Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια. δεν εχω παραλαβει ακομη το κινητο. το εχω παραγγηλει απο antelife και επειδη εχω την εντιπωση οτι δεν θα αποτελω την εξαιρεση...και επισης πιστευω πως δεν ειναι και εξυπναδα να θελουν οι κινεζοι να μας πιανουν θυματα...επισης πιστευω οτι ειναι αμαρτηρια να επειδη πηγαμε να γλυτωσουμε καποια χρηματα και αυτοι ηθελαν να το ξεφορτωφουν να αρχισουμε τις αλχημιες...και ποσο μαλλον εγω που δεν ειμαι και hacker. σκεφτομαι λοιπον μολις το παραλαβω και δω να μου κανει νερα, να κανουν dispute και να επιστρεψει το Paypal τα χρηματα μου πισω. αν σε περιπτωση το εχει κανει καποιος να μας πει τι εκανε και τι χρειαστηκε και ποσες μερες θα παρει να του επιστραφουν τα χρηματα.
Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβάζουμε τον επεξεργαστή στο 1.2 ;

 

No-frills CPU Control Δεν ξέρω αν είναι καλό το πρόγραμμα απλα ειδα οτι ειναι απο το xda και το εβαλα. Το κινητό πρέπει να είναι root (γινεται με το framaroot που αναφερεται πριν)

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το αναβοσβησμα της οθονης διορθωνεται με την 00.13 αλλα εαν αλλάξεις τον χρόνο αδράνειας (χρόνος μετα απο τον οποίο σβήνει η οθόνη του κινητού) τότε επανέρχεται μέχρι να κανεις restart το κινητό. Δεν ειναι και κάνα σοβαρό πρόβλημα απλα είπα να το αναφέρω.

 

Εγω άλλαξα τον χρόνο σε 15 sec και μετα το κινητο ανοιγόκλεινε κάθε 15 sec. Πολυ γελιο μιλάμε. Μετα το ξαναέκανα 1 λεπτο αλλα συνέχισε να αναβοσβήνει κάθε 15sec. Τελικα το γυρισα σε 15 sec και έκανα επανεκίνηση και όλα καλά.

Δεν κατάλαβα , αν θέλω να κλείνει η οθόνη σε 2 λεπτά δεν μπορώ να το κάνω?

Αναγκαστικά θα πρέπει να βάζω τον χρόνο στα 15 sec?

 

No-frills CPU Control Δεν ξέρω αν είναι καλό το πρόγραμμα απλα ειδα οτι ειναι απο το xda και το εβαλα. Το κινητό πρέπει να είναι root (γινεται με το framaroot που αναφερεται πριν)

Το No-frills το έχω εγκαταστήσει σε 2 τηλέφωνα (όχι NEWMAN).

Στο ένα δημιουργεί πρόβλημα γιατί όταν βάζω min frequency κάτω από 500 Μhz κάνει επανεκκίνηση,

και αν βάλω min frequency είναι δώρο άδωρο, γιατί το τηλ. δεν πέφτει κάτω από τα 500 Mhz και τρώει μπαταρία,

στο άλλο δουλεύει χωρίς πρόβλημα και μάλιστα είδα ή νομίζω ότι είδα διαφορά στην μπαταρία.

Οπότε προσοχή όποιος το βάλει μήπως του τρώει την μπαταρία αντι να παρατείνει την διάρκεια της.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. δεν εχω παραλαβει ακομη το κινητο. το εχω παραγγηλει απο antelife και επειδη εχω την εντιπωση οτι δεν θα αποτελω την εξαιρεση...και επισης πιστευω πως δεν ειναι και εξυπναδα να θελουν οι κινεζοι να μας πιανουν θυματα...επισης πιστευω οτι ειναι αμαρτηρια να επειδη πηγαμε να γλυτωσουμε καποια χρηματα και αυτοι ηθελαν να το ξεφορτωφουν να αρχισουμε τις αλχημιες...και ποσο μαλλον εγω που δεν ειμαι και hacker. σκεφτομαι λοιπον μολις το παραλαβω και δω να μου κανει νερα, να κανουν dispute και να επιστρεψει το Paypal τα χρηματα μου πισω. αν σε περιπτωση το εχει κανει καποιος να μας πει τι εκανε και τι χρειαστηκε και ποσες μερες θα παρει να του επιστραφουν τα χρηματα.

