Jump to content

Microsoft Surface Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι αυτα για την πλάτη δεν θα αφήνουν αποτυπώματα ή να γδάρουν εστω ελαφρως την επιφάνεια αν θες να το βγάλεις ετσι(όσον αφορα το πρώτο link)?

Το δευτερο link θα το σκεφτώ διοτι προσφέρει συνολικα,αλλα περισσοτερο με ενδιαφέρει στα πλάγια να εχω προστασία που ειναι οι θύρες και η φόρτιση.

 

Σκετο στα πλαϊνα αυτοκολλητο δεν παιζει Αλεξ και το να παρεις το πληρες σετ είναι αρκετα χρηματα.

Το άλλο που εχω όχι δεν αφηνει κανενα απολυτως καταλοιπο, το ξεκολλησα κανα 2 φορες για να το τοποθετησω σωστα και ηταν αψογο σε όλα του. Πολύ καλη ποιοτητα, πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκετο στα πλαϊνα αυτοκολλητο δεν παιζει Αλεξ και το να παρεις το πληρες σετ είναι αρκετα χρηματα.

Το άλλο που εχω όχι δεν αφηνει κανενα απολυτως καταλοιπο, το ξεκολλησα κανα 2 φορες για να το τοποθετησω σωστα και ηταν αψογο σε όλα του. Πολύ καλη ποιοτητα, πολύ ευχαριστημένος.

 

Βαγγέλη πως σου φαίνεται αυτη η Freedom Case για το Surface?

FreedomCase: Adjustable Stand & Case for Microsoft Surface

Εμένα μου φαίνεται παρα πολυ καλη.

http://www.wpcentral.com/freedomcase-cover-surface

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αυτα για την πλάτη δεν θα αφήνουν αποτυπώματα ή να γδάρουν εστω ελαφρως την επιφάνεια αν θες να το βγάλεις ετσι(όσον αφορα το πρώτο link)?

Το δευτερο link θα το σκεφτώ διοτι προσφέρει συνολικα,αλλα περισσοτερο με ενδιαφέρει στα πλάγια να εχω προστασία που ειναι οι θύρες και η φόρτιση.

 

Έχω περίσσευμα κάποια απο το Surface Pro που είχα. Αν κανουν και για το 2, ευχαρίστως να στα δώσω. Τα είχα πάρει απο το stickerboy και ηταν φοβερά.

Στείλε μου ενα pm, αύριο όμως, για να τα κοιτάξω στο γραφείο.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά από ότι λέγεται στο εξωτερικό θα κυκλοφορήσει η MS το power cover.

Το θέμα είναι πότε :p

 

Ίσως τελικά προχωρήσω στην παραγγελία αυτής της θήκης/stand cover μιας και βλέπω το project πάει πολύ καλά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι λέγεται στο εξωτερικό θα κυκλοφορήσει η MS το power cover.

Το θέμα είναι πότε :p

 

Ίσως τελικά προχωρήσω στην παραγγελία αυτής της θήκης/stand cover μιας και βλέπω το project πάει πολύ καλά.

 

Ωραίο φαίνεται ρε Άλεξ.

Εμείς πρέπει πρώτα να πάρουμε το Surface και μετά το cover.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται ρε Άλεξ.

Εμείς πρέπει πρώτα να πάρουμε το Surface και μετά το cover.:p

 

Όντως είναι πολύ καλό απλά περίμενα να δω πως θα πάει έως τώρα μιας και δεν βρίσκω εναλλακτικό κάτι καλύτερο, άπλα να ελπίζω να μην πληρώσω τελωνεία διότι σκέφτομαι για αυτό που κάνει 49 δολάρια συν 10 δολάρια μεταφορικά.

 

Έχεις ψηθεί μου φαίνεται για το surface για τα καλά.

Αποφάσισες ποιο μοντέλο θα καταλήξεις τελικά η ακόμα αφήνεις ένα μικρό περιθώριο για περαιτέρω σκέψη;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ καλό απλά περίμενα να δω πως θα πάει έως τώρα μιας και δεν βρίσκω εναλλακτικό κάτι καλύτερο, άπλα να ελπίζω να μην πληρώσω τελωνεία διότι σκέφτομαι για αυτό που κάνει 49 δολάρια συν 10 δολάρια μεταφορικά.

