Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος κραταει το κινητο του ετσι?? με τοση δυναμη και απο της γωνιες? Ο_ο

ελεος .. χαχ

Δηλαδή όταν κρατάς το κινητό κανονικά δεν χάνει μία μπάρα από το Wi-Fi?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5371008#post5371008

 

Εμενα ρε συ δουλευει καλα με την 0,13 ουτε υπερθερμενεται(στο stability test του antutu x εδειξε 49 βαθμους το περισοτερο).

Η μπαταρια που ανεβοκαταινει λιγο(αν και οσο παει διορθωνει)δεν με ενοχλει.

Γιατι δεν σου αρεσε το screen protector?Μαλλον γιατι κανει γρατζουνιες ευκολα ε!

Θα το κρατησω κανα 6μηνω και μετα λεω να παρω κατι καλυτερο.

49 βαθμοί στο Antutu είναι πολλοί. Σε τι θερμοκρασία περιβάλλοντος σου έβγαλε τους 49 βαθμούς?

Το καλοκαίρι πόσο θα βγάζει?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο εμενα.. Παρελαβα το newman n2 με kernel 3.0.31-svn5320 και build number c8690_4.1_00.11.

Ξεκινησε και εμενα να ανοιγει η οθονη μονη της ανα 2 λεπτα. Η μπαταρια κανει τα κοπλα της σιγα σιγα.

Λοιπον, θελω να εχω τα βασικα. Δεν με πειραζει GPS. Παιχνιδια δεν πολυπαιζω. Θελω η μπαταρια να πηγαινει καλα η οθονη να μην ανοιγει μονη της και γενικα να μην κρασαρει.. Επειδη ειμαι παντελως ασχετως με root, flash κτλ, παρολο που διαβαζα καιρο το συγκεκριμενο νημα καθως περιμενα να μου ερθει απο κινα, θα ηθελα να με βοηθησετε βημα βημα να ξεκινησω να το κανουμε κινητο..!!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

49 βαθμοί στο Antutu είναι πολλοί. Σε τι θερμοκρασία περιβάλλοντος σου έβγαλε τους 49 βαθμούς?

Το καλοκαίρι πόσο θα βγάζει?

 

Εκανα βλακεια το ειχα πανω σε 'να φουρνο για πλακες μαρμαρου και ειχε 35 βαθμους,θα δοκιμασω ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο καρδιολόγος που το είδε μου είπε ότι ο ασθενής απλώς ήταν για λίγο νεκρός αλλά δεν μπορώ να μείνω μόνο με μία γνωμάτευση περιμένω τις γνώμες σας.

Είναι περασμένη μόνο η 0.13 μέσω του recovery.

http://s30.postimg.org/bx080hvap/Screenshot_2014_05_10_18_24_40.png

Edited by panosss567
αλλαγή μεγέθους εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Για δες και εδώ

http://postimg.org/image/w0qqezhlf/

Και εγώ την 00.13 έχω , και τελευταία έχω δει ότι η οθόνη αναβοσβήνει.

 

Το paypal μου έστειλε μήνυμα να στείλω το τηλέφωνο πίσω και να πάρω φουλ refund.

Δεν θέλω να μπλέξω όλη την διαδικάσία,

μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει ποια ROM να βάλω για να έχω όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι πηραμε απο paypal μαζικη απαιτηση να στειλουμε το κινητο πισω γιατι γραψαμε ολοι τα ιδια προβληματα στο dispute.

οποιος εχει το σθενος και αντεχει το στελνει για 72 ευρω δε ξερω αν αξιζει η εμπλοκη στη διαδικασια το αγχος και το ρισκο μηπως το paypal η το pandawill να μας παιξει καμια φουστια (πχ γιατι root)

απο την αλλη ο κινεζος εστειλε κινητο με φολα φορτιστη και προβληματα firmware και μπαταριας..

εγω δε θα το στειλω μαλλον θα το κρατησω και υπολογιζω maximum να αντεξει ενα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα ταχυδρομικα τελη ποσο ειναι και ποιος τα επιβαρυνεται

 

A: Returning DOA (Dead On Arrival) items. Any products malfunctioning on arrival (excluding cases of reckless handling of the product) within 5 days after Express delivery or 30 days after shipment if the delivery date is untraceable is eligible for a replacement and you need to provide us with proof as below: The photos of the original package with the front and back sides and photos or videos showing the malfunctioning of the defective Product,make sure the item all brand new without any wear and tear. If these requirements are met, We will pay for the shipping send back ,please return it to us at your convenience and at the lowest cost possible and we will ship a functional replacement to you free of charge

Link to comment
Share on other sites

εκανα εχτες dispute και σημερα μου απαντησαν αυτο <Before you use the GPS , you need to install maps software in the phone . and also you need to turn on the 3G data transfer .regarding to the battery . it need to be reactivated . you can use a Portable 3G Commerce Multi-Purpose USB Battery Charger White to recharge the battery , we can give it to you .>

 

ειχα ζητησει μερικο refund 50$ τι προτεινεται να κανω?

 

παιδια τι να απαντησω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να απαντησω?

 

Αυτο με το charger που σου απαντησαν επιβεβαιωνει και αυτο που εγραψα στο δικο μου μηνυμα οτι μας εστειλαν με το κινητο φολα φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το γνωστό πρόβλημα με την οθόνη ;

Λογικά το κατάστημα δεν μπορεί να υποσχεθεί ότι θα σου στείλει ένα φορτιστή και το paypal όταν εξετάσει την υπόθεση να αποφασίσει υπέρ τους,

Στην θέση σου θα συνέχιζα να ζητάω refund λέγοντας ότι έλεγξα το gps με την τάδε εφαρμογή (διαβάζοντας λίγο πιο πίσω θα βρεις ποια είναι)

και η μπαταρία μου είναι ..........

