πρώτο που λέει εννοεί ότι θα πάρεις refund την τιμη του προΙόντος συν οτι μεταφορικα συμπεριλαμβανε αρχικά/είχες πληρώσει για να σου σταλεί.

 

Το 2ο όμως που λέει, αφορά τα RETURN/εξοδα επιστροφής που θα δώσεις τώρα, αυτά λένε ότι τα πληρωνεις εσυ.

 

Το οποίο σαφώς μέγα -να μην πω τι- και μιας και περιμένω κι εγώ αντίστοιχα από μέρα σε μέρα να μου πουνε για επιστροφή, να ρωτήσω... είχες ζητησει ρητά στο claim να σου δωθούν και τα μεταφορικά επιστροφής;

Απ'ότι κατάλαβα απο αυτό που διάβασα σε αυτό που ανέβασες, είναι το paypal δεν είναι υποχρεωμένο να σου πληρώσει τα μεταφορικά αλλά το καταστημα απο το οποίο το αγόρασες πρέπει να στα δώσει πίσω. Αυτό βέβαια εξαρτάται απο τη σοβαρότητα του μαγαζιού.

Όχι δεν είχα ζητήσει μεταφορικά επιστροφής μόνο full refund, γιατί δεν περίμενα να είναι και 15 ευρώ.

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι θα έπρεπε να ζητήσω. Γιατί να χαριστούν ? Πουλάνε ελαττωματικά κινητά και εμείς θα την πληρώσομε...???

Τώρα αν θέλει δημόσιο κράξιμο το pandawill για να μου τα δώσει πίσω, θα το έχει !!!

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το ζήτησα ρητά να πληρωθούν και τα επιστροφής, αλλά όπως το κόβω από αυτα που διαβαζω 99,9% την ίδια ανοησία θα πούνε και σε μένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα αν θέλει δημόσιο κράξιμο το pandawill για να μου τα δώσει πίσω, θα το έχει !!!

Λάθος κατάλαβες σε αυτό, την δημοσια γκρίνια που έριξε για το παυπαλ εννοουσα, το ππ του τα έδωσε τελικά, όχι ο πωλητής. Και μαλιστα "μονο για αυτή την περίπτωση" χαριστικά, όπως γράφει ότι του είπανε. Tωρα περι σοβαροτητας του εν λόγω καταστηματος, άστο να παει αστο, μην πω πως δεν το βλέπω ακόμη και κράξιμο να τους ρίξουμε και σε στεναχωρήσω :/

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο κινητό, το έστειλα πίσω στους κινέζους με full refund από PayPal. Δοκιμασα αρκετές ρομ, η λιγότερο χαλιά ήταν η μαμά 0.13.

 

Την 0.18 την εβαλες; btw υπαρχει αλλου ανεβασμενη η 18 εκτος vondroid;

Παντως οσοι το σουταρατε μαλλον τη καλυτερη δουλεια κανατε...

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν εψαξες καλα..η xperia by ics αλλα΄και η αλλη που ανεφερε ο @PAPANDREAS (να ναι καλα) το κάνουν μια χαρα...Ειδικά για 45 ευρώ που μου βγήκε, Ελλάδα ουτε καν αφής δεν παίρνεις, μην ειμαστε και απληστοι...

 

Το ότι θέλω αυτό που πλήρωσα να δουλεύει όπως πρέπει με κάνει άπληστο?

Το ότι έκανες dispute για ένα κινητό που κατά τη γνώμη σου δουλεύει μια χαρά, τι σε κάνει εσένα?

Link to comment
Share on other sites

εκανα εχτες dispute και σημερα μου απαντησαν αυτο <Before you use the GPS , you need to install maps software in the phone . and also you need to turn on the 3G data transfer .regarding to the battery . it need to be reactivated . you can use a Portable 3G Commerce Multi-Purpose USB Battery Charger White to recharge the battery , we can give it to you .>

 

ειχα ζητησει μερικο refund 50$ τι προτεινεται να κανω?

 

καμια συμβουλη παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο κινητό, το έστειλα πίσω στους κινέζους με full refund από PayPal. Δοκιμασα αρκετές ρομ, η λιγότερο χαλιά ήταν η μαμά 0.13. Το gps είναι απαράδεκτο, βάζεις το κινητό στην τσέπη και χάνει το σήμα. Επίσης, έντονο death grip στο wifi. Μου έμεινε η θήκη να μου θυμίζει να μην ξαναεμπιστευτώ κινεζικό σκουπίδι.

 

Συμφωνώ ότι το κινητό όπως έρχεται είναι απαράδεκτο και κάποιος που δεν θέλει να ασχοληθεί του είναι άχρηστο. Έχει πολλά παραπάνω προβλήματα από αυτά που λες (αν και το death grip δεν το επιασα)

 

Με μια καλή rom όμως έρχεται στα ίσια του νομίζω και τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί λύνονται.

 

Όσο για τα κινέζικα σκουπίδια ας μην το συζητήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

After carefully reviewing your case, we've determined that you'll be

eligible for a refund (including handling and shipping) once you've

returned the merchandise to the seller.

 

 

Once you have returned the merchandise, you will be covered under PayPal

Buyer Protection and eligible to receive a full refund.

Αυτό είναι το μήνυμα απο το PayPal μετα το clame

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κανει τοσες μερες claim και σημερα μου ρθε αυτο to email:

 

We are in the process of investigating the following claim:

The seller has submitted an explanation describing the disagreement with

this claim. We will evaluate all available information including the

original listing, and both seller and buyer statements. A final decision

will be made on this claim per our User Agreement.

We will notify you if further action is required.

 

Εσάς μετα απο πόσες μέρες βγηκε το πόρισμα?

Το κινητό , εκει που ήταν ψιλοκαλά , τωρα οταν το χω στην πριζα δειχνει ναι μεν οτι φορτιζει αλλα απο 26% σημερα το πρωί ήταν στο 8% ... FML .

Φοράω MIUI και απόψε θα την ξηλώσω μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κανει τοσες μερες claim και σημερα μου ρθε αυτο to email:

 

We are in the process of investigating the following claim:

The seller has submitted an explanation describing the disagreement with

this claim. We will evaluate all available information including the

original listing, and both seller and buyer statements. A final decision

will be made on this claim per our User Agreement.

We will notify you if further action is required.

 

Εσάς μετα απο πόσες μέρες βγηκε το πόρισμα?

Το κινητό , εκει που ήταν ψιλοκαλά , τωρα οταν το χω στην πριζα δειχνει ναι μεν οτι φορτιζει αλλα απο 26% σημερα το πρωί ήταν στο 8% ... FML .

Φοράω MIUI και απόψε θα την ξηλώσω μάλλον...

 

10/5 dispute 13/5 claim και σήμερα απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...