 

Τα προβληματα ειναι γνωστα, αν ψαξεις newman n2 problems βγαινουν. Και εδω ειχε μπει το λινκ απο vondroid. Αλλα και να μιλαγε καποιος θα χανοταν μες το χαμο. Εγω μαλλον θα το κρατησω, δε γα..... και και οσο δουλεψει. Καποιοι και εκει λενε για dispute, δε ξερω αν ειναι Ελληνες. Οργανωθειτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ξαναρωτησα για καρτα μνημης λιγες σελιδες πισω.

Επειδη αντιμετωπίζω και εγω το προβλημα με το αναβοσβημα οθονης θελω να παραγγειλω μια να κανω αυτα που εχετε αναφερει ηδη.

Για αυτην εδω τι λετε? Κανει για το κινητο μας?

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550387

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ξαναρωτησα για καρτα μνημης λιγες σελιδες πισω.

Επειδη αντιμετωπίζω και εγω το προβλημα με το αναβοσβημα οθονης θελω να παραγγειλω μια να κανω αυτα που εχετε αναφερει ηδη.

Για αυτην εδω τι λετε? Κανει για το κινητο μας?

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550387

Ναι μια χαρα ειναι. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αυριο μολις παραλαβω, αν εχω τα ιδια προβληματα, θα ανοιξω ενα ξεχωριστο τοπικ για μια ομαδικη απαιτηση για full refund σε pandawill. Δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο. Ή εστω να κανουμε τα dispute ολοι μαζι μπας και ιδρωσει το κινεζοαυτακι τους. Οποιος θελει ας ακολουθησει. Εγω θα κανω σιγουρα dispute για full refund. Επαναλαμβανω, αν εχω τα ιδια προβληματα και ειναι τοσο ενοχλητικα.
Link to comment
Share on other sites

τι αχαριστοι που ειμαστε κ εμεις οι Ελληνες,τς τς τς.........:nagger:

(κ ειδικα οι καινουριοι στο χωρο των android) περιμενω κ 2 συσκευες τρομαρα μου

οι ανθρωποι (οι Κινεζοι) θελαν να μας βοηθησουν,να μας ξεστραβωσουν,να μαθουμε κ εμεις τι σημαινει android κ να μην απανταμε ΄΄οτι εχει στο ψυγειο΄΄

δηλαδη συγνωμη πως αλλιως θα μαθαιναμε πως γινεται root,recovery,backup,update,rom

εκτος οτι ερχομαστε κ πιο κοντα μεσω φορουμ

κ κλαιγομαστε κ για 75 ψοροeuro(απορω αν ειναι τοσο το μηνιατικο των κινεζων)

αντε να μη συνεχισω :X

Link to comment
Share on other sites

Αυριο μολις παραλαβω, αν εχω τα ιδια προβληματα, θα ανοιξω ενα ξεχωριστο τοπικ για μια ομαδικη απαιτηση για full refund σε pandawill. Δεν ξερω αν γινεται κατι τετοιο. Ή εστω να κανουμε τα dispute ολοι μαζι μπας και ιδρωσει το κινεζοαυτακι τους. Οποιος θελει ας ακολουθησει. Εγω θα κανω σιγουρα dispute για full refund. Επαναλαμβανω, αν εχω τα ιδια προβληματα και ειναι τοσο ενοχλητικα.