Αναβαθμίζοντας σε claim επιταχύνεις την διαδικασία και κατεβάζοντας λίγο τις απαιτήσεις σου δείχνεις καλή διάθεση.

καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το charger που σου απαντησαν επιβεβαιωνει και αυτο που εγραψα στο δικο μου μηνυμα οτι μας εστειλαν με το κινητο φολα φορτιστη.

Δεν το έχω φορτίσει καθόλου με τον φορτιστή που μας έστειλαν , το φορτίζω από υπολογιστή , αλλά έχει το ίδιο πρόβλημα που έχουν όλα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για το gps, εμένα πάντως χθες βράδυ στην ταράτσα (Περιστέρι) κλείδωσε σε 1:40 και σε άλλο ένα λεπτό είχε in use 9 στους 9 Δορυφόρους και στιγμιαία έβλεπε κι 10.

Μετά από 5 λεπτα που ξαναδοκίμασα κλείδωσε σε 4"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε για το gps, εμένα πάντως χθες βράδυ στην ταράτσα (Περιστέρι) κλείδωσε σε 1:40 και σε άλλο ένα λεπτό είχε in use 9 στους 9 Δορυφόρους και στιγμιαία έβλεπε κι 10.

Μετά από 5 λεπτα που ξαναδοκίμασα κλείδωσε σε 4"

 

Στην τσέπη σου το έβαλες;

Γιατί κανείς δεν μπορεί αν οδηγήσει, ποδηλατήσει, τρέξει κρατώντας το κινητό στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Στην τσέπη σου το έβαλες;

Γιατί κανείς δεν μπορεί αν οδηγήσει, ποδηλατήσει, τρέξει κρατώντας το κινητό στο χέρι.

 

Ναι ναι το δοκίμασα όπως είχες πει ένα 3λεπτο και όταν το έβγαλα είχα 7 Δορυφόρους

 

Τι να πω ρε αρισταρχε, η είμαι τυχερός και μου έχει κάτσει καλά η κεραία ή εσυ είσαι άτυχος, γιατί σε έχω πετύχει σε ότι φόρουμ έχω δει να ψαχνεις λύση για το gps. Το gps σε σχέση με τα MTK που έχω δει είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.. Παρελαβα το newman n2 με kernel 3.0.31-svn5320 και build number c8690_4.1_00.11.

Ξεκινησε και εμενα να ανοιγει η οθονη μονη της ανα 2 λεπτα. Η μπαταρια κανει τα κοπλα της σιγα σιγα.

Λοιπον, θελω να εχω τα βασικα. Δεν με πειραζει GPS. Παιχνιδια δεν πολυπαιζω. Θελω η μπαταρια να πηγαινει καλα η οθονη να μην ανοιγει μονη της και γενικα να μην κρασαρει.. Επειδη ειμαι παντελως ασχετως με root, flash κτλ, παρολο που διαβαζα καιρο το συγκεκριμενο νημα καθως περιμενα να μου ερθει απο κινα, θα ηθελα να με βοηθησετε βημα βημα να ξεκινησω να το κανουμε κινητο..!!![/quote

Καμια βοήθεια ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα με το gps test από το playstore

 

Το κατέβασα, βγήκα στο μπαλκόνι, το έβαλα να δουλέψει, έκανε κανένα πεντάλεπτο και βρήκε 10 δορυφόρους. Ακρίβεια μου λέει 20 feet. Το έβαλα στην τσέπη και μετά από 5 λεπτά που το έβγαλα η οθόνη είχε κλειδώσει φυσικά. Όταν την ενεργοποίησα δεν έδειχνε κανένα δορυφόρο αλλά σε dt τους βρήκε πάλι.

Είναι κακό αυτό??? Μήπως πρέπει να απενεργοποιήσω το κλείδωμα της οθόνης???

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μού τώρα το είδα...είχα χαθεί στην μετάφραση... Αυτή η ρομ δουλεύει πιο σωστά από όλες? Τα βήματα πρέπει να τα κάνω όλα έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μού τώρα το είδα...είχα χαθεί στην μετάφραση... Αυτή η ρομ δουλεύει πιο σωστά από όλες? Τα βήματα πρέπει να τα κάνω όλα έτσι?

 

Όλα τα βηματα κάνεις. Μπορείς να δοκιμάσεις και την xtreamer joyz 3.6.18 που αναφέρω σε κάποιο μήνυμα. Είναι το ίδιο καλη και έχει επιπλέον fm radio

Το κατέβασα, βγήκα στο μπαλκόνι, το έβαλα να δουλέψει, έκανε κανένα πεντάλεπτο και βρήκε 10 δορυφόρους. Ακρίβεια μου λέει 20 feet. Το έβαλα στην τσέπη και μετά από 5 λεπτά που το έβγαλα η οθόνη είχε κλειδώσει φυσικά. Όταν την ενεργοποίησα δεν έδειχνε κανένα δορυφόρο αλλά σε dt τους βρήκε πάλι.

Είναι κακό αυτό??? Μήπως πρέπει να απενεργοποιήσω το κλείδωμα της οθόνης???

 

Ναι αυτό μου το έκανε και απενεγοποιησα το κλείδωμα οθόνης

Edited by panandreas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...