Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο κατάλαβα ανοίγεις το κινητό σε κατασταση bootloader για να περάσεις drivers στο pc αλλα όχι μόνο για αυτό. Πέρνας τους drivers στο pc ώστε μετά να ξανα-ανοίξεις το κινητο σε κατάσταση bootloader και να φλασαρεις τον ξεκλείδωτο bootloader (απαραίτητος για εγκατασταση custom ROM) και για να φλασάρεις και το CWM (απο έδω γίνεται η εγκατάσταση της ROM).

Το αναφέρω για να μην μπερδευτεί κανείς με αυτό που εγραψες για τον booloader.

 

Σωστός!! Μετά από τόσα φλασαρίσματα έχω χάσει το μπούσουλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

claim ήτανε παιδιά (για ένα κινητό )είχα ζητήσει στo claim partial refund 50 usd και μου κάνανε αντιπρόταση για 20usd.. τους ζήτησα 20+1 μπαταρία μεσώ του chat και δεχθήκανε αλλα μου είπανε να κάνω cancel το claim πρώτα.. δεν έκανα από φόβο μην δεν πάρω τίποτα και τελικά κέρδισα το claim..! τώρα γιατί τα 30 usd ήρθανε στο paypal balance και τα αλλα 20 usd στην debit δεν γνωρίζω γιατί έγινε.. στην αγορά όλα τα χρήματα τραβήχτηκαν από την debit...
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει claim 40 δολλαρια απο paypal κι μου προτειναν να δωσουν 10 + μια μπαταρια +φορτιστη , τι να κανω να το δεχτω , επισης επειδη δεν εχω micro sd ακομα εχω μεινει στο βημα 4 , αλλα απο τοτε το κινητο τρώει κατι lag κι δεν φορτιζει πληρως , γινεται να το φερω σε εργοστασιακη κατασταση τωρα , η πρεπει να περασω οποσδηποτε custom rom για να λειτουργει ομαλα ?
Link to comment
Share on other sites

c.... τώρα γιατί τα 30 usd ήρθανε στο paypal balance και τα αλλα 20 usd στην debit δεν γνωρίζω γιατί έγινε.. στην αγορά όλα τα χρήματα τραβήχτηκαν από την debit...

 

Κάτσε λίγο (περίμενε εννοώ), το "ήρθανε" είναι σχετικό...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει claim 40 δολλαρια απο paypal κι μου προτειναν να δωσουν 10 + μια μπαταρια +φορτιστη , τι να κανω να το δεχτω ,

Είχες σκοπό να πάρεις έξτρα μπαταρία ωστε να το θεωρείς κέρδος ή έστω το ίδιο;

Eίχες σκοπό να πάρεις άλλο φορτιστή ωστε να το θεωρείς κέρδος ή έστω το ίδιο; (κι αν ναι, θα έπαιρνες τον ίδιο που έχουμε και δείγμα ότι 'έσκασε' σε κάποιον; )

Επίσης, αν έστω ναι στα αποπάνω... $10 ρευστό + 15$ κάνει η μπαταρία(στο panda) + πόσο ο φορτιστής τους; = ίσο ή κατώτερο το σύνολο από $40 που τα κανεις/παίρνεις ότι θέλεις μετά;

 

Ερωτήματα, δική σου η απάντηση :p

 

ΥΓ. Αυτοί πήρανε ρευστό αλλά προτείνουν να δώσουν προϊόντα αντι ρευστού (διότι φυσικά το κόστος για αυτούς δεν είναι η τιμή πώλησης, τους συμφέρει για την τσέπη τους από το να δώσουν το ρευστό κανονικά, θα τους βγει πρακτικά λιγότερο).

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

H lg camera είναι αυτή? :https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.lgCamera

 

Εμένα δε μου άρεσε καθόλου το UI αν πρόκεται για αυτή...Κάποια άλλη αξιόλογη υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

H lg camera είναι αυτή? :https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.lgCamera

 

Εμένα δε μου άρεσε καθόλου το UI αν πρόκεται για αυτή...Κάποια άλλη αξιόλογη υπάρχει?