 

Έχεις ψηθεί μου φαίνεται για το surface για τα καλά.

Αποφάσισες ποιο μοντέλο θα καταλήξεις τελικά η ακόμα αφήνεις ένα μικρό περιθώριο για περαιτέρω σκέψη;

 

Μάλλον για το 128 γιατί μετά ξεφεύγει.:cry:

Είναι για την κόρη μου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε χθες το βράδυ διαθέσιμο το καθιερωμένο πακέτο windows update +firmware update για το Surface Pro 2.

Κάποιες από τις αλλαγές, διορθώσεις είναι οι εξής:

 

March 2014 updates

 

The following updates will be listed as “System Firmware Update - 3/11/2014” when you view your update history.

 

Surface Pro UEFI (v2.04.0450) improves experience when using BitLocker so that a Surface Cover can provide PIN input.

Surface Touch Cover 2 Firmware Update Device (v2.0.262.0) update improves multiple finger support on the touchpad.

Surface Type Cover 2 Firmware Update Device (v2.0.262.0) update improves multiple finger support on the touchpad.

Surface Power Cover Firmware Update Device (v2.0.268.0) provides support for Surface Power Cover.

Surface Cover Telemetry (v2.0.229.0) improves stability and experience for Surface Covers.

Marvell AVASTAR 350N Wireless Network Controller (v14.69.24052.168) resolves wireless network connectivity issues.

Marvell AVASTAR Wireless Composite Device (v14.69.24052.168) improves Miracast support.

Marvell AVASTAR Bluetooth ®Radio Adapter (v14.69.24052.168) updated as part of a driver package that includes the Marvell Wireless Network Controller and Marvell Wireless Composite Device. There are no Bluetooth updates in this version of the driver.

Intel® Display Audio (v6.16.00.3135) improves Miracast support.

Intel® HD Graphics Family (v10.18.10.3431) improves Miracast support and enables daisy chaining of monitors using DisplayPort 1.2.

Intel WiDi Audio Device (v4.5.44.0) improves Miracast support.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την παραγγελία για τη θήκη/stand cover και μου ήρθε επιβεβαίωση.

Τώρα απλως αναμονή έως ότου αποσταλεί από Αμερική.

 

Ο στόχος επιτεύχθηκε κατά 360% πιο πάνω.

The total amount we raised is $144K, which is 360% of our original goal of $40K!

 

Thanks to you, FreedomCase: Adjustable Stand & Case for Microsoft Surface by Chris Leung and the FreedomCase Team has been successfully funded!

 

Congratulations!

Thanks to you and 2992 other backers, FreedomCase: Adjustable Stand & Case for Microsoft Surface has been successfully funded. We will now charge your credit card.

Pledge Summary

Amount pledged: $59.00 USD

Reward: EARLY BIRD FREEDOMCASE IN BLACK PU LEATHER: Pledge early and you'll be the first to receive your choice of a fitted case for Surface RT/2 or Surface Pro/Pro 2 with exterior made of durable black PU leather. Limited quantities.

Estimated delivery: Apr 2014

Shipping:

When your reward is ready, Chris Leung and the FreedomCase Team will send you a survey via email to request any info needed to deliver your reward (mailing address, T-shirt size, etc).

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η πρώτη σημαντική αναβάθμιση στα υπάρχον windows 8.1 και το πρώτο θετικό και καλοδεχούμενο που επιφέρει το update να καρφιτσωνουμε στην taskbar modern ui app.

Για τον μήνα Απριλιο κανένα απόλυτος firmware/drivers update για το Surface Pro 2 σύμφωνα με την MS.

http://www.microsoft.com/surface/en-us/support/install-update-activate/pro-2-update-history

 

Οι αλλαγές που φέρνει το νέο update αναλυτικά εδώ.

http://blogs.technet.com/b/askpfeplat/archive/2014/04/07/exploring-windows-8-1-update-start-screen-desktop-and-other-enhancements.aspx

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από το UK Store της Microsoft μπορούμε να παραγγείλουμε το Surface Pro;

Ρωτάω διότι προσπάθησα αλλά ενώ Ελλάδα στέλνει και μάλιστα χωρίς μεταφορικά, μου ζητάει πέρα από την διεύθυνση αποστολής και διεύθυνση χρέωσης.