μηπως θα επρεπε πρωτα να μιλησεις μαζι τους ? το λεω γιατι εγω παλιοτερα που ειχα ενα θεμα με ενα lenovo το οποιο το ειχα παρει απο Minideal μιλησα μαζι τους και εβλεπαν οτι το κινητο ειχε θεμα οντως και μου ειπαν στειλτο πισω και σου στελνουμε καινουριο. εμενα δεν θα με χαλουσε να μου εστελναν ενα αλλο κινητο η τα χρηματα πισω. δοκιμασε το αν θες. το να το στειλεις πισω δεν κοστιζει μια περιουσια. 9 ευρω νομιζω με tracking number.

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα επρεπε πρωτα να μιλησεις μαζι τους ? το λεω γιατι εγω παλιοτερα που ειχα ενα θεμα με ενα lenovo το οποιο το ειχα παρει απο Minideal μιλησα μαζι τους και εβλεπαν οτι το κινητο ειχε θεμα οντως και μου ειπαν στειλτο πισω και σου στελνουμε καινουριο. εμενα δεν θα με χαλουσε να μου εστελναν ενα αλλο κινητο η τα χρηματα πισω. δοκιμασε το αν θες. το να το στειλεις πισω δεν κοστιζει μια περιουσια. 9 ευρω νομιζω με tracking number.

Σωστη παρατηρηση φιλε μου.

Εγω περιμενω δυο συσκευες, δεν νομιζω να βρουμε ακρη με τα κινεζακια, καλυτερα να το παλεψουμε μπας και καταφερουμε και σωσουμε τιποτα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

μηπως θα επρεπε πρωτα να μιλησεις μαζι τους ? το λεω γιατι εγω παλιοτερα που ειχα ενα θεμα με ενα lenovo το οποιο το ειχα παρει απο Minideal μιλησα μαζι τους και εβλεπαν οτι το κινητο ειχε θεμα οντως και μου ειπαν στειλτο πισω και σου στελνουμε καινουριο. εμενα δεν θα με χαλουσε να μου εστελναν ενα αλλο κινητο η τα χρηματα πισω. δοκιμασε το αν θες. το να το στειλεις πισω δεν κοστιζει μια περιουσια. 9 ευρω νομιζω με tracking number.

Να το στειλω πισω και τί να μου στειλουν? Αφου ειναι out of stock και επισης και να μου στειλουν, παλι ετσι θα ειναι. Ας μου βαλουν τα λεφτα αυτοι και το στελνω πισω. Εξαλλου για το pandawill μιλαμε και οχι το minideal ή το to2c που μπορεις να βγαλεις ακρη. Εκει αν δε δουν dispute, δε νομιζω να ασχοληθουν.

Link to comment
Share on other sites

επισης μια αλλη καλη ιδεα ειναι...καποιος απο τους hacker to myphone.gr η του techvalue να λυπηθει εμας τους αμπαλους :lol: που δεν εχουμε ιδεα και να κανουν ενα βιντεακι με προσχολικες :D οδηγιες πληρους επιδιορθωσεις του κινητου ;) καλο ?
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

 

a) παρέλαβε κανένας απο antelife? Παρατηρησε ιδια προβληματα με το pandawill?

b)Το θέμα με τη μπαταρια ειναι οτι ποτέ δε φτάνει στην ένδειξη 100? (ας γραφει και 99 δε θα σκάσω)..Επίσης ας φιλοτιμηθεί καποιος να κανει ενα αναλυτικο οδηγο για τερμα αρχάριους οσον αφορα το πως περνάμε την .13

Link to comment
Share on other sites

 

Προσπαθησα να περασω τη rom και μου λεει aborted.εκανα unzip και προσπαθησα να περασω το καθε zip ξεχωριστα και παλι το απερριπτε.τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να περασω τη rom και μου λεει aborted.εκανα unzip και προσπαθησα να περασω το καθε zip ξεχωριστα και παλι το απερριπτε.τι πρεπει να κανω;

 

Το singed zip (Digma-target_files-eng.buildsrv_signed) δεν στο περνα με cwm? οχι τα οta update zip..αυτα τα περνάς μετα οταν έχεις αυτήν τη ρομ..