Lenovo Super Camera v3.6.6 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391694

Δεν το έχω δοκιμάσει απλώς διάβασα καλά λόγια,

Link to comment
Share on other sites

Είχες σκοπό να πάρεις έξτρα μπαταρία ωστε να το θεωρείς κέρδος ή έστω το ίδιο;

Eίχες σκοπό να πάρεις άλλο φορτιστή ωστε να το θεωρείς κέρδος ή έστω το ίδιο; (κι αν ναι, θα έπαιρνες τον ίδιο που έχουμε και δείγμα ότι 'έσκασε' σε κάποιον; )

Επίσης, αν έστω ναι στα αποπάνω... $10 ρευστό + 15$ κάνει η μπαταρία(στο panda) + πόσο ο φορτιστής τους; = ίσο ή κατώτερο το σύνολο από $40 που τα κανεις/παίρνεις ότι θέλεις μετά;

 

Ερωτήματα, δική σου η απάντηση :p

 

ΥΓ. Αυτοί πήρανε ρευστό αλλά προτείνουν να δώσουν προϊόντα αντι ρευστού (διότι φυσικά το κόστος για αυτούς δεν είναι η τιμή πώλησης, τους συμφέρει για την τσέπη τους από το να δώσουν το ρευστό κανονικά, θα τους βγει πρακτικά λιγότερο).

 

 

Δικιο εχεις , εγω ρωτουσα στην ουσια κατα ποσο θα παρω το claim που εκανα , αλλα μολις ειδα οτι κι ενας αλλος συμφορουμιτης κι πηρε ολο το ποσο ποτο δεν δεν θα το δεχτω , τωρα σχετικα με το αλλο θεμα μου , μπορειτε να μου απαντησετε γιατι το εχω ως πρωτο τηλεφωνο κι ειναι σημαντικο να λειτουργει ομαλα , ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την MIUI? Εχει τα προβληματα με την μπαταρια? Εχει ελληνικα? Γιατι η xperia που δοκιμασα παιζει μια χαρα. Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ξανά αναφέρω ένα πρόβλημα μου.

 

Είμαι με την jellykat. Με το κινητό κλειστό (poweroff) όταν πιέσω τα πλήκτρα τρεμοπαίζουν.

Αρχικά το είχα δει χωρίς να τα πιέζω. Το έχω και με άλλες rom και με το κινητό "χωρίς" rom (έκανα τα 4 wipes και μετά το έκλεισα -είχα τη κάρτα στο άλλο).

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς;

Edited by aposporis
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ανοιξα και εγω με τη σειρα μου ενα dispute το μεσημερι στο paypal. Τρελαθηκα με τις λαλακιες αυτου του τηλεφωνου και ζητησα 69 δολαρια. Για να δουμε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξανά αναφέρω ένα πρόβλημα μου.

 

Είμαι με την jellykat. Με το κινητό κλειστό (poweroff) όταν πιέσω τα πλήκτρα τρεμοπαίζουν.

Αρχικά το είχα δει χωρίς να τα πιέζω. Το έχω και με άλλες rom και με το κινητό "χωρίς" rom (έκανα τα 4 wipes και μετά το έκλεισα -είχα τη κάρτα στο άλλο).

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς;

 

 

Το έχω δε μια δυο φορές χωρίς να τα ακουμπήσω , νομίζω ότι οφείλετε σε κακοφορτισμένη ή κακή μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι μιας και δεν εχω τα προβληματα που εχετε εδω περα οι περισσοτεροι.....

Το εχει χρησιμοποιησει κανενας με καποιο ζευγαρι ακουστικα και εμεινε ευχαριστημενος?

Γιατι δοκιμασα τα ακουστικα απο ενα sony και ηταν πολυ χαμηλος ο ηχος ενω αν πατουσα το κουμπι της κλησης στα ακουστικα, βελτιωνοταν στο επιπεδο που θα επρεπε να ειναι εξαρχης.

Αν εχει καποιος καποια προταση θα το εκτιμουσα, αφου ουσιαστικα ειναι το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω και δεν θελω να ξοδευω λεφτα σε πειραματα....

 

Σας ευχαριστω

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόταση , έχω να αναφέρω ότι με samsung

http://i.ebayimg.com/t/Samsung-EHS-61-EHS61ASFWE-3-5mm-Stereo-Headphones-Headset-Handsfree-White-UK-/00/s/MTE5N1gxNjAw/$(KGrHqNHJCEE92!KG8IqBPnBE2EWHQ~~60_12.JPG

παίζει πολύ καλά .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, οσον αφορα το προβλημα που είχα με την SIM, τελικα φαίνεται πως δεν κανει καλη επαφη με την υποδοχή της. Σκέφτομαι να βάλω κάποιο κομματι χαρτι ωστε να 'πιέζεται' και να ακουμπάει καλύτερα. Οι φορτιστες σας λειτουργούν? Γιατι εγώ αυτή τη στιγμή μόνο απο το PC μπορώ να το φορτιζω....
Link to comment
Share on other sites

Xperia Rom: εχω πρόβλημα με την εφαρμογή κλήσεις...Πολλές φορές laggarei απιστευτα και φτάνει στο σημείο να κρασάρει...Κατα τα άλλα όλα καλά, η θερμοκρασία οταν κάθεται ειναι 23-25 βαθμους και οταν τρεχω αντουτου κτλπ φτάνει max 40...

Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα για κλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόταση , έχω να αναφέρω ότι με samsung

http://i.ebayimg.com/t/Samsung-EHS-61-EHS61ASFWE-3-5mm-Stereo-Headphones-Headset-Handsfree-White-UK-/00/s/MTE5N1gxNjAw/$(KGrHqNHJCEE92!KG8IqBPnBE2EWHQ~~60_12.JPG

παίζει πολύ καλά .

Εχω ενα ζευγαρι απο το κινητο της συζηγου (samsung Core). Θα τα δοκιμασω λοιπον!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

:)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Από όσο κατάλαβα ανοίγεις το κινητό σε κατασταση bootloader για να περάσεις drivers στο pc αλλα όχι μόνο για αυτό. Πέρνας τους drivers στο pc ώστε μετά να ξανα-ανοίξεις το κινητο σε κατάσταση bootloader και να φλασαρεις τον ξεκλείδωτο bootloader (απαραίτητος για εγκατασταση custom ROM) και για να φλασάρεις και το CWM (απο έδω γίνεται η εγκατάσταση της ROM).

Το αναφέρω για να μην μπερδευτεί κανείς με αυτό που εγραψες για τον booloader.

 

 

 

Απο αυτά που λες λογικα έχεις περάσει drivers σε pc, έχεις περάσει unlocked bootloader, και μαλλον και CWM για να πέρασες αλλες ROM.

O unlocked bootloader που περασες (είναι ο μονος που υπάρχει μάλλον) είναι για android 4.0, αλλα δουλευει και στο android 4.1 απλα βγάζει αυτες τις περιέργες γραμμές που βλέπεις κάθε φορά που ξεκινάει το κινητό χωρίς να υπάρχει πρόβλημα όμως. Αν πχ περάσεις την ROM New Xperia-Joy-(ics by alfa) δεν θα βλέπεις αυτές τις γραμμες, ενώ αν περάσεις την JellyKat θα τις βλέπεις.

 

Οπότε δεν χρειάζεται να περάσεις την αρχική ROM, απλά κάνεις το βήμα 5 του οδηγού.

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανει τιποτα απο ολα αυτα,απλα περασα τα αρχεια που ηθελα στη καρτα με ενα φλασακι που περνει διαφορες καρτες κ μετα αφου εβαλα τη καρτα στο κινητο τα ετρεξα με recovery mode.

Θα δοκιμασω κ κατι ακομε κ θα επανελθω για αποριες που θα εχω.

Αρα δεν παιζει να βρουμς παλι τη rom που ειχε στην αρχη.αν παιζει καπου θα ημουν ευγνωμον.

Εχω ακουσει κ για μια ακομα rom το ιδιο καλη που θελω να δω.

Απλα ανησυχω για αυτες τις γραμμες στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 μερες κ αφου καταφερα να το φερω στα ισια του(φυσικα με την ανεκτιμητη βοηθεια απο εδω) ειπα να κοψω τη sim κ να το λειτουργησω κ σαν τηλεφωνο(ε.. ναι,αφου τηλεφωνο ειναι)

βαζω τη sim αλλα οι επαφες δεν φαινονται,πρεπει να κανω κατι για να φανουν(να περασω καποιο προγραμμα,πως γινεται να τις περασω απο το παλιο κινητο?_

)το παλιο κινητο ηταν windows htc touch diamond)

τις επαφες τις εχω αποθηκευμενες κ στο Pc μου σε μορφη csv

για βοηθηστε(αλλη μια φορα)!!!

Edited by rosspy82
Link to comment
Share on other sites

οταν ειμαι στο gmail στο κινητο αυτο προσπαθει να συγχρονισει το yahoo λογαριασμο(μαλλον αυτον του ειχα δωσει)gmail εφτιαξα τωρα στο pc οπου κ περασα to csv αρχειο

πως θα αλλαξω κ θα βαλω στο gmail του κινητου το καινουριο μου gmail?

 

ok τα καταφερα!

Edited by rosspy82
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πληκτρολογώ με swipe ελληνικά, βλέπω ότι στη xperia joy το swipe λειτουργεί αλλά μονο στα αγγλικά...Μπορω να κάνω κατί για να γραφω ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το sygic και καπου στη μεση που φορτώνει τον χάρτη της Ελλάδας, κολλάει και σταματάει. Ειμαι με Xperia, κανείς άλλος με αυτό το θέμα;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πληκτρολογώ με swipe ελληνικά, βλέπω ότι στη xperia joy το swipe λειτουργεί αλλά μονο στα αγγλικά...Μπορω να κάνω κατί για να γραφω ελληνικα?

 

Το πατας λιγο παρατεταμένα και επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...