Αλλά δεν υπάρχει εκεί δυνατότητα να δώσω άλλη διεύθυνση εκτός UK.

s00l.png

 

Μπορώ να κάνω κάτι ή απλά δεν γίνετε να παραγγείλω;

Link to comment
Share on other sites

Από MS Store Ιρλανδίας στέλνει κανονικά εδώ με δωρεάν τα μεταφορικά.

Η από fnac όπου παρηγγειλα εγώ τις εορτές των Χριστουγέννων και στέλνει με express shipping dhl και σε 2 εργάσιμες είναι σπίτι σου.

 

Εδώ με office στην τιμή προσφορά

http://www.fnac.com/Tablette-Microsoft-Surface-Pro-2-10-128-Go-Microsoft-Office-Famille-et-Etudiant-2013-Version-1-poste/a6623432/w-4

Εδώ σκέτο το tablet

http://www.fnac.com/Tablette-Microsoft-Surface-Pro-2-10-128-Go/a6481175/w-4

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Αγγλικο store της ms εχει το Surface Pro (το πρώτο μοντέλο) προσφορά το 128GB, 628€ με το touch cover και δωρεάν μεταφορικά + 10 κάρτα αγορών.

Γιαυτό και με ενδιαφέρει το Αγγλικό Store.

Apo fnac τωρα βλεπω οτι εχει 660€ με το touch cover χωρίς μεταφορικά.

Μεταφορικά από fnac πόσο σε χρέωσε?

Link to comment
Share on other sites

Στο Αγγλικο store της ms εχει το Surface Pro (το πρώτο μοντέλο) προσφορά το 128GB, 628€ με το touch cover και δωρεάν μεταφορικά + 10 κάρτα αγορών.

Γιαυτό και με ενδιαφέρει το Αγγλικό Store.

Apo fnac τωρα βλεπω οτι εχει 660€ με το touch cover χωρίς μεταφορικά.

Μεταφορικά από fnac πόσο σε χρέωσε?

 

13 ευρω με χρέωσε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα ότι και από το Ιρλανδικό MS Store κάνει το ίδιο.

Απλά είναι προεπιλεγμένη (και μόνη επιλογή) η Ιρλανδία στην διεύθυνση χρέωσης.

Τι ακριβώς κάνουμε; Ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα ότι και από το Ιρλανδικό MS Store κάνει το ίδιο.

Απλά είναι προεπιλεγμένη (και μόνη επιλογή) η Ιρλανδία στην διεύθυνση χρέωσης.

Τι ακριβώς κάνουμε; Ξέρει κάποιος;

Βάλε Ελλάδα,μια φορά έκανα εικονικά για να τσεκαρω το type cover 2 και κανονικά μου το εμφάνισε.

Ενα άλλο παιδί από άλλο φόρουμ έκανε κανανικα αγορά του tablet με δωρεάν μεταφορικά και παρέλαβε κανονικά.

 

Μόλις τσεκαρα από iPad και κανονικά Ελλάδα στην επιλογή.

Εκεί που λέει select your billing region

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Από Ιρλανδία γίνετε. Λάθος μου. :O

 

EDIT: Οπότε μάλλον απλά δεν γίνετε από το Αγγλικό.

Κρίμα. Και ήταν καλή η προσφορά του Αγγλικού.

Edited by Amad3us
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποφάσισα να το πάρω από τα FNAC.

 

Κατά το checkout μου βγάζει να συμπληρώσω τα εξής 2 πεδία:

1) Etat

2) Nom de cette adresse

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να τα συμπληρώσω. Μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι είναι αυτά τα δυο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αποφάσισα να το πάρω από τα FNAC.

 

Κατά το checkout μου βγάζει να συμπληρώσω τα εξής 2 πεδία:

1) Etat

2) Nom de cette adresse

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να τα συμπληρώσω. Μήπως θα μπορούσες να μου πεις τι είναι αυτά τα δυο;

Μπες με chrome για αυτόματη μετάφραση σελίδας στα αγγλικά,έτσι έκανα εγώ την παραγγελία.