αλλιώς περνα αυτήν την custom rom αφού έχεις custom recovery http://vondroid.com/threads/jb-4-1-1-jellykat-newman-n2-00-18-firmware.18641/#.U16n41ehZDk

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Το singed zip δεν στο περνα με cwm? οχι τα οta update zip

τελικα εκανα unzip το ota update και περιειχε ενα update zip το οποιο και φλασαρα με cwm.Φαινεται να εγκατασταθηκε η ρομ κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα unzip το ota update και περιειχε ενα update zip το οποιο και φλασαρα με cwm.Φαινεται να εγκατασταθηκε η ρομ κανονικα.

εγκαταστάθηκε πάνω από την miui??δεν παίζει.. όταν περνάς άλλη rom κανεις όλα τα wipe και μετά install την άλλη rom..

μονο άμα είχες την την digma όπως

σου το είχαν στείλει και έκανες update zip , τότε ναι μπαίνει..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

εγκαταστάθηκε πάνω από την miui??δεν παίζει.. όταν περνάς άλλη rom κανεις όλα τα wipe και μετά install την άλλη rom..

μονο άμα είχες την την digma όπως

σου το είχαν στείλει και έκανες update zip , τότε ναι μπαίνει..

 

εκανα και τα τρια wipe και εκανα εγκατασταση to update zip που εμπεριεχεται στο ota update.το αλλο ζιπ μου το εκανε abort.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαδικασια που υπαρχει στο pandawill http://www.pandawillforum.com/showthread.php?25291-ROM-Newman-N2-firmware-zip-for-standby-automatically-wake-up

σε τι διαφερει με τη διαδικασια που προαναφερθηκε εδω?

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω να γινομαστε μαστερ στα root και στις rom,δεν πειραζει ετσι θα μαθουμε το android(αν και εχω τετοιο εδω και 2 χρονια),εξαλου για 70 ευρω μιλαμε,αν και ειναι κανονικα για full refund το pandawill και το antelife για να βαλoυν μυαλο.

Εγω παντως θα το κρατησω και θα το κανω πειραματικο οπως και να ερθει(ελπιζω μεχρι παρασκευη).

Δεν ειναι τιποτα πηρα και εξτρα μπαταρια και μαυρο πισω καπακι!

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις:

 

a) παρέλαβε κανένας απο antelife? Παρατηρησε ιδια προβληματα με το pandawill?

b)Το θέμα με τη μπαταρια ειναι οτι ποτέ δε φτάνει στην ένδειξη 100? (ας γραφει και 99 δε θα σκάσω)..Επίσης ας φιλοτιμηθεί καποιος να κανει ενα αναλυτικο οδηγο για τερμα αρχάριους οσον αφορα το πως περνάμε την .13

 

κάποιος εδω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα το κρατησω και θα το κανω πειραματικο οπως και να ερθει(ελπιζω μεχρι παρασκευη).

Δεν ειναι τιποτα πηρα και εξτρα μπαταρια και μαυρο πισω καπακι!

 

Μπορεις να βαλεις ενα link απο που πηρες τη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Ας προσπαθήσω να συνεισφέρω και εγώ κάτι, τώρα που ξεμπέρδεψα (ελπίζω) με τη βοήθεια του παιδιού παραπάνω, να ναι καλά :up:. Μια χαρά λοιπόν μέχρι στιγμής και όλα καλά. Όμως αδερφάκι μου μαρτύρησα.

 

Η συσκευασία αποστολής του pandawill ήταν απλή. Χοντρό χαρτόνι με φούσκες. Όμως η συσκευασία του κινητού είναι φτιαγμένη από πεπιεσμένο χαρτόνι σε μέγεθος βιβλίου, και μέσα έχει κενό χώρο που μπαίνει το κινητό. Ένα πράγμα σαν Arlekin on steroids. :p

 

Από θέμα κατασκευής είναι πολύ καλό. Ζυγισμένο και στοιχισμένο στο χιλιοστό. Δεν έχει την παραμικρή κακοτεχνία. Δεν βλέπω ότι έχει να ζηλέψει οτιδήποτε σε σχέση με τα "ακριβά" κινητά που είχα, Galaxy S και LG 4X.

 

Η οθόνη του είναι εξαίρετη. Δεν έχει καμία διαφορά από του LG 4X. Ήρθε και με προστατευτική ζελατίνα, προ-εγκατεστημένη.

 

Ο ήχος του καλός, αλλά έχει ένα θεματάκι στις χαμηλές/μεσοχαμηλές συχνότητες, ειδικά όταν είναι δυνατά. Μπουκώνει κάπως και παραμορφώνει τον ήχο. Γενικά επαρκής πάντως. Στα καλά του πρέπει να αναφερθεί ότι επειδή το ηχείο του είναι πίσω και χαμηλά, όταν το κρατάς με το χέρι (ε με τι θα το κρατάς ρε μεγάλε psolord, με το πόδι? Πίθηκος είσαι? :lol:), η παλάμη του χεριού λειτουργεί ως αντηχείο, ενισχύοντας τον ήχο.

 

Από άποψη επιδόσεων, είναι απίστευτο για 75 ευρώ. Βασικά έχει την ίδια χρηστικότητα με το LG 4X και λίγο παραπάνω. Το λίγο παραπάνω έγκειται στο ότι η gpu του είναι αρκετά δυνατότερη από το Tegra ULP του LG 4X. Είδα μέχρι και διαφορές πάνω από 60%, όπως για παράδειγμα στο NFS Most Wanted, το οποίο το Tegra το έτρεχε με 15 fps και το Mali 400 MP4 OC το τρέχει με 25+. Επίσης πολύ καλά, πολύ καλύτερα από το Tegra τρέχει και το Real Racing. Αφού τρέχουν αυτά καλά, όλα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες.

 

Αυτό που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση όμως, επειδή είμαι λίγο storage freak, είναι το πως έχει δομημένη τη μνήμη του.

 

Κατ'αρχήν βλέπει την 64GB καρτούλα μου μια χαρά. Κατά δεύτερον, δεν τη βλέπει μόνο αλλά την χρησιμοποιεί και για application storage. Δηλαδή ενώ έχει 2GB internal, 4.5GB internal SD και 64GB external SD, βλέπει την external σαν internal και οτιδήποτε κάνεις move to SD το στέλνει εκεί.

 

Σαν να μην έφτανε αυτό, όλο το Android/data και Android/obb folders τα έχει επίσης εκεί. Δηλαδή κατεβάζει ένα game 1GB από το market και το στέλνει όλο στην 64GB κάρτα. Οπότε με τη μία μου λύνει τα χέρια για κάθε λογής Directory bind, Folder mount, Lindroid κλπ εφαρμογές.

 

Αυτό βέβαια έχει το κόστος του ότι η Sandisk 64GB δεν είναι τόσο γρήγορη όσο η εσωτερική, αλλά μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος! :p

 

Η internal SD έχει 26,5ΜΒ/sec read και 10ΜΒ/sec write ενώ η Sandisk, 16.5MB/sec read και 6.5MB/sec write.

 

Σε σύνδεση με το PC έχει read 15MB/sec και με τις δύο. Α τώρα που είπα σύνδεση με το PC, το κινητάκι χρησιμοποιεί UMS storage και όχι το ηλίθιο MTP. Δηλαδή με το που το συνδέσεις με το PC παίρνεις ΓΡΑΜΜΑΤΑ και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις όπως όλα τα drives, να κάνεις sync με Total Commander (το οποίο οδηγεί σε manual backup της προκοπής) κλπ.

 

Δυστυχώς είχε πολύ αργό write, τουλάχιστον με την ROM της μάνας του, μόνο 3ΜΒ/sec.

 

Στα άσχημα τώρα, συγκαταλέγεται αυτό το nasty bug με τα encrypted paid apps που έγραψα παραπάνω. Θα έψαχνα 100 χρόνια και δεν θα το έβρισκα. Δηλαδή ήμαρτον για άλλη μία φορά. Και αυτό όμως έφυγε με τον τρόπο που έγραψε το παλικαράκι στο link που έδωσα παραπάνω.

 

Έβαλα λοιπόν μία custom rom που ο τυπάκος που την έφτιαξε την έλεγε jellykat, έκανα και τη χακιά για το non encryption, έκανα restore τις εφαρμογές μου με το Titanium, μετά από ένα ξεσκαρτάρισμα, του έβαλα και ένα next launcher για να γυαλίσει λιγουλάκι και τώρα άμα το δείχνω σε φίλους και τους λέω ότι το πήρα 75 ευρώ, νομίζουν ότι τους κοροϊδεύω.

 

Άλλο κακό που είδα, είναι ότι η μπαταρία ανεβοκατέβαινε. Έφτανε 85% και μετά πήδαγε στο 100%! Άχρηστοι κατασκευαστές κινητών σκέφτηκα, σας έφαγε η Newman, να πούμε, αφού κατάφερε να συλλέγει neutrinos για να φορτίζει η μπαταρία. Τελικά ήταν rom bug! :p Δεν το έχει η jellykat ευτυχώς.

 

Άλλοι χρήστες έχουν αναφέρει ότι τους έκανε wake up η οθόνη και μερικοί φοβήθηκαν ότι πείραζε το κινητό τους το φάντασμα του παππού τους. Τελικά ήταν rom bug και αυτό! :p

 

Μέχρι στιγμής καλά λοιπόν. Έχει μέσα 400 apps και στέκεται καλά. Του έχω καθαρίσει το boot να μη φορτώνει βλακείες, αλλά και πάλι μου έκανε 2 άσχετα crashes σε κάτι φάσεις. Αν αναλογιστώ ότι το LG μου έκανε 2 άσχετα crashes σε ένα χρόνο, ίσως και να ανησυχώ.

 

Όπως και να έχει το πήρα για δεύτερο, οπότε δεν αγχώνομαι. Το καλό είναι ότι έχει αρκετές επιδόσεις ώστε να δύναται να μου δώσει παράταση για το πότε θα πάρω το πρώτο.:)

 

 

Κατά τα λοιπά, Ραδιόφωνο δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Κάμερα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

GPS το άνοιξα λίγο μέσα στο σπίτι, δεν έπιασε τίποτα. Τo LG έπιανε όμως.

 

Σήμα GSM έχει πολύ καλό. Καλύτερο από του LG. Ποιότητα κλήσης δεν έχω ακούσει ακόμα γιατί δεν έχω μιλήσει με κανέναν, γιατί στην ουσία σήμερα ξεμπέρδεψα, του έβαλα και micro SIM, αλλά έπιασα τα παιχνιδάκια! :p Θα μιλήσω πιο μετά με την κοπελιά και αύριο με τα φιλαράκια για καφέ.

 

Α και το WiFi του μέτριο είναι. Χειρότερο από το LG μέχρι στιγμής. Επηρεάζεται πολύ από το πως θα κρατάς το κινητό. Αν βάλεις την παλάμη σου σφιχτά από πίσω, παίζει να χάσει και ένα 30% στα τρία μέτρα.

 

Βέβαια σε τρεις μέρες μέσα δεν μπορώ να έχω την πλήρω εικόνα, αλλά μέχρι στιγμής, για 75 ευρώ, μια χαρά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...