 

Σε εμένα η διεύθυνση αποστολής είναι η ίδια με την διεύθυνση που αναγραφεί στην κάρτα όπου έκανα την αγορά.

 

Ίσως να σου ζητήσει αποστολής δελτίου ταυτότητας όπως σε εμένα που έστειλα κανονικά.

Από το κινητό το έβγαλα και στις 2 όψεις και με mail τους το έστειλα.

Μέσα από το λογαριασμό σου θα σου βγάλει έναν πίνακα με δείγματα από ταυτότητες/διαβατήρια το παράβλέπεις και κάτω στη σελίδα θα σου βγάλει αποστολή με άλλον τρόπου όπου θα σου εμφανίσει το mail που θα το στείλεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα tips...:)

Έγινε η παραγγελία. Surface Pro 128GB + touch cover + μεταφορικά = 679.80€

Αναμένω τώρα.

 

Αν φύγει από Γαλλία σήμερα,Δευτέρα παραλαμβάνεις,αλλιώς Τρίτη.

Με το καλό να μας πεις και εντυπωσεις:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άργησα φαίνεται χτες να κάνω την παραγγελία. Εξ αρχής μου έδειξε ότι το δέμα θα σταλεί την Δευτέρα.

Τετάρτη - Πέμπτη είναι η εκτιμώμενες μέρες παράδοσης.

 

Αυτό που με προβληματίζει λίγο είναι που από χτες, η κατάσταση της παραγγελίας είναι όπως όταν την έκανα.

Δηλαδή δεν έχει γίνει ακόμα η εξακρίβωση - επαλήθευση των στοιχείων μου με της τράπεζας.

Αλλά δεν βλέπω και κάπου να ζητάνε από μένα περαιτέρω πληροφορίες. Όπως να τους στείλω αντίγραφο της ταυτότητας, όπως ζήτησαν σε εσένα.

Κράτηση 1€ πάντως έγινε στην κάρτα αμέσως, δείγμα του ότι πραγματοποιήθηκε αυτόματα δοκιμαστική ανάληψη για την εξακρίβωση των στοιχείων.

r2am.png

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανησυχείς καθόλου,αν τυχων σου ζητήσουν ταυτότητα θα το καταλάβεις δίπλα στην παραγγελία σε κόκκινα γράμματα όπου θα σε οδηγήσει στον πίνακα που ανέφερα με τα πολλά δείγματα διαβατηρίων και ταυτοτήτων,που πάντα το κάνουν στην αρχή της παραγγελίας,αν περάσει το πρώτο στάδιο,πλέον καθάρισες χωρίς τίποτα να στείλεις πλέον.

 

Μο το που γίνει shipped θα λάβεις άμεσα email με το tracking number της dhl.

Υπολόγιζε 48 ώρες εώς φτάσει στα χέρια σου,εμένα θυμάμαι Δευτέρα 30/12έφυγε από Γαλλία και Τρίτη 31 πρωί ήταν Αθήνα μέσω Γερμανίας πάντα με dhl shipping,αλλα παρέλαβα Πέμπτη λόγω αργίας πρωτοχρονιάς.

(Θα μπορούσα παραμονή Πρωτοχρονιάς να πάω αεροδρόμιο να παραλάβω,αλλα δεν είχα και πολύ όρεξη να τραβιέμαι,αφού πλήρωσα που πλήρωσα να μου το φέρουν σπίτι,γιατί να τρέχω εγώ!)

 

Όλα αυτά αν είσαι Αθήνα.

Επαρχία κάνει 1 ημέρα παραπάνω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσφορά το surface pro 2 στην έκδοση i5 4300U/256ssd/8gb ram + type cover 2 και office 2013 στα 1111 ευρω απο 1477( τέλος η προσφορά)

http://www.cyberport.de/cybersale?APID=243

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσφορά το surface pro 2 στην έκδοση i5 4300U/256ssd/8gb ram + type cover 2 και office 2013 στα 1111 ευρω απο 1477( τέλος η προσφορά)

http://www.cyberport.de/cybersale?APID=243

 

Ευχαριστώ Alex για την ενημέρωση. Το χτύπησα και μου ήρθε κιόλας. Καταπληκτικό μηχάνημα. Θα τα πετάξω όλα και θα μείνει μόνο